Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Mam tam nawiew, mam 120 mm z boku budy no i jeden z wentyli Musashi go owiewa.

Po za tym do tej pory karta chodziła na napięciu 1.203 (tak sobie ustawiłem) przy taktach 800/3600

Teraz właśnie testuje 845/3600 przy 1.263 i póki co jest ok.

Zastanawiam się czy nie lepiej zostawić sobie rdzen na 800 ale napięcie na 1.203.

Co o tym myślicie?

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, pamięci w 4870 to tylko magia 4GHz xDDD Ale każdy chce jej uświadczyć;] Niestety z tego co mi wiadomo wersje 1gb od gigabyte rzadko ją osiągają;/ mi zabrakło 40MHz i totalny wall;] Co do rdzenia spróbuj coś pokombinować w stylu obniż takty na pamięciach do def żeby więcej papu dla GPU zostało. 820-850 Powinien robić spokojnie (850 już na podniesionym napięciu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KASTRAT;]

Ale ma niezłe chłodziwo od accelero;p Jak nie będziesz chciał kręcić to nawet nie głupie za ok 350zł.

 

A Matrix to zupełnie inna bajka, jak masz dołożyć 40zł to BIERZ Matrixa!!! Tu już sobie możesz pokręcić, a chłodzenie bardzo wydajne;]

Ale to ci zaraz posiadacze Matrixów opiszą;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z cyklu jak można spaprać sprawę:

 

otóż kupiłem accelero twin turbo na mego nowego(w tamtym czasie) 4850 z 512 gddr5-czyli de facto 4870 z obniżonymi zegarami.

Powodem był za wysoki poziom hałasu oryginalnego chłodzenia w domyślnym trybie, czyli na 50% obrotów(i rosło w miarę obciążenia) a za mała jego wydajność po obniżeniu prędkości do 43% - arty.

 

Kupiłem, założyłem radiatorki na pamiątki, założyłem chłodzenie po usunięciu wcześniej pasto pada mx-1 i zaaplikowaniu ac silver.

 

Temperatury w porównaniu do oryginalnego chłodzenia coś mi za bardo nie spadły...ale sie nie przejmowałem, bo skoro większy radiator-większa pojemność cieplna-więcej katowania karta wytrzyma. Podkreślę tylko że karty ani razu nie oc'owałem...bo po co, chyba tylko dla testów, monitor mam 22" i wszystko na nim śmiga w zadowalający mnie sposób. Jedyne co sprawdziłem to Furmark, który mnie trochę zasmucił, bo tempy dochodziły do skali może 5 stopni niższej niż na oryginalnym chłodzeniu...czyli 75 ' po jakiś 2 min testu.

 

Jak wspomniałem się nie przejmowałem tempami...do wczoraj...kiedy odpaliłem eve i po jakiejś 1.5h grania zaczęło mi błyskać...troche sie zaniepokoiłem więc włączyłem sobie podgląd temp z ccc...i były one 71 stopni przy jakis 60-70% obciążenia gpu...wentylatory 50%.

Coż - zwiększyłem prędkość wentylatorów...zero efektu...zmniejszyłem prędkość gpu na 550...prócz zwiększenia obciążenia zero efektu- temp jak skała 71, art nadal błyskały...

 

Zajrzałem do budy - wentylatory się kręciły...więc cza było wyjąć kartę i zerknąć na chłodzenie.

Niby pasta równo była ale jednak coś skopane - zdjąłem część pasty, wyrównałem, założyłem znów chłodzenie - efektem temp w idle 56...fur mark po 30 sek 89....

Znów grzebnięcie, zdjęcie, wymiana pasty....sytuacja jak wyżej

 

Ale następne grzebnięcie, połączone z 20 minutowym szlifowaniem spodu, skróceniem papierem kołeczków o ułamek milimetra, walnięciem gluta pasty na środek gpu zaowocowało sukcesem

Idle 42, stress czyli fur mark 56 po 30sek, 60 po minucie...oczywiście arty nie wróciły.Teraz skoro wiem że chłodzenie już działa poprawnie to mam przynajmniej spokojne sumienie jak będę musiał podkręcić

 

Tyle lat grzebania w kompach, dbaniu o podzespoły i taka fuszerka mi się trafiła.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

z cyklu jak można spaprać sprawę:

 

otóż kupiłem accelero twin turbo na mego nowego(w tamtym czasie) 4850 z 512 gddr5-czyli de facto 4870 z obniżonymi zegarami.

Jestem ciekaw do ilu GHz musialbys podkrecic GDDR3 z jego 61GB/S by uzyskac 115GB/S bandwitcha GDDR5 z 4870.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Fakt , nie przyuwazylem , ze to wersja z GDDR5. Zwracam honor i przepraszam za zamieszanie.

 

Zreszta , tez mnie to ciekawi - jaki jest defaultowy bandwitch na tym sprzecie Palita z GDDR5 w 4850?

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gpu-z szows 115.2gb/s...na defaulcie jak wspomniałem, czyli dla tej karty 3600

czyli tyle ile standard 4870

dlatego też tego nie kręcę, a gpu...jak przyjdzie pora się podkręci(czyli może za rok)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm zalman kosztuje ok 20-25zł, Arctic Cooling Accelero L2Pro 60zł i masz chłodzonko lepsze o niebo od Glaciatora + wszystkie konieczne radiatorki (pamięć + sekcja której zalman całej nie zakryje), które też się nie odklejają;]

Ewentualnie poszukaj czegoś na ramy i naklej na sekcje. Ja przy glaciatorze wcześniej miałem wynalazki od Spire i się sprawdziły (odklejałem je kiedyś z potrzeby i przyczepiłem i nigdy nie odpadły xD)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś pomysł jaki radiator(na sekcje zasilania) zamontować na Asus 4850 z Glaciator?

