Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Jang ładnie kręcisz tą grafe. I punkcików sporo jak na hd4850. U mnie na pc -patrz sygnaturka- 3dmark06 14075pkt [cpu ustawiony na 3.5ghz].

Odnośnie 512mb ramu na karcie graf. AA i wysokich rozdzielczości - wydaje się wam że jest wogóle sens właczać AA przy 1680x1050 albo 1920x1080? Wg. mnie nie ma.

nfs undercover fullhd detale max no AA -bez zacięcia,

grid fullhd detale max -j.w

dawn of war 2 - j.w

wiedźmin - 1680x1050 all max i jazda

Tylko crysis 1.2 stwarzał problemy przy takich rozdzielczościach wiec poszło 1440x900 AAx2 i dało rade.

 

P.S lepiej RAM ustawic na 800mhz i cl 4-4-4-12 czy wyższe takty i cl 5-5-5-15????

Edytowane przez afrossw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie 512mb ramu na karcie graf. AA i wysokich rozdzielczości - wydaje się wam że jest wogóle sens właczać AA przy 1680x1050 albo 1920x1080? Wg. mnie nie ma.

Jak ktoś jest ślepy to nie ma sensu ;)

 

A tak serio ... 512 MB na karcie w zupełności wystarczy do "włączania AA" .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słaby ci wyszedł wynik trochę Jang.Stawiam,ze przekręcony rdzeń/pamięci masz,wtedy spada wydajność,ja na 850mhz i e8200@4.00 robie 15.8k.

Też się nad zastanawiałem, spróbuje dovoltować ale będzie ciężko sie tam dostać. Będe musiał jeszcze potestować. Twoja karta to referent ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ci moge powiedziec ...

moj wynik :

16354 3DMarks

SM 2.0 Score

6800

SM 3.0 Score

8454

CPU Score

3621

http://service.futuremark.com/compare?3dm06=9170954

 

Proc na 3,9 GHz grafa na 800/1100

Wszystkie ustawienia grafy na QUALITY bez zadnej sciemy z fastest itp

 

Jak widac gadacie TOTALNE bzdury o tym ze nie warto kupowac 4870 - ja za swoja grafe Powercolora dalem 750 pln i jestem BARDZO zadowolony , wcale nie jest to jakas glosna suszara itp itd

Edytowane przez Sewer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja czegos nie rozumiem. Wiecej Ramy, wiecej GPU, ciut mniej ramu, wiecej CPU. A wynik pozal sie Boze 15k. No i rozdzialka inna, ale mozna by rzec - z tego samego przedzialu :D

http://service.futuremark.com/compare?3dm06=10108791

 

Jakies pomysly, dlaczego tak moze sie dziac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System system system^^ ustawienia w sterach, tweaki na jakosc....ja po formacie na pustym systemie bez grzebania w jakosci na

e8400 4ghz

4870 820/1200 mam tyle co w wynikach..

XP

Z ciekawosci az dzis puszcze 3dsmarka i sprawdze o ile "zwolnil":)

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System system system^^ ustawienia w sterach, tweaki na jakosc....ja po formacie na pustym systemie bez grzebania w jakosci na

e8400 4ghz

4870 820/1200 mam tyle co w wynikach..

XP

Z ciekawosci az dzis puszcze 3dsmarka i sprawdze o ile "zwolnil":)

I to jest właśnie bezsens podawania tych wyników w np. 3DM ... co z tego że ktoś ma kilkadziesiąt tys. punktów skoro jest to wynik uzyskany przy tak rozmydlonych teksturach że ... praktycznie bez tekstur i bez AA.

 

Jak podawać to przy jakiejś stałej jakości ... np. 1680x1050 8xAA + 16xAF + jakość mip-map max ... itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

I to jest właśnie bezsens podawania tych wyników w np. 3DM ... co z tego że ktoś ma kilkadziesiąt tys. punktów skoro jest to wynik uzyskany przy tak rozmydlonych teksturach że ... praktycznie bez tekstur i bez AA.

 

Jak podawać to przy jakiejś stałej jakości ... np. 1680x1050 8xAA + 16xAF + jakość mip-map max ... itd.

