Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam dylemat czy nie zwaliłem configa dla brata.

asus p5ql pro 2 dyski ata ( albo dysk + cd (nie nagrywarka) )

4870 szafir (zwykly)

2 x 2 gb

 

Zasilka http://allegro.pl/item539305970_539305970.html

OCZ StealthX 500W

Nie będzie kręcenia

Proc 5200

 

Edit

Tez zrobie mu w budzie przewiew 12 z przedniego panelu z dołu + mam 9 na co wlasnie ???? na tyl ???

5 lat na forum i taki zagubiony?.. :lol2: to jest temat o kartach graficznych a nie układniu konfigów! Jest osobny dział "co kupic" do tego. Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Nie rozumiem zbytnio, kupujesz HD4870 + E5200 i piszesz że nie będzie kręcenia? To po co taka karta? Będzie ograniczana i to dość znacznie...

Znowu. Dzizas ile mozna. TO ZALEZY OD GIER , nie gra w Crysisa = nie musi w ogole tego krecic.

 

Wyobraz sobie , ze do Far Cry 2 w 1680x1050 na max bez aa z afx16 moj proc leci na defie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dla brata ....

Ja mam watotata z configu i on ot by pociągną spokojnie :D.

Tyle ze pytam ze jak brat się nie interere to mu tylko gta itp i crysis ( i tego Crysisa sie boje)

 

Rafa pytam bez oc bo tak miało być na Av się nie znam bardziej mnie kreci nv Kumasz kolego ???

(temu się pytam) bez jakiegokoliek oc !!!a pytam tego kto ma moze podobny config,

 

 

 

Dzizas a pomyśll ze ja mam taki sprzęt ze by tego crysisa zjadł tylko nie ma softu żeby odpalić ani grafy żeby zadziałał .... można porostu odpowiedzieć "??

Edytowane przez ed00s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dla brata ....

Ja mam watotata z configu i on ot by pociągną spokojnie :D.

Tyle ze pytam ze jak brat się nie interere to mu tylko gta itp i crysis ( i tego Crysisa sie boje)

 

Rafa pytam bez oc bo tak miało być na Av się nie znam bardziej mnie kreci nv Kumasz kolego ???

(temu się pytam) bez jakiegokoliek oc !!!a pytam tego kto ma moze podobny config,

 

 

 

Dzizas a pomyśll ze ja mam taki sprzęt ze by tego crysisa zjadł tylko nie ma softu żeby odpalić ani grafy żeby zadziałał .... można porostu odpowiedzieć "??

Czy moglbys przetlumaczyc te swoja wypowiedz na jezyk polski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Dzizas a pomyśll ze ja mam taki sprzęt ze by tego crysisa zjadł tylko nie ma softu żeby odpalić ani grafy żeby zadziałał .... można porostu odpowiedzieć "??

Czy TY w ogole zrozumiales o czym ja pisalem? Watpie. Wyjasniam - wiekszosc nowych gier nie wymaga OC PROCA , wyjatkami takie cos jak Crysis. Jakos twoj sprzet mnie nie obchodzi , a Crysisa to ja znam dokladnie bo z dodatkiem spedzilem nad nim okolo 120h wiec wiem to i owo odnosnie proca do tej gry , DO TEJ GRY. Ile takich jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dla brata ....

Ja mam watotata z configu i on ot by pociągną spokojnie :D.

Tyle ze pytam ze jak brat się nie interere to mu tylko gta itp i crysis ( i tego Crysisa sie boje)

 

Rafa pytam bez oc bo tak miało być na Av się nie znam bardziej mnie kreci nv Kumasz kolego ???

(temu się pytam) bez jakiegokoliek oc !!!a pytam tego kto ma moze podobny config,

 

Dzizas a pomyśll ze ja mam taki sprzęt ze by tego crysisa zjadł tylko nie ma softu żeby odpalić ani grafy żeby zadziałał .... można porostu odpowiedzieć "??

