Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

[...]

- update biosu karty jest nie możliwy , za każdym razem program twierdzi że karta nieznana .

 

- Ati Tray Tool i Ati Tool - pierwszy zachowuje się dziwnie , niby działa ale nie daje się podkręcić nim karty za chiny , drugi nie działa w ogóle - w trayu jest tylko jego ikonka , nie wykrywa w ogóle zegarów karty .

ad. bios - próbowałeś robić flash spod dos'a czy gotowcem ze strony asusa spod windy?

ad. atitool - zainstaluj ostatnią bete - http://www.techpowerup.com/wizzard/ATITool_0.27b3.exe - u mnie v0.26 miała problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak myślicie, czy jest jakaś spora różnica między tymi kartami. ?

Poza 20Mhz wyższym taktowaniem rdzenia

 

 

W związku z brakiem PowerColor R77F-TE3A 4870 w sklepie, zaproponowano mi kartę Connect 3D C3D-HD4870-512D5E-HDMI

 

Walczyć o PowerColor 4870 512MB czy zgodzić się na wymianę ?

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-powe...12md5-g-248384/

Dołączona grafika

http://www.morele.net/karta-graficzna-conn...5e-hdmi-251159/

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak myślicie, czy jest jakaś spora różnica między tymi kartami. ?

Poza 20Mhz wyższym taktowaniem rdzenia

 

 

W związku z brakiem PowerColor R77F-TE3A 4870 w sklepie, zaproponowano mi kartę Connect 3D C3D-HD4870-512D5E-HDMI

 

Walczyć o PowerColor 4870 512MB czy zgodzić się na wymianę ?

 

20mhz można olać sikiem prostym ale connect ma znacznie gorsze chłodzenie i dlatego bym walczył, zagaj czy za małą dopłatą nie dali by ci 4890 taki dopalony 4870 ale chłodniejszy i cichszy bynajmniej mój 4890xfx był rewelacyjny pod tym względem (choć troszkę głośniejszy od obecnej 5870)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej interesuje mnie wykonanie PCB Connecta3D .

Zastanawiam się czy tak skrócona karta, nie jest czasem okrojona. Co skutecznie uniemożliwi jej podkręcenie.

 

Skoro chłodzenie Connect3D jest gorsze od tego w PowerColor , to chyba jednak poczekam na dostawę Power Color AX4870 512MD5-G

 

W końcu czekałem 4-5 lat na wymianę kompa, to i te 2 tygodnie jeszcze wytrzymam :wink:

 

Power Color AX4870 512MD5-G kosztuje 450 zł

Więc chyba nie opłaca się dopłacać z 200zł ? do R 4890

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanie, czy procek e2160 podkrecony do 3.1-3.2 bedzie mocno ograniczac hd4870?

TAK*. Sam miałem jakiś miesiąc swojego Radka i E2140 @ 3,3GHz, po zmianie na E5200 z sygnatury różnica była mocno odczuwalna.

 

*zależy też od danej gry

Edytowane przez janusdel25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAK*. Sam miałem jakiś miesiąc swojego Radka i E2140 @ 3,3GHz, po zmianie na E5200 z sygnatury różnica była mocno odczuwalna.

 

*zależy też od danej gry

 

ok, dzieki za rzeczowa odpowiedz.

W takim razie jaka bylaby najlepsza karta ktora moglaby byc w pelni wykorzystana przez staruszka e2160@3.1GHz

 

edit: sorki za OT :)

Edytowane przez LittlePaulie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam od dziś Powercolora 4870 1gb i myśle teraz jak uciszyć ten wentylator który chłodzi tą karte, w 2d jest dobrze i bardzo znośnie natomiast w 3d w pewnych momentach robi się suszarka :lol:

 

Próbowałem to z 1 strony topicu z fan fixem, nic nie dało, jest jeszcze jakaś możliwość ?? bo nie za bardzo ogarniam tego narazie :sad:

 

(w 2d wentylator chodzi na 39% wg. gpuz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie.

 

 

Czy artefakty w grze i zwiecha a później tylko czarny ekran to sygnał, ze karta poszła do krainy wiecznych smarków?

