Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, potrzebuje porządne chłodziwo do 4870 - najlepiej cos od zalmana, podpasuje cos ?

 

np; Z-Machine GV1000 lub VF1000 LED ?

Accelero s1. Tanie i bardzo wydajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakos nie jestem przekonany do Accelero itp itd.. zamowilem juz Z-Machine GV1000, nigdy sie na tej firmie nie przejechalem i mam nadzieje ze tak zostanie ;)

Skoro wiesz lepiej to po co się pytasz co kupić :damage_wall:. Accelero jest tanie i wydajne, ale rób jak chcesz...

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na obecna chwile Powercolor 4870 512MB referent to dobry wybór? Dodam, że to używana karta więc cena będzie niższa niż w sklepie :)

Nie, bierz innego referenta bo przeciez kazdy jest inny a Powercolor to syf :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Nie, bierz innego referenta bo przeciez kazdy jest inny a Powercolor to syf :wink:

Ze wzgledu na co? Sporo osob na PCL to ma i im dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Mam pytanie dotyczące montażu Accelero S1 rev.2 (nowa wersja z 4 radiatorami zamiast 1 długiego [jest też 8 radiatorów które się nie zmieniły od poprzedniej wersji] i podobno zmienionego układu heatpipe'ów aby nie było problemów z montażem chłodzenia). Zastanawiam się czy ta wersja chłodzenia da się bez problemu zamontować na referencyjnym radku 4850 (od powercolora) bz zakupu dodatkowych radiatorów na sekcję zasilania które wcześniej trzeba było zakupić bo te dołączone do zestawu były za wysokie). Więcej info zamieściłem w temacie do którego link podaję ( http://forum.purepc.pl/Chlodzenie-Konwencj...54#entry3196254 ) i bardzo proszę o odpowiedź w tamtym temacie (może być również w tym).

ps. Piszę tutaj gdyż ten temat jest częściej odwiedzany a poza tym moje pytanie jest związane z kartą której temat dotyczy i odpowiedź na nie napewno będzie przydatna dla osób które kupiły nową wersję Accelero S1 rev.2 z nowymi 4 radiatorami zamiast 1 długiego.

Pozdrawiam serdecznie i z góry dzięki za odpowiedź , chętnie bym się już zajął zmianą chłodzenia lecz zanim to zrobię wolę się upewnić że mam wszystko do tego potrzebne i te radiatory będą pasowały na sekcję zasilania.

Edytowane przez Slomaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego wątku już i tak nikt nie uratuje ;)

 

Przy okazji dorwałem 4850 Matrix, może jutro załaduje i zobacze co to cacuszko potrafi. Dla kumpla zamawiałem 4870 Matrix więc będe miał pełne informacje na temat obu modeli.

Zużycie prądu (szczególnie zapowiadane oszczędności w 2D) też sie zmierzy.

 

A tak wogóle karty wygladaja pięknie i szkoda będzie to chłodzenie zdejmować pod blok WC :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Hmm. Mi gta4 pokazywalo zuzycie pamieci na poziomie 44x/86xmb na teksturach medium/high na gtx260 216, wiec nie wiem skad masz takie wyniki. Chyba, ze to co gra pokazuje to co innego niz mowisz.

Z tego co mi wiadomo to ta gra wlasnie pokazuje bzdety odnosnie zuzycia ramu. Tez juz o tym czytalem.

 

Tego wątku już i tak nikt nie uratuje ;)

 

Przy okazji dorwałem 4850 Matrix, może jutro załaduje i zobacze co to cacuszko potrafi. Dla kumpla zamawiałem 4870 Matrix więc będe miał pełne informacje na temat obu modeli.

Zużycie prądu (szczególnie zapowiadane oszczędności w 2D) też sie zmierzy.

