Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, 1.06beta. Jedyna wersja jaka mi wyszła na stronie Asusa przy moim Matrixie. Mógł byś dać linka do pozostałych wersji? Nie mogę znaleźć..

 

Wkurzyłem się i zainstalowałem Vistę, na niej Itracker działa bez problemu :blink: .

Pisalismy tu już o tym kilka razy, pobierz sobie wersje pod GF260 Matrix. Tam są te nowsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zalezy od budowy samego radiatora, jeśli te małe mają więcej "żeberek" i/lub są wyższe niż te długie to będą wydajniejsze, jeśli mają taką samą wysokośc i ilość żeberek to te długie będą wydajniejsze.

Edytowane przez blasphemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wie ktoś jak sprawuje się to chłodzenie pod względem głośności w 2d i 3d. Zastanawiam się nad taką kartą, OC nie wchodzi w grę.

Ewentualnie który model wybrać- pod względem ciszy. Zastanawiałem się nad gtx-em ale jest za długi - na moją obudowę.

http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...oducts_id=12930

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zalezy od budowy samego radiatora, jeśli te małe mają więcej "żeberek" i/lub są wyższe niż te długie to będą wydajniejsze, jeśli mają taką samą wysokośc i ilość żeberek to te długie będą wydajniejsze.

chodzi mi o to ze mam takie radiatorki z takich dawnych kart co w nie sie procesory wkladalo i wczepialo w mobo :D nie pamietam jak to sie nazywalo ^^,

No i nie wiedzialem czy to pociąć czy dac w calosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

niezbyt często piszę na naszym forum, ale czytam i najczęściej znajduję to czego szukam, ale ze względu na trudne do sformułowania w pytaniu (jak dla mnie) do wyszukiwarki objawy

kieruję do Was Koledzy pytanie, czy takie prążki jak na załączonym obrazku, występujące po zawieszeniu karty, są objawem niedostatecznej mocy zasilacza, czy tez jakiegoś uszkodzenia karty?

Występuje to zjawisko na grach tzw nowszego "wypustu" np criostasis, tunel rats (innych nie miałem okazji sprawdzić) po kilku minutach gry, a np. SF4, teamfortres2, trackmania, grid chodzą godzinami bez jakiejkolwiek chęci zawieszenia karty, chociaż i im (kilka razy trackmania) ale bardzo rzadko.

W przypadku gier wieszających i nie wieszających kartę, temperatury organoleptycznie są bardzo zbliżone (jest gorąco ogólnie mówiąc), sterowniki raczej nie mają tu nic do gadania (używałem od 9.2 do 9.7 aktualnie), karta nie jest "podkręcona", nawet ją "odkręcałem" ale nie przyniosło to zamierzonego skutku (pewnikiem napięcie pozostało bez zmian, a niższy zegar tu nie pomógł).

Dysponuję leciwym sprzętem płyta Biostar Tforce 965PT, procek E6300 (2,25Ghz obecnie), zasilacz (wydaje się, że mocny - 650W), no i najważniejsze Radeon 4850 powercolor OEM

 

i obrazek (prążki w realu występują gęściej tu małe powiększenie)

 

Dołączona grafika

 

Za wszelkie sugestie dziękuję

 

edit. stopka troszkę nie aktualna

Edytowane przez rork

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że po zmianie grafy na niektórych forach pojawiają się pixele zwłaszcza na szarym tle.Wygląda to trochę jak arty i nie wiem sam czy to normalne czy nie.Dodam że w grach,markach i fur'rze wszystko OK.

http://img517.imageshack.us/i/beztytuuwmg.jpg/

Edytowane przez Deathraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafa, dzieki za reakcję

 

Dołączona grafika

 

to jest aktualnie, w 3D zapewne z 30 wiecej, (sprawdziłem na tf2 memio 100st, GPU 56) fan działa tylko, że podłączony przez regulator do płyty gł.

 

zasilacz to seasonic ss-650 HT,

 

chłodzenie już sciągałem i dałem smarowidlo oparte na srebrze ale to pomoglo tylko tle, że karta szybciej się schładzała po wyjściu z obciążenia, a gorąca dalej była, sekcja zasilania w tej karcie to chyba jakaś niedoróbka bo gorącą jest niemal tak jak GPU, dodatkowe nawiewy nie pomagają.

 

Na jakimś francuskim forum (gogle mi przetłumaczył ;)), wyczytałem o podobnym pod względem pasków problemie, rozwiązaniem okazało się być wysłanie kart na gwarancję (otrzymał nowa), tylko, że w moim przypadku nie ma takiej mozliwości bo niestety gwarancji nie mam, wszelkie inne metody zawodziły u tego Francuza (smarowanie pastą, zmiana chłodzenia, inne zasilacze).

 

Coś czuję, że karta nadaje sie do "koszalina" ale dla spokoju pytam na forum, może ktoś się spotkał z takim "przypadkiem" i zna lekarstwo.