Karta dead. Reklamuj.. Nie jesteś sam ;). U mnie było podobnie tyle że w 2D. Co to dokładnie była za karta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzieki za rzeczowa odpowiedz.

W takim razie jaka bylaby najlepsza karta ktora moglaby byc w pelni wykorzystana przez staruszka e2160@3.1GHz

 

edit: sorki za OT :)

Nie popadajmy w paranoje - przesiadlem sie z 2900 pro na 4850 siedzac jeszcze na e2160@3,0 i kop byl mocno odczuwalny.

 

Spokojnie zmieniaj karte teraz a za jakis czas zmienisz proca na cos lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

była sapphire radeon 4870, ale jest problem, 2 miesięczna siostra dorwała się do chłodzenia i zdarła naklejkę... (na szczęście karty nie dopadła, położona w innym miejscu). Więc szanase na reklamację są zerowe. :sad:

 

 

PS: Gra jakaś super wymagająca nie była: BF 2

Edytowane przez kacp3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

była sapphire radeon 4870, ale jest problem, 2 miesięczna siostra dorwała się do chłodzenia i zdarła naklejkę... (na szczęście karty nie dopadła, położona w innym miejscu). Więc szanase na reklamację są zerowe. :sad:

 

 

PS: Gra jakaś super wymagająca nie była: BF 2

Szukaj kogoś na forum kto ma taką samą , zdjął chlodzenie i może by pożyczył ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

W takim razie jaka bylaby najlepsza karta ktora moglaby byc w pelni wykorzystana przez staruszka e2160@3.1GHz

Każda! To nie karta obciąża procesor tylko gry!

Przestańcie powielać bzdurne mity!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, ze wyplata sie zbliza pora zadac sobie pytanie co do hd4850.

Czytajac niektore posty widze, ze sa z ta karta problemy, glownie jesli chodzi o chlodzenie i roznego typy usterki tym spowodowane.

Tak wiec ktory z producentow oferuje najlepsze chlodzenie? Raczej nie mam zamiaru zmieniac chlodzenia wiec wazne jest zeby to ktore bedzie juz na karcie bylo dobre.

I jeszcze jedno takie male pytanie. Czemu ze dwa tygodnie temu wiekszosc hd4850 na esc kosztowala 360zl a teraz nagle ich ceny poszly w gore do prawie 400. Sadzilem, ze skoro wyszla seria 5xxx to poprzednia stanieje a nie odwrotnie a do swiat jeszcze troche zostalo.

Edytowane przez Kacimiierz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD4xxx wcale nie musiały stanieć. One już chyba mają status EOL (?). Będą raczej droższe.

Problemu karta ma, podobno w Shifcie [z moim radeonem nie miałem w tym tytule problemów, zresztą, brat z DH4850 też ich nie ma] i Batmanie, w którego nie grałem. Ogólnie Radeony są dla mnie bez problemowymi kartami.

Z dobrych HD4850 to Powercolor PCS (390zł), Sapphire .

Ja jestem za powercolorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzieki za rzeczowa odpowiedz.

W takim razie jaka bylaby najlepsza karta ktora moglaby byc w pelni wykorzystana przez staruszka e2160@3.1GHz

 

edit: sorki za OT :)

Guzik prawda. Jedyne gry w których odczułem spowalnianie przez proca to GTA IV (tutaj to nawet quad nie pomoże.. Ta gra to syf..) i NFS Shift kiedy jest więcej aut obok siebie. Bierz spokojnie 4870..

 

Jako, ze wyplata sie zbliza pora zadac sobie pytanie co do hd4850.

Czytajac niektore posty widze, ze sa z ta karta problemy, glownie jesli chodzi o chlodzenie i roznego typy usterki tym spowodowane.

Tak wiec ktory z producentow oferuje najlepsze chlodzenie? Raczej nie mam zamiaru zmieniac chlodzenia wiec wazne jest zeby to ktore bedzie juz na karcie bylo dobre.

