Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Panocki w temacie wingrozy pytalem, ale pozwole sobie spytac tutaj takze:

 

Win 7 64x...od rana walcze aby zainstalowac grafike!

4870 toxic 512 (sapphire)....

Sek w tym ze nie instaluje mi CCC!

Czy to zassam paczke (DD+CCC) czy kazde oddzielnie (wersje od 9.6-9.10 sprawdzalem) czy instaluje w trybie zgodnosci z Vista czy tez nie...nie mam CCC...tak wogole to W7 nie wykrywa jakby grafy ( w menadżerze urządzen brak!) wiec nawet racznie nie moge probowac:|

help please damage_wall.gif

siedze znowu na Vista 64x i smiga bez kaszlu....

WTF?

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co zainstalowałeś innego na siódemce z oprogramowania? Albo jakich innych sterowników używałeś (mam na myśli wszystkich urządzeń)?

Nic, tak na prawde wykrylo mi all poza Aduiotrak prodigy HD2...reszta w menadzerze wykryta bez stresu. Poza jaka kolwiek VGA:|

A dodatkowego oprogramowania nie instalowalem ...goly system swiezo po formacie zawsze lece:

mobo

grafa

audio

antywir

i podlaczam neta...a ze grafy sie nie dalo instalnac/wykryc wiec wrocilem do visty

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zlozylem zamowienie w esc na hd4850 od powercolora, po paru minutach telefon ze niestety skonczyly im sie powercolory i moze mi w tej samej cenie zaoferowac asusa. Musialem milemu panu odmowic bo tak jak wczesniej mi zalecaliscie chcialem powercolora ze wzgledu na chlodzenie arctic cooling.

Wiec w tej sytuacji co mam brac? Gigabyte z zalmanem za 399?

Koniecznie zalezmy mi na tym zeby cena byla ponizej 400zl

Zostaje wiec HIS, XFX, albo wspomniane wczesniej Asus lub Gigabyte z zalmanem (albo ref).

Edytowane przez Kacimiierz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj zainstalowałem nowe stery 9.11 wraz z avivo converterem i hydravision na moim 4850 i mam problem. Mianowicie po przełączeniu na Replace na moim panasonicu g10 obraz przy odtwarzaniu filmów w SMPlayerze na wyjściu wideo GL2 mruga ( czarne klatki na przemian z klatkami filmu). Problem występuje tylko na tych sterach (9.11) i tylko w SMPlayerze. Cz ktoś mógłby potwierdzić moje spostrzeżenia (sprawdzić czy problem występuje również u niego)bo nie wiem do kogo pisać raporta do timu SMPlayera czy do ATI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i trafil mi sie felerny hd4850. :(

Dzisiaj przyszedl, od gigabyte z referantem. Chcialem zobaczyc czy dziala, usunalem sterowniki z hd3850, odlaczylem stara i podlaczylem nowa karte po czym zainstalowalem nowe sterowniki z plytki. Uradowany koncem instalacji zresetowalem komputer. Wszystko fajnie, windows sie wlaczal, po paru sekundach na ekranie pojawila sie masa artefaktow, na przemian obraz i czarno-niebieskie kwadraciki po czym czarny ekran i tyle. Troche sie przestraszylem, popatrzalem do budy i od karty bilo masakrycznym cieplem, jak dotknalem samego radiatora to byl okropnie goracy. Wylaczylem komputer na chwile, wlaczylem znowu ale nawet nie zdazylem wlaczyc rivatunera zeby zmienic predkosc wiatraka recznie na maksymalna i znowu arty i reset.

Fakt referencyjne chlodzenie ale karta na ktora sa 3 lata gwarancji powinna dzialac chyba wiecej niz 2 minuty bez problemow.

 

Jeszcze takie poboczne pytanie.

Karte kupilem przez internet w prolinie, jutro chce isc do ich sklepu bo mam niedaleko (chcialem kupic karte bezposrednio w lokalu ale dwie ostatnie sztuki byly na rezerwacji). Czy tam zalatwie kwestie wymiany/gwarancji karty? Czy musze specjalnie wysylac znowu karte na magazyn na wlasny koszt? :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac nie chce sie bawic w sciaganie tego, nie znam sie na tym na tyle zeby byc pewnym tego co robie. Zreszta tak czy owak nie mam teraz zadnej innej pasty.

Karta jest na gwarancji wiec niech oni sie tym bawia.

 

Ps: wiem, ze to zapewne idiotyczne pytanie i troche przesadzam ale czy przyczyna tych problemow moze byc zasilacz, mc-400W?