Edytowane przez rork

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem te paski jak mi się karta grzała na ref chłodzeniu. Teraz na accelero jest git,aha memio coś ci mocno odstaje od reszty 20C troche dużo. U mnie tak jest jak nie dokręce chłodzenia dobrze do gpu. Na refie pamiętam że doszło mi do 112 stopni w furmarku oparzyłem sie nawet :D

Przy moim powercolorze ewidentnie ktoś grzebał widać było po śrubkach no i napięcie na gpu było większe niż normalne,pewno moda nie starli panowie z Apollo ;).

Edytowane przez bobrix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Też miałem te paski jak mi się karta grzała na ref chłodzeniu. Teraz na accelero jest git,

Jest sie czym chwalic , karta na oryginalnym chlodzeniu nie potrafila pracowac , a wiec kupiles polprodukt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

chłodzenie już sciągałem i dałem smarowidlo oparte na srebrze ale to pomoglo tylko tle, że karta szybciej się schładzała po wyjściu z obciążenia, a gorąca dalej była, sekcja zasilania w tej karcie to chyba jakaś niedoróbka bo gorącą jest niemal tak jak GPU, dodatkowe nawiewy nie pomagają.

...

Próbowałes dać 100% obrotów wentylator i przetestowac wtedy? Zasilacz na pewno jest ok. Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chwalę się tylko informuję, że problemem pasów była u mnie temperatura. Karta działała dobrze ale dopiero po fanfixie i ustawieniu gdzieś na 60% wentylator. Jak na półprodukt to nawet fajnie się kręci :cool: , poza memkami i działa już chyba z rok.

Na 100% to będzie niezła suszarka hehe.

Edytowane przez bobrix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Nie chwalę się tylko informuję, że problemem pasów była u mnie temperatura. Karta działała dobrze ale dopiero po fanfixie i ustawieniu gdzieś na 60% wentylator. Jak na półprodukt to nawet fajnie się kręci :cool: , poza memkami i działa już chyba z rok.

Na 100% to będzie niezła suszarka hehe.

Faktycznie , polprodukt bo moj 4870 smigal i na defie , tj. 20% , porawnie. Moja 260 tez.

 

Taka mala uwaga - wiekszosc klientow nie wie czym jest i jak robi sie fanfixa , a wiec faktycznie dobra rzecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafa,

Właśnie, gdybym nie próbował, ...ale próbowałem i nawet dałem na sekcję zasilania dodatkowy nawiew, ale to po prostu nie pomaga,

jak znajdę chwile czasu w sobotę to przyjże się dokładnie temu chłodzeniu, może jest jakiś krzywe albo co, może za słaby docisk przez tą słoninę na pamięciach i sekcji?

Naprawdę nie mam pomysłu, a te zwiechy potrafią człowieka ...@#$@#$, kupiłem żeby grało się lepiej, a tu kiszka, no ale jak sprawdzę co i jak to napiszę.

 

Dzięki wszystkim za zainteresowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafa, dzieki za reakcję

 

Dołączona grafika

 

to jest aktualnie, w 3D zapewne z 30 wiecej, (sprawdziłem na tf2 memio 100st, GPU 56) fan działa tylko, że podłączony przez regulator do płyty gł.

 

zasilacz to seasonic ss-650 HT,

 

chłodzenie już sciągałem i dałem smarowidlo oparte na srebrze ale to pomoglo tylko tle, że karta szybciej się schładzała po wyjściu z obciążenia, a gorąca dalej była, sekcja zasilania w tej karcie to chyba jakaś niedoróbka bo gorącą jest niemal tak jak GPU, dodatkowe nawiewy nie pomagają.

 

Na jakimś francuskim forum (gogle mi przetłumaczył ;)), wyczytałem o podobnym pod względem pasków problemie, rozwiązaniem okazało się być wysłanie kart na gwarancję (otrzymał nowa), tylko, że w moim przypadku nie ma takiej mozliwości bo niestety gwarancji nie mam, wszelkie inne metody zawodziły u tego Francuza (smarowanie pastą, zmiana chłodzenia, inne zasilacze).

 

Coś czuję, że karta nadaje sie do "koszalina" ale dla spokoju pytam na forum, może ktoś się spotkał z takim "przypadkiem" i zna lekarstwo.

Chłodzenie ma słaby docisk do GPU. Zdejmij, załóż jeszcze raz od nowa.. Nie powinno być takiej różnicy pomiędzy częsciami GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Felerne karty Matrix 4870 w ESC wycofane (jak ktoś nie wie WTF niech przeszuka wcześniejsze strony i poczyta moje posty :D).

 

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=8650

Hehe , czlowiekowi od razu pojawia sie usmiech na twarzy bo wyszlo na twoje , wiec ta ich wymiana to raczej zadna laska skoro wycofuja produkt , a Ty opisales w jakim to stanie dotarlo do Ciebie.