Dlatego od zawsze mialem w 4 literach to kto ile ma , jak ma , ile wyciagnal bo dla mnie licza sie FPSy w grze...oraz iq. W ogole smieszy mnie to , ze praktycznie wiekszosc jak zadaje pytanie o POPRAWNE DZIALANIE KARTY to pyta tak :"mam 15k w 3D smark szajsie , czy to poprawny wynik i z karta nic sie nie dzieje?" Rece opadaja :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest właśnie bezsens podawania tych wyników w np. 3DM ... co z tego że ktoś ma kilkadziesiąt tys. punktów skoro jest to wynik uzyskany przy tak rozmydlonych teksturach że ... praktycznie bez tekstur i bez AA.

 

Jak podawać to przy jakiejś stałej jakości ... np. 1680x1050 8xAA + 16xAF + jakość mip-map max ... itd.

Ale czmeu pijesz do mnie? Ja napisalem wyraznie ze nic nie grzebie jedynie swiezy system i mam ustawienia defaultowe co do jakosci i podalem moj wynik. Ale zgodzic z toba sie muszę bo faktycznie ni jak sie tego zweryfikowac nie da. Prawda jest taka ze ci co na orba wyniki wrzucaja moga cos kombinowac aby zdobyc wiecej....reszta, w tym ja 3d marka uzywam (a raczej zestawo 3dmkarkow) do sprawdzenia stabilnosci:) a ze wyswietla mi jakis wynik... :wink:

Wiec moja pierwsza czesc odpowiedzi:

-system

-tweaki

-ustawienia jakosci

Odnosila sie do pytania Burdorora czemu ma mnie smarkow..>:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się nad zastanawiałem, spróbuje dovoltować ale będzie ciężko sie tam dostać. Będe musiał jeszcze potestować. Twoja karta to referent ?

Obniż trochę takty,powiedźmy 20mhz na rdzeniu i sprawdź czy ci przybyło punktów.Moje msi jest na pcb referenta,chłodzenie tylko inne.

Ewentulanie syf w sytemie,ale skoro pisałeś,że na windows7 zawiesza sie karta przy 843mhz,to na pewno stabilna nie jest.

Mniej wiecej tyle powienieś mieć co ja na 850mhz core:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrał krzywdzące sterowniki dla ATI. Ale wyniku można było się spodziewać :)

NO sorki kolego ale jakie miałem wybrać 8.12-9.1 bez anizo w DX10 <_<

9.2 nie odstają od 8.11 a naprawiają wydajnościowo l4d,cod5,F3 gdzie gry dostały kopa reszta bez zmian no poza Crysis i COJ gdzie wydajność spadła 3FPS.

Sterowniki nie są krzywdzące bo na starszych jest jeszcze gorzej pomijajac 9.1 bez anizo,jest pare problemów jak w Crysis ale można to obejść tak samo jak na Geforce występuje ten problem.

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie stawiam Vistę z 4870

stery 9.2 i wyskakuje: "nie można załadować MOM.Implementation" <_<

ktoś się spotkał już z takim komunikatem i jak go rozwiązać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Tak tylko , ze masz kilka paczek

-driver

-ccc+wdm+driver

Bez CCC nie ma zadnej mozliwosci ustawienia karty wiec watpie w to , ze ktos sam driver bedzie instalowac , no chyba ze machnie pozniej att - ale ten pod Vista 64b lubi strajkowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Framework 2.0 czyli dotnetfix jest? Bez tego sterow nie instalniesz. CCC we Frameworku pisany.

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=MO...mp;aq=f&oq=

 

 

http://www.vgaforum.com/showthread.php?t=11466

 

Sam siedze na Viscie pod 9x2 - np.

na drugim kompie mam 4870X2 i tam jest okej

na tym z 4870 robiłem dokładnie taką samą procedurę czyli:

stery płyty - bez dzwięku

SP1

aktualizacje

.net

directx

no i na końcu właśnie C 9,2

i nie zaskoczyło :angry:

 

jak instalowałem sam sterownik to po restarcie widzę ciemność <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko , ze masz kilka paczek

-driver

-ccc+wdm+driver

Bez CCC nie ma zadnej mozliwosci ustawienia karty wiec watpie w to , ze ktos sam driver bedzie instalowac , no chyba ze machnie pozniej att - ale ten pod Vista 64b lubi strajkowac

Zgadza sie. Ale wogóle nie widze powodu żeby nie instalować NET Framework czy CCC. Tak czy siak oba przydatne. Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...