 

A tak wogóle karty wygladaja pięknie i szkoda będzie to chłodzenie zdejmować pod blok WC :D

Jesli mnie pamiec nie myli to Matric 4870 kosztuje kolo 1100 zl i ma 512 ramu , warto bylo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to ta gra wlasnie pokazuje bzdety odnosnie zuzycia ramu. Tez juz o tym czytalem.

Mozliwe, mowie tylko co mi gra pokazywala.

 

A co do matrixa to super cacuszko. Wlasnie takiego radka najbardziej chcialbym miec ze wzgledu na czarne pcb :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT

 

Następny , gta4 ciągnie średnio 300-350mb przy texturach na high także po h... 1gb :lol2:

Na początku może i tak (albo sprawdzałeś w 800x600), ale jak się dłużej pojeździ, rozrasta się i do 600MB (wg hw monitora riva tuner). Edytowane przez pomiar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Jesli mnie pamiec nie myli to Matric 4870 kosztuje kolo 1100 zl i ma 512 ramu , warto bylo?

4870 kupil kumpel, ja tylko dla niego zamawiałem i jeszcze nie wiem jak śmiga.

Pozatym kupił za 230 euro więc i cena rewelacja!

 

Za to troche sie pobawiłem ze swoim 4850.

Po zainstalowaniu samych sterownikow karta nie jest jakoś wyjątkowo cicha - troche słychac szum powietrza. Takie syczenie.

Co innego po zainstalowaniu oprogramowania asusa iTracker - karta w 2D jest zupełnie cicha! Wentylator wogóle sie nie obraca! 100% pasyw!

Jest kilka gotowych profili i możliwość ustawienia profilu własnego.

Odnośnie obietnic mniejszego zużycia prądu to potwierdzam, w 2D zużywa 10W mniej.

 

Pozatym to co juz wiadomo jest regulacja napięć rdzenia i pamięci. Standardowo tez jest możliwośc podkręcania do 800MHz czyli modyfikacje biosa nie sa wogóle potrzebne.

Za wiele jej nie OC owałem więc na razie nie będe oceniał. Karta w profilu Game pracuje z częstotliwością 660MHz. Ja na razie ustawiłem 700 na próbe.

 

Temperatury. Standardowo jest 58st w idle ale po włączeniu profilu PowerSaving kiedy karta pracuje pasywnie temp dochodzą do 71st ale przeważnie jest 66st.

Wiele będzie zależało od przewietrzania obudowy.

Podczas gry (testowałem tylko na Battlefield2 a więc nie jest to wielkie obciążenie) temp oscylowały 71-75st.

Do tego cooler zbija bardzo szybko temp w dół kiedy nie ma obciążenia - podczas ładowania mapy nawet wchodziła w tryb pasywny!

Min ustawienie prędkości wentylatora to 40% i karta lekko szumi. Jest to jak najbardziej do przyjęcia. Szczególnie podczas grania.

Powyżej 90% nie jest to już mile dla ucha ale na szczęście ani razu się tak nie włączała poza uruchomieniem kompa kiedy przez kilka sekund wentylator chodzi na 100%.

 

 

@Fog - pcb piękniusie, pasuje do laminatu płyty :lol2:

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Prosze o pomoc.

 

Mam dziwny problem ze swoim HD4870 palit Sonic.Zmieniłem mu chłodzenie na Accelero S1(nota bene nie pasowalo na niego i musiałem pozginać kilkanascie żeberek) na ktorym zamontowałem dwa 92mm fandery ustawione na FULL i po włączeniu gry w przeciągu kilku minut monitor zaczyna sie włączać/wyłączać aż w koncu pokazuje sie biały ekran lub biało zielony i krótko po tym pokazuje sie BSOD i reset.

 

Sprawdziłem sytuacje na Furmark i ATItool i przy tak dobrym chłodzeniu jakie mam teraz następował reset po kilku minutach.Po nastawieniu na sekcje zasilania dodatkowego nawiewu wszystko działa stabilnie.

