Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam takie pytanko.

Zrobiłem sobie ładny radiatorek na mosfety HD485, coby się za mocno nie grzały. I teraz pytanko, musze na radiatorek przyczepić taśme termoprzewodzącą, czy moge np. posmarować to pastą?:D

Jak przylepisz na paste... to chętnie to zobacze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko.

Zrobiłem sobie ładny radiatorek na mosfety HD485, coby się za mocno nie grzały. I teraz pytanko, musze na radiatorek przyczepić taśme termoprzewodzącą, czy moge np. posmarować to pastą? :D

Posmaruja pastą i zamocuj śrubami albo daj thermalpad'a z originalnego chlodzenia i przykreć srubami (ja tak zrobiłem i działa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przylepisz na paste... to chętnie to zobacze

ja przykleilem radiatory ceramiciem do mofow :P troszke wygrzalem karte i sie trzyma. tez sobie zrobilem radiatorek na pwm z profilu aluminiowego i zamontowalem do za pomoca kolkow rozporowych, zamist pasty uzylem termopadow z orginalnego chlodzenia. tak samo mialem oklejonego radzia x1950 pro i tez sie wszytko na pascie trzymalo.

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@steve69

 

skoro nei zrozumiales to napsize jeszcze raz. po paru sek furmarka katra sie wywala. co z tego ze odpale furmarka jak za 5 czy 10 sek bedzie reset.

 

Wiec ja Ci powiem o co chodzi przegrzewa ci sie sekcja zasilania dlatego nie mozesz odpalic furmarka na dluzej tez tak mialem przy zalozonym accelero teraz mam wode i zobacz jakie sa temp. na sekcji zasilania nie czepiam sie do ciebie tylko chcialem rozwiazac problem mam nadzieje ze teraz rozumiesz o co chodzi :rolleyes:

Burdor dokladnie nie zmieniles nazwy pliku

post-148026-1235411085_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem 2 kabelki z 2pin na 3 pin -> w sumie z przesyłką 18,98zł :P drogo ale gucio mnie to obchodzi :D -> zawsze mogą się jeszcze przydać kiedyś a wole mieć to zrobione jak trza że tak powiem ;-) a nie jakies kabelkowe operacje ;-)

Hmm dziwne, kumpel ma 4850 z Zalmanem od Gigabyte i podłączył bez żadnych redukcji :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auras Fridge. Ale najpierw sprawdź, czy wejdzie Ci do obudowy. Do CM Elite 330 wchodził na styk, w CM RC-690 jest lepiej, ale nie wstawisz w bocznej ściance wentyla o grubości 25 mm.

Chyba się na niego zdecyduję. Troszke drogo wyjdzie z wiatraczkami, ale czego sie nie robi dla ciszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Burdoror

a zmnieniles nazwe pliku? z furmark.exe np na lol.exe [ale w folderze w ktorym zainstalowales programik, nie na pulpicie]

Zmiana pliku dala szybki wzrost temperatur, po 15 min katowania: 67'C na GPU, 85'C pamieci i OMG! 110'C na sekcji zasilania. Jednak fps nie przekroczylo wartosci 60.

 

 

A czy wyłączyłeś synchronizacje pionową?

Dzieki za podpowiedz. Dokladnie, wylaczenie Vsync w CCC dalo oczekiwany rezultat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@steve69

 

i teraz sie zgodze. sam chip jest w miare chlodzny ale sekcja sie przegrzewa. po 30 sek furmarka na sekcji jest ponad 140st oO pomimo ze jest calkiem pokazny radiator i nawiew. sam radiator po paru sekundach robi sie tak goracy ze nie mozna go dotknac. musze zalatwic cos wiekszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem mój 'homemade' radiatorek na mosfetki, część posmarowałem pastą, a na część przykleiłem taśme z referenta. Efekty? Temperatura fetek pod Furmarkiem 45 stopni max, przy napięciu 1.4V :D

To jest to :)

 

Jeszcze jedno pytanko, jak podkręcać przez ATT? Da się ustawić tryby 2D/3D? Bo z tego co widziałem to tylko 3D...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko, jak podkręcać przez ATT? Da się ustawić tryby 2D/3D? Bo z tego co widziałem to tylko 3D...

