Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Firekage

To do mnie ? jak tak tak to dzieki za szczegoly lolz.

Wybacz - to nie to , ze mi sie nie chce , czy mam cos do Ciebie. Pewnikiem inni napisza to samo z tego samego wgledu. Zreszta , odpowiedz mi szczerze - jesli dalbym Ci material zrodlowy skladajacy sie z 10 stron po 100 postow na strone tak przeczytalbys to? Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz - to nie to , ze mi sie nie chce , czy mam cos do Ciebie. Pewnikiem inni napisza to samo z tego samego wgledu. Zreszta , odpowiedz mi szczerze - jesli dalbym Ci material zrodlowy skladajacy sie z 10 stron po 100 postow na strone tak przeczytalbys to?

Ktos mi wczesniej napisal ze to najlepsze niereferenacyjne chlodzenie na rynku a co jest z ta karta zle? bo jeszcze dzisiaj chce zamowic 4850 i zeby byla w okolicach tej ceny i zeby miala dobre o/c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos mi wczesniej napisal ze to najlepsze niereferenacyjne chlodzenie na rynku a co jest z ta karta zle? bo jeszcze dzisiaj chce zamowic 4850 i zeby byla w okolicach tej ceny i zeby miala dobre o/c.

Moim osobistym zdaniem najlepsze chłodzenie to pasywne ... z dołożonym dużym wolnoobrotowym wentylem. W tej chwili widzę że został tylko Gigabyte multicore ... i już zaczyna zanikać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, odpaliłem Furmarka i po krótkiej chwili wygrzewania Riva Tuner pokazuje 130 stopni na VRM phase 3. Rozumiem że to jest temperatura sekcji zasilania? W idle mam 65 stopni. :P Sam rdzeń grzeje się do max 70 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

?

Podałeś linka do aukcji allegro firmy słupa. Nie dostaniesz faORT: ORT: ktury, rachunku, z gwarancja będziesz miał problemy.

Czy na prawdę tak trudno poczytać komentarze i użyć głowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie temp. są kosmicznie wysokie ... 110 st. w stresie ? ... 70 stopni celsjusza to byłoby już dużo.

Asus wiedział co robi wypuszczając taką kartę z takim chłodzeniem, w czasie gry karta się nie przegrzewa ale furmark ją zagotowuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus wiedział co robi wypuszczając taką kartę z takim chłodzeniem, w czasie gry karta się nie przegrzewa ale furmark ją zagotowuje.

 

Jak Ci sie kreci ten radek ?

Standardowy pencil mod podejdzie to niego, ewentualnie jak softowo podbić napiecie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowałem OC na poważnie, memki nie chcą nawet +20Hz iść przy obecnym chłodzeniu.

Czekam na wypłatę i kupuje Scythe Musashi, wtedy potestuje.

Z tego co wiem pencil mod chyba tutaj nie zadziała bo jest inna budowa PCB, ale nie jestem pewien nie wczytywałem się zbytnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wasze 4850 tez tak wyja ? na win7 po zainstalowaniu wentyl napierdala jak szalony, rivatuner tez pozwala skrecić ale za mało, jak jest u Was ?

Co z tym [ciach!]em zrobić bo chodzi na full ?!

Nic nie zrobisz. Możesz w ATI CCC ustawić manual i i skręcić w dół. Ale to nie jest dobre wyjście. Ta karta jest tak ustawiona w biosie, tzn pow 40 stopni chodzi na 50%. Swoją drogą ASUS Glaciator to niestety nieudany produkt. Kolega to kupił i też wył jak szalony i po tygodniu padł i poszedł na gwarancję. Jedynym wyjściem jest edycja biosu przez RBE i ATIwinflash. Edytowane przez teneo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, odpaliłem Furmarka i po krótkiej chwili wygrzewania Riva Tuner pokazuje 130 stopni na VRM phase 3. Rozumiem że to jest temperatura sekcji zasilania? W idle mam 65 stopni. :P Sam rdzeń grzeje się do max 70 stopni.

Rdzen moze byc, nic mu sie nie stanie - ale co do zasilania... Sam sobie odpowiedz jaki to moze miec wplyw na karte - IMO chlodzenie nie wyrabia, nie wiem czym ja chlodzisz, ale jakis dodatkowy nawiew/radiatory na zasilanie/zmiana chlodzenia jak najbardziej wskazane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tandardowy pencil mod podejdzie to niego, ewentualnie jak softowo podbić napiecie ?

Jest pencilmod do tego asusa (na niestandardowym PCB) i można na nim uzyskać więcej niż 1,4V, napięcia można podbić w ATT bodajże do 1,35V bez robienia pencil moda (co innego ustawia się w programie co innego miernik pokazuje i tutaj też można regulować napięcie po pencilmodzie - obniżać i podnosić) ale jest jeszcze problem na jaką kartę się trafi ;) moja swego czasu nie chciała biegać stabilnie nic ponad 800MHz na napięciu 1,5V nawet 1,6V nie dawało ani 1MHz więcej.