Bo ten z Zalmana nie pasuje, musiałby mieć 70mm długości i 16 mm szerokości.

Zalman ma 55mm długości.

http://www.allegro.pl/item728877023_therma...cu_8_sztuk.html dobrze wykonane, miedziane radiatorki z dobrą taśmą termo ;). Wiem bo mam je na sekcji zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm....jednak karta mi arciła nie przez gpu a przez memy...dzis podczas grania znow arty w eve...a temp 51 raptem czy 54 na rdzeniu...

 

po zmianie czestotliwosci mem na mniejszą o 100 arty zniknęły

 

I teraz- mam radiatorki z zestawu, alu - usunąć je?bo zdaje sie ze chlodzenie powietrzem było skuteczniejsze bez nich, przynajmniej na oryginalnym chlodziwie nie miałem artów

 

pamiętam że jak wyjmowałem karte z piecyka to były te radiatorki gorące i to mocno, może nie spelniają swej roli i zamiast oddawać ciepło to je akumulują?Za mała powierzchnia?

Może z 2 strony też pocisnąć radiatory?

Bo ewidentnie problem artów wiąże sie z pamięciami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy ma Asusa 4850 z glaciatorem.Czy jest jakiś sposób na zwiększenie obrotów wentylatora? I jaka jest max stablina temperatura w stressie/jaka powinna być?

Riva tuner i ślicznie działa. Mam tak u siebie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie wy chlopaki widzicie 4870 za 475zl ?:o

 

PCI-E SAPPHIRE RADEON HD 4850 1GB DDR3 256BIT VAPOR-X

Radeon HD4850, 650/2000 Mhz 475 zł

 

PCI-E SAPPHIRE RADEON HD 4850 512MB DDR3 256BIT VAPOR-X

Radeon HD4850, 650/2000 Mhz 429 zl

 

A co do tej karty to niema co siezastanawiac tylko brac?

Edytowane przez sil3nt85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.comp4you.eu/pricelist/item.aspx?PID=C9202061

 

Tu masz za 513zł i uwierz mi że warto dopłacić.Zresztą podałeś wcześniej za 499zł(czym swój budżet sugerowałeś) radka więc teraz nie kozacz tylko lepiej powiedz do jakich rozdzielczości chcesz mieć kartę.

Edytowane przez Deathraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.comp4you.eu/pricelist/item.aspx?PID=C9202061

 

Tu masz za 513zł i uwierz mi że warto dopłacić.Zresztą podałeś wcześniej za 499zł(czym swój budżet sugerowałeś) radka więc teraz nie kozacz tylko lepiej powiedz do jakich rozdzielczości chcesz mieć kartę.

Czym kozaczylem ?:D a rozdzialka to pod max monitora 1280/1024.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sądzę że 512mb Ci starczy.A no tym że nie zdefiniowałeś ceny tylko podałeś tamtego vapora z allegro który kosztował 500zł, a potem wyskakujesz z jakimś za 475:P i że w tej cenie nie ma 4870.Tak czy siak opłaca się dorzycić nawet do tego za 475:P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sądzę że 512mb Ci starczy.A no tym że nie zdefiniowałeś ceny tylko podałeś tamtego vapora z allegro który kosztował 500zł, a potem wyskakujesz z jakimś za 475:P i że w tej cenie nie ma 4870.Tak czy siak opłaca się dorzycić nawet do tego za 475:P.

No w sumie sam sie zdziwilem ze sa rozne ceny bo aukcja allegro byla od icomp a na stronie taniej :D

ogolnie jestem nauczony na 1024/768, ewentualnie jak bedzie za duzo fps to max 1280/1024.

 

A moze mi ktos wytlumaczyc jak wyglada opcja HD na komputerach ? przykladowo czy jesli karta ma wyjscie HDMI to czy moge ogladac w full HD o ile mam taki monitor/tv bo nie wiem jak to dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze mi ktos wytlumaczyc jak wyglada opcja HD na komputerach ? przykladowo czy jesli karta ma wyjscie HDMI to czy moge ogladac w full HD o ile mam taki monitor/tv bo nie wiem jak to dziala.

Co do cyfrowych wyjść to się nie wypowiem, ale po VGA wszystko jest tak samo jakbyś zmienił monit w kompie czyli po prostu rozdziałkę zmienisz, podejrzewam że z cyfrowym sygnałem będzie tak samo.Niedługo będę podłączał po HDMI swojego radka do plazmy to Ci powiem jak to wygląda.Zastanawia mnie tylko czy przejściówki z DVI na HDMI są takie same dla mojego gigabyte na zalmanie i tego asusa na glaciatorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

A moze mi ktos wytlumaczyc jak wyglada opcja HD na komputerach ? przykladowo czy jesli karta ma wyjscie HDMI to czy moge ogladac w full HD o ile mam taki monitor/tv bo nie wiem jak to dziala.

Tak możesz. Po to właśnie to jest w karcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...