Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Odpal sobie ktoras z gier , ktora opiera sie na cieniach DST - Mass EFFECT dla przykladu.

Mass Effect ma problemy z cieniami i to jest wina silnika gry. Sugerujesz, że oprócz tego są jakieś problemy na ATI? Bo z tego co ja wiem cienie na ATI i nV wyglądają tak samo - ale mogę się mylić. Zmieniając kilka parametrów w plikach .ini można je poprawić odrobinę w ME.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Odnośnie Crysisa to nie używam nigdy Catalyst AI bo dla mnie ta opcja nie ma sensu istnienia.

Czyli pozbawiasz sie optymalizacji pod gry , wiesz of koz co to w ogole jest AI ?

 

Ja w Mass grałem i tez nic mnie nie raziło. Nie przesadzajmy...

 

 

 

 

Mass Effect ma problemy z cieniami i to jest wina silnika gry. Sugerujesz, że oprócz tego są jakieś problemy na ATI? Bo z tego co ja wiem cienie na ATI i nV wyglądają tak samo - ale mogę się mylić. Zmieniając kilka parametrów w plikach .ini można je poprawić odrobinę w ME.

Ja nie mowie o cnieniach normlanych , a o DST - zobacz to co sie czasem dzieje na twarzach , przy nV ja tego nie mialem i to nie tylko chodzi o ta jedna gre. DST u ATI zawsze bylo "inne" Zobacz sobie Cold FEARa i to co sie dzialo owczas na kartaxh X16xx.

 

 

Dajcie mi sekunde , wyedytuje cos tylko znajde to z PCL.

stalker - pionowe pasy przy "sun shaft"

crysis - przelaczanie text quality na custom i wstawianie tekstur slabszej jakosci na czesci obiektow

coh - tesktury slabszej jakosci na czesci powierzchni

grid - mniejszy lod dla obiektow

dorzuce jeszcze

prince - czesciowy fsaa, na czesci obiektow jest, na innych nie

doh2 - slabej jakosci fsaa, moze 2x max

wymusznaie z sterow w obu przypadkach nic nie daje. w przypadku grid wymuszanie z sterow zalacza tez jakis tryb 2x.

praktycznie co tytul, to cos ciekawego mozna znalezc - jak nie fssa, to obiekty, jak nie obiekty to teksturki, tak wiec te pare tyg z ati utwierdzilo mnie tylko w moich przekonaniach co do ich produktow

 

btw: poprawili ten burnout, czy nie?

To o Crysisie , Sulaco wspomnial o tym , to i ja widzialem u siebie nawet wczoraj.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem :(( zainstalowałem najnowsze sterowniki ATI i gdy wyłączę monitor (komputer dlej chodzi) i gdy chcę wąćzyć monitor pojawia się napis NO SIGNAL dopiero reset pomaga i wtedy wszystko normalnie działa dopóki nie wyłączę monitora :D Dodam że na sterownikach z płyty wszystko śmiga :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli pozbawiasz sie optymalizacji pod gry , wiesz of koz co to w ogole jest AI ?

Tak wiem, jest to podmiana kodu shaderów określonej gry na kod bardziej "przyjazny" karcie. Nie zauważyłem ŻADNEGO wzrostu płynności/wydajności po włączeniu tego uber extra hiper cuda, a liczbe klatek wyświetlam cały czas z ATT i widze czy to coś daje czy nie... Jak był wzrost wydajności to na tyle minimalny, że go nie zauważyłem.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden klient pisal mi, ze mozna odlamac czesc tej wtyczki i powinno pasowac, a ten 3 kabelek jest zbedny.

nie ma potrzeby nic łamać nic psuć -> kabelki przyjdą to się ładnie zamontuje B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Dziwne pytanie zwazywszy , ze...mamy wszyscy w tym temacie juz ati :D

 

Ps - zobaczcie tez co sie dzieje na polowie klatki piersiowej na wysokosci piersi , to widac zwlaszcza na damskich postaciach. Jakies "urywane" te cienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy napiecie 1V jest odpowiednie dla zegarow 500/750 ? bo od czasu do czasu robią mi sie BSOD'y i nie wiem czy od tego.

