Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Seria 5xxx ? O lol, 48xxx jest jeszcze gorace, a juz slychac o 50-tkach? I wez tu czlowieku nadazaj....

chcialem zobaczyc co tam sie bedzie dalo wycisnac z mojego 4750, ale po odpaleniu ATI tool'a ten ostatni wysypal sie z bledem. W logu pisalo ze podlaczyc sie do sterownika i znalazl ATI device. Czy ktos mial podobny problem?

System to XP SP3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość delavego

cieszy mnie fakt ze XFX dolaczylo do AMD ale szkoda ze niewyszlo z frima BFG ale to i tak wielki sukces dla AMD ze podpisali umowe z XFX karty fabrycznie podkrecane na maxa nie to co karty Gainward ktore sa glosne i slabe a trzeba duzo placic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos w jaki sensowny sposob mozna zmienic bios w radku 4870 pod Vista 64 bitowa?

 

Ten Winflash raczej nie odpala pod tym os. Z pod czystego DOS sprobowac? Tylko czy jest jakis obraz iso zeby nagrac na plyte DVD co by mozna z niej zabotowac? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim my chorym kraju żyjemy...

 

Karta ta kosztowała 1050zł przed świętami, a po świętach...

http://znak.pl/index.php?cid=143&scid=...70Sap1+33-04+LB

 

AMD obniża ceny radków o 20%, a te nasze downy o tyle samo podwyższają :lol2:

Zaczynam bardzo wątpić w jakąkolwiek obniżkę ponoworoczną, a wszelkie widoczne obniżki to będzie iluzja, tzn. teraz na szybcika podbiją ceny o kilkanaście/dziesiąt %, a w lutym obnizą do poziomu sprzed ąwiąt. :damage_wall:

 

ps. jest cudnie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Wie ktos w jaki sensowny sposob mozna zmienic bios w radku 4870 pod Vista 64 bitowa?

 

Ten Winflash raczej nie odpala pod tym os. Z pod czystego DOS sprobowac? Tylko czy jest jakis obraz iso zeby nagrac na plyte DVD co by mozna z niej zabotowac? :>

Zrob sobie pendrajwa bootowalnego (HP formatting tool + windows 98 boot disk + winimage do rozpakowania plikow > trial styka) , nastepnie nagraj na niego bios oraz atiflasza dosowego i jedziesz. To nie jest obraz iso , to jest bios > bodajze 128-130 kb oraz 1.5MB flaszer. Sam niedawno fleszowalem kilkukrotnie Gigabyte bo chcialem miec defaultowe predkosci fana zmienione jeszcze w czasie postow , bootow , gdy nie ma CCC i nie jestesmy pod Winda.

 

Aha , olej Winflasze - to nie jest bezpieczna metoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniając troszkę monotematyczność ostatnio naszego forum chciałbym zapodać pewną informację.

Z ostatnich wieści - jak przyspieszyć naszą kartę o 12,5 % bez OC?

Wystarczy poczekać na nowe modowane biosy, albo na RivaTuner, który umożliwi odblokowanie dodatkowych 100 procesorów strumieniowych :).

 

Co skąd i jak - dokładne informacje można znaleźć TUTAJ

 

pozdrawiam

Powiem ci że modle sie żeby to nie był fejk. Jeszcze większy kop za free:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche na Prima a Prilis to wygląda, tylko w złym terminie. :) Ale byłyby miło.

Jeszcze jakby te xfxy mialy rzeczywiscie gddr5 i odblokowalyby sie te dodatkowe shadery, to po vmodzie karta za ok 600zl, bylaby konkurentem dla gtx280:D

Edytowane przez Fog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze nie prima aprilis ale i tak ten chip ma mocne tempy - zeby nie skonczylo sie skokiem o 10-15 stopni - mam referenta wiec moglby sie zagotowac - choc 110 przezyl.......

 

 

trymek masz mozg?to zajzyj na kursy walut lepiej.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trymek masz mozg?to zajzyj na kursy walut lepiej.......

Głupi czy udajesz głupiego??

Aż mi się nie chce komentować postów takiego ignoranta.

Życzyłbym sobie abyś zanim coś napiszesz choć troszeczkę się zorientował w temacie, bo tak sie składa iz dolar trzyma -/+ stały poziom od dłuższego czasu :lol2:

 

nie ma co wierzyć w cuda jak nawet są te, nawet jak coś jest faktycznie, to zapewne sprzętowo zablokowane, skończyły się czasy dawania prezentów od ati i nvidi

Coś muszą wymyślić na GTX295 Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

trymek masz mozg?to zajzyj na kursy walut lepiej.......