Reszta sprzetu to

e2160@2,9ghz

2 gb goodram ddr2

abit ip35

1x dvd

1x seagate 250gb

Edytowane przez Kacimiierz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz nie jest zbyt rewelacyjny ale raczej powinien ciągnąć. Wystarczy odtaktować proca żeby to sprawdzić.

Jednak artefakty to zupełnie inna sprawa i wygląda na wadliwy egzemplarz. Co do sterowników to nowe na pewno nie sa na plytce tylko w internecie.

 

Gwarancje obsługuje sklep który ci sprzedał a nie ten niedaleko - to oczywiste!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafa 

 

Przy sieciowych sklepach możesz w najbliższym punkcie/sklepie oddać kartę. Nie ma to znaczenia kompletnego. W przypadku Proline tak jest na pewno. 

 

@Kacimiierz

 

GRafa trupna gwarę oddaj. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac nie chce sie bawic w sciaganie tego, nie znam sie na tym na tyle zeby byc pewnym tego co robie. Zreszta tak czy owak nie mam teraz zadnej innej pasty.

Karta jest na gwarancji wiec niech oni sie tym bawia.

 

Ps: wiem, ze to zapewne idiotyczne pytanie i troche przesadzam ale czy przyczyna tych problemow moze byc zasilacz, mc-400W?

Reszta sprzetu to

e2160@2,9ghz

2 gb goodram ddr2

abit ip35

1x dvd

1x seagate 250gb

Nie ma szans.. Chyba że jest jakiś uszkodzony czy coś. MC-350 by uciągnął twój zestaw z 4850.. Skąd to wiem? Sam go montowałem do zestawu kumpla:

E6300 @ 2,8ghz

EP 31 DS3L

2x2gb A data 1066

dysk, napęd

4850. Wszystkie napięcia są w normie ;). Idź do ProLine i powołaj się na DOA (dead on arrival [czy jak to się tam pisze]). Karte mają Ci od ręki wymienić. Poproś też grzecznie żeby wymienili Ci na coś innego (imo najlepiej GTS250 albo 4850 z jakimś normalnym chłodzeniem). W razie czego nie zgadzaj się na gwarancje tylko jak już na niezgodność towaru z umową (masz więcej praw wtedy).

Edytowane przez david11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafa 

 

Przy sieciowych sklepach możesz w najbliższym punkcie/sklepie oddać kartę. Nie ma to znaczenia kompletnego. W przypadku Proline tak jest na pewno.

:oops: ups czytając zgubiłem słowo że o oddziale mówił a ja potraktowałem to jako jakiś zwykły nie sieciowy sklep. Przepraszam za zamieszanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nabylem ostatnio radka 4870 1gb i podlaczylem go pod lcd 32". Wszystko ladnie smiga ale pojawil sie pewien problem... tzn obraz wyswietlany przez karte nie pokrywa calego wyswietlacza lcd, tak jakby byl zmniejdzony do 90% i na brzegach pozostaje czarna obwodka. Wczesniej mialem karty Nvidii i nie bylo takiego problemu obraz wykorzystywal 100% wyswietlacza. Wie ktos jak to mozna zmienic? i czy mozna? Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nabylem ostatnio radka 4870 1gb i podlaczylem go pod lcd 32". Wszystko ladnie smiga ale pojawil sie pewien problem... tzn obraz wyswietlany przez karte nie pokrywa calego wyswietlacza lcd, tak jakby byl zmniejdzony do 90% i na brzegach pozostaje czarna obwodka. Wczesniej mialem karty Nvidii i nie bylo takiego problemu obraz wykorzystywal 100% wyswietlacza. Wie ktos jak to mozna zmienic? i czy mozna? Pozdrawiam :)

Odpal ATI CCC w trybie zaawansowanym, kliknij Graphics i wybierz Desktop and Displays. Na dole kliknij na wyświetlacz prawym przyciskiem i daj Configure. Przejdź na zakładkę Scaling Options. Suwaczek daj max. w prawo, na 0%.

