Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam mały problem z gwarancja swojej karty. Kartę kupiłem w sierpniu jak dolar stał jeszcze po śmiesznie niskich cenach. Grafika padła miesiąc temu. Wczoraj dostałem odpowiedz od sklepu, że gwarancja została uznana ale oddają mi gotówkę jaką zapłaciłem za kartę. Tj jakieś 430 czy 450 złotych, a nie wymienia mi sprzętu na nowy. Co mam robić? POMOCY!!!

Kupowales za dolary? Czy za zlotowki?

Jak za zlotowki i zwracaja ci tyle ile zaplaciles to jest ze strony sklepu wszystko OK.

Albo zwrot gotowki albo wymiana na nowy.

Teraz pewnie dostali nowy:) ci oddadza 450 i sprzedadza z roznica 150zl do przodu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowales za dolary? Czy za zlotowki?

Jak za zlotowki i zwracaja ci tyle ile zaplaciles to jest ze strony sklepu wszystko OK.

Albo zwrot gotowki albo wymiana na nowy.

Teraz pewnie dostali nowy:) ci oddadza 450 i sprzedadza z roznica 150zl do przodu:)

Też myślę że od dystrybutora sprzętu dostali nowy. Poza tym na karcie gwarancyjnej nie mam ceny ani paragonu. Tylko numery fabryczne ze względu zakupu karty na Giełdzie Elektronicznej w Wawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Kupowales za dolary? Czy za zlotowki?

Jak za zlotowki i zwracaja ci tyle ile zaplaciles to jest ze strony sklepu wszystko OK.

Albo zwrot gotowki albo wymiana na nowy.

Teraz pewnie dostali nowy:) ci oddadza 450 i sprzedadza z roznica 150zl do przodu:)

Nie mow hop - na PCL byla niedawno podobna akcja. Typowi padl 4850 i chcielu mu oddac 420 zl. Napisalem to i owo - nie wierze w to , ze Gigabyte nie wymienil karty na inna przy produkcji bo to nie EOL - i nagle okazalo sie , ze...sklep chce mu zrobic prezent w postaci dodatkowych 300 zl. Pisalem , ze pewnikiem GG dal na wymiane Zalmana i jak w morde strzelil mialem racje bo nagle sklep po interwencji usera dal mu Zalmana...

 

Nie przyjalbym gotowki , zadal odpowiedzi od serwisu bo serwis albo naprawi , albo wymieni karte , a ten pomysl ze zwrotem kasy to przewaznie cffaniactffo sklepow. Zabawne jest to , ze w momencie , gdy dolar polecail w gore to laskawie sami chca oddac kase , ale gdy dolar byl nisko do tego stopnia , ze trzeba bylo ludziom za grafy typu GTX zwracac po 1000-2000 zl to pajace dawali zamiennik wydajnosciowy w postaci GTX+ za jakies 600-700 zl , zas dzis mowi sie , ze nie odopwiednik wydajnosci a cena :lol2:

 

 

Autor , jaki to 4850? MSI i Gigabyte naprawia albo wymienia z bufora i nie ma bata by bylo inaczej. Z wyboldowanym zgadzam sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mow hop - na PCL byla niedawno podobna akcja. Typowi padl 4850 i chcielu mu oddac 420 zl. Napisalem to i owo - nie wierze w to , ze Gigabyte nie wymienil karty na inna przy produkcji bo to nie EOL - i nagle okazalo sie , ze...sklep chce mu zrobic prezent w postaci dodatkowych 300 zl. Pisalem , ze pewnikiem GG dal na wymiane Zalmana i jak w morde strzelil mialem racje bo nagle sklep po interwencji usera dal mu Zalmana...

 

Nie przyjalbym gotowki , zadal odpowiedzi od serwisu bo serwis albo naprawi , albo wymieni karte , a ten pomysl ze zwrotem kasy to przewaznie cffaniactffo sklepow. Zabawne jest to , ze w momencie , gdy dolar polecail w gore to laskawie sami chca oddac kase , ale gdy dolar byl nisko do tego stopnia , ze trzeba bylo ludziom za grafy typu GTX zwracac po 1000-2000 zl to pajace dawali zamiennik wydajnosciowy w postaci GTX+ za jakies 600-700 zl , zas dzis mowi sie , ze nie odopwiednik wydajnosci a cena :lol2:

 

 

Autor , jaki to 4850? MSI i Gigabyte naprawia albo wymienia z bufora i nie ma bata by bylo inaczej. Z wyboldowanym zgadzam sie.

