Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, jak odblokować możliwośc OC jądra 4850 powyżej 700Mhz? CCC mi blokuje i wyżej nie idzie. Chciałbym tez uniknąć, o ile to możlwie, instalowania programów które w Win7 wymagają bawienia się z podpisami cyfrowymi itp. (TrayTools)

 

Aha, czy do OC pamięci warto kupowac radiatorki? Mam nie-referenta od HIS'a i na razie bez problemu idzie na 700/1070Mhz a chciałbym pocisnąc ilę się da...

Ja riva tuner używam do regulacji obrotów i oc, na 7 wystarczy ze 2 razy zignorować komunikat i działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja riva tuner używam do regulacji obrotów i oc, na 7 wystarczy ze 2 razy zignorować komunikat i działa :)

u mnie wywala kominikat ze musi zrestartowac by usunac podpisywanie cyfrowe srutututu, restartuje i w kolko to samo, nie dziala :) tzn wlacza sie ale nie ma opcji OC ani obrotów, to samo z ATT, tez nie dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , od pewnego czasu bardziej wymagajace tytuły (nfs shift , gta iv) podczas grania powodują zwieche kompa i automatyczny restart. Jestem posiadaczem 4850 powercolor + accelero twin turbo, Gpu idle : 42 stopnie. Fan 70 ( 1000 rpm ). Czy moze to być spowodowane tym że odkleiły mi sie radiatory z sekcji zasilania ? Pamięci mam oradiatorowane. Dodam jeszcze ze wczesniej karte miałem wykreconą na gpu 730, mem 2300. Obecnie obniżyłem gpu 680 , mem 2100. Jakies podpowiedzi czym to moze być spowodowane ?

Edytowane przez majkick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w win7 sa strasznie niedopracowane sterowniki, przynajmniej raz dziennie wykrzacza sie sterownik ekranu.

Ani razu nie miałem tego typu problemów na W7. Wina leży po stronie komputera, nie sterowników.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drobne problemy z ASUS Glaciator HD4870.

 

Witam, mam kilka problemów z kartą.

 

1. Co chwila zmienia ona tryb pracy a co za tym idzie zegary pod Win XP (widac na wykresie zygzak).

2. Jej zużycie pod Win XP wynosi powyżej 0%, jak widać niekeidy utryzmuje sie na poziomie 40 kilku procent. WTF? Win XP nie korzsta z GPU ... chyba?

3. Ma jakieś problemy z wentylem, samoistnie zmieniają sie obroty, jakby jakies spadki/wzrosty napięć. Obroty są ustawione na stałe na 25% Riva Tuner (jakies 1700rpm).

 

Dołączona grafika

 

Wykres przedstawia pracę Idle, nic nie było zmieniane!!

 

Wentyl czasami kompletnie staje, na wykresie pojawia sie wartosc liczona w dziesiatkahc tysiecy rpm.

Edytowane przez Pussik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drobne problemy z ASUS Glaciator HD4870.

 

Witam, mam kilka problemów z kartą.

 

1. Co chwila zmienia ona tryb pracy a co za tym idzie zegary pod Win XP (widac na wykresie zygzak).

2. Jej zużycie pod Win XP wynosi powyżej 0%, jak widać niekeidy utryzmuje sie na poziomie 40 kilku procent. WTF? Win XP nie korzsta z GPU ... chyba?

3. Ma jakieś problemy z wentylem, samoistnie zmieniają sie obroty, jakby jakies spadki/wzrosty napięć. Obroty są ustawione na stałe na 25% Riva Tuner (jakies 1700rpm).

 

Wykres przedstawia pracę Idle, nic nie było zmieniane!!

 

Wentyl czasami kompletnie staje, na wykresie pojawia sie wartosc liczona w dziesiatkahc tysiecy rpm.

1. Całkowicie normalne w zależności od obciążenia gpu się tak dzieję. Winda też używa gpu. Nie ma się czym przejmować. 

 

 

2. patrz punkt wyżej 

 

3. Też to odczuwam na 4850 chyba ten typ tak ma. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na innych kartach graficnzych nie miałem takiego obciązenia pod win xp, a na tej pod win7 tez takiego nie ma.... cos jest nie halo.