Ty tez... 4870 Gigabyte przez pol roku podrozal o jakies +\-60 zl , dzis kupujesz go nie za 900 , a za 760.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrob sobie pendrajwa bootowalnego (HP formatting tool + windows 98 boot disk + winimage do rozpakowania plikow > trial styka) , nastepnie nagraj na niego bios oraz atiflasza dosowego i jedziesz. To nie jest obraz iso , to jest bios > bodajze 128-130 kb oraz 1.5MB flaszer. Sam niedawno fleszowalem kilkukrotnie Gigabyte bo chcialem miec defaultowe predkosci fana zmienione jeszcze w czasie postow , bootow , gdy nie ma CCC i nie jestesmy pod Winda.

 

Aha , olej Winflasze - to nie jest bezpieczna metoda.

Wiem ze bios, o obraz ISO chodzilo mi o plyte do zabotowania samego DOS.

 

Potrzebny jest ten winimage? Nie moge zrobic tego botowalnego pendrive i poprostu odpalic tego atiflasha ?:>

 

edit/

 

Dobra wystarczylo uzyc tego HP formating tool + windows boot disk. Odpalilo normalnie potem tylko flash ;) Dzieki.

Edytowane przez trafiq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze nie prima aprilis ale i tak ten chip ma mocne tempy - zeby nie skonczylo sie skokiem o 10-15 stopni - mam referenta wiec moglby sie zagotowac - choc 110 przezyl.......

Ja bym chetnie przyjal dodatkowe 30C w zamian za 12,5% wydajnosci :D 70C-80C w stresie i tak by nie bylo zle.

 

Jakby sie to chociaz dalo hardmodem odblokowac to by bylo super.

 

Ehh, az sie lezka w oku kreci jak sobie przypomne czasy, kiedy sie odblokowywalo r9500, r9800se, x800, 6800 :cry:

Edytowane przez Fog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okey... zadam pytanie w troche inny sposob w takim razie... jakim progzem mozna ta karte podkrecac nie liczac ATI tool'a ?

Bylo juz sto razy :/

ATI tool, CCC+modyfikacja biosu, amd gpu clock tool czy jakos tak. Metody te byly wymieniane mnostwo razy, wystarczyloby tylko troche poszukac, a poza nimi jest pewnie jeszcze wiele innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylo juz sto razy :/

ATI tool, CCC+modyfikacja biosu, amd gpu clock tool czy jakos tak. Metody te byly wymieniane mnostwo razy, wystarczyloby tylko troche poszukac, a poza nimi jest pewnie jeszcze wiele innych.

nie chce modyfikowac biosu, a jedynie pytam sie o substytut ATI toola, ktory nie wiedziec czemu nie chce u mnie chodzic, a ktorego uzywalem i lubie.

 

dzieki za hinta z gpu clock tool, zobacze co to.

EDIT:

ten soft drugi nie chce mi zmieniac zegarow...

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos w jaki sensowny sposob mozna zmienic bios w radku 4870 pod Vista 64 bitowa?

 

Ten Winflash raczej nie odpala pod tym os. Z pod czystego DOS sprobowac? Tylko czy jest jakis obraz iso zeby nagrac na plyte DVD co by mozna z niej zabotowac? :>

z tego co pamiętam to chyba odpalał bezproblemowo. Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazl ktos sklep, gdzie Radki XFX sa dostepne? Przelecialem wiekszosc podanych na stronie producenta i nic. Posucha.

Potrwa jeszcze tydzień lub dwa nim się pojawią na polskich półkach sklepowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panocki

e8400 i OC (ile sie da:P)

2x2gb patrioty

asus p5kr

Toxic 4780 512...

Pytanie jaka zasilka?

Czytalem faq 450W

Czytalem zestawy (polecaja Pentagrama 500W)

Przegladalem wasze tu sygnaturki...a mimo to nie wiem co do 300zł wybrac (z przesylka)

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadam się z 8500GT (mój 8800GT w serwisie :( ) na radka 4870.

 

Ciekawi mnie jak zachowa się windows xp po zmianie karty robi problemy ze sterami ?

 

Mam nadzieję że nie będę musiał dzisiaj przeinstalowywać ?

 

 

 

Panocki

Pytanie jaka zasilka?

Czytalem faq 450W

Czytalem zestawy (polecaja Pentagrama 500W)

Przegladalem wasze tu sygnaturki...a mimo to nie wiem co do 300zł wybrać (z przesyłka)

Co prawda to nie dział co kupić ale jeżeli masz 300 zł.

 

Pentagramy ostatnio w modzie ja wziąłbym 620W http://www.agito.pl/zasilacze/pentagram-si...221.326304.html

 

279 + 19 zł przesyłka = 298 zł mieści się w twoim budżecie, a zasilacz już konkretny nawet 4870 x2 powinno pociągnąć.

 

A zapas mocy zawsze się przyda, pomimo spadających nanometrów watt przybywa :(

Edytowane przez cih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...