Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

@dziubekR1 to co rozumiem ze Arctic Cooling Accelero S2 co teraz posiadma na 8600 http://www.gral.pl/preview/Arctic_Cooling/Arctic_Cooling_Accelero_S2_38.html nie bedzie pasowalo na mocowanie na palita 4850 ???

Majaboss: pierw ty mi chłopie wytłumacz, na jaką cholerę ci niestandartowe chłodzenie na Rad 4850...

Mam Palita 4870, skręcony na 20%, wylaczylem wiatraczek na sekcji zasilania - jest cicho, w FurMarku dochodzi mi do 86C - tylko ze mam dobry termoobieg w obudowie.

Więc naprawdę, zastanów się po jakiego kiepa ci inne chlodzenie... W sterownikach blokujesz na 35-45% obroty wentylatora, i masz cisze i spokoj... Naprawde.

A innym chlodzeniem mozesz sobie tylko uwalic sekcje zasilania - i karta do wymiany.

Więc naprawdę, po jaką cholerę ci nowe chłodzenie, skoro standartowe wystarcza??!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cisza to kwestia indywidualna.

Żeby uszkodzić kartę trzeba być naprawdę dobry.

Mam do ciebie prośby

1. Nie teoretyzuj, na 20% jest BARDZO CICHY, można dopiero usłyszeć szum z 50cm...

2. Nie wcinaj się w rozmowę - nie do ciebie miałem tą kwestię. Może się okazać, że Majaboss totalnie bez powodu chce wymienić chłodzenie.

3. Jesli już chcesz prowadzić dyskusję użyj argumentu - w tym wypadku, byłoby to że "na 35% karta nie jest cicha, przynajmniej nie jest wystarczająco dla mnie" , a nie jakiś ogólnik "cisza to kwestia indywidualna" - noszkurde. Naprawde?? A wydajność to też kwestia indywidualna... >_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie teoretyzuj, na 20% jest BARDZO CICHY, można dopiero usłyszeć szum z 50cm

Ja mam kartę z 20cm od siebie więc dla mnie to by nie była cisza. Nie wiesz jak daleko od kompa siedzi majaboss.

 

2. Nie wcinaj się w rozmowę - nie do ciebie miałem tą kwestię. Może się okazać, że Majaboss totalnie bez powodu chce wymienić chłodzenie.

Na forum jak chce to mogę się wypowiadać. Jak ci to przeszkadza to pisz do niego na gg lub pw.

 

 

3. Jesli już chcesz prowadzić dyskusję użyj argumentu - w tym wypadku, byłoby to że "na 35% karta nie jest cicha, przynajmniej nie jest wystarczająco dla mnie" , a nie jakiś ogólnik "cisza to kwestia indywidualna" - noszkurde. Naprawde?? A wydajność to też kwestia indywidualna... >_<

I tak każdy wie o co chodzi. Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorrki niema co sie denerwować :) ps.chodzi mi aby karta dobrze znosila OC jakie bede chial zapodac i dla tego chcial bym wymienic chlodzenie te od palita ...co do decybeli jakie wiatrak wydaje to i tak , malo co mnie to interesuje bo siedzę zwlaszcza w słuchawkach :) przed pc

 

ps. i jeszcze jedna kwesta czy wogule warto zmieniac mam z GF 8600 na tego 4850 a i czy ten fortron 400W nie padnie przy 4850 ??? czy przy tym procku wogule odczuje jakas roznice w graniu ???

Edytowane przez majaboss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos z was moze posiada SCYTHE Musashi na 4850 ??? bo sie zastanawiam ktore z chlodzenia bedzie lepsze aby ochlodzic ramy itp ,a i chodzi o wydajnosc ,bo mam zagwostke w wyborze SCYTHE Musashi czy moze Arctic Cooling Accelero S1 rev.2 + 120 jakis cooler...

http://forum.purepc.pl/Chlodzenie-Konwencj....html&st=60

Uderz do kolegi ReaspowN'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorrki niema co sie denerwować :) ps.chodzi mi aby karta dobrze znosila OC jakie bede chial zapodac i dla tego chcial bym wymienic chlodzenie te od palita ...co do decybeli jakie wiatrak wydaje to i tak , malo co mnie to interesuje bo siedzę zwlaszcza w słuchawkach :) przed pc

 

ps. i jeszcze jedna kwesta czy wogule warto zmieniac mam z GF 8600 na tego 4850 a i czy ten fortron 400W nie padnie przy 4850 ??? czy przy tym procku wogule odczuje jakas roznice w graniu ???

Fortron - jeśli jest to jeden z lepszych Fortronów, powinnien spokojnie pociągnąć tego 4850.

Jak dla mnie, majaboss - pierw spróbuj podkręcić na zwykłym chłodzeniu, jeśli będzie ci przeszkadzać głośnośc - wymień je na tego Accelero, ale z jedną uwagą - bardzo starannie troszcz się o sekcję zasilania.

