Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Sklepy jak sklepy, ale co ten Asus robi ? :/

Asus zamiast wymienić sprzęt na nowy, naprawia go... Rozumiem jeśli naprawa by była OK i bym mógł z karty normalnie korzystać, ale tutaj naprawa pomogła na jeden dzień i karta znowu padła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus zamiast wymienić sprzęt na nowy, naprawia go... Rozumiem jeśli naprawa by była OK i bym mógł z karty normalnie korzystać, ale tutaj naprawa pomogła na jeden dzień i karta znowu padła.

Rozumiem poirytowanie ale chyba nie uważasz że technik kiedy naprawiał karte zakładał jej awarie na drugi dzień...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie. Chodzi mi tu o to, że lepiej gdyby serwis Asusa wymieniał kartę natychmiastowo, taka naprawiana karta to raczej nie jest coś co na 100% będzie sprawne i możliwe, iż sama naprawa da tylko tymczasowy rezultat. Testują kartę chwilę, następnie odsyłają ponownie do klienta. Jakby wymieniali sprzęt od ręki to problemu by nie było, taka karta jak moja wylądowała by jako "dawca nerek" dla odpłatnych napraw lub została wyrzucona do kosza. Naprawy w ramach gwarancji przy takim sprzęcie jak karty graficzne to nie jest fajny pomysł. Pewnie i tak znowu naprawią, oby nie padła za szybko...

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio jak przeszedlem na win7 rc to sie cos dzieje niedobrego z moja gpu... podczas gry w bardziej wymagajace tytuly potrafi sie wysypac sterownik ekranu (ga sie zawiesza na 10s, wylacza sie monitor po czym zaraz sie wlacza i dalej mozna grac), a czasem po prostu sie z nikad wylacza monitor tak jakbym wylaczyl komputer (muzyka dalej gra, dalej gadam na skype, a przed oczami czarny ekran)... temperatury sprawdzilem i wydaja sie byc ok, karty nie krecilem... jakies rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żarty, testowałem już CF z 2x4850 na modularnym OCZ 600W ModXStream-PRO i na procku taktowanym 4.3GHz przy napięciu 1.5v. 4850 po podniesieniu mu papu wpierdziela tyle energii co 4870 i sprzęt działał dobrze. Nie warto patrzeć na kalkulatory, pewnie pokazują jakie zapotrzebowanie na papu jest podczas gdy ma się jakiś dziki zasilacz. Ja pracowałem normalnie przez 2 dni (później oddałem karty znajomemu). Odnośnie mikro przycięć to zauważyłem, że na obu kartach z takimi samymi taktowaniami i pamięciami to coś prawie nie występuje, za to jeśli włożyło się kartę na pamięciach hynix z kartą na tych referencyjnych "kupondach", a taktowania były identyczne to czuć było szarpnięcie co jakiś czas i było to całkiem częste w przeciwieństwie do dwóch identycznych kart. Przynajmniej taka jest moja opinia i tak mi się wydaje.

 

ostatnio jak przeszedlem na win7 rc to sie cos dzieje niedobrego z moja gpu... podczas gry w bardziej wymagajace tytuly potrafi sie wysypac sterownik ekranu (ga sie zawiesza na 10s, wylacza sie monitor po czym zaraz sie wlacza i dalej mozna grac), a czasem po prostu sie z nikad wylacza monitor tak jakbym wylaczyl komputer (muzyka dalej gra, dalej gadam na skype, a przed oczami czarny ekran)... temperatury sprawdzilem i wydaja sie byc ok, karty nie krecilem... jakies rady?