Muszę przyznać, że w nowej wersji CCC trochę ciężko do tych ustawień się dostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napotkalem niestety na kolejny problem... a mianowicie oc. Przed zamontowaniem radka mialem phenoma 9550 2.2 @ 2.8 i wszystko bylo cacy teraz z radeonem kiedy chce podniesc taktowanie cpu chocby o kilka hz pojawia sie tylko screen bootujacy i pozniej czarny obraz... wiecie o co kaman?? Czyzby za slaby zasilacz?? 500w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie rosnie Pci jest na default. Zasilacz to niestety no name tzw "Matravers" wiec fajerwerkow nie ma... Mozliwe ze to on sprawia problem?? wczesniej mialem gf 9800 gx2 ktora tez duzo prady zarla i oc normalnie smigalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie rosnie Pci jest na default. Zasilacz to niestety no name tzw "Matravers" wiec fajerwerkow nie ma... Mozliwe ze to on sprawia problem?? wczesniej mialem gf 9800 gx2 ktora tez duzo prady zarla i oc normalnie smigalo

Ten zasilacz sprawia problemy, które nawet jeszcze się nie uwidoczniły ;) Polecam zmienić zasilacz, i to szybko. Być może się nie spali (zabierając ze sobą kilka rzeczy do krainy nieskończonych zegarów ;)), ale lepiej dmuchać na zimne. Wydaje mi się, że na 99% zdolność o/c powróci wraz ze zmianą - nie musisz koniecznie brać czegoś drogiego, wystarczy coś ze średniej półki. Nawet Modecom (ale raczej nie Feel, choć i one nie są tak tragiczne jak te wynalazki o przedziwnych nazwach), np. taki Carbon 530W, który kosztuje poniżej 160zł. Znając życie, tego "Matraversa" zmiażdżyłby Modecom MC-400/Amacrox Warrior 450 ;)

 

Choć zaiste jest trochę dziwne to, że z 9800GX2 procesor się kręcił. Fajnie byłoby, gdybyś mógł przetestować kompa z innym, lepszym (cięższym, przede wszystkim ;)) zasilaczem. Zdaję sobie jednak sprawę, że to najczęściej jest awykonalne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten hd4850 jest dla mnie jedna wielka zagadka. :)

Pewnie polowa z tego co teraz napisze bedzie malo zrozumiala albo opisana nieprofesjonalnie.

W kazdym razie postanowilem sprobowac jeszcze raz z instalacja grafiki.

Nie odinstalowywalem nic ze sterownikow po 3850, sciagnalem do tego najnowsze (9,11 o ile sie nie myle?) sterowniki pod 4800 series ze strony ati. Wylaczylem piecyk, przeprowadzilem szybka operacje wymiany karty graficznej i wszystko elegancko zalaczylem trzymajac reke na przemian na plastiku z radiatora i na samym alumiunium monitorujac temperature na czuja. Nic specjalnego sie nie dzialo. Zainstalowalem sterowniki, ktore uprzednio sciagnalem chociaz nie do konca bo przy instalowaniu CCC wywalilo jakis blad ale same sterowniki sie zainstalowaly. Zresetowalem komputer i wszystko dzialalo.

Chcac naprawic CCC zainstalowalem znowu sterowniki z plyty, ktora dostalem z karta. No i tu sie zaczynaja jaja. Wszystko sie zainstalowalo, zastapilem nowsze pliki starszymi. Zresetowalem komputer i zaraz po ekranie ladowania systemu ta sama akcja z artefaktami, czarnym erkanem i restartem.

Znowu podlaczylem 3850, wywalilem wszystkie sterowniki ati, podlaczylem 4850, zainstalowalem stery 9,11. Wlasnie na probe wlaczylem red faction guerilla, 1440x900, maksymalne detale z 4xAA i wszystko w jak najlepszym porzadku przy wiatraku na 60%.

Problem w tym, ze CCC mi nie dziala i nie mam jak sprawdzic temperatury karty.

 

Juz sam nie wiem o co kaman. Chyba jednak troche jeszcze potrzymam moja stara 3850 jako backup. :lol2:

 

Teraz pytanie: jak odinstalowac same pliki CCC bo przy probie instalacji pokazuje, ze CCC jest juz zainstalowane jednak przy probie odpalenia z ikonki nic sie nie dzieje.

Edytowane przez Kacimiierz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten hd4850 jest dla mnie jedna wielka zagadka. :)

Pewnie polowa z tego co teraz napisze bedzie malo zrozumiala albo opisana nieprofesjonalnie.

W kazdym razie postanowilem sprobowac jeszcze raz z instalacja grafiki.

Nie odinstalowywalem nic ze sterownikow po 3850, sciagnalem do tego najnowsze (9,11 o ile sie nie myle?) sterowniki pod 4800 series ze strony ati. Wylaczylem piecyk, przeprowadzilem szybka operacje wymiany karty graficznej i wszystko elegancko zalaczylem trzymajac reke na przemian na plastiku z radiatora i na samym alumiunium monitorujac temperature na czuja. Nic specjalnego sie nie dzialo. Zainstalowalem sterowniki, ktore uprzednio sciagnalem chociaz nie do konca bo przy instalowaniu CCC wywalilo jakis blad ale same sterowniki sie zainstalowaly. Zresetowalem komputer i wszystko dzialalo.