Da się ustawić oba tryby. Zresztą co trudnego widzisz w podkręcaniu ATT? :P

 

Temperatura fetek pod Furmarkiem 45 stopni max, przy napięciu 1.4V

Zadziwiająco nisko, furmark odblokowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Reklamował ktoś z was Asusa Glaciatora 4850 ?. A mianowicie ja ma taki problem, że jak gram to po 10-15 min. komputer się wyłącza. Na początku myślałem, że zasilacz nie wyrabia ale sprawdziłem miernikiem napięcia i są prawidłowe, od 4 dni mam tą kartę i od razu taki problem :/. Temperatury jakie mam, po obserwacjach w 3dmarku06 dobija do 90 stopni czy to jest normalne?, oczywiście na standardowym chłodzeniu i nie podkręconej grafie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Sprawdz czy Ci czasem chlodzenie sie nie wylacza , WWD pisal o tym w przypadku 4870 , ponoc Glaciatory maja taki feler.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy Ci czasem chlodzenie sie nie wylacza , WWD pisal o tym w przypadku 4870 , ponoc Glaciatory maja taki feler.

Właśnie takie miałem przypuszczenie, bo jak się komputer wyłączał to radiatora nie mogłem dotknąć ( po prostu parzy ! ) . Muszę się temu przyjrzeć, zapuszczę pętle w marku 06 i zobaczymy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorka, że męcze. Jakie chłodzenie będzie pasować do niereferyncyjnego Palita 4850 - taki

Zastanawiam się nad S1 rev 2 i Auras Fridge. Do tego jakieś 2 małe wiatraczki. Temperaturę mam dobrą, ale przeszkadza mi hałas tej suszarki? Lepiej kupić takie chłodzenie czy jakiś wiatrak 92mm?? Czekam na odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I już wiem co jest nie tak z moja grafa obroty jakoś dziwnie świrują niby pokazuje 99% a kręci się na jakieś 30% swojej mocy i odcina dopływ prądu przy 93stopniach :/. Grafa idzie na gwarancję. Swoją drogą ładnie lipne te karty są, jak bym wiedział, że z nimi tyle problemów jest z przegrzewaniem, to u mnie w kompie by już siedziała 8800gts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak to jest u was, gdy włącze tv-out w karcie jako drugi monitor to nie uaktywnia się tryb 2d 160/500 tylko tryb standardowy 575/1800, mało tego, po jakimś czasie tryb 2d się jednak uaktywnia, i po chwili wyskakuje cały zielony ekran, za chwilę przywraca się normalny obraz, mignie tak kilka razy i komputer sie resetuje! Jak to wygląda u was ? Bo jedynym wyjściem jest ustawić sztywno taktowanie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja szczerze nie narzekam na konstrukcje bo mam toxica 4870 wiec stosunkowo dopieszczona poza tym wygralem ja wiec narzekac nie moge:P...ale stery to jest masakra...takich problemow z grami to ja nie mialem od dawna..czyt. od czasow ati 9100....

COD world at war zabawa sterami

Mirrors edge (slide show przy physyx on)

Warhead graficznie gorsze od nvidi w niektorych miejscach problemy z cieniowaniem

Fear 2 jakies paski na swietle gdy w sterach wymusze AF (przy af ustawionym zpoziomu gry BRAK paskow)

Colin dirt cienie (na najwyzszych wygladaja jak u nvidi na medium)

System swiezy stery 8.12...9.1 dzialaly ale byly problemy z CCC...

LOTR podbój ...cienie...

 

TRAGEDIA....

Dobrze chociaz ze wydajnosc zadawala^^ jak mi ktos jeszcze w jakims temacie powie ze w ATI nie ma problemow ze sterami to zaprosze do siebie, pokaże, napijemy sie piwa a na końcu do [gluteus maximus] nakopie za takie brednie... :angry:

 

ps. czyby ati bylo takie wrazliwe na konfiguracje? Bo nie podejrzewam ze ktos z identyczna karta ale z innymi podzespolami (inne stery do mobo, inny proc, dzwiekowka etc) kto pisze ze nie ma problemow klamie...