Zainstaluj sterowniki z WU, a jeśli masz te to zainstaluj od ATI. Na RC ja miałem problemy z teksturami na sterownikach od ATI, tekstury były rozmazane i wielokolorowe.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żarty, testowałem już CF z 2x4850 na modularnym OCZ 600W ModXStream-PRO i na procku taktowanym 4.3GHz przy napięciu 1.5v. 4850 po podniesieniu mu papu wpierdziela tyle energii co 4870 i sprzęt działał dobrze. Nie warto patrzeć na kalkulatory, pewnie pokazują jakie zapotrzebowanie na papu jest podczas gdy ma się jakiś dziki zasilacz. Ja pracowałem normalnie przez 2 dni (później oddałem karty znajomemu).

Jak widać nie przyjżałes się dobrze kalkulatorowi zenfista.

Kwestia tego kto robi bo taki przelicznik może mieć każdy. Dla mnie zenfist jest autorytetem jesli idzie o wiedze na temat PSU.

 

A konfuguracja 4850 w CF mieści się w toleracji 600W zasilacza więc nie widze problemu. Co innego wielomiesięczna praca na takim obciążeniu. Żywotność zasiłki napewno zostanie skrócona.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zasilacz padnie mi przez to szybciej to mam gwarancje na to żeby go wymienili więc problemu nie ma. Do CF nie trzeba mieć nie wiadomo jakiej zasiłki żeby pracować stabilnie. Nie przeglądałem dokładnie kalkulatorów od Zenfista i innych firm bo sam wole wziąć miernik do łapy i zobaczyć jak to wszystko się sprawuje pod dużym obciążeniem. 2x4850 przy 1.4v bierze nawet więcej papu niż 2x4870, napięcia były w normie, a zasiłaka nie pociła się straszliwie, wskoczyła na wyższe obroty jeśli chodzi o wentylator, ale nie była gorąca. Na 600W można spokojnie pracować przy CF z 4870 i C2D na dosyć dużym napięciu.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

These improvements are more platform related – you will see gains of up to 50% in some titles (like Far Cry 2) when using a CrossFire solution with 4870 X2 or other 4xxx series in resolutions 16x10 and higher – you’ll see these gains mostly in CPU-bound situations. You will also see significant improvements in titles like HAWX, Crysis, Company of Heroes and World in Conflict.

dobre info jak dla mnie (16x10) ale jak to na win se7en bedzie wygladac i kiedy wyjda te stery bo takie bety to sa dosc nie pewne

Edytowane przez venat0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera jasna. [ciach!]le taki interes, nie mogą mi wymienić karty i wysłali znowu ją do Asusa, u Asusa znowu będzie mase czasu i przyjdzie naprawiona. Po naprawie zapewne znowu się zepsuje i koło się zamyka. Ostatnia naprawa była zajebista, karta działała jeden dzień. Super, po prostu super. Leje na sklepy internetowe, już nigdy przez internet czegoś takiego nie kupie. Same problemy.

Błąd!! Po prostu nie kupuj w ESC jak masz z nimi problemy, i tyle.. Sklepem na którym się nigdy nie zawiodłem (3 razy reklamowałem u nich sprzęt:

- raz msi p35 neo 2 fr z padniętą sekcją zasilania - dostałem nową po 10 dniach

- drugi raz msi p35 neo 2 fr z tą samą usterką - dogadałem się, dopłaciłem i wziąłem msi p45 neo 2 fr która się świetnie sprawuje do dzisiaj :)

- trzeci raz gigusa ep31 ds3l kumpla, z padniętym kontrolerem faz zasilania procka - trzynastego dnia nowa już była u nas). Więc nie mów mi że sklepy internetowe są nie pewne.. Teraz jak składałem kompa dla klienta za 3800zł zamówiłem wszystko w Agito i nie boje się o gwarancję.

Za pewne nie jest to jedyny dobry sklep.. Nie mówię też że ESC jest złe, w końcu dostałem nową kartę bez zakładania sprawy w sądzie (byłem gotów to zrobić i sprawę bym wygrał, gadałem z osobą znającą się na tym i jeszcze bym dostał odszkodowanie za poniesione straty moralne), ironia.

 

 

 

Testował ktoś te nowe stery?

