Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie.

 

Z trzech poniższych kart w jednakowej cenie, którą wybrac? Czy którąś wyróżnia coś na plus?

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Pussik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pussik

 

wybor pierwszy jest dobry. sam mam takiego glaciatora(wer. top) i nie narzekam, jedynie mozna do niego dokupic chlodzenie na sekcje zasilania np Zalman ZM-RHS50.(ja tak zrobilem a teraz zamowilem accelero twin turbo,zrobie vmoda i zobaczymy czy przebrne te nieszczesliwe 790-800mhz)

moze ktos zapodac do tego glaciatora vmody?bo zadne nie dzialaja bo nie jest on referentem, poniewaz ma 4 fazy zasilania.

Edytowane przez gronio89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pussik

 

wybor pierwszy jest dobry. sam mam takiego glaciatora(wer. top) i nie narzekam, jedynie mozna do niego dokupic chlodzenie na sekcje zasilania np Zalman ZM-RHS50.(ja tak zrobilem a teraz zamowilem accelero twin turbo,zrobie vmoda i zobaczymy czy przebrne te nieszczesliwe 790-800mhz)

moze ktos zapodac do tego glaciatora vmody?bo zadne nie dzialaja bo nie jest on referentem, poniewaz ma 4 fazy zasilania.

To na fotce to na 100% referent z Glaciatorem zamiast 1slotowego chłodzenia. 

 

 

Referent + glaciator 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Referent + 1 lotowe chłodzenie sorry za linka od konkurencji ale mają fotki nagiej karty :] 

 

Nie referent Glaciator 

 

post-9866-1255530516_thumb.jpg

 

Różnica to kompletnie inna sekcja zasilania i inaczej ułożone pamieci na pcb. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thx

 

Glaciaor rozumiem lepszy, pomijając niemożnosc zrobienia łatwego vmoda? Niereferent ma 3 fazy, a referent 2?

Edytowane przez Pussik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thx

 

Glaciaor rozumiem lepszy, pomijając niemożnosc zrobienia łatwego vmoda? Niereferent ma 3 fazy, a referent 2?

Referent łatwo się vmody robi. 

 

 

Nie referent z Glaciatorem robi na stock vcore 625/2000@740-750/2150-2200 bez podnoszenia Vcore. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli to:

http://img121.imageshack.us/slideshow/webp...d=p1010276b.jpg

 

to "Nie referent z Glaciatorem" jak mniemam?

Tak to jest nie referent z Glaciatorem. Inna sekcja zasilania i inne PCB z inaczje ułożonymi pamięciami. 

 

 

U mnie śmiga na 25%obrotów wentyla i tempy kolo 50-60*C i jest w miarę cicho. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj bez vmoda robi 790 ale tem go zabija przy takich wartosciach :/ 750-770 we wszystkich grach OK! :) ale pamieci ida max 2160 :/

co do glaciatorow to sa z 3 fazowa i 4 fazowa sekcja zasilania w wersji top.nie referenty oczywiscie.

Edytowane przez gronio89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest nie referent z Glaciatorem. Inna sekcja zasilania i inne PCB z inaczje ułożonymi pamięciami. 

 

 

U mnie śmiga na 25%obrotów wentyla i tempy kolo 50-60*C i jest w miarę cicho. 

 

Możesz zdradzić jak ustawiasz te 25% konkretnie w ktorym miejscu, jaka wersja sterownikow i jaki system operacyjny?

 

Jest pencil mod do tego glaciatora ?

 

Czy to, że w sekcji są po 3 układy zamiast po 4 układy oznacza, że tez jest okrojna i ile tutaj jest faz ?

 

Dołączona grafika

Edytowane przez wampir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zdradzić jak ustawiasz te 25% konkretnie w ktorym miejscu, jaka wersja sterownikow i jaki system operacyjny?

 

Jest pencil mod do tego glaciatora ?

 

Czy to, że w sekcji są po 3 układy zamiast po 4 układy oznacza, że tez jest okrojna i ile tutaj jest faz ?

System to Vista 64ultimate, Riva tuner i tam ustawiłem na stale na 25%

 

Pencil mod: punkty na zielono 

 

 

Dołączona grafika

 

Połaczyć punkty w zielonym "kółku" 

 

Linka dostałem od użytkownika ODOO. Pisał że oc niewiele wzrasta po modzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz sam nie wiem ile ma referent. moj ma 4 fazy, jak na zdjeciu, ale vmody chyba dzialaja poniewaz zrobilem pierwszego v moda na gpu czyli niby do 1.4v i na pamieciach troche podbilem. nie mam miernika, musze pozyczyc, bo wczoraj jak za mocno zakreslilem na pamieciach vmoda to obraz po wlaczeniu kompa mial arefakty w biosie. szybko wylaczylem go i troche starlem olowka 4b. odpalam i smiga. sprawdzalem ile rdzen pojdzie max 850 jak nie podnosze pamieci czyli sa na 2100. wtedy w furmarku chodzi normalnie. naromiast sprawdzilem ile same pamieci po modzie pojda, 2300 ;) jak proboje to razem zapodac 850/2300 to wywala blad sterownika ekranu. ale np 800/2300 dziala...a temp max 55-60 na gpu.

Edytowane przez gronio89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu pisałem o swoim problemie w Viście dotyczącym synchronizacji poziomej ale nikt mi nie pomógł.

Bardzo proszę o pomoc jeszcze raz.

Stery caty 9.9 (9.8 tez nic nie dawały) w ati tray tools synchronizacja włączona w Stalkerze też, w 3d mar vantage również obraz się "przesuwał"

Wie ktoś jak temu zaradzić?

Fatalnie to wygląda.

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po wymianie chlodzenie leci na 800 core w furmarku :D

Stabilność w furmarku można o kant du... rozbić ustawiam 750 MHz rdzeń nie ruszając pamięci odpalam furmarka (zaznaczone Stability Test i Xtreme Burning Mode) godzinę chodzi bez zająknięcia odpalam pierwszą lepszą z nowszych np. Shifta i po chwili grania reset sterownika VPU Recover wracam do 725 MHz chodzi jak złoto. Także furmark chodzi godzinę NFS: Shift, Crysis, Batman wysypują się w góra 10 minut. Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stabilność w furmarku można o kant du... rozbić ustawiam 750 MHz rdzeń nie ruszając pamięci odpalam furmarka (zaznaczone Stability Test i Xtreme Burning Mode) godzinę chodzi bez zająknięcia odpalam pierwszą lepszą z nowszych np. Shifta i po chwili grania reset sterownika VPU Recover wracam do 725 MHz chodzi jak złoto. Także furmark chodzi godzinę NFS: Shift, Crysis, Batman wysypują się w góra 10 minut.

Furmark nie obciaza pamieci , obciazasz nim tylko shadery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , mam mały problem z moją kartą i EPU-6 od Asusa na mojej MB .

 

Zacznę od tego że wreszcie udało mi się zmusić EPU do kontroli karty , ale występuje mały problem .

 

W trybie max. power saving karta dostaje lekkich artefaktów , GPU-Z pokazuje wtedy takty na poziomie 300/600 mhz ( GPU/Pamięć ) .

 

Kiedy kontrola jest wyłączona wszystko wraca do normy .

 

Czyżby Epu ustawiało za niskie takty dla karty ?

 

Może jakieś profile dla EPU .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...