 

Uprzedzając pytanie, ten pencilmod był opisywany w tym temacie.

Edytowane przez ODOO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za Chiny do tylu voltów nie podbijesz przez ATT... Max to 1,158v.

na referencyjnej karcie nie, na asusie ustawienie 1,158V dawało mi ponad 1,35V wg. miernika, ustawienie innej niższej wartości zmniejszało napięcie, no i można było w miarę płynnie regulować napięcie po pencilmodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem że dziwne sam opisywałem wszystko koło kwietnie 2009, karta była kompletnie niekrętliwa :/. Ustawienia napięcia w ATT dawały wartości wyższe niż pisało dokładnie już nie pamiętam ale każda wartość dawała wyższy efekt końcowy. Na 1,158V w ATT ( około 1,35V miernik) miałem jakies 750MHz i nic więcej. Po pencilmodzie i tym że karta nie chciała biegać powyżej 800MHz nawet jak zapodałem 1,6V pozbyłem się jej, i już asusa nie kupie ;). opis pencilmoda był wzięty z forum XS http://images33.fotosik.pl/413/d48df3aafbf7a345.jpg

Edytowane przez ODOO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem że dziwne sam opisywałem wszystko koło kwietnie 2009, karta była kompletnie niekrętliwa :/. Ustawienia napięcia w ATT dawały wartości wyższe niż pisało dokładnie już nie pamiętam ale każda wartość dawała wyższy efekt końcowy. Na 1,158V w ATT ( około 1,35V miernik) miałem jakies 750MHz i nic więcej. Po pencilmodzie i tym że karta nie chciała biegać powyżej 800MHz nawet jak zapodałem 1,6V pozbyłem się jej, i już asusa nie kupie ;). opis pencilmoda był wzięty z forum XS http://images33.fotosik.pl/413/d48df3aafbf7a345.jpg

 

maluje sie elementy zaznaczone w zielonym owalu ? :)

 

 

Podaj jeszcze punkty pomiaru napiecia :)

Edytowane przez wampir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robilem kiedy pomiary napiecia na mojej karcie (jak w sigu), ustawiając napiecia w ATT. Nie bylo żadnej róznicy miedzy pomiarem a setem w ATT. kiedys wstawiłem tu obszerny post na ten temat

 

wygrzebałem TUTAJ

Edytowane przez tommiyacht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte multicore (+wentylator 120mm @800 RPM na karcie) spisuje się całkiem nieźle ... przy męczeniu furmark temp nie przekroczyła 55 st. - tyle wynikało z logowania furmark ... po wyjściu z programu temp. natychmiast spadła do 50 st. , w idle (po odczekaniu kilku minut po tym wygrzewaniu) 34 st. wg. Lavasys Everest 5 (pulpit aero włączony)

 

Taktowanie rdzenia 640 Mhz (takie jest standardowe) , taktowanie pamięci też standardowe (960)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie przywaliłe na mojej karcie pencil moda i podbiłem rdzeń do 800MHz - wydaje się być stabilny.

Pytanie dotyczy napięcia - według miernika leci 1,38V czy to nie za dużo na co dzień?? Oczywiście sprawdzone w stresie - Furmark.

Chłodzenie to fullcover od Maniakalnego więc sekcja też się załapała.

Proszę o info.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez TiGeR5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze to nie temat do konca o tym:P

Ale panocki, czy idzie jakos ograniczenia w overdrive w CCC przeskoczyc?

Bo mam max 820/1200 takty, a wiem ze moj sapphire 4780 toxica robi 845...jeno pod vista 64 sypie mi sie RT i wole uzywać CCC bo sie do profili przyzwyczaiłem...no ale troszke wieksze OC by sie przydalo:)

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze to nie temat do konca o tym:P

Ale panocki, czy idzie jakos ograniczenia w overdrive w CCC przeskoczyc?

Bo mam max 820/1200 takty, a wiem ze moj sapphire 4780 toxica robi 845...jeno pod vista 64 sypie mi sie RT i wole uzywać CCC bo sie do profili przyzwyczaiłem...no ale troszke wieksze OC by sie przydalo:)

pzdr

Byłocoś na ten temat jak z tym pokombinować. Coś w rejestrze chyba... nie pamietam skleroza ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam ~450zł na grafikę. Warto teraz interesować się wymianą 9600gso na 4850/4870, czy spokojnie poczekać do premiery '5'? Tzn nie chodzi mi, że 48x0 potanieje, bo wtedy będę myślał nad 5750/5770/5850, nawet jak będę musiał dopłacić (oczywiście jeśli okażą się wydajniejsze). Wymiana raczej nie jest mi niezbędna na tą chwilę, więc chyba lepiej poczekać na nowości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...