:blink: OCB? Wypiłeś za dużo? Odpisujesz do mnie na temat o którym nic nie mówiłem...pozatym wysil sie jak coś piszesz i przed wysłaniem to przeczytaj! Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cz. mam pytanko :| bo niewiem czy mam dobre temperatury ? :| w idle 50 stopni . wiatrak 40-45%, stres 65 stopni . 55-60% . mam takie chlodzenie > http://img100.imageshack.us/img100/9931/p1000806lo3.jpg < to nie jest wersja vapor :| takty 750/3600 :| Pozdro : O

Wiem ze duzo zalezy od wentylacji budy, co u mnie jest lepiej troche rozwiazane, podaje swoje tempy

idle: 45

stres 65 stopni

Wiatrak ustawiony na 40% <-powyzej wszystko jest juz irytujace

takty 820/1150.

Wiec jednak ten toxic z wieksza iloscia miedzi wypada troche lepiej

ps. zakladajac ze wentylator jest ten sam, 65% to jest suszara...nie wiem jak ty to wytrzymujesz:)

post-119177-1234689687_thumb.jpg

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RBE v1.19

 

http://www.techpowerup.com/downloads/1331/...itor_v1.19.html

 

* Fixed a startup bug causing the main window not to show up.

* Added experimental voltage register access. RBE automatically figures out if the card's equipped with a VT11xx. Just use register 15 for underclocking/undervolting and register 18 for overclocking. Register tweaking will override the voltage table. Still, you should adjust your powerplay settings according to the new register values.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie, co może być powodem dziwnego zachowywania się mojej karty.

Mianowicie po zakupie nowego PC postanowiłem wykonać 3d Markiem test. Ku mojemu zdziwieniu tester nie pokonał nawet 1 planszy i zrestartował grafikę.

Pomyślałem - albo zasilacz nie podołał, albo to może coś ze sterownikami. Ściągnąłem najnowsze stery i... jeszcze gorzej. W necie znalazłem, że najlepsze dla tej karty są 8.1 - tak więc je zainstalowałem. Po ich instalacji zobaczyłem, że mój wentylator chodzi przy 6% prędkości i temp. w spoczynku wynosi ~45*C, a przy uruchomieniu 3d marka gwałtownie rośnie do ~55-60++ stopni i następuje restart. Ustawiłem fan na 75% i... przestała się restartować. 3d Mark przechodzi nawet na max rozdzielczości 1900*1050 bez najmniejszej zacinki.

 

Czy to możliwe, że taka karta pada już przy 60*C?

 

Jeszcze jedno małe pytanie - czy to jakieś "zautomatyzowanie" karty, że w spoczynku GPU takowany jest na 500 a przy użyciu skacze do 625?

 

 

Pozdrawiam.

 

PS. Chodzi o Palit 4850

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam cat 9.1 i spisują się rewelacyjnie. Co do temperatur są ok, jedna z moich kart osiąga 100st C i mimo wszystko działa poprawnie, winiłbym raczej za słaby / niemarkowy zasilacz. Co do przestawiania zegarów tak to automat, moja karta w idle w 2D chodzi 160 na 500. W 3D się przestawia na 625 na 1000

Edytowane przez pichu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak zasilacz, ale dlaczego przy tym automatycznym ustawianiu się fana restarty leciały co chwila w grze/3d marku, a teraz takie coś jeszcze mi się nie zdarzyło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może z powodu spadków napięcia na karcie gdy wentylator gwałtownie przyśpieszał. Ciężko znaleźć przyczynę... Sprawdz na innym zasilaczu, to przede wszystkim, potem można myśleć dalej.

 

Co masz za zasilacz??

Edytowane przez pichu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiam wyniki moich pomiarów.

 

software - ATi Tray Tools, Samolocik (zwany dalej A) i Furmark (zwany dalej F). Profil 3d - autobalance. Samolocik mały, furmark - stability test. no to do dzieła.