 

Obciążenie 40% karty HD4870 = HD2900 jest za słaby na Win XP? xD xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40% użycia GPU w WinXP to faktycznie podejrzana sprawa. U mnie nigdy nie przekracza kilku procent, podobnie pod Windows 7 (gdzie czasami skoczy powyżej 10). Nie wiem co na to zaradzić, ale mib jest w błędzie - tak duże użycie GPU nie jest normalne.

Poszukaj jakichś podejrzanych procesów, może któryś coś na siłę od grafy chce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40% użycia GPU w WinXP to faktycznie podejrzana sprawa. U mnie nigdy nie przekracza kilku procent, podobnie pod Windows 7 (gdzie czasami skoczy powyżej 10). Nie wiem co na to zaradzić, ale mib jest w błędzie - tak duże użycie GPU nie jest normalne.

Poszukaj jakichś podejrzanych procesów, może któryś coś na siłę od grafy chce...

Zapuściłem sobie monitor na kilka minut. Normalnie używałem kompa. Wyszedł taki wykres: 

 

 

post-9866-1257978769_thumb.png

 

Jak widać takty skaczą jak głupie i sa 2 poteżne piki. Komp chodzi w idlu (net, gg + film). 

 

Może to jakiś błąd sterownika?? 

 

Przeinstaluj i zobacz co się będzie dziać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na innych kartach graficnzych nie miałem takiego obciązenia pod win xp, a na tej pod win7 tez takiego nie ma.... cos jest nie halo.

 

Obciążenie 40% karty HD4870 = HD2900 jest za słaby na Win XP? xD xD

Nic nie wskórasz , to wina sterowników - spartaczone zarządzanie energii. Cokolwiek zrobisz to już karta przechodzi w tryb 3d - nawet przeglądanie stron internetowych. Pisałem o tym :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem starsze drivery oraz dla innej serii kart, bo dla hd4890.

 

Użycie GPU już jest ok (kilka procent).

Wentyl narazie smiga ok, choc dosc wysoko, bo na 1850rpm przy 25%.

 

Tryb 2d/3d co chwila sie zmienia tak jak wczesniej. :) Ciekawe jak bardzo skraca to jej żywotność.

Edytowane przez Pussik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ciekawe jak to zrobiłeś? Jak te same sterowniki obsługują od HD 2XXX po HD 5XXX

Czy przypadkiem starsze nie posiadaly ID dla 58xxx? Czy nowsze mialy ID dla 48xx? Nie z tego co pamietam, wypuszczono wpierw bety dla 58xx, pozniej dla 48xx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam chyba powazny problem z 4870

niedawno zainstalowalem Musashi, GPU chodzilo nawet na 840mhz ale po jakiejs godzinie niestety pojawialy sie arty wiec ustawilem 820mhz i sadzac iz to sekcja zasilania sie przegrzewa zamowilem to http://www.allegro.pl/show_item.php?item=805395652

Dzis zamontowalem i od razu ustawiam GPU na 850mhz i testuje w ATItray tools, wywala sporo artow a do tego karta zaczela piszczec(tylko tryb 3D). zmieniam taktowanie na default dalej to samo, obserwuje tempy VRM pieknie niska 60c ale za to pamieci przekraczaja 100c jak wczesniej 80 to byl max a przeciez nic przy nich nie grzebalem. dodatkowo Shader tez chyba goretszy ale pewny nie jestem bo go nie kontrolowalem.

biore pod uwage dwie mozliwosci:

1.przy smarowaniu radiatora na VRM pobrudzilem rece i gdzies cos na karcie ma zwarcie(pasta to thermal grease, nie wiem czy ona przewodzi bo byla razem z radiatorem)

2.850mhz zrobilo kuku(ale wczesniej tez tak ustawialem)

 

Jeszcze jedna rzecz zauwazylem... przy wlaczaniu kompa swieca sie 3 z czterech diod na karcie, nie powinny cztery??

POMOCY!!

 

EDIT: Wczoraj gralem w Dragon Age'a i napewno nie wygladal on tak

Dołączona grafika

1680x1020 full detale AAx8

ktos moze okreslic co padlo??

