Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego sp lecą w kosmos a ropy/tmu stoją praktycznie w miejscu? bez aa i w smarkach bez włączonego wygładzania będzie super karta, a z już nie (jak zwykle...)

 

Już chyba od półtora roku karty zatrzymały się na 16 rop, stare gts/x miały 20/24 ale niskie zegary, potem powrót do 16 w g92/94 i ciągle nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ma 480 zwyklych SP + 320 SP z przeznaczeniem i optymalizacja do MSAA

czyli razem 800

zgaduj zgadula :mur:

he he ciśnienie rośnie, do premiery zrobiło się jeszcze dalej dzięki decyzji AMD to do tego czasy "powariujemy" przez te domysły :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedna rzecz. Skoro rv670 ma 666mln tranzystorów przy 320SP i wielkości rdzenia jak powyżej, to logicznie myśląc przy trochę większym rdzeniu i jak podają różne źródła ok. 800mln tranzystorów ilość procesorów wyniesie 480. A czemu nie 800SP?

 

Ilość tranzystorów w rv770 większa o ok 20%

Wielkość rdzenia na oko większa o 20%

Ilość przebudowanych jednostek SP większa o ok 50%

 

Druga opcja to całkowicie inaczej zbudowane jednostki SP. Mniejsze ale w większej ilości. To takie gdybanie ale ciężko uwierzyć w te 800SP. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sek w tym że ponoć Rv770 nie "robi" już AA przez SP.... Dlatego też pewnie wydajnośc w tym trybie ma być znaczaco wyższa.... :wink:

Ale dlaczego ma być wyższa? Przecież klasycznie AA "robią" ROP'y, a tych w rv770 będzie (według plotek :D ) 16 :? pzdr

 

@Kojak dlatego info o tych 800sp jest powiedzmy delikatnie naciągane :wink:

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka :wink: to jak znawcy tematu grafa 4870 bedzie wydajniejsza od 9800gtx i w podobnej cenie bo sie na nia nakrecilem i jej gddr5 i na zimowe wieczory planuje bardziej wydajna grafe zmienic i zastapic mojego 8600gt na ddr2 <_< chociaz opcja jesli bedzie wydajniejsza od 8800gts a tansza od 9800gtx tez wchodzi w plany :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że przełożenie premiery z 18 na 25 spowoduje przynajmniej, że karty w dniu premiery będzie można kupić w Polsce, bo jeśli mimo przesunięcia premiery będzie to niemożliwe, to kicha :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka :wink: to jak znawcy tematu grafa 4870 bedzie wydajniejsza od 9800gtx i w podobnej cenie bo sie na nia nakrecilem i jej gddr5 i na zimowe wieczory planuje bardziej wydajna grafe zmienic i zastapic mojego 8600gt na ddr2 <_< chociaz opcja jesli bedzie wydajniejsza od 8800gts a tansza od 9800gtx tez wchodzi w plany :wink:

Jak chcesz na zimowe wieczory to zapewne będziesz miał już do tej pory milion testów :D a nie wróżby. Prawdopodobnie jednak będzie bardziej wydajna od 9800GTX (mowa o 4870 ddr5). Ale nie spiesz się z zakupem skoro to na zimę, bo pewnie cena spadnie 30-50% do tego czasu. Taki już urok premier :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już wróżymy to ile muszę odłożyć kasy na 4870 w dzień premiery?

 

Z kafel napewno ;) Pazerność dystrybutorów naszych w dniu premiery jest bliska nieskończoności ;)

 

A myślicie że w anglii też tacy pazerni są. Bo już mnie denerwuje 3450. (na tym to nawet saper przycina :wink: )

 

EDIT: No w dniu premiery to nie muszę kupować, ale tak z tydzień po???

Edytowane przez smirnov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dziwne jest, ze zarowno 4870 jak i jego dwuprocesorowa odmiana posiadaja po 1gb pamieci gddr3/gddr5... W necie pojawily sie plotki o wspoldzielonej pamieci, ktora maja zastosowac w tej karcie, czy to mozliwe? W koncu karta pokonuje gtx280 w 3dmarku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już wróżymy to ile muszę odłożyć kasy na 4870 w dzień premiery?

Ja bym obstawiał, że w dniu premiery będzie dostępna, ale w Polsce nie ;(

W Anglii tydzień po to już bardziej ale ceny referencyjne + 30 a nawet 40% mogą się pojawiać. Ja choć bym był ni ewiem jak napalony poczekal bym miesiąc na tym 3450 ;) a i tak nie wyjdzie na razie żadna low profil chyba po wakejszyn albo coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawiał, że w dniu premiery będzie dostępna, ale w Polsce nie ;(

W Anglii tydzień po to już bardziej ale ceny referencyjne + 30 a nawet 40% mogą się pojawiać. Ja choć bym był ni ewiem jak napalony poczekal bym miesiąc na tym 3450 ;) a i tak nie wyjdzie na razie żadna low profil chyba po wakejszyn albo coś.

Ja nie szukam low profil. Ta 3450 kupilem bo tania byla. Miesiac temu złożyłem nowego kompa i chciałem zaczekać do premiery nowych radków i nv w nadziei, że kupię radka z 1 ligi (mam nadzieję, nowe radki pokażą większą klasę niż nasz team narodowy wczoraj) / lub 98gtx może troszkę cena spadnie(lub 98gx2 - cena jak obecne 98gtx??? (no co?? pomażyć nie wolno??))

 

Więc jeśli radki pokażą klasę to mam nadzieję, że cena szybko spadnie ( ten TV out)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 8600GT

Mój ziomek będzie miał 2 rdzeniówke za 500 zł!!!!! Z USA, ci Polacy, to wielcy zdziercy... Ciekawe jakie ceny w Anglii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...