 

500/700

 

 

V (w ATI Tray Tools) - 1.006

IDLE: 1.008

A: 1.016

F: 1.019

 

V (w ATI Tray Tools) - 1.044

IDLE: 1.047

A: 1.055

F: 1.058

 

V (w ATI Tray Tools) - 1.082

IDLE: 1.086

A: 1.095

F: 1.098

 

V (w ATI Tray Tools) - 1.120

IDLE: 1.125

A: 1.135

F: 1.138

 

V (w ATI Tray Tools) - 1.158

IDLE: 1.164

A: 1.173

F: 1.176

 

------------------------------------------------------------

 

625/933 (stock)

 

V (w ATI Tray Tools) - 1.006

IDLE: 1.008

A: 1.016

F: nie odpalił

 

V (w ATI Tray Tools) - 1.044

IDLE: 1.047

A: 1.058

F: 1.062

 

V (w ATI Tray Tools) - 1.082

IDLE: 1.086

A: 1.098

F: 1.102

 

V (w ATI Tray Tools) - 1.120

IDLE: 1.126

A: 1.138

F: 1.142

 

V (w ATI Tray Tools) - 1.158

IDLE: 1.164

A: 1.177

F: 1.182

 

---------------------------------------------------------------------

 

730/1050 OC

 

V (w ATI Tray Tools) - 1.158

IDLE: 1.165

A: 1.179

F: 1.185

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i co to ma znaczyc? wachania napiecia, i co? a przynajmniej miernikiem mierzyles? 1,4v w idle, 1,45v w stressie a w rivatunerze 1,36v xD

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam moje pytanie:

 

Jakie polecicie w miarę tanie chłodzenie do tandemu HD4850 + 4830 w crossfire?? HD4850 osiąga 100 st C mimo suszarki na 80%. O głośności to już nie wspomnę....

 

Obie karty Asusa, 4850 referencyjny, 4830 z chłodzeniem asusa, jest na dole i jest około 15 st C chłodniejszy. Najlepiej jakby dało się założyć to chłodzenie na obu kartach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja ciagle nie wiem co z tym niereferentem (palit 4850) moim i chlodzeniem (np S1)... nie wiem czy bedzie pasowal

Spróbuj zadać to pytanie w tym temacie:

http://forum.purepc.pl/Chlodzenie-Konwencj...in-t220477.html

Może ktoś będzie w stanie Ci pomóc. Podaj jeszcze linka do Twojego Palita, żeby było wiadomo o jaką dokładnie kartę chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to?

 

Jeśli za drogo to można AC Twin Turbo, wejdzie do 2 kart i się zmieści ;)

Leny25 napisałem ze ma być tanie ;)

 

Musashi nie jest tanie. Czyli co? Tylko AC twin turbo???

 

Jak z montażem tego? Montował to ktoś??

 

ps. strasznie duże to, obawiam się że dla obu kart nie dam rady tego założyć...

Edytowane przez pichu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może z powodu spadków napięcia na karcie gdy wentylator gwałtownie przyśpieszał. Ciężko znaleźć przyczynę... Sprawdz na innym zasilaczu, to przede wszystkim, potem można myśleć dalej.

 

Co masz za zasilacz??

Zasilacz mam "markowy" i "odpowiedni" - Modecom Premium 500. Wiadomo, jest to ehem, ale tak czy siak, przyjmując nawet 70% sprawność powinien spokojnie utrzymać 4850 i e5200.

 

Pomierzyłem napięcia (miernikiem) i w spoczynku było ~12.35V a przy obciążeniu spadało do ~12.16V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nazwałbym tego "odpowiednim" zasilaczem ale nie będę się kłócił...

No wiesz, nie nazwałbym go zasilaczem górnych lotów - dlatego jest odpowiedni w cudzysłowie. Boli mnie ta moc - której tak na prawdę nie ma, jednak nie jest aż tak źle jak mogło by się wydawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pora zmienić nazwę tematu na: Ati Radeon Hd 4850/4870/4970 :P

 

nie 4970 a 4890 xD ee co tam ... ta sama architektura, troszke wyzsze takty przy wyzszym napieciu. to samo mamy po podkreceniu 4870 i nie sadze zeby roznica pomiedzy 4870 a 4890 byla ok 20% jak to zapowiadaja. no chyba ze odblokuja shadery ktore niby sa obecne w chipie [900?] no to wtedy byla by to ciekawa propozycja jezeli cena byla by ok ~1000zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...