Chcac naprawic CCC zainstalowalem znowu sterowniki z plyty, ktora dostalem z karta. No i tu sie zaczynaja jaja. Wszystko sie zainstalowalo, zastapilem nowsze pliki starszymi. Zresetowalem komputer i zaraz po ekranie ladowania systemu ta sama akcja z artefaktami, czarnym erkanem i restartem.

Znowu podlaczylem 3850, wywalilem wszystkie sterowniki ati, podlaczylem 4850, zainstalowalem stery 9,11. Wlasnie na probe wlaczylem red faction guerilla, 1440x900, maksymalne detale z 4xAA i wszystko w jak najlepszym porzadku przy wiatraku na 60%.

Problem w tym, ze CCC mi nie dziala i nie mam jak sprawdzic temperatury karty.

 

Juz sam nie wiem o co kaman. Chyba jednak troche jeszcze potrzymam moja stara 3850 jako backup. :lol2:

 

Teraz pytanie: jak odinstalowac same pliki CCC bo przy probie instalacji pokazuje, ze CCC jest juz zainstalowane jednak przy probie odpalenia z ikonki nic sie nie dzieje.

CCC potrzebuje jakieś biblioteki do poprawnego działania. Chyba Framework. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie byłoby, gdybyś mógł przetestować kompa z innym, lepszym (cięższym, przede wszystkim icon_wink2.gif) zasilaczem. Zdaję sobie jednak sprawę, że to najczęściej jest awykonalne...

 

Fakt nie mam takiej mozliwosci i nie zdawalem sobie sprawy ze zasilacz to taka wazna rzecz... wiem ze to nie ten dzial ale jaki zaciladz tak za +/- 200zl moglbys mi polecic pod 4870 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecał Modecoma, gdyż korzystam z tych zasilaczy już od jakiegoś czasu i jeszcze mnie nie zawiodły. Nie znam innych konstrukcji, więc nie jestem w stanie dokładniej się wypowiedzieć w tej kwestii. Jestem pewien, że znajdziesz inne zasilacze do 200zł godne polecenia. Z reguły jeśli coś już tyle kosztuje, to powinno być OK - w sumie najważniejsze, to unikać marek typu Matravers, iBox, Megabajt, L&C, Tracer... to chyba wszystkie z czarnej listy. Dużo o zasilaczu mówi jego ciężar - ten Matravers pewnie jest lekki jak piórko ;)

Polecam zajrzeć do działu o zasilaczach, i ostrożnie z zakładaniem nowych tematów ;)

 

@Kacimiierz - czy możesz odinstalować CCC z Dodaj/Usuń Programy (lub Programy, jeśli mowa o Viście/7)? Jeżeli tak, uczyń to. Jeśli się nie powiedzie, ciężko coś doradzić, gdyż CCC pewnie ma sporo śmieci porozrzucanych po rejestrze i innych lokalizacjach, więc pozbycie się jego folderu z Program Files niewiele da. Możliwe, że trzeba będzie pójść przerażającą drogą reinstalacji systemu. W sumie z CCC można chyba zrezygnować całkiem na rzecz Ati Tray Tools (www.atitraytools.tk) - tam obadasz temperaturę GPU. Mimo wszystko, reinstalacja systemu pomogła by w wykluczeniu padniętej karty - jeśli pozbycie się obecnego systemu jest problematyczne, możesz wrzucić testowo drugiego Windowsa na innej partycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy owak jest to bez wiekszego znaczenia. W tym tygodniu mam zamiar formatowac caly dysk bo syf na nim jest niesamowity.

Jak tylko dorwe znajomego w domu, zeby zrzucic do niego na dysk caly moj dobytek (40 gb muzyki :lol2: ) to wywale cala reszte, zainstaluje sterowniki na nowo i wtedy w razie czego bede sie martwil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko tym razem nie kombinuj ze starymi sterownikami tylko instaluj najnowsze.

Jeśli to XP to przed instalowaniem sterowników musisz zainstalować Microsoft NET. Framework link do tego jest na stronie ati tam gdzie pobierasz sterowniki.

Przy Vista i 7 nie ma potrzeby bo to jest już w systemie.

 

@soulburner ta lista jest dłuższa (jest wątek w dziale o zasilaczach) a zdecydowanie trzeba do niej dodać FEEL i FEEL II. Czyli część modecomów.

Za ok 220zł można mieć już 430W BeQuieta więc kilka poziomów lepiej od Modecoma. Albo 400W Corsair.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...