Gigiś na referencyjnym chłodzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale podstawa prawna mowi jasno NAPRAWA/WYMIANA/ALBO ZWROT GOTOWKI...

daj linka Firekage do tematu na pclolu, gdzie kolesiowi doplacili 300zł...chialbym doczytac jak to sie potoczylo

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage
No dobra ale podstawa prawna mowi jasno NAPRAWA/WYMIANA/ALBO ZWROT GOTOWKI...

daj linka Firekage do tematu na pclolu, gdzie kolesiowi doplacili 300zł...chialbym doczytac jak to sie potoczylo

Oni mu nie zaplacili , oni mu oddali Zalmana , o czym mowilem od poczatku , ze bedzie wlasnie taka karta dana od Gigabyte jako serwisu za refa.

3245153[/snapback]

Gigiś na referencyjnym chłodzeniu.

LOL to identyczna sytuacja jak Kvadzia z PCL , ktoremu doradzalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni mu nie zaplacili , oni mu oddali Zalmana , o czym mowilem od poczatku , ze bedzie wlasnie taka karta dana od Gigabyte jako serwisu za refa.

http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=456519&hl=

A podstawa mowi tez o tym , ze klient nie moze na tym stracic , niestety dziala to w 2 strony , bo sprzedawca moze uduwodnic , ze sam na tym sporo straci tak samo jak i klient.

 

Cos jeszcze - zwrot gotowki to sie robi przy EOLu , a nie "topowo"sprzedajnym czipie. Tego jest w cholere , to sie produkuje , to sie naprawia/wymienia bez problemu.

 

 

LOL to identyczna sytuacja jak Kvadzia z PCL , ktoremu doradzalem.

Oki.. wiec tak w skrócie... Planuje teraz pojechać na giełdę i się kłócić z debilami. I pod żadnym pozorem nie zgadzać się na zwrot gotówki. Jak nie wyjdzie to..... Telefon do ESM Logistic?

EDIT:

Jestem właśnie po rozmowie z "przemiłym" sprzedawcą z giełdy na ulicy Batorego w Wawie, który od razu mi zakomunikował że nie mam nawet najmniejszej szansy na wymiany karty graficznej na druga z racji tego, że dostał korektę faktury i nie będzie ludziom robił prezentów. Poza tym jak również bystry sprzedawca zauważył to moja karta nie jest już w takiej wersji produkowana :D i byłoby rozupusta jakbym dostał Gigabyte z Zalmanem i wciskał mi na siłe 450 złotych. Na koniec powiedział, że nawet federacja konsumenta powie mi to samo co on powiedział... Jasnowidz k.. jakiś? Nie wiem czy jest sens kłócić o te 130złotych szkoda tylko chyba moich nerw i czasu.

Edytowane przez krzysiek9920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proste, chcesz towar, który wcześniej kupiłeś. Ciebie to nie obchodzi z jakim chłodzeniem karta będzie, a pieniędzy po prostu nie chcesz. Chcesz to co miałeś i to Ci mają dać. Ma być tak samo wydajne, a za kwote jaką Ci zwrócą nie kupisz niczego w takim stopniu wydajnego. Rzecznik do spraw konsumenta wszystko załatwi ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Jeśli chodzi o problemy z tymi sterownikami to: w Wiedźminie i Kane & Lynch cały czas migają mi jakieś czarne paski :E

Znalazlem te Twoje czarne paski :E

 

 

Dołączona grafika

 

Podoba sie ? :E :E

 

No to teraz do rzeczy :

 

Jeszcze raz pokazujemy paski :E by pozniej pokazac cos innego.

