Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Zbieg okoliczności, może jakiś inny program kolidował/wykorzystywał w tym samym czasie Net.Framework bo CCC działa dobrze i nie ma co w nim szukać na sile problemów.

 

Prędzej w zasilaczu niewiadomej jakości. BSODy moga pochodzić tez od płyty lub pamięci. To tez warto przetestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,nie miałem pojęcia gdzie umieścić ten temat więc dałem go tu.

 

Mam monitor LG Flatron F700B,karte radka 4850 i chciałem w grach ustawić odświeżanie 100Hz,gdy ustawiłem takie odświeżanie w Windowsie i w grze to po ekranie przewija się taki jakby przezroczysty lekko falujący pasek,gdy zmienie odświeżanie w grze np do 60 pasek nadal jest,ale prawie nie widoczny.Co zrobić żeby zlikwidować ten pasek?

 

 

Z góry dzięki.

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie sądziłem, że tak szybko przyjdzie mi szukać porady w związku z nowym komputerem, aczkolwiek niestety siła wyższa. Do rzeczy... w sierpniu tego roku odnowiłem nieco swój sprzęt do konfiguracji:

 

System peracyjny: Windows XP SP3

Płyta główna: ASUS M4A78

Procesor: AMD Phenom X4 945 (95W)

Karta graficzna: Gigabyte ATI HD4850 1GB Zalman

Karta muzyczna: zintegrowana

Pamięć RAM: 4GB GEIL Black Dragon

Dysk twardy: Samsung 500GB

Zasilacz: Tagan EasyCon TG430-U15 430W

 

Do dnia dzisiejszego wszystko wyglądało idealnie, nie miałem żadnego problemu. Niespodzianka spotkała mnie podczas gry w PES 2010. Nagle ekran wyłączył się i po restarcie okazało się, że typowe jak do tej pory temperatury 43-47 w spoczynku i 50-55 podczas gry w PES 2010 skoczyły do temperatury na poziomie 100-110 stopni na starcie Windows. Oczywiście wcześniej nie miałem problemu z samym PES 2010.

 

Okazało się, że wentylator na karcie nie kręci się. Po wyczyszczeniu i ponownym podłączeniu karty problem zniknął i wszystko ruszyło jak dawniej. Niestety kolejna próba gry zakończyła się ponownym "zablokowaniem wentylatora" i nagłym skokiem temperatury (po jakiś 30 minutach). Czy ktoś spotkał się z takim problemem w przypadku tego typu karty? Jak na ten moment karta została przedmuchana na wszystkie możliwe sposoby. Dodatkowo wymieniłem przed chwilą kabel łączący zasilacz z grafiką bowiem w zestawie miałem dwa i od 40 minut w systemie nic się nie dzieje, aczkolwiek nie próbowałem 3D jeszcze. Ewentualny serwis gwarancyjny to i tak perspektywa noworoczna, dlatego chciałbym poznać zdanie jakiś fachowców.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez LucaspPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie sądziłem, że tak szybko przyjdzie mi szukać porady w związku z nowym komputerem, aczkolwiek niestety siła wyższa. Do rzeczy... w sierpniu tego roku odnowiłem nieco swój sprzęt do konfiguracji:

 

System peracyjny: Windows XP SP3

Płyta główna: ASUS M4A78

Procesor: AMD Phenom X4 945 (95W)

Karta graficzna: Gigabyte ATI HD4850 1GB Zalman

Karta muzyczna: zintegrowana

Pamięć RAM: 4GB GEIL Black Dragon

Dysk twardy: Samsung 500GB

Zasilacz: Tagan EasyCon TG430-U15 430W

 

Do dnia dzisiejszego wszystko wyglądało idealnie, nie miałem żadnego problemu. Niespodzianka spotkała mnie podczas gry w PES 2010. Nagle ekran wyłączył się i po restarcie okazało się, że typowe jak do tej pory temperatury 43-47 w spoczynku i 50-55 podczas gry w PES 2010 skoczyły do temperatury na poziomie 100-110 stopni na starcie Windows. Oczywiście wcześniej nie miałem problemu z samym PES 2010.

 

Okazało się, że wentylator na karcie nie kręci się. Po wyczyszczeniu i ponownym podłączeniu karty problem zniknął i wszystko ruszyło jak dawniej. Niestety kolejna próba gry zakończyła się ponownym "zablokowaniem wentylatora" i nagłym skokiem temperatury (po jakiś 30 minutach). Czy ktoś spotkał się z takim problemem w przypadku tego typu karty? Jak na ten moment karta została przedmuchana na wszystkie możliwe sposoby. Dodatkowo wymieniłem przed chwilą kabel łączący zasilacz z grafiką bowiem w zestawie miałem dwa i od 40 minut w systemie nic się nie dzieje, aczkolwiek nie próbowałem 3D jeszcze. Ewentualny serwis gwarancyjny to i tak perspektywa noworoczna, dlatego chciałbym poznać zdanie jakiś fachowców.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,nie miałem pojęcia gdzie umieścić ten temat więc dałem go tu.

 

Mam monitor LG Flatron F700B,karte radka 4850 i chciałem w grach ustawić odświeżanie 100Hz,gdy ustawiłem takie odświeżanie w Windowsie i w grze to po ekranie przewija się taki jakby przezroczysty lekko falujący pasek,gdy zmienie odświeżanie w grze np do 60 pasek nadal jest,ale prawie nie widoczny.Co zrobić żeby zlikwidować ten pasek?

Nie możesz dla LCD ustawiać 100Hz. Jak zmieniłeś spowrotem na 60Hz uruchamiałeś ponownie kompa?

Jak jest podłączony dvi czy dsub? W najgorszym wypadku mogło się coś uszkodzić w monitorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki andrew777 za cenną wskazówkę. Od wczorajszych "prac w budzie" nie działo się nic niepokojącego. Niestety przed chwilą problem się powtórzył i w Windowsie otrzymałem nagły skok temperatury z 45-48 do 110-115 stopni. Standardowe wyłączenie komputera, wyjęcie karty, wyjęcie wtyczki i jeszcze raz dokładne włożenie jej (za radą andrew777). Oczywiście wentylator ponownie ruszył jak gdyby nigdy nic. A wydawało się, że problem zniknął. Na pewno nie jest to kwestia kabla zasilającego kartę. Teraz zobaczymy czy sytuacja się powtórzy