BSODy na pewno nie sa wina tego napięcia. Poszukaj niestabilności w ramie i płycie głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne pytanie zwazywszy , ze...mamy wszyscy w tym temacie juz ati :D

 

Ps - zobaczcie tez co sie dzieje na polowie klatki piersiowej na wysokosci piersi , to widac zwlaszcza na damskich postaciach. Jakies "urywane" te cienie.

Wiem jak te cienie wyglądają. Ale chodzi mi o to, że na x360 wyglądają tak samo - nie widziałem, czytałem. Więc myślę, że to wina silnika gry nie kart ATI. I nie mówcie, że na x360 wyglądają tak bo ma układ graficzny od ATI ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem :(( zainstalowałem najnowsze sterowniki ATI i gdy wyłączę monitor (komputer dlej chodzi) i gdy chcę wąćzyć monitor pojawia się napis NO SIGNAL dopiero reset pomaga i wtedy wszystko normalnie działa dopóki nie wyłączę monitora :D Dodam że na sterownikach z płyty wszystko śmiga :))

Czy ktoś wie co może się dziać w moim przypadku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki tam jest uklad :D DST zawsze byly kula u nogi przy AMD :>

hehe:D

 

Co do mojego postu o narzekaniu na stery...sadze ze Firekage temat bardzo profesjonalnie podsumował...nazwał wręcz rzeczy po imieniu, a ci którzy tego nie dostrzegaja albo sa ignorantami albo funboyami.

Ja z nv tez mialem mase problemow... z 7600gt freezy, z 8800gts 320 spowolnienia (nie kazdy to mial) ale nigdy prze prze nigdy w żadnej grze nie mialem problemu z jakoscia grafiki...a jesli nawet wtedy nowe stery pomagaly

z mojej strony EOT

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Mr. HeatheN :P

 

Podsumowac to ja moge co nie znaczy , ze...zmienie na nV. Na ATI simracing lazi POPRAWNIE , ani Race , ani tym bardziej rFactor nie wykrzacza sie losowo podczas jazdy i nie gubi tekstur co jest notoryczne na nV , a ze bawie sie w to 3 rok tak zostaje przy ATI. Swoja droga , jakos bardziej mi sie ich karty podobaja :D (w czasie instalki sterow leci przekaz podprogowy "zostaniesz przy ATI , zostaniesz przy ATI , jestes juz z ATI" :D :D :D :D )

 

Wracajac , ja jako user widze wady i zalety tych kart co tez opisuje :> Prawda jest to , ze do nV mnie nie ciagnie mimo faktu , ze czasem maja lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorka, że męcze. Jakie chłodzenie będzie pasować do niereferyncyjnego Palita 4850 - taki

Zastanawiam się nad S1 rev 2 i Auras Fridge. Do tego jakieś 2 małe wiatraczki. Temperaturę mam dobrą, ale przeszkadza mi hałas tej suszarki? Lepiej kupić takie chłodzenie czy jakiś wiatrak 92mm?? Czekam na odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem :(( zainstalowałem najnowsze sterowniki ATI i gdy wyłączę monitor (komputer dlej chodzi) i gdy chcę wąćzyć monitor pojawia się napis NO SIGNAL dopiero reset pomaga i wtedy wszystko normalnie działa dopóki nie wyłączę monitora :D Dodam że na sterownikach z płyty wszystko śmiga :))

Mialem prawie to samo przy podlaczeniu monitora CRT (Dell P990) przez przejciowke DVI-DSUB. U mnie w momencie wylaczenia monitora komputer wylaczal rowniez tv lcd podpiety do drugiego wyjscia przez DVI-HDMI i po ponownym wlaczeniu monitora zawieszal sie. Jedynym wyjsciem na wylaczenie monitora bylo odpiecie go od karty. Problem przestal istniec jak zamienilem monitor na lcd z wejsciem DVI.