 

Najardziej teraz to smieszy mnie ta twoja srubka :lol2: i mozliwy problem z gwara :lol2:

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe , czlowiekowi od razu pojawia sie usmiech na twarzy bo wyszlo na twoje , wiec ta ich wymiana to raczej zadna laska skoro wycofuja produkt , a Ty opisales w jakim to stanie dotarlo do Ciebie.

 

Najardziej teraz to smieszy mnie ta twoja srubka :lol2: i mozliwy problem z gwara :lol2:

W dodatku że kolo sobie sam zaprzeczał a w między czasie przyznał się że jest więcej takich kart.. W moich oczach on się ośmieszył i cały sklep no ale w oczach osoby która nie zna dokładnie sprawy może to wyglądać inaczej ;).

Co do śrubki to jestem w trakcie załatwiania sobie nowej :lol2: . Jeszcze nie wiem czy się uda ale śrubka poszła do serwisanta w IBM'ie kolo mówił że bardzo możliwe że znajdzie taką.

 

Sorry za offtop.

Edytowane przez david11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

conajmniej dziwnie to wygląda. Co rozumiesz przez zmianę grafy? fizyczną wymianę karty czy jej podkręcenie? Nie masz tak fajnie lansiarskiej sygnaturki jak magus, więc nie wiem co masz za karte, ale skoro piszesz w tym temacie to zakładam, że 4850/4870.

Przejechałeś system jakimś driver cleanerem? Jeśli masz XP, to on nie ma opcji usuwania sterownika z systemu i zawsze zostają smieci.

 

Offtopic : jak zrobiłeś 3GHz na standardowym coolerze? Moje 4400 @2200MHz po 10 minutach obciążania ma już 67 C :/ a piszą, że ten standardowy cooler działa na procki do 2.66GHz :/

 

edit:

uppsss sorry od momentu jak zaczałem pisać tego posta, troche nowych się pojawiło :) wszystko poza offtopem można zignorować ;)

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To lekki blog ode mnie. Referent 4850 po jakimś czasie przesmarowany Noctuą i założone Accelero s1 rev1 z oradiatorowaniem na tasmie 3m. 6 miesięcy później (teraz) musiałem wykręcać wentylatory na chłodzeniu z 1000 na 2000rpm żeby uniknąć ogromnych artefaktów i zwisek komputera, 2 dni poźniej syf zaczął się pojawiac już po 2 minutach w 2D. Przerażony zdjąłem wszystkie radiatorki z sekcji zasilania i pamięci i wszelkie problemy zniknęły, a chłodzenie chodzi doskonale na 1000rpm i nie ma żadnych problemów.

 

A dotychczas uważałem że metale mają właściwości termo przewodzące aniżeli termoizolacyjne :|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to zupa szczawiowa była. Po zalaniu pomidorówką albo ogórkową by zdechł.

Panowie .

 

Czy tagan 430 W u33 będzie w stanie wytrzymać 4850/4870 wraz z quadem ? . W tej chwili jadę na starym c2duo i 7600 gt jednak niebawem organizuje upgrade o co najmniej grafe . Według tego nie beędzie problemu z 4870/260 . Jak to wygląda w praktyce .

 

Pozdrawiam .

Edytowane przez Suanis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O czym ty piszesz ati nie stworzyło tesselacji , jedynie ich karty mają sprzętową obsługę tesselacji. Ale to nie wiele zmienia , bo karty bez sprzętowej tesselacji także bez problemu mogą to obsłużyć. Z tego co wiem tesselacja dość mocno gniecie gpu , także co najwyżej przyszłe karty poradzą sobie z tym.

ATI wymyśliło teselację ( dokładnie truform - dzielenie źródłowych trójkątów na kilka mniejszych ). Miało to miejsce wiele lat temu (generacja 8xxx ? - nie pamiętam dokładnie) ale dopiero teraz będzie oficjalne wsparcie w DX.

 

Dźwięk pochodzi z karty i występuje głównie:

- animacje EA, Intel, nVidia oraz w menu Crysis

- pasek ładowania w 3dmarkach

- rthdrlib

- rakietka w ati tray tools

Dźwięk ma rozmaite częstotliwości w zależności od wyświetlanej sceny ;) Przed zmianą płyty (EVGA 650i Ultra na Gigabyte Ep45-UD3) dźwięki występowały, ale były nieco delikatniejsze i bardziej piskliwe.

 

Moja karta to Gigabyte to GV-R485MC-1GI

 

Sekcja zasilania jest nieco uboższa niż w wersji 1GH i przeniesiona pod radiator przy śledziu. Na kartę z boku wieją dwa 8cm wiatraczki @ 5V :P Może jej za zimno i dlatego piszczy? :D

Heh ... a u mnie dla odmiany świerszczy przy obciążeniu zasilacz - dziwne. Ja dla odmiany dałem jeden wentyl 120 mm 1000 RPM (trochę sporo - pewnie wystarczyło by 800-900 RPM). Temp. wszystkich czujników karty w IDLE to 36 st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...