Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Na balta.pl trwa promocja HD 4850 DDR3 Asusa - 419zł, twierdzą że chcą w ten sposób wynagrodzić klientom brak 4770. Jak myślicie, warto brać tą ofertę pod uwagę? Dotąd byłem zdecydowany na 4850 z DDR5, a jeszcze wcześniej myślałem nad 4770, ale ta dostępność... Zależy mi na wydajności w grach, tak żeby móc całkiem komfortowo pograć w Crysisa czy Far Cry 2 na wysokich detalach. OC - jak najbardziej, ale liczy się dla mnie przede wszystkim wydajność/cena.

Edytowane przez Callesson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze chcesz moją grafe kupic? bo wlasnie zaraz bede wystawiac na allegro -> Radeon Gigabyte 4850 1gb OC Zalman DDR3 -> pracuje spokojnie na zegarach 731/1051[2102]... za 470zl + 13zł przesyłka...

Edytowane przez Wyspa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie siedzę na starym CRT 17", w niedalekiej przyszłości planuję zakup 22" LCD - rozdzielczość 1680x1050, chociaż w bardziej wymagających grach mógłbym ją zmniejszyć za cenę kilku dodatkowych FPS. 100zł robi sporą różnicę, nie wiem dokładnie jak duża jest różnica w wydajności wersji DDR3 i DDR5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam Samsunga 22 calowy LCD -> jedyna wada to 1dno milimetrowa czarna kreska na samym gorze -> za tydzien albo dwa może (podkreslam moze) bede wystawiac na allegro -> wiec jakbys chcial kupic taniej to może bede mógł sprzedać ;-) ale nie jest to pewna informacja jakby co to PW za jakis czas ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę rzucić okiem, aczkolwiek jakoś nie bardzo uśmiecha mi się zakup używanego sprzętu, chyba że rzeczywiście w dobrym stanie i po atrakcyjnej cenie. Wydaje mi się, że 1GB pamięci raczej się nie przyda na monitorze 22", a na pewno już mniej niż DDR5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3DMark mało mnie interesuje, najważniejsze są FPS i płynność w grach. Wolałbym żeby karta się nie grzała (tutaj 4850 na pewno ustępuje 4770), ale w sumie zawsze można dokupić Accelero + 2 wiatraczki i problem z głowy.

Edytowane przez Callesson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę rzucić okiem, aczkolwiek jakoś nie bardzo uśmiecha mi się zakup używanego sprzętu, chyba że rzeczywiście w dobrym stanie i po atrakcyjnej cenie. Wydaje mi się, że 1GB pamięci raczej się nie przyda na monitorze 22", a na pewno już mniej niż DDR5.

Ja kupiłem kartę od kolegi i nie ma różnicy czy nowa czy nie.

1gb przydaje się do fullhd.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy podobnej cenie DDR5 ma u mnie wyższy priorytet niż 1GB. Czekanie chyba nie ma sensu, nie wydaje mi się żeby 4770 pojawiło się w ciągu najbliższego miesiąca w 'normalnej' sprzedaży po ludzkich cenach, ceny 4850 też chyba nie spadną, z dostępnością 4850 DDR5 jest coraz słabiej. Podkręcę procesor, uzbieram kasę i zacznę rozglądać się za 4850 DDR5. Jeszcze takie pytanie - czy zamontowanie chłodzenia (raczej Accelero) na karcie da duży wzrost podkręcalności i stabilności, czy może lepiej przeznaczyć te 100zł (Accelero + radiatorki na pamięci + wiatraczki) na coś innego?

Edytowane przez Callesson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że sobie poradzi, jednak przy mocnym OC (może Vmod?) i grach typu Crysis już nieźle się grzeje i pewnie też hałasuje. Chociaż nie wiem czy głośniej od Karakorum, jak dotąd miałem tylko karty z pasywnym chłodzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

8800GTS to po oc 9800GTX+ , a 4870 jest od nich dosc sporo szybszy - mialem taka akcje ;) Tylko , ze tutaj ktos na forum sprzedawal 4870 za 500 zl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Male pytanko mam 4870 i everest w steresie pokazuje mi 97C na sekcji zasilania. Zalozone mam accelero s1 + 2x120mm i do tego zostawilem ten czerwony kawal alu z orginalnego radiatora. Bardzo zle z ta temperatura na sekcji jest ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temp ok. wlacz furmarka [stability test na 30] temp powinna byc ok 110 xD. to normalne ze sekcja sie grzeje. przy 140st resetuje sie sterownik [chyba, max jakie widzialem to 130 i grafika sie trzymala, parenascie sek pozniej zawisla]. jak karta sie nie wywala podczas testow [/gier] to jest ok. u mnie przy dosc sporym radiatorze z nawiewem ze 120 sekcja pod furmarkiem [extreme burning mode, czy jak to sie tam zwie] osiaga ok 120st. jakis czas temu mialem malutki radiatorem i myslalem ze wystarczy ale jednak nie, grafika padala 10 sek po wlaczeniu furmarka xD

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korzystał ktoś tutaj z RivaTuner Voltage Control?

 

jak wejde w program to pokazuje się:

Dołączona grafika

 

a jak przejade wskaznikiem w inne miejsce i pozniej do niego wróce to pokazuje:

Dołączona grafika

 

jakies rady? :) -> ja mam podkręconą grafe w RivaTuner teraz wiec w 2d i 3d chyba powinny byc takie same napięcia czy nie? hmmm

 

jak dałem lekko więcej V to wyskoczyło coś takiego:

Dołączona grafika

i wziąłem quit : >

chyba czegoś nie zrobiłem :P

Edytowane przez Wyspa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam spory problem z Palit Sonic Super Edition HD4850 DDR5. Mianowicie jak już wcześniej pisałem miałem problem z uruchomieniem nowego PC.

Gdy wyjąłem kartę i clear CMOS komp się uruchomił i cały czasy pracuje normalnie. Gdy włożyłem znów kartę ten sam problem.

 

Więc albo uszkodzona jest karta albo coś nie tak na płycie głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos z was moze posiada SCYTHE Musashi na 4850 ??? bo sie zastanawiam ktore z chlodzenia bedzie lepsze aby ochlodzic ramy itp ,a i chodzi o wydajnosc ,bo mam zagwostke w wyborze SCYTHE Musashi czy moze Arctic Cooling Accelero S1 rev.2 + 120 jakis cooler...

 

 

http://allegro.pl/item649449166_scythe_musashi_ultrawydajne_chlodzenie_grafiki.html Scythe Musashi

http://www.gral.pl/preview/Arctic_Cooling/Arctic_Cooling_Accelero_S1_rev_2_9800GT_GTX_HD4850_HD4870_74.html Artic Cooling S1 v2

ps. bo teraz posiadam Arctic Cooling Accelero S2 ale ono chyba nie bedzie pasowac na 4850 co ??? wiec zastanawiam sie nad tymi wyzej wymienionymi modelami

Edytowane przez majaboss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...