Edytowane przez SotY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhhhh, mam problem. Chyba upaliłem swojego Radka HD4850. I teraz moje pytanie, co nałożyć na oryginalny radiator na pamięci i sekcje zasilania? Bo tej oryginalnej taśmy termo przewodzącej już nie mam :S ;/ I druga rzecz, co z pastą termo? moge zostawić AS5 czy dać jakąś inną?:/ Jaką mam szansę na to że przyjmą mi gwarancje? Dałem chyba zbyt duże napiecie i du** :/ Ale nic nie śmierdziało/ani nic nie jest oczarniałe... Mam nadzieje że mi przyjmą karte :(((((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Podkręciłem radka 4850 sonic programem Ati Tray tool, testowałem dołączonym do niego testerem. Teraz dwa pytania:

 

- czy jeśli wyskakuje mi vpu recovery tzn, że zbyt mam niskie napięcie na gpu? (temperatura nie przekracza 60st po godzinnym stresie w atiTT)

- czy opcja zwiększenia napięcia programem ati tray tools max na 1,158V faktycznie działa czy pozostaje ołówek?

 

Generalnie gram na 740/2200, bez artefaktów w testerze Ati tray tools dojechałem do 765/2250, testowałem dłuższy czas (riva wskazywała obciążenie 100%) i nie wywalało się, artefaktów 0, temperatura 62st max. VPU recovery resetował sterowniki dopiero w grach, a i to po różnym czasie. Przy wyłączonym vpu recov. zwiecha.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhhhh, mam problem. Chyba upaliłem swojego Radka HD4850. I teraz moje pytanie, co nałożyć na oryginalny radiator na pamięci i sekcje zasilania? Bo tej oryginalnej taśmy termo przewodzącej już nie mam :S ;/ I druga rzecz, co z pastą termo? moge zostawić AS5 czy dać jakąś inną?:/ Jaką mam szansę na to że przyjmą mi gwarancje? Dałem chyba zbyt duże napiecie i du** :/ Ale nic nie śmierdziało/ani nic nie jest oczarniałe... Mam nadzieje że mi przyjmą karte :(((((

 

Zbyt duże, czyli jakie?

 

Myśle ze AS5 moze zostac, jezeli znajdziesz cos podobnego do tej tasmy to wg. mnie szanse są duze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zdążyłem zauważyć na mierniku bylo 1.89V :o

A wiesz może gdzie taką taśme moge dostać? Mam nadzieje że się uda, bo jak nie to czeka mnie 7300GT przez najbliższe pół roku :(

Po czym poznać że ujarałem ją? Bo zdjąłem Accelero i rdzeń i reszta normalnie wygląda, ani nic nie zaśmierdziało ani nic. Mam nadzieje że jak ją wyśle to mi uznają, jeśli uznają to dadzą mi nówke?

 

EDIT: A co powiedzieć kolesiowi w komputroniku jak będe ją odnosił? Włączałem kompa i nie odpalił? Czy grałem i się wyłączyła karta?

Edytowane przez Leny25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zdążyłem zauważyć na mierniku bylo 1.89V :o

A wiesz może gdzie taką taśme moge dostać? Mam nadzieje że się uda, bo jak nie to czeka mnie 7300GT przez najbliższe pół roku :(

Po czym poznać że ujarałem ją? Bo zdjąłem Accelero i rdzeń i reszta normalnie wygląda, ani nic nie zaśmierdziało ani nic. Mam nadzieje że jak ją wyśle to mi uznają, jeśli uznają to dadzą mi nówke?

 

EDIT: A co powiedzieć kolesiowi w komputroniku jak będe ją odnosił? Włączałem kompa i nie odpalił? Czy grałem i się wyłączyła karta?

Powiedz, że dostała 1.9V po piź.... :D Pozatym wstyd się tutaj nawet chwalić, że uwalileś karte, a teraz kombinujesz jak ją oddać na gwarancje. O/C związane jest z ryzykiem, a błedy czasem słono kosztują. Tak serio to bez Thermopad lepiej nie zanoś karty bo Cie mogą tylko wyśmiać. Spróbuj improwiazować tym http://www.allegro.pl/item561416196_3m_the...zaca_1_5mm.html Edytowane przez krzysiek9920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy by chyba próbował oddać na gwarancje...

Ile sztuk tego kupić żeby wszystko obłożyć?

Karta to referent? Dołączona grafika

Ja na swoim Gigusiu miałem na pamięciach 2 gługie paski zamiast ośmiu kwadracików.

Edytowane przez krzysiek9920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...