Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

A czy czasem winnym temu nie jest heatpajp? Styka sie on z radiatorem? Bo jesli tak to ten zawsze bedzie goracy ;)

 

W jakiejs zachodniej recce dotyczacej tej karty pisali , ze ramy nie sa chlodzone i nie wroza w ogole dobrego oc.

 

nigdy wiecej non refow , cietych konstrukcji autorskich.

Nie styka się ale jest jakieś 2mm przerwy więc szału nie ma. Niestety nic lepszego już sie nie da wymyślić. Cieszę się jedynie, że się artów pozbyłem. Teraz poczekam na coś nowego z ATI lub NV i zmieniam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie zrobiłem pencil moda do mojego RADEONA 4850 (Gigabyte). Mam na nim zamonotowane Accelero S1 + Turbo Module.

Zauważyłem coś niepokojącego. Po podniesieniu napięcia do 1,305 V temperatury w stresie (Po 30 minutach Extreme Burning mode w FurMarku) wyniosła aż 80 Stopni! Przed pencil modem temperatura w tym samym teście nie przekraczała 60 stopni. Czy wszystko jest w porządku?

Edytowane przez Mic43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z karta graficzna sapphire 4870 512mb. Moj sprzet to:

Q6600

2gb ram

p5q

4870

 

Problem ten mam tylko narazie w dwoch grach: GTA 4 i CS 1.6

Zazwyczaj wystepuje po maks 5min gry i caly komputer sie zawiesza i musze go restartowac bo nic nie pomaga

Reszta gier chodzi normalnie

Robilem juz kilkukrotnie format, zmienialem sterowniki od 8.6 do najnowszych 9.4 i na wszystkich to samo

Karta napewno sie nie przegrzewa

Wyglada to tak

http://img23.imageshack.us/img23/2198/dsc00139uro.jpg

 

Czego to moze byc wina? I co mozna ewentualnie na to poradzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Wina - biosa

Poradzenie - flesz na ten , ktory jest na www Szafira wg. tego :

http://forums.amd.com/game/messageview.cfm...amp;STARTPAGE=1

 

Permanent Solution, ONLY for Sapphire ATI Radeon HD 4870 512MB DDR5

 

!Important to note for this solution is that this works ONLY for the Sapphire ATI Radeon HD 4870 512MB DDR5!

This is because this solution requires a BIOS update of the card, which is provided by Sapphire.

 

So, to make sure you have the correct card, it's easiest to consult the box where the card came in. On the box you will find a green sticker with some barcodes and some serial numbers. The BIOS update is only applicable if on your sticker the serial numbers are:

 

* PN 188-01E85-001SA

* SKU# 11133-00-20R

 

 

Also you can check these settings in the ATI CCC:

 

* Original BIOS on board with date: 24.07.2008

* BIOS version: 011.006.000.003.000000

 

 

If all of this checks out for your card the BIOS update can be done. To do the BIOS update we will need a few things:

 

1. The BIOS update from Sapphire, http://www.sapphiretech.com/us/support/drivers.php

2. An alternative download from RapidShare, http://rapidshare.com/files/14833927...rking.zip.html

3. ATI Win Flash, for easier BIOS updating in Windows, http://www.techpowerup.com/downloads...h_2.0.1.2.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: :damage_wall: mnie ciekawi dlaczego nie robią bloków lub jak wolisz całych podstaw chłodzeń z Alu jest tańsze i lżejsze :unsure: a no tak miedz przewodzi Ciepło 2x lepiej niż Alu :lol2: wiec jak byś dal radiatory alu na tego radka to miał byś większa temp. na pamięciach a niższa na czujniku :lol2:

Problem kolego polega na tym, że miedź znacznie gorzej oddaje zgromadzone ciepło niż aluminium, dlatego aby zapewnić dobre temperatury pod radiatorem z miedzi trzeba je porządnie owiewać. Z alu jest inaczej. Aluminium znacznie łatwiej pozbywa się ciepła. Zwróć uwagę, że np. chłodnice z aluminium są lepsze do pasywnych układów WC - zgadnij dlaczego?