 

Czy to możliwe ze Fander 92mm(nawet na max rpm) nie wytwarza takiej mocy aby przebić sie przez ożebrowanie Accelero i skutecznie schłodzić sekcje zasilania?Przeciez nie po to kupowałem Accelero żeby mi fandery chodziły na FULL i żeby dostawiac dodatkowe chłodzenie.Dla mnie to jest co najmniej dziwne bo przeciez wielu z Was ma własnie Accelero S1 i zamontowane na nim dwa 92mm.Sekcja zasilania nie jest goła tylko posiada cienki radiator ktory zapewne masakrycznie sie nagrzewa.Niestety nie posiadam tam czujnika temp aby sprawdzić jaka jest temp.Temp GPU w okolicach 45*C w stresie .

 

Czy może takie zachowanie spowodowane jest czymś innym?Jak myslicie?

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy że do Accelero, dokopię jeden komplecik?? czy potrzeba 2x, chce dać je na pamięci i na sekcję zasilania (nie wiem co tam do Accelero jest dorzucane)

Poza tym jak ten Coolink GFXChilla wypada w porównaniu do Accelero, fajny bo ma na standardzie sporo radiatorków.

Edytowane przez pci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage
Poczytaj o tym sklepie w oslej laczce , temat nazwya sie "o nieuczciwych" etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy że do Accelero, dokopię jeden komplecik?? czy potrzeba 2x, chce dać je na pamięci i na sekcję zasilania (nie wiem co tam do Accelero jest dorzucane)

Poza tym jak ten Coolink GFXChilla wypada w porównaniu do Accelero, fajny bo ma na standardzie sporo radiatorków.

 

Ja mam Coolink GFXChilla jak chcesz to moge Ci jakieś testy porobić :rolleyes: , tylko pamiętaj że ma CF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4870 kupil kumpel, ja tylko dla niego zamawiałem i jeszcze nie wiem jak śmiga.

Pozatym kupił za 230 euro więc i cena rewelacja!

 

Za to troche sie pobawiłem ze swoim 4850.

Po zainstalowaniu samych sterownikow karta nie jest jakoś wyjątkowo cicha - troche słychac szum powietrza. Takie syczenie.

Co innego po zainstalowaniu oprogramowania asusa iTracker - karta w 2D jest zupełnie cicha! Wentylator wogóle sie nie obraca! 100% pasyw!

Jest kilka gotowych profili i możliwość ustawienia profilu własnego.

Odnośnie obietnic mniejszego zużycia prądu to potwierdzam, w 2D zużywa 10W mniej.

 

Pozatym to co juz wiadomo jest regulacja napięć rdzenia i pamięci. Standardowo tez jest możliwośc podkręcania do 800MHz czyli modyfikacje biosa nie sa wogóle potrzebne.

Za wiele jej nie OC owałem więc na razie nie będe oceniał. Karta w profilu Game pracuje z częstotliwością 660MHz. Ja na razie ustawiłem 700 na próbe.

 

Temperatury. Standardowo jest 58st w idle ale po włączeniu profilu PowerSaving kiedy karta pracuje pasywnie temp dochodzą do 71st ale przeważnie jest 66st.

Wiele będzie zależało od przewietrzania obudowy.

Podczas gry (testowałem tylko na Battlefield2 a więc nie jest to wielkie obciążenie) temp oscylowały 71-75st.

Do tego cooler zbija bardzo szybko temp w dół kiedy nie ma obciążenia - podczas ładowania mapy nawet wchodziła w tryb pasywny!

Min ustawienie prędkości wentylatora to 40% i karta lekko szumi. Jest to jak najbardziej do przyjęcia. Szczególnie podczas grania.

Powyżej 90% nie jest to już mile dla ucha ale na szczęście ani razu się tak nie włączała poza uruchomieniem kompa kiedy przez kilka sekund wentylator chodzi na 100%.

 

 

@Fog - pcb piękniusie, pasuje do laminatu płyty :lol2:

 

Wyglada na to, ze chlodzienise pamiatek i sekcji zasilania odbywa sie poprzez nawiew?? Patrzac na zdjecie ponizej - takie wlasnie odnosze wrazenia - brak radiatorow.