I jeszcze jedno takie male pytanie. Czemu ze dwa tygodnie temu wiekszosc hd4850 na esc kosztowala 360zl a teraz nagle ich ceny poszly w gore do prawie 400. Sadzilem, ze skoro wyszla seria 5xxx to poprzednia stanieje a nie odwrotnie a do swiat jeszcze troche zostalo.

Tyczy się to tylko referentów.

Jeżeli nie przeszkadza Ci całkiem spory hałas to bierz 4850 od Gigabyte z Zalmanem. Bardzo dobra karta. W przeciwnym wypadku bierz powercollora z chłodzeniem Arctic Cooling ;).

 

była sapphire radeon 4870, ale jest problem, 2 miesięczna siostra dorwała się do chłodzenia i zdarła naklejkę... (na szczęście karty nie dopadła, położona w innym miejscu). Więc szanase na reklamację są zerowe. :sad:

 

 

PS: Gra jakaś super wymagająca nie była: BF 2

Jeżeli masz kody S/N na miejscu to jakaś tam szansa jest.. Karta nie jest uszkodzona mechanicznie (chyba że naklejka uniemożliwia działanie karty :lol2: ).

 

Zadzwoń do sklepu gdzie kupiłeś i dogadaj się ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guzik prawda. Jedyne gry w których odczułem spowalnianie przez proca to GTA IV (tutaj to nawet quad nie pomoże.. Ta gra to syf..) i NFS Shift kiedy jest więcej aut obok siebie. Bierz spokojnie 4870..

Dla mnie w większości gier na e2140 było wolniej:

GTA4: fakt, może skopana optymalizacja, ale na e2140 była tragedia wręcz.

GTR Evo: jak było sporo samochodów/na niektórych torach potrafił się lekko przymulić na e2140

Wiedźmin: od kilku do kilkunastu FPS różnicy (zależnie od miejsca)

Fuel: na e5200 można grać na maksymalnych ustawieniach, na e2140 niestety trzeba było używać troszkę niższych

Crysis: kilka FPS mniej na e2140, bez jakiejś kolosalnej różnicy

 

Wiadomo, że lepiej kupić troszkę lepszą grafikę (będzie sobie można np. na wyższe AF pozwolić), procesor zawsze można w późniejszym czasie wymienić jeśli zajdzie taka potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym rzecz że odpowiedni procesor to jedna sprawa a odpowiednia karta do druga sprawa. Ale jak czytam takie bzdury o za słabym procesorze do karty to mnie krew zalewa! A niczego nieświadomy pytający przyjmuje to bez chwili wątpliwości i zawahania i potem dalej w świecie będzie szerzyć te brednie no bo tak przeczytał od jednego na forum...

 

Problemu karta ma, podobno w Shifcie [z moim radeonem nie miałem w tym tytule problemów, zresztą, brat z DH4850 też ich nie ma] i Batmanie

Karta nie ma problemów w Shift tylko sterowniki do karty wszystkich radeonów w tej grze zbyt mocno obciążają CPU i stąd niższa wydajność. Wysoko podkręcony procesor załatwi sprawę płynności.

Batman też nie jest problemem jakimś samym w sobie, kwestia tylko PhysiX którego to karty ATi w ogóle nie obsługują. Wystarczy wyłączyć PhysiX w grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Guzik prawda. Jedyne gry w których odczułem spowalnianie przez proca to GTA IV (tutaj to nawet quad nie pomoże.. Ta gra to syf..) i NFS Shift kiedy jest więcej aut obok siebie. Bierz spokojnie 4870..

Bzdury, E8xxx jak i dowolny Qxxx ciagna to bez problemow. Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak odblokować możliwośc OC jądra 4850 powyżej 700Mhz? CCC mi blokuje i wyżej nie idzie. Chciałbym tez uniknąć, o ile to możlwie, instalowania programów które w Win7 wymagają bawienia się z podpisami cyfrowymi itp. (TrayTools)

 

Aha, czy do OC pamięci warto kupowac radiatorki? Mam nie-referenta od HIS'a i na razie bez problemu idzie na 700/1070Mhz a chciałbym pocisnąc ilę się da...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...