Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Rafa, ty pracujesz na Win 7. JAkim cudem nie miales problemow z podpisem sterownikow?

 

 

EDIT:

Dostalem odpowiedz z ASUSA.

zanim cokolwiek odpisze proslibym Was o rozszyfrowanie odpowiedzi przedstawiciela tej firmy. Moje pytanie, ktore zadalem znajdziecie wyzej.

Oto odpowiedz:

"Witam,

 

Obawiam sie, ze ITracker jest dostepny wylacznie w postaci dostepnej na supportCD badz na stronie supportu."

 

WTF? Co mam niby przez to rozumiec?

Edytowane przez Burdoror

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, mam pytanie: Czytalem gdzies w necie, ze nowe uklady ati maja goscic na półkach 22go wrzesnia... Czy mozliwe, ze ceny 4850\4870 znacząco wtedy spadna?

Karty już tanieją, przeglądam oferty sklepów a w szczególności komputronika dosyć często. Ostatnio najtańsza kartą z rodziny 4850 był Asus Glaciator za około 400zł, obecnie wprowadzono Radeon 4850 HIS 512MB za 360zł. Przez wakacje Glaciator staniał o prawie 200zł.

 

Burdoror, sam nie do końca rozumiem o co chodzi, ale może chcieli ci powiedzieć żebyś użył to co masz na płycie bądź w downloadzie dla swojej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rany boskie, ale przeciez im napisalem, ze uzylem steerownikow z doalczonej plyty, aaaa W tym takze i-trackera (tego akurat nie napisalem, ale taka informacja jest dla mnie oczywista. Widac nie dla nich :D ). To jakis koszmar...

 

EDIT:

Oni do mnie jak do debila, to ja do nich jak do dziecka. Staram sie nie tracic cierpliwosci:

 

"Mam do pana prosbe o dokladne przeczytanie tego, co wczesniej napisalem. Juz na poczatku podalem, ze sterowniki instalowane byly z plyty dolaczonej do karty graficznej - w tym takze i-tracker 1.06b.

Napisalem rowniez, ze i-tracker ZOSTAL zainstalowany. Moj problem polega na tym, ze i-tracker nie dziala na Windows Vista x64. Sterowniki nie sa podpisane (A Vista tego wymaga).

 

Jeszcze raz prosze aby podal mi pan rozwiazanie, jak bezinwazyjnie moge uruchmic program I-Tracker na systemie operacyjnym Microsoft Vista? "

Edytowane przez Burdoror

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może, że działa tylko pierwsza wersja z cd z driverami z cd lol asus ma jeszcze gorszy support niż creative a to jest już spory wyczyn

O, lepiej to ująłeś.

Ja ze swoim Glaciatorem też mam takie jaja że jeżeli chce używać co do dał Asus go karty muszę użyć jego starych sterowników.

 

Odkryłem że moja karta w IDLE ma do 80°C i nonstop jest taktowana jak dla środowiska 3D.

Ktoś wie czemu karta nie obniża taktowania w środowisku 2D?

Często również znika mi ATI Overdrive w CCC ktoś wie o co chodzi?

W ATI Tool nie mam zakładki Fan Control :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burdoror nie mam pojęcie WTF ale ja aktualnie siedzę na viście i wszystko działa.. Masz service pack 1? Pokombinuj. Ja zainstalowałem system i po instalcji sterów do płyty zainstalowałem itrackera, no problem. Aczkolwiek mogli by 2.0 wypuścić także dla innych kart matrix, w szczególności dla tych droższych, tj. 4870 matrix oraz gtx260 matrx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To to mam. W taki sposob itracker dziala. Ale to nie jest rozwiazanie. To ominiecie problemu ;)

 

EDIT:

Dostalem kolejna odpowiedz.

"Prosze skorzystac z wersji udostepnionej na stronie supportu. W razie dalszych problemów prosze o informacje - skieruje to do weryfikacji w RD."

 

Czy strona supportu to dzial download przy karcie? Jesli tak, to LOL!

Edytowane przez Burdoror

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To to mam. W taki sposob itracker dziala. Ale to nie jest rozwiazanie. To ominiecie problemu ;)

 

EDIT:

Dostalem kolejna odpowiedz.

"Prosze skorzystac z wersji udostepnionej na stronie supportu. W razie dalszych problemów prosze o informacje - skieruje to do weryfikacji w RD."

 

Czy strona supportu to dzial download przy karcie? Jesli tak, to LOL!