 

CYTAT

1. Nie teoretyzuj, na 20% jest BARDZO CICHY, można dopiero usłyszeć szum z 50cm

 

Ja mam kartę z 20cm od siebie więc dla mnie to by nie była cisza. Nie wiesz jak daleko od kompa siedzi majaboss.

 

Ja: i to jest argument, którego powinno się używać. Z drugiej strony, to nie ty będziesz miał tego radka w PC ani obok siebie, więc w sumie... co to wnosi do tematu??... Gratuluje

 

CYTAT

2. Nie wcinaj się w rozmowę - nie do ciebie miałem tą kwestię. Może się okazać, że Majaboss totalnie bez powodu chce wymienić chłodzenie.

 

Na forum jak chce to mogę się wypowiadać. Jak ci to przeszkadza to pisz do niego na gg lub pw.

 

Ja:spadaj z forum, trollu. Forum służy do rozwiązywania problemów, a nie pisania "a pojęcie ciszy jest indywidualne" czy "a wydajność też jest bardzo ważna" - nie trolluj. Jak nie chcesz pomóc, tylko rzucać kawałki typu "a cisza jest względna" - to w sumie na bana zasługujesz.

 

CYTAT

3. Jesli już chcesz prowadzić dyskusję użyj argumentu - w tym wypadku, byłoby to że "na 35% karta nie jest cicha, przynajmniej nie jest wystarczająco dla mnie" , a nie jakiś ogólnik "cisza to kwestia indywidualna" - noszkurde. Naprawde?? A wydajność to też kwestia indywidualna... >_<

 

I tak każdy wie o co chodzi.

 

Ja: obvious troll, is obvious...

Edytowane przez ArreatPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ArreatPL co mam rozumiec przez "jedną uwagą - bardzo starannie troszcz się o sekcję zasilania." dobre chlodzenie ??? jakies raiatory

Tak, dokładnie. Po wymianie zwykłego chłodzenia na niestandartowe, trzeba bardzo uważać na sekcję zasilania - jest to kluczowa część karty która wymaga schłodzenia. Jak najbardziej radiotorki, i jakaś pasta/silikon termoprzewodzący.

Większość ludzi właśnie wymienia referencyjny system chłodzenia (który w zupełności wystarcza, ale to inny temat), na inny i zapominają o sekcji zasilania - a ta, źle chlodzona się niszczy - dlatego często karty trafiają na śmietnik, bo ktoś nie pomyślał o sekcji zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam pewność.

 

Dziś byłem w serwisie i testowali kartę. U nich też nie chciała startować , a z nią cały komp.

 

 

I teraz mam pytanie.

Lepiej ją zwrócić, bo kompa dostałem w czwartek czy oddać na gwarancję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Chodzi ci o oddanie w ciągu 10 dni?

Wtedy musisz pokryć koszty wysyłki.

I chyba karta musi być sprawna i nie może mieć śladów użytku.

chwila , chwila.

 

Moze powolac sie na niepisane prawo - DOA. Dead on arrival. Skoro kupil i nowka jest zwalona tak niech zada wymiany na nowa , sztuka za sztuke z pominieciem serwisu. Kwestia tylko tego ile czasu uplynelo od zakupu - srednio dobre sklepy daja 7-10 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez i ja sie przylacze do tego pytania , bo dzis otrzymałem 4850 palita , i potrzebowal bym zainstalowac stry jakies, tylko ktore catalisty wybrac co polr=ecacie 9,2 czy jakies 9,5 aha i czy jest na pcb palita 4850 DDr5 jakis vmod tu dostępny ???

 

ps mam pytanie , gdzies widzialem watek tu odnosnie zasilania, bo w komplecie dostalem przejsciowke molex2x3 i 1x6 zeby , a widze ze znajduja sie 2 zasilania na karcie hmmm , co z tym zrobic wystarczy jak podlacze pod jedno ???

Edytowane przez majaboss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej czy normalne ze w modelu pali 4870 512MB co jakis czas występują jakies małe arty? (nie podkręcona grafa! ale na turbo) no żal pl... :/ wina modelu? WTF!? : ( -> może to wina chłodzenia? nie wiem juz :( niby nie wielkie itd itp ale raz na jakis czas sie taki pojawi i denerwuje ; p mignie tylko ale denerwuje ; /

Edytowane przez Wyspa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w spoczynku takie: 55% wiatrak [obudowa zamknięta] [chyba po OC 815/1022?]

Dołączona grafika

 

tempy w stresie: 60% wiatrak [obudowa zamknięta] [775/1000]

Dołączona grafika

Edytowane przez Wyspa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tempy w stresie: 100% wiatrak [obudowa zamknięta] [775/1000]

Dołączona grafika

niby arty nie wyskakują ale czuje jakby zaraz chciał jakis wyskoczyć -> musze więcej potestowac ale chcąc niechcąc nie da sie wytrzymac gdy jest wiatrak 100% :/

Edytowane przez Wyspa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...