Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

ATI HD4850 Crossfire +Singel Review

 

http://www.forumdeluxx.de/forum/showthread.php?t=500923

jesli to nie sciema to w 1920x1200 radzi sobie nienajgorzej w CF jak na taka grafike po 500zl od sztuki co bedzie ... chyba ze znowu zrobia X2 ;) brakuje testow pojedynczej. No i ciekawe czy sterowniki dopracuja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pobawilem sie troche z OC radka 700/1060 lekko wiecej na rdzen nie sprawdze bo tyle max na suwaku w CC jest a ATT cos sie buntuje a Riva nie wykrywa ; ) Dało to jakies 8-10% wydajności. Ogolnie chlodzenie tez juz nie wyrabia do 90 stopnie dochodzi temperatura. Ktoś pytał o rozstawy sa takie same jak w moim x1950pro wiec S1 spokojnie wejdzie:)

I właśnie ta temperatura jest najbardziej martwiąca. Widać że ten Asus zupełnie nie nadaje się do OC bez zmiany chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o Dema technologiczne to ATI zawsze bylo pare lat przed NVidia .

Szkoda ze niema komu zrobic gier z taka jakoscia grafiki jak

3 lata temu w demku Assassin z Ruby w roli glownej .

The Assassin to moje ulubione TechDemo a u NVIDII najbardziej podoba mi się syrenka Nalu jak pierwszy raz je odpaliłem na 6800GT to kopara opadła mi do samej ziemi nigdy nie zapomnę tych wspaniale animowanych włosów przez które przenikały wolumetryczne promienie światła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no 4850 juz są

Mam pytanie o HDMI: na pudełku tego Asusa widzę napis "HDMI free". Tzn. czy przez to HDMI idzie dźwięk? Np. czy da się oglądnąć Divx'y albo zagrać w coś z obrazem i dźwiękiem na TV?

Edytowane przez Cavea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o HDMI: na pudełku tego Asusa widzę napis "HDMI free". Tzn. czy przez to HDMI idzie dźwięk? Np. czy da się oglądnąć Divx'y albo zagrać w coś z obrazem i dźwiękiem na TV?

 

Niestety nie mam jak sprawdzic, ale tak wychodzi ze to tak działa jak piszesz ;) Podczas instalacji sterownikow dodatkowo instaluje sie urzadzenie audio wiec ono zapewno odpowiada za przesylanie oprocz obrazu rowniez dzwięku po HDMI ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy chce kupic Sapphire Radeon HD4850,512MB, GDDR3, teraz mam tylko takie pytanie. Czy brac tego szafira, czy moze lepiej jakiegos Asusa albo innego takiego? Czy nie ma to teraz znaczenia co sie wezmie?

Edytowane przez Reaktiv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o HDMI: na pudełku tego Asusa widzę napis "HDMI free". Tzn. czy przez to HDMI idzie dźwięk? Np. czy da się oglądnąć Divx'y albo zagrać w coś z obrazem i dźwiękiem na TV?

Takie numery u ATI to już od 2900XTX więc i tu na 100% tak jest.

 

A ja dla odmiany jestem ciekaw rzeczywistego zużycia prądu przez nowe karcioszki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taak, jak 8800GT potrafiła dobić do 1200 zł w co niektórych sklepach zaraz po premierze. Teraz to samo dzieje się z Radkiem, bo wszyscy chcieliby, żeby karty chyba za darmo rozdawali, cena i tak jest bardzo ok, jak na premierę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko kiedy wychodzil 8800GT to byly ich sladowe ilosci, a po drugie nie mial zadnego konkurenta...

 

tutaj sytuacja jest inna! a to, ze beda podbijac cene to wiadomo, ale jest to tylko na niekorzysc nowych radkow, bo 9600GT, 8800GT/GTS ciagle tanieja :)

Edytowane przez CzArNy`

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że nie jest to dużo, cieszy to że ceny kart lecą, jak pomyślę ile kasy wydałem na 2900xt to mnie trafia, ale tak to już jest. Czekam na wyniki w grach 4870 i czy nowe sterowniki dodadzą jakiegoś kopa nowym kartom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taak, jak 8800GT potrafiła dobić do 1200 zł w co niektórych sklepach zaraz po premierze. Teraz to samo dzieje się z Radkiem, bo wszyscy chcieliby, żeby karty chyba za darmo rozdawali, cena i tak jest bardzo ok, jak na premierę...

jak na premierę to niezła cena, ale co z tego skoro za 400zł mamy 8800GT który jest tak samo szybki + jeszcze O/C, a za 540zł mamy 8800GTS 512 który ma jeszcze lepsze O/C i jest szybszy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi kompleksowe oficjalne testy 4850, takie jak są w przypadku GTX 280, na których 8800 GT jest tak samo szybki jak 4850. Sorry ale takich testów nie ma, więc przestań wypisywać głupoty.

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, Michael86, tu się z Tobą zgodzę. Ceny Kart nVidii są niższe, ale czym to jest spowodowane?

Czyżby Nvidia bała się, że straci część rynku albo że z czasem rodzina HD 4xxx będzie osiągać tylko coraz to lepsze wyniki (800sp) i/lub na skutek optymalizacji sterowników?

Ale każdego 4850 też będzie można podkręcić i wydajność wzrośnie. Ja czekam na to, aż ceny się ustabilizują, przecież dopiero co te karty się pojawiły. I jeśli okaże się, że ceny kart ATI nie będą spadać, a wydajność nie ulegnie zmianie, to przyznam Ci pełnie racji. Wtedy pewnie tylko sympatia do danej marki będzie decydującym czynnikiem zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi kompleksowe oficjalne testy 4850, takie jak są w przypadku GTX 280, na których 8800 GT jest tak samo szybki jak 4850. Sorry ale takich testów nie ma, więc przestań wypisywać głupoty.

jezeli nie ma takich testow, to na jakiej podstawie piszesz o wypisywaniu glupot?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...