Edytowane przez Davem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie skąd przyszło ci do głowy że sekcja zasilania pokaże artefakty na ekranie?

 

O ile nie masz karty od Asusa z serii Matrix to nie ma żadnych odczytów temperatury pamięci! Wszystkie 3 temp podawana np w Everest znajdują się w samym GPU i dotyczą kontrolera pamięci a nie samych pamięci.

Jeśli te temp różnią się tak bardzo to bardzo możliwe że chłodzenie nie przylega równo do rdzenia.

 

Jeśli wszystko jest ok to możliwe że karta uległa degradacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakies 3 dni temu zainstalowalem Windowsa 7mke.No i pojawily sie problemy.W zasadzie kazdego dnia mam 2-3 bsody,albo poprostu ekran przechodzi w efekt czarnej tapety z bialymi pasami i po sek restart.System nowy wiec nie ma raczej bata ,zeby byl zasmieciony czy cos z tych rzeczy.To wina sterownikow pod 7dmka czy cos innego.Sterowniki 9.10 pod windowsa 7 a nie xp/vista.

 

Taki ekran po restarcie mam http://img697.imageshack.us/img697/5064/bluscren.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to chodzi ??

 

 

Microsoft ® Windows Debugger Version 6.11.0001.404 X86

Copyright © Microsoft Corporation. All rights reserved.

 

 

Loading Dump File [C:\Users\Adrian\Desktop\Nowy folder\111309-14250-01.dmp]

Mini Kernel Dump File: Only registers and stack trace are available

 

Symbol search path is: *** Invalid ***

****************************************************************************

* Symbol loading may be unreliable without a symbol search path. *

* Use .symfix to have the debugger choose a symbol path. *

* After setting your symbol path, use .reload to refresh symbol locations. *

****************************************************************************

Executable search path is:

*********************************************************************

* Symbols can not be loaded because symbol path is not initialized. *

* *

* The Symbol Path can be set by: *

* using the _NT_SYMBOL_PATH environment variable. *

* using the -y <symbol_path> argument when starting the debugger. *

* using .sympath and .sympath+ *

*********************************************************************

Unable to load image \SystemRoot\system32\ntoskrnl.exe, Win32 error 0n2

*** WARNING: Unable to verify timestamp for ntoskrnl.exe

*** ERROR: Module load completed but symbols could not be loaded for ntoskrnl.exe

Windows 7 Kernel Version 7600 MP (2 procs) Free x86 compatible

Product: WinNt, suite: TerminalServer SingleUserTS

Built by: 7600.16385.x86fre.win7_rtm.090713-1255

Machine Name:

Kernel base = 0x82c55000 PsLoadedModuleList = 0x82d94570

Debug session time: Fri Nov 13 14:46:19.103 2009 (GMT+1)

System Uptime: 0 days 2:07:02.541

*********************************************************************

* Symbols can not be loaded because symbol path is not initialized. *

* *

* The Symbol Path can be set by: *

* using the _NT_SYMBOL_PATH environment variable. *

* using the -y <symbol_path> argument when starting the debugger. *

* using .sympath and .sympath+ *

*********************************************************************

Unable to load image \SystemRoot\system32\ntoskrnl.exe, Win32 error 0n2

*** WARNING: Unable to verify timestamp for ntoskrnl.exe

*** ERROR: Module load completed but symbols could not be loaded for ntoskrnl.exe

Loading Kernel Symbols

...............................................................

................................................................

..................

Loading User Symbols

Loading unloaded module list

......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie skąd przyszło ci do głowy że sekcja zasilania pokaże artefakty na ekranie?

 

O ile nie masz karty od Asusa z serii Matrix to nie ma żadnych odczytów temperatury pamięci! Wszystkie 3 temp podawana np w Everest znajdują się w samym GPU i dotyczą kontrolera pamięci a nie samych pamięci.

Jeśli te temp różnią się tak bardzo to bardzo możliwe że chłodzenie nie przylega równo do rdzenia.

 

Jeśli wszystko jest ok to możliwe że karta uległa degradacji.

mam szanse ze na gwarancje mi to uznaja??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...