 

Edit: Według większości kalkulatorów mój zasilacz by wybuchł z obecnym sprzętem a nawet się specjalnie nie poci i napięcia są wzorowe :P. Kalkulatory (99%) to skrypty pisane z wielkim rozmachem aby ludzie brali mocniejsze zasilacze które (jak logika podpowiada) są droższe.

Edytowane przez david11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd!! Po prostu nie kupuj w ESC jak masz z nimi problemy, i tyle.. Sklepem na którym się nigdy nie zawiodłem (3 razy reklamowałem u nich sprzęt:

- raz msi p35 neo 2 fr z padniętą sekcją zasilania - dostałem nową po 10 dniach

- drugi raz msi p35 neo 2 fr z tą samą usterką - dogadałem się, dopłaciłem i wziąłem msi p45 neo 2 fr która się świetnie sprawuje do dzisiaj :)

- trzeci raz gigusa ep31 ds3l kumpla, z padniętym kontrolerem faz zasilania procka - trzynastego dnia nowa już była u nas). Więc nie mów mi że sklepy internetowe są nie pewne.. Teraz jak składałem kompa dla klienta za 3800zł zamówiłem wszystko w Agito i nie boje się o gwarancję.

Za pewne nie jest to jedyny dobry sklep.. Nie mówię też że ESC jest złe, w końcu dostałem nową kartę bez zakładania sprawy w sądzie (byłem gotów to zrobić i sprawę bym wygrał, gadałem z osobą znającą się na tym i jeszcze bym dostał odszkodowanie za poniesione straty moralne), ironia.

 

 

 

Testował ktoś te nowe stery?

 

Edit: Według większości kalkulatorów mój zasilacz by wybuchł z obecnym sprzętem a nawet się specjalnie nie poci i napięcia są wzorowe :P. Kalkulatory (99%) to skrypty pisane z wielkim rozmachem aby ludzie brali mocniejsze zasilacze które (jak logika podpowiada) są droższe.

W polskim kodeksie nie ma czegoś takiego jak straty moralne.

update: a przepraszam od 3 sierpnia 2008 są, ale tylko na skutek śmierci bliskich osób.

update2:

Ostatni ktoś napisał, że GTX260 > 4870 .. no więc o co chodzi: http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=3408&p=7 < w większości testowanych gier 4870 jest szybszy, czasem wypada tak samo a chyba raz tylko dostaje po tyłku - w Crysisie ????

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Według większości kalkulatorów mój zasilacz by wybuchł z obecnym sprzętem a nawet się specjalnie nie poci i napięcia są wzorowe :P. Kalkulatory (99%) to skrypty pisane z wielkim rozmachem aby ludzie brali mocniejsze zasilacze które (jak logika podpowiada) są droższe.

Tak, a to dopiero...aż sprawdziłem z ciekawości i jakoś wychodzi że masz zasilacz w sam raz :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Teraz jak składałem kompa dla klienta za 3800zł zamówiłem wszystko w Agito i nie boje się o gwarancję.

Oj abys nie wypowiedzial tego w zla chwile:

http://www.bankier.pl/forum/temat_pronox-o...sc,7088213.html

http://www.wnp.pl/wiadomosci/pronox-zlozyl...16_4_0_0_0.html

a czemu to? Ze wzgledu na to :

http://www.computerworld.pl/news/347346/Pr...i.Agito.pl.html

 

i w rezulatacie na to :

http://finanse.wp.pl/kat,7069,title,Agitop...ml?ticaid=18923

 

Teraz zastanow sie co to znaczy.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie dość inteligentny to się skuma o co biega. 

 

 

Kurde czemu w 4850 niby referencyjnym zmienili PCB. Nia pasuje mi to nowe PCB od Glaciatora.