 

Moglbys to potwierdzic, albo zaprzeczyc?

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

To widac , nie ma czego potwierdzac , przypomina mi sie Palit , ktory tak zasprycil , ze grzejacesie ostro HP dal nad ramami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafa.

Jeszcze jedna mala prosba :)

Na stronie atomicmpc.com.au jest mini recka 4870 Matrix. Podjete sa na razie 2 aspekty: temperatury - co sam juz przytoczyles :D, ale tez i glosnosc. Jak to wyglada u Twojego kolegi? Znosny jest ten halas, czy robota spartolona? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Coolink GFXChilla jak chcesz to moge Ci jakieś testy porobić :rolleyes: , tylko pamiętaj że ma CF.

Nie chodzi mi o jakieś specjalnie porównanie, tylko co jest wydajniejsze, bardziej kompatybilne z k.graficznymi i czy duża jest różnica ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Prosze o pomoc.

 

Mam dziwny problem ze swoim HD4870 palit Sonic.Zmieniłem mu chłodzenie na Accelero S1(nota bene nie pasowalo na niego i musiałem pozginać kilkanascie żeberek) na ktorym zamontowałem dwa 92mm fandery ustawione na FULL i po włączeniu gry w przeciągu kilku minut monitor zaczyna sie włączać/wyłączać aż w koncu pokazuje sie biały ekran lub biało zielony i krótko po tym pokazuje sie BSOD i reset.

 

Sprawdziłem sytuacje na Furmark i ATItool i przy tak dobrym chłodzeniu jakie mam teraz następował reset po kilku minutach.Po nastawieniu na sekcje zasilania dodatkowego nawiewu wszystko działa stabilnie.

 

Czy to możliwe ze Fander 92mm(nawet na max rpm) nie wytwarza takiej mocy aby przebić sie przez ożebrowanie Accelero i skutecznie schłodzić sekcje zasilania?Przeciez nie po to kupowałem Accelero żeby mi fandery chodziły na FULL i żeby dostawiac dodatkowe chłodzenie.Dla mnie to jest co najmniej dziwne bo przeciez wielu z Was ma własnie Accelero S1 i zamontowane na nim dwa 92mm.Sekcja zasilania nie jest goła tylko posiada cienki radiator ktory zapewne masakrycznie sie nagrzewa.Niestety nie posiadam tam czujnika temp aby sprawdzić jaka jest temp.Temp GPU w okolicach 45*C w stresie .

 

Czy może takie zachowanie spowodowane jest czymś innym?Jak myslicie?

bump

 

ma ktos pomysł co u licha sie dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy to fakt , ktos niedawno podawal na PCL roznice miedzy 4850 , a 4870 w Crysise - te siegaja czesto ponad 60% >> DDR5 w akcji i 2x wiekszy bandwicz 61 vs 115 GB.

no i kłamał plansz Core 1024x768 anizo 16x

4870 830/1120-25.3

4870 1GB 830/1000-28.4

4850 825/1160-25

1280 x 1024 - AA-OFF Anizo-x16

4870 830/1120-16.2

4870 1GB 830/1000-18.2

4850 825/1160-15.6

w tej grze nie zobaczysz 60%

rozdzielczość 1024

do 1GB strata 14% do 512 1%

rozdzielczość 1280

do 1GB strata 17% do 512 4%

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

A skad wiesz , ze akurat on , nie TY? On sprawdzal bez AA i AF aby nie naciac sie na problem dotyczacy Anizo w Core. Tam ze wzgledu na teksturowanie przy AF jest to co i u Focusa.

 

PS - miedzy 4850 , a 4870 w Crysisie jest roznica , przechodzilem niedawno. Roznica ta jest spora , o rozdzielczosc. Na defie 4850 ciezko gra sie w 1280 , na 4870 bez zadnego problemu.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...