Zapytam z ciekawości - macie zainstalowany ASUS Enhanced Display Driver? Może jego brak powoduje Wasze problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej mam radka hd4870 i ostatnio coś zauważyłem niepokojącego. Po dłuższym graniu w trybie 3D po wyjściu do trybu 2D obraz robi się lekko różowy, tzn białe i szare elementy lekko czerwienieją. Czy to może być oznaka padania karty? Temperatury mam w porządku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej mam radka hd4870 i ostatnio coś zauważyłem niepokojącego. Po dłuższym graniu w trybie 3D po wyjściu do trybu 2D obraz robi się lekko różowy, tzn białe i szare elementy lekko czerwienieją. Czy to może być oznaka padania karty? Temperatury mam w porządku...

Lata temu mialem podobne objawy na X1950PRO - umarlo wyjscie na karcie krotko potem, ale to nie musi byc regula. Moze to tez byc IMO wina kabla, nawet monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej pisałem o problemach z nowo zakupionym sapphire radeon hd 4850 Vapor-x 1GB. Karta została wymieniona, na szczęście. Ale nie mogę odpalić systemu (WinXP) na podkręconym procku. Musiałem ustawić Defaultowe ustawienia Biosu, gdzie niestety procek chodzi na 1.86MHz. Czy zasilacz nie daje rady ? Na X1950Pro śmigało bez problemów. Jakieś sugestie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glaciator

No niestety Glaciator do wydajnych nie należy, przez co może być głośny. Ciepło odbiera ale bardzo słabo oddaje do otoczenia.

Jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś usuń plastykową obręcz na radiatorze.

U mnie wentylatora nie słychać, w 2D leci około 50% przy 54'C, w 3D mam słuchawki na uszach więc mogła by tam nawet chodzić turbina a temperatury dochodzą do 110'C :)

Prażenie Furmark'iem przez 30 minut zagotowało mi kartę do 120'C i wyłączyło kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety Glaciator do wydajnych nie należy, przez co może być głośny. Ciepło odbiera ale bardzo słabo oddaje do otoczenia.

Jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś usuń plastykową obręcz na radiatorze.

U mnie wentylatora nie słychać, w 2D leci około 50% przy 54'C, w 3D mam słuchawki na uszach więc mogła by tam nawet chodzić turbina a temperatury dochodzą do 110'C :)

Prażenie Furmark'iem przez 30 minut zagotowało mi kartę do 120'C i wyłączyło kompa.

 

Jaki masz system ? Jaka wesja sterowników? Gdzie regulowałeś obroty, dokładnie jaka aplikacja i która zakładka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lata temu mialem podobne objawy na X1950PRO - umarlo wyjscie na karcie krotko potem, ale to nie musi byc regula. Moze to tez byc IMO wina kabla, nawet monitora.

Nie sądzę, żęby to była sprawa monitora. Przy normalej wielogodzinnej pracy w 2D w tej samej rozdzielczości nic mu nie dolega. Mogę ewentualnie spróbować z drugim wyjściem DVI. Temperatury na karcie mam ok. Na rdzeniu dochodzi do max. 80 *C przy dużym obciążeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz system ? Jaka wesja sterowników? Gdzie regulowałeś obroty, dokładnie jaka aplikacja i która zakładka?

Windows XP SP3

Sterowniki Asusa 8.631.0.0

Regulacja ustawiona na Auto w najnowszym Catalyst Control Center 9.9 w zakładce ATI Overdrive.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, żęby to była sprawa monitora. Przy normalej wielogodzinnej pracy w 2D w tej samej rozdzielczości nic mu nie dolega. Mogę ewentualnie spróbować z drugim wyjściem DVI. Temperatury na karcie mam ok. Na rdzeniu dochodzi do max. 80 *C przy dużym obciążeniu.

IMO - nie ma co kombinowac, tylko walnac printscreena/fote tego zjawiska i pchac karchoche na serwis - jesli umiera jakas elektronika na karcie to m,ozesz sie dowiedziec o tym ciut za pozno ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety Glaciator do wydajnych nie należy, przez co może być głośny. Ciepło odbiera ale bardzo słabo oddaje do otoczenia.

Jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś usuń plastykową obręcz na radiatorze.

U mnie wentylatora nie słychać, w 2D leci około 50% przy 54'C, w 3D mam słuchawki na uszach więc mogła by tam nawet chodzić turbina a temperatury dochodzą do 110'C :)

Prażenie Furmark'iem przez 30 minut zagotowało mi kartę do 120'C i wyłączyło kompa.

Takie temp. są kosmicznie wysokie ... 110 st. w stresie ? ... 70 stopni celsjusza to byłoby już dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...