 

Problem jest taki  Dołączona grafika

 

Prośba do posiadaczy Matrixów potrzebuję wymiary rozmieszczenie na PCB pamiec wzgledem gpu. Jakby ktoś podał to byłbym wdzięczny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O w morde! :blink:

 

 

 

Właśnie postawiłem na nowo system.. Niby nic co tyczy się kart Ati, lecz nie do końca.. Otóż ostatnio zdarza się że Itracker (program do sterowania kartami Asusa z serii Matrix) ustawiał mi na pamięci napięcie 1,92v :damage_wall: . Dzisiaj pokasował mi 3 profile (miałem 3 inne profile, "only 2d" "gry" "filmy". Nagle wszystkie 3 miały nazwę "filmy" i jakieś dziwaczne wartosćiowości, przykładowo dla GPU w 3d 650mhz). Po restarcie kompa system się załadował, antivir również, po czym w miejscu gdzie miał się załadować Itracker wywaliło mi jakieś paski na ekranie :blink: . Od razu się skumałem że pewnie znowu ustawił jakieś durne wartościowości.

 

Teraz na nowej instalce XP zainstalowałem go ale wywala jakiś error i tak się nie włącza, a ja siedzę w tym szumie jaki generują 2 wentylatory matrixa.

Asus mógł by zainwestować trochę w soft do tych kart zamiast w reklamę "REPUBLIC OF GAMERS".

 

Żenujące że taka sytuacja ma miejsce w czołowej serii produktów Asusa. :damage_wall:

 

Zaraz mnie coś trafi..

 

KTOŚ MI POWIE WTF? :P

Dołączona grafika

 

Edit: Cholera nie mogę się uporać z tym Itrackerem.. Ciągle wywala ten błąd. Chciałem ściągnąć starszą wersje ale nie mogę nigdzie znaleźć.

Pomoże ktoś?

Edytowane przez david11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Proszę o w miarę szybką odpowiedź. Posiadam k.graficzną Palit HD4850. Dzisiaj podłączyłem kartę do telewizora LCD poprzez kabel DVI-HDMI. Dodatkowo zainstalowałem sterowniki Realtek Ati HDMI Audio Driver. Niestety dźwięku nie mam. System nie znajduję podłączonego urządzenia Ati HDMI Audio.

Czy przyczyną jest brak specjalnej przejściówki ATI DVI-HDMI (o ile gdziekolwiek znajdę) czy muszę podłączyć kabele SPDIF z k.graficznej do płyty głównej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Proszę o w miarę szybką odpowiedź. Posiadam k.graficzną Palit HD4850. Dzisiaj podłączyłem kartę do telewizora LCD poprzez kabel DVI-HDMI. Dodatkowo zainstalowałem sterowniki Realtek Ati HDMI Audio Driver. Niestety dźwięku nie mam. System nie znajduję podłączonego urządzenia Ati HDMI Audio.

Czy przyczyną jest brak specjalnej przejściówki ATI DVI-HDMI (o ile gdziekolwiek znajdę) czy muszę podłączyć kabele SPDIF z k.graficznej do płyty głównej?

 

Przejściówka nie jest wymagana, dźwięk normalnie jest przesyłany po najprostszym nawet kablu Uniteka (DVI->HDMI) oczywiście w opcjach dźwięku trzeba zaznaczyć odpowiednie źródło dźwięku. Kabelek SPDIF oczywiście nie jest potrzebny:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O w morde! :blink:

 

 

 

Właśnie postawiłem na nowo system.. Niby nic co tyczy się kart Ati, lecz nie do końca.. Otóż ostatnio zdarza się że Itracker (program do sterowania kartami Asusa z serii Matrix) ustawiał mi na pamięci napięcie 1,92v :damage_wall: . Dzisiaj pokasował mi 3 profile (miałem 3 inne profile, "only 2d" "gry" "filmy". Nagle wszystkie 3 miały nazwę "filmy" i jakieś dziwaczne wartosćiowości, przykładowo dla GPU w 3d 650mhz). Po restarcie kompa system się załadował, antivir również, po czym w miejscu gdzie miał się załadować Itracker wywaliło mi jakieś paski na ekranie :blink: . Od razu się skumałem że pewnie znowu ustawił jakieś durne wartościowości.