A w blokach i WC problem ten rozwiązuje ... woda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem z OC mojego Asusa, może coś doradzicie.

 

Zrobiłem Vmoda karta dostała 1,45V i poszła max 800MHz na rdzeniu.

Myślałem że może to problem z temperaturami wyglądało to tak:

 

Dołączona grafika

 

Temperatura żadnego z elementów rdzenia nie przekraczała 60*C w

trakcie gry na ustawieniach powyżej 800MHz wysypywał się sterownik

albo waliło artami (nie kwadraciki ale zwykłe śmieci na ekranie)

Pomyślałem, że to problem z sekcją zasilania i okleiłem ją tak:

 

Dołączona grafika

 

Efekt taki że ustabilizowało się taktowanie pamięci na 1150MHz nawet

po dłuższym graniu się nie wysypują. Ale w kwestii rdzenia nic to nie

pomogło :/. Dostaje 1,43V i nic stabilnie ponad 800 nie zrobi. Macie jakieś

pomysły co tu jeszcze można zrobić, może inny bios zapodać ? bo dochodzę

do wniosku, że ten Asus to był jednak zły wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim Gainward 4850 GS po Vmodzie na 1.35 karta lata stabilnie na 855 (wiecej testow wkrotce ;) ) a temperatura to 60st w stres (Accelero S1+2x92mm wentyle+Collabolatory Liquid Pro)

 

Sproboj moze owiewac spodnia (gorna, zalezy jak patrzec) czesc karty jakims dodatkowym wentylatorem.

U mnie rdzen i ram jest ok, za to sekcja zasilania, mimo jej oradiatorowania poprostu parzy. Jest tak goraco ze klej w sztyftach na goraco (glue gun) puszczac zaczyna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim Gainward 4850 GS po Vmodzie na 1.35 karta lata stabilnie na 855 (wiecej testow wkrotce ;) ) a temperatura to 60st w stres (Accelero S1+2x92mm wentyle+Collabolatory Liquid Pro)

 

Sproboj moze owiewac spodnia (gorna, zalezy jak patrzec) czesc karty jakims dodatkowym wentylatorem.

U mnie rdzen i ram jest ok, za to sekcja zasilania, mimo jej oradiatorowania poprostu parzy. Jest tak goraco ze klej w sztyftach na goraco (glue gun) puszczac zaczyna ;)

 

karaczan a jak robiłeś vmoda ? poprzez bios ? u mnie w stocku rdzeń idzie 750 a pamiątki na 1120 bo na 1125 już robi mi się res kompa ale na pamiątkach nie ma żadnego chłodzenia... Duży masz przyrost wydajności przez to kręcenie ?

 

 

Mam zamiar kupić heatspredery już wraz z taśmą termo przewodzącą. A co do referent, nie referent. Nie wiem jak cichy jest referent bo tę kartę mam jako pierwsza z serii 4870, nie miałem innego i szczerze mówiąc nie mam ochoty go zamieniać. Po lekkiej modyfikacji czyli naprawieniu tego co spartolił producent będzie wszystko ok a i gwarancji nie stracę. Po za tym u mnie wytrzymac bez kompa z tydzien czy dwa to niewykonalne (nałogowiec) ;) Tak więc odsyłka nie wchodzi w grę. A co do kosztów to będa one znikome bo heatspreadera alu na ram można na allegro kupić już za 12,5 zł z przesyłką (z taśmą).

 

 

Edit:

 

Wymyśliłem coś takiego, myślę, że zda egzamin w 100%. Czekam jeszcze na taśmę termo przewodzącą i mogę zabierać się do modyfikacji :)

pichu aco z bocznymi modułami pamięci bo tymi na górze to elegancko się to zmieści w sumie dobry pomysł gdzieś mam starą zasiłkę i widziałem coś podobnego na pokladzie:)

Edytowane przez llamar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vmoda robilem jako hardmod, z potencjometrem 200K ohm. Z ta relwelacja troche przesadzilem. 855@1.35v robi bez artefaktow w grach i w furmark. AtiTool sypie troche artami. Pelna stabilnosc uzyskalem dopiero na 1.4v 835mhz, czyli az tak rozowo nie jest. Pamieci na standardzie u mnie robia 1160, fabrycznie 1100. Jakbym mial rozpiske vmem moda moze dalo by rade cos wiecej wycisnac.