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie !. Sam byłem zaskoczony negatywnie jak odpaliłem po raz pierwszy feara 2 na 4850, po pierwsze gra miejscami skacze mam ok 65-70fps a po chwili bum 20-24fps tak samo działo się podczas zapisywaniu stany gry, obraz staje w miejscu :angry: . Podkreślam że na dużo słabszej karcie jaką była 8600gt nic takiego nie miało miejsca !.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze sterownikami jak i z wydajnością nie mam problemu, instaluje najnowsze bez CCC i nigdzie nie występują bugi czy coś. Może to wina systemu.

 

Wyspa ja też mam 2pin ale wystarczyło wywalanie jednego elementu FM i weszło.

Edytowane przez Alta1r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolos

 

Sprecyzuj, że Glaciory są lipne...albo tylko Twoja karta, tego nie wiem. Bo te karty ogólnie wcale nie są lipne. Ja mam referencyjną konstrukcję i nie narzekam. Wielu innych użytkowników też nie narzeka pomimo, że kręcą je na rdzeniu po 850MHz. Miałeś pecha i tyle. Nie przegrzewała mi się na standardowym chłodzeniu, nie przegrzewa mi się teraz. Więc zamiast Glaciora czy 8800GTS wystarczyła by karta referencyjna.

Edytowane przez sosen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Warhead graficznie gorsze od nvidi w niektorych miejscach problemy z cieniowaniem

Fear 2 jakies paski na swietle gdy w sterach wymusze AF (przy af ustawionym zpoziomu gry BRAK paskow).

Warheada skonczylem ponownie wczoraj na 9x2 - poza problemem z AF , ktory musialem wylaczyc w CAV bo chcialem przez CCC nie bylo zle - Catalyst AI mieszal przy DX10.

FEAR 2 ma to samo na nV o czym informowalem miedzy innymi na TK , jak i w temacie o nim pisano , z tym ze ponoc nV juz to poprawila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze chociaz ze wydajnosc zadawala^^ jak mi ktos jeszcze w jakims temacie powie ze w ATI nie ma problemow ze sterami to zaprosze do siebie, pokaże, napijemy sie piwa a na końcu do [gluteus maximus] nakopie za takie brednie...

ATI nie ma problemów ze sterami, to niektóre gry mają problemy z ATI, ale też niektóre gry mają problemy z Nv. Ja nie zauważyłem jakiś istotnych problemów z moją kartą i obrazem jaki wyświetla. Co do fizyki w ME to jakim cudem ma Ci działać płynnie jeśli całą fizyke liczy procek? Kup sobie karte nv do akceleracji to zadziała płynnie.

 

COD world at war zabawa sterami

O_o, żadnego tego typu problemu nie miałem. Siedze teraz na 9.2 i działa, na 9.1 też, na 8.12 tak samo.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

ATI nie ma problemów ze sterami, to niektóre gry mają problemy z ATI, ale też niektóre gry mają problemy z Nv. Ja nie zauważyłem jakiś istotnych problemów z moją kartą i obrazem jaki wyświetla.

Zalozymy sie , ze ma?

 

Odpal sobie ktoras z gier , ktora opiera sie na cieniach DST - Mass EFFECT dla przykladu. Odpal sobie wreszczie Crysisa na nV , na ATI. Gdzie problem? Pod ati notorycznie SAME przelaczaja sie tekstyry z maxa na "ati custom". To sa patenty zalezne od sterownikow. Lecimy dalej - czemu na 8x12 , 8x12H , 9x1 Crysis smiga pod DX10 (Warhead) z opcja Catalyst AI (ktora nawiasem mowiac poprawia wydajnosc wedlug slow autorow jako , ze "zastepuje kod szaderow" przez co zwieksza optymalizacje) na enabled , ale juz pod 9x2 (co jest na forum AMD) gra lapie freeza w trakcie ladowania plansz na 80%? Soreks , ale daleko im do bezproblemowych sterow i -wide AF w 8x12H , 9x1...

 

Zapomnialem o open glu , ktory wg. relase notes od 9x1 jest w 3.0 tylko problem jest taki , ze gry nie bansuja na tym ::D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...