 

Teraz na nowej instalce XP zainstalowałem go ale wywala jakiś error i tak się nie włącza, a ja siedzę w tym szumie jaki generują 2 wentylatory matrixa.

Asus mógł by zainwestować trochę w soft do tych kart zamiast w reklamę "REPUBLIC OF GAMERS".

 

Żenujące że taka sytuacja ma miejsce w czołowej serii produktów Asusa. :damage_wall:

 

Zaraz mnie coś trafi..

 

Edit: Cholera nie mogę się uporać z tym Itrackerem.. Ciągle wywala ten błąd. Chciałem ściągnąć starszą wersje ale nie mogę nigdzie znaleźć.

Pomoże ktoś?

Uzywasz wersje 1.06beta? Sproboj 1.07, lub 1.08. Jednak dziwne,ze w przypadku XP masz takie jaja. Sprawdz, czy na pewno pobrales instalke dla XP 32bit (Kiedys sam przez przypadek sciagnalem do innej wersji systemu). No i oczywiscie odinstaluj najpierw wszystko, co ma wspolnego tym asusuem, potem dopiero proboj nowe wersjesoftu.

 

Faktycznie, mnie tez szlag trafia z Asusuem i jego podejsciem do optymalizacji swoich produktow. Przy pierwszej instalacji Win7 zadziala wersja 1.07. Jak instaloowalem system drugi raz, juz zaden itracker nie zadzialal :/ Na szczecie mialem kopie systemu i z niej skorzystalem :D

Edytowane przez Burdoror

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie krótka piłka Szef 350W oznaczenie GPS-350-EB-101A, dwie linie 12V (120W oraz 180W) łącznie 25A podoła HD4870 ?? Reszta sprzętu jak w sygnaturce brak wentyli, diod, neonów itp w budzie. Z tym, że teraz mam 2 GB ramu nie 4.

Edytowane przez Marvin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla 4850 i bez OC dałby rade. Pod 4870 nie ośmieliłbym sie podpinać. Chyba że lubisz hazard...

 

Niestety, ale w opcjach dźwięku mam realtek HD Audio (ati hdmi output) mam zaznaczone jako: NIE PODŁĄCZONE, więc praktycznie mam związane ręce

Jak nie podłączone to nie wykrywa kabla.

Ostatnio nie podłączałem ale do tej pory miałem tak że na przejściówce i kablu hdmi-hdmi miałem audio a na kablu dvi-hdmi audio nie było.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

A wiesz, gdzie taką przejściówkę będę mógł kupić? W pudełku niestety nie mam

Z tego co wiem to dzwiek po hdmi jest tylko na przejsciowce dodawanej do kart bo te sa przerobione fabrycznie , to nie dziala na tych zwyklych , ktore mozna kupic w sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywasz wersje 1.06beta? Sproboj 1.07, lub 1.08. Jednak dziwne,ze w przypadku XP masz takie jaja. Sprawdz, czy na pewno pobrales instalke dla XP 32bit (Kiedys sam przez przypadek sciagnalem do innej wersji systemu). No i oczywiscie odinstaluj najpierw wszystko, co ma wspolnego tym asusuem, potem dopiero proboj nowe wersjesoftu.

 

Faktycznie, mnie tez szlag trafia z Asusuem i jego podejsciem do optymalizacji swoich produktow. Przy pierwszej instalacji Win7 zadziala wersja 1.07. Jak instaloowalem system drugi raz, juz zaden itracker nie zadzialal :/ Na szczecie mialem kopie systemu i z niej skorzystalem :D

Tak, 1.06beta. Jedyna wersja jaka mi wyszła na stronie Asusa przy moim Matrixie. Mógł byś dać linka do pozostałych wersji? Nie mogę znaleźć..

 

Wkurzyłem się i zainstalowałem Vistę, na niej Itracker działa bez problemu :blink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...