Co do wzrostu wydajnosci, hmm nie bawilem sie w benchmarki, czasem do jakiejs gry zapuszcze FRAPSa, wiec ciezko mi porownywac wyniki. Ale zysk jest i to dosc zauwazalny wedlug mnie.

Karte chlodzi Accelero S1 i 2 wentylatory 92mm puszczone na 600rpm. Wybralem ta opcje zamiast jednej 120mm bo sadze ze 2 wentylatory lepiej "omiataja" calosc karty. Temp w stressie, po furmarku, to max 61st. Po vmodzie i oc. Wczesniej mialem 67st na standardowych taktach i arctic silver5 jako paste. Niewiem jakim cudem ale Collabolatory Liquid Pro daje u mnie niesamowite rezultaty na radeonie.

Jakby ktos poczestowal rozpiska vmem dla mojej lub podobnej karty to bylbym wdzieczny.

Ile mozna dac vcore dla tej karty przy tych temperaturach? Dodam ze w szukaniu artefaktow w atitool karta juz zaczyna lekko piszczec ;/ Na standardzie jak i po oc ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po podkręceniu trochę ati tool karta taka jak w sygnie zaczęła piszczeć . Temperatury są w normie dochodzą do 60 kilku stopni co najwyżej ale jak sprawdzę organoleptycznie to aż parzy. Nie mam pojęcia czemu karta piszczy , wcześniej w 3dmarkach nie piszczała dopiero po ati tool zaczęła między testami w 3dmarku piszczeć , a na ati tool w pokaż animacje to cały czas pipczy.

Dzięki z góry za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po podkręceniu trochę ati tool karta taka jak w sygnie zaczęła piszczeć . Temperatury są w normie dochodzą do 60 kilku stopni co najwyżej ale jak sprawdzę organoleptycznie to aż parzy. Nie mam pojęcia czemu karta piszczy , wcześniej w 3dmarkach nie piszczała dopiero po ati tool zaczęła między testami w 3dmarku piszczeć , a na ati tool w pokaż animacje to cały czas pipczy.

Dzięki z góry za pomoc.

mi tylko w ATT piszczy ale dlugo jej nie meczylem z 15min max.. po zdjeciu oc tez piszczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema !

 

http://www.agito.pl/karty-graficzne/sapphi....84.343470.html

 

Czy ta karta rzeczywiście ma tylko 1800 Mhz ? Jak się kręci ?

 

Czy jest lepsza od Gigabyte Zalman ?

http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC/Ra...pelny,id,71644/

 

wez se ta 30zl drozej a to jest 4870 z zmieniona nazwa i rdzeniem zmniejszonym o 50mhz.

 

Scaigal jzu ktos plombe z tego palita? Klej wyglada na lipny ale jest cala pocieta.

Edytowane przez Ruonim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC/Ra...pelny,id,71644/

 

wez se ta 30zl drozej a to jest 4870 z zmieniona nazwa i rdzeniem zmniejszonym o 50mhz.

 

Scaigal jzu ktos plombe z tego palita? Klej wyglada na lipny ale jest cala pocieta.

Nie wiem jaka jest na 4870, ale jeśli taka sama jak w sławetnych 8600gt to suszareczka, penseta, łyczek nalewki babuni coby rączki nie drżały i trochę cierpliwości:D

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka jest na 4870, ale jeśli taka sama jak w sławetnych 8600gt to suszareczka, penseta, łyczek nalewki babuni coby rączki nie drżały i trochę cierpliwości:D

Pozdro

na nozke plytki metalowej jest przyklejona. Taka pocieta. wsumie 2/4 nie jest przyklejone. Ale widac jakby sie zaczelo odkrecac to by pekla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :rolleyes:

Kupilem Sapphire 4850 VaporX z nadzieje na cicha i w miare wydajna karte w 2D jest nieslyszalna , ale 3D jast dosyc glosno (nie jak 4870 asus) ale za cicho nie jest i do tego bardzo goraco.