 

 

9.3 In game - AAx0 AFx0 CCC - AA 8x AFx16 Kane

Dołączona grafika

 

9.3 In game - AAx0 AFx0 CCC - AA AppSet AFx16 Kane

Dołączona grafika

 

 

Teraz ktos zapyta - po co opisywalem tak dokladnie opcje? Po to by WYKAZAC co powoduje te czarne paski. Zabawna rzez bo nie jest to pierwszy raz i tutaj nie pije akurat jako tako do 9.3 , ale do problemu ATI , bo to nie pierwsza gra , w ktorej widze podobny problem. Co jest tym problemem? Osoby spostrzegawcze :E juz wiedza , dla mniej zorientowanych podam , ze...zalaczenie AA z poziomu CCC robi wlasnie ten kwas , sieczke z cieniami.

 

 

A , zapomnialbym - AA z poziomu gry dziala bez problemow , AF z poziomu CCC rowniez bez problemow.

 

AF0 z CCC na AppSet:

Dołączona grafika

 

AF16 z CCC

Dołączona grafika

 

Dziala.

 

Oki.. wiec tak w skrócie... Planuje teraz pojechać na giełdę i się kłócić z debilami. I pod żadnym pozorem nie zgadzać się na zwrot gotówki. Jak nie wyjdzie to..... Telefon do ESM Logistic?

EDIT:

Jestem właśnie po rozmowie z "przemiłym" sprzedawcą z giełdy na ulicy Batorego w Wawie, który od razu mi zakomunikował że nie mam nawet najmniejszej szansy na wymiany karty graficznej na druga z racji tego, że dostał korektę faktury i nie będzie ludziom robił prezentów. Poza tym jak również bystry sprzedawca zauważył to moja karta nie jest już w takiej wersji produkowana :D i byłoby rozupusta jakbym dostał Gigabyte z Zalmanem i wciskał mi na siłe 450 złotych. Na koniec powiedział, że nawet federacja konsumenta powie mi to samo co on powiedział... Jasnowidz k.. jakiś? Nie wiem czy jest sens kłócić o te 130złotych szkoda tylko chyba moich nerw i czasu.

Jedyna twoja szansa na to jest wymuszenie by Ci pokazal korekte faktury , na chama jesli masz na gieldzie dostep do www to mozesz mu pokazac linka wczesniej jesli powola sie na "rozpuste" bo jak widzisz Gigabyte dal bez problemu Zalmana , tylko pewnikiem idzie o to samo co u Kvadzia...

 

Napinaj by Ci pokazal korekte faktury , obowiazku nie ma , ale...widac , ze nie jest nie w temacie skoro z korekta wyskoczyl :D

 

Proste, chcesz towar, który wcześniej kupiłeś. Ciebie to nie obchodzi z jakim chłodzeniem karta będzie, a pieniędzy po prostu nie chcesz. Chcesz to co miałeś i to Ci mają dać. Ma być tak samo wydajne, a za kwote jaką Ci zwrócą nie kupisz niczego w takim stopniu wydajnego. Rzecznik do spraw konsumenta wszystko załatwi ;].

Nie masz racji , jesli dostal korekte faktury to mozesz mu naskoczyc.

 

Udowodnisz mu , ze nie dostal ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz racji , jesli dostal korekte faktury to mozesz mu naskoczyc.

 

Udowodnisz mu , ze nie dostal ?

OK, ale co krzysiek9920 ma do tego? On chce dostać kartę i tyle, nie musi o nią walczyć. Mają po prostu mu dać taki towar jaki oddał na gwarancję, a R4850 nie brakuje na rynku.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

OK, ale co krzysiek9920 ma do tego? On chce dostać kartę i tyle, nie musi o nią walczyć. Mają po prostu mu dać taki towar jaki oddał na gwarancję, a R4850 nie brakuje na rynku.

Ale co z tego , widze ze nie bardzo jestes w temacie gwarancji i naszego prawa.

 

 

 

Art. 8. 1. Jeżeli towar konsumpcyjny jest niezgodny z umową, kupujący może żądać doprowadzenia go do stanu zgodnego z umową przez nieodpłatną naprawę albo wymianę na nowy, chyba że naprawa albo wymiana są niemożliwe lub wymagają nadmiernych kosztów. Przy ocenie nadmierności kosztów uwzględnia się wartość towaru zgodnego z umową oraz rodzaj i stopień stwierdzonej niezgodności, a także bierze się pod uwagę niedogodności, na jakie naraziłby kupującego inny sposób zaspokojenia.

 

I tyle w temacie. Ma mozliwosc oddania na gwarancje i :

-starania sie o naprawe

-wymiane

-zwrot gotowki

 

Tlumaczyc wiecej nie trzeba. Jesli poszla korekta faktury tak sklep ZWRACA GOTOWKE i czesc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co z tego , widze ze nie bardzo jestes w temacie gwarancji i naszego prawa.

 

 

 

 

 

 

I tyle w temacie. Ma mozliwosc oddania na gwarancje i :

-starania sie o naprawe

-wymiane

-zwrot gotowki

 

Tlumaczyc wiecej nie trzeba. Jesli poszla korekta faktury tak sklep ZWRACA GOTOWKE i czesc.

Dobra więc chyba szkoda juz rozpamiętywać.... chyba uwale swojego zastępczego 2900xt za którego dałem 1350 złotych... Ciekawe czy tak chętnie zrwócą mi gotówke :D :D :D Edytowane przez krzysiek9920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Dobra więc chyba szkoda juz rozpamiętywać.... chyba uwale swojego zastępczego 2900xt za którego dałem 1350 złotych... Ciekawe czy tak chętnie zrwócą mi gotówke :D :D :D

I na to nie liczylbym - pisalem o tym wielokrotnie. Sklepy sa jakby chronione ustawia i swobodnie ja interpretuja.

 

Schemat wyglada tak:

-karta jest droga , nie robia jej , dolar stoi nisko to zwroca Ci odopwiednik wydajnosciowy. Przykladem bylo zwracanie za 8800GTX kosztujacego i po 2000 "zaledwie" 9800GTX+ za 650. Sklepy twierdza , ze to serwis zamienil tak , a nie inaczej i nie oddal kasy - i tu wyjatek jakim jest hurtownik wzgledem swojego klienta , ktoremu przewaznie zawsze kase zwracaja bez zadnego "ale" :lol2: , ale juz sklep-klient to inna bajka

-dolar podrozal , karty podrozaly , twoja karta jest obecnie drozsza np. 2x niz byla to sklepy laskawie oferuja pieniadze i tlumacza sie , ze serwis nie dal rady naprawic i poszedl zwrot kasy. W czesci przypadkow bedzie nawet tak , ze za dobra karte dostaniesz inna , ale...kilkukrotnie gorsza. Przykladem niech bedzie wymiana typowi z PCL 9600GT za padnietego 8800GT czy jak tutaj

 

Casami da sie wywalczyc swoje - wczesniej dawalem link do PCL i Kvadzia - jemu sie udalo...

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

:E

 

TAAA i to co napisze mna samym wstrzaslo :E , ale nie zmieszalo :E Czuje sie jakbym wypil 5l czystego spitytu :E :E

 

 

Jestem nie tylko w glebokim szoku , ale wrecz przytloczony ta swiadomoscia :E :E

 

JEDZIEEEMY :]

 

AF

 

AF - Wiedzmin - in game - AAx0 AFx01 CCC AA ApSet AF ApSet 01

Dołączona grafika

 

AF - Wiedzmin - in game - AAx0 AFx01 CCC AA ApSet AF ApSet 02

Dołączona grafika

 

AF - Wiedzmin - in game - AAx0 AFx01 CCC AA ApSet AFx16

Dołączona grafika

 

AF - Wiedzmin - in game - AAx0 AFx16 CCC AA ApSet AF ApSet

Dołączona grafika

 

AA

 

AA - Wiedzmin - in game - AAx0 AFx1 CCC AA ApSet AF ApSet

Dołączona grafika

 

AA - Wiedzmin - in game - AAx0 AFx1 CCC AAx8 AF ApSet

Dołączona grafika

 

AA - Wiedzmin - in game - AAx0 AFx1 CCC AAx8 AFx16

Dołączona grafika

 

 

 

Teraz wersja dla niekumatych :E

 

Czym sie podniecam? Tym , ze w Wiesku nie tylko AF dziala - co z pewnego doswiadczenia moge powiedziec , ze o ile nie ma buga w sterach jak z 8.12 dla visty po hotfixie oraz do 9.1 - tak AF z poziomu sterownika dziala zawsze , ale... WLASNIE , tutaj jest cos jeszcze , cos w co nie moge uwierzyc. Mianowicie w naszym polskim Wiesku albo ktos sie postaral , albo nawet samo ATI dlatego , ze nie tylko dziala kazdy nastaw w samej grze na ATI czyli AA.AF ale dziala cos co do tej pory uwazalem za jakis zart :E , a mianowicie tym razem w przypadku tej gry z poziomu CCC dziala nawet AA. Jestem w szoku :E Czyja to zasluga :E

 

Innymi slowy (pacz 1.3 do Wieska gdyby ktos pytal , sprawdzane na modziku idacym z tym paczem) w Wiesku dziala AA/AF z poziomu CCC jak i z poziomu samej gry. Co ciekawsze , mozna w Wiesku zobaczyc pewne roznice miedzy AFem wymuszonym przez sterownik przy x16 oraz z samej gry przy x16.

 

 

Jesi chcecie sie podniecic :E tak zapiszcie sobie te foty na pulpit , ale z dokladnie takimi samymi nazwami jakie dalem boldujac wpis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Thumbnaili nie uzywalem , a portal , na ktory to daje nie oferuje takiej mozliwosci , zas na fotosiku jestem blokowany i dlatego. Zreszta , to jest temat o rodzinie , a nie tylko o modach i widac wyraznie , ze jakies problemy SA - pozniej znowu okaze sie , ze ktos w innym zapyta o to i radosnie zostanie udzielona odpowiedz - nie ma zadnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam jeśli zadaję pytanie na które padła odpowiedź - FAQ z pierwszej strony czytałem, ale nie mam zamiaru przekopywać 270 stron.

W czym rzecz: mam 4850 referenta, od jakiegoś czasu zaczął wyć w idlu. Pomyślałem że zapchał sie kurzem - przedmuchałem i niestety dalej to samo.

W związku z tym zastanawiam się nad wymianą chłodzenia - zależy mi na ciszy, wydajność nie ma znaczenia (tempy z referenta mi nie przeszkadzają). Czy Accelero S1 to jedyna opcja? Nie ma tańszej alternatywy?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam jeśli zadaję pytanie na które padła odpowiedź - FAQ z pierwszej strony czytałem, ale nie mam zamiaru przekopywać 270 stron.

W czym rzecz: mam 4850 referenta, od jakiegoś czasu zaczął wyć w idlu. Pomyślałem że zapchał sie kurzem - przedmuchałem i niestety dalej to samo.

W związku z tym zastanawiam się nad wymianą chłodzenia - zależy mi na ciszy, wydajność nie ma znaczenia (tempy z referenta mi nie przeszkadzają). Czy Accelero S1 to jedyna opcja? Nie ma tańszej alternatywy?

Pozdrawiam

Tańszej? Przecierz to jedno z najtańszych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam jeśli zadaję pytanie na które padła odpowiedź - FAQ z pierwszej strony czytałem, ale nie mam zamiaru przekopywać 270 stron.

W czym rzecz: mam 4850 referenta, od jakiegoś czasu zaczął wyć w idlu. Pomyślałem że zapchał sie kurzem - przedmuchałem i niestety dalej to samo.

W związku z tym zastanawiam się nad wymianą chłodzenia - zależy mi na ciszy, wydajność nie ma znaczenia (tempy z referenta mi nie przeszkadzają). Czy Accelero S1 to jedyna opcja? Nie ma tańszej alternatywy?

Pozdrawiam

accelero jest najtansze

jedyna tansza alternatywa to zdjac plastik z referencyjnego chlodzenia i puscic na radiator jakis 120mm wiatrak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej ziomus wez usun te screenshoty i daj do nich linki bo troszke to niezbyt wyglada. nie wiem czy tez tak macie ale zdjecia laduja mi sie od razu tyle ze zanim sie zeskaluja to minie 30 sek. a to troszke denerwuje jak forum jest tak rozjechane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...