Nie wiem czy te odczyty temperatury sa prawidlowa , ale wyglada to tak jak na screenie po 10 minutach gry w COD4.

 

Dołączona grafika

 

A tak jest jak ustawie wentylator na max

 

Dołączona grafika

 

Karte prawdopodobnie oddam i wezme cos innego,tylko nie wiem co , zastanawiam sie nad 4870 Toxic niby ma byc cichy i z wydajnym chlodzeniem,ale czy tak jest , oplaca sie go kupowac ??? Co ewentualnie innego ?

Edytowane przez ODoG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szalone masz te temperatury, dużo wyższe jak na referencie. Ewidentnie chłodzenie nie przylega dobrze do rdzenia.

 

Natomiast co do opłacalności...Poniżej 600 zł na pewno opłaca się takie coś:

http://www.gral.pl/preview/Gainward/Radeon...00_3600_77.html

lub http://www.gral.pl/preview/Palit_Microsyst...00_3600_73.html

Nie wiem jak z głośnością, ale wydajnością dorównuje hd4870 512mb, gdyż ma wobec niej tylko o 50mhz obniżone taktowanie rdzenia.

Jak chcesz naprawdę bezgłośnie to kup najtańszego referenta i zmień chłodzenie na Arctic Cooling Accelero S1 rev.2 i do tego jakiś cichy wentylator 120mm. Ale to przy obecnych cenach hd 4850 to mało opłacalny interes. Tym bardziej, że już za 700 zł masz GeForce GTX260 896MB z 216 SP, kartę wydajniejszą od hd4870 1gb

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz naprawdę bezgłośnie to kup najtańszego referenta i zmień chłodzenie na Arctic Cooling Accelero S1 rev.2 i do tego jakiś cichy wentylator 120mm. Ale to przy obecnych cenach hd 4850 to mało opłacalny interes. Tym bardziej, że już za 700 zł masz GeForce GTX260 896MB z 216 SP, kartę wydajniejszą od hd4870 1gb

Kupilem 4850 bo zalezalo mi na cichym chlodzeniu i jezeli by sie sprawdzilo dokupil bym jeszcze jedna karte, ten vapor-x jest nawet znosny tylko ze temperatura jest straszna.

 

Nie chce wymieniac chlodzenie ze wzgledu na gwarancje, dlatego zastanawiam sie nad Toxic 4870 tylko ta juz jest z OC i nie wiem czy to bedzie dobry pomysl,ewentualnie 4890 OC , ale nie chce zeby chodzila jak odkurzacz.

I co kupic ??? :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Kup sobie refa GTX260 - top jest BARDZO ciche wzgledem 4870. Na auto (40%) tego w ogole nie slychac do tego stopnia , ze musialem palce wsadzac w lopaty bo myslalem , ze fan jest zwalony - recznie ustawilem bym w ogole slyszal , ze sie fan kreci !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim mam ważną sprawę

Sorki że z innej beczki ale tu pisze wiele osób

Mam wielki problem z grami, ponieważ jak włączam grę to albo się zawiesi albo uda się wyłączyć ctrl+alt+del

jak uda się wyłączyć to wyskakuje komunikat "sterownik ekranu atikmdag przestał działać ale odzyskał sprawność

Proszę o pomoc

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie,

dlaczego dzieje się coś takiego:

i jak to naprawić?

Wszystko jest w porządku. Kiedy karta nie pracuje pod obciążeniem, to obniża taktowanie do 500/750mhz (tryb 2d), natomiast w grach, 3dmarkach itp. karta zwiększa taktowanie do domyślnych 625/993 (tryb 3d). Daje to niewielką oszczędność energii i jest chłodniej, gdy karta nie musi pracować na pełen gaz. Nic tu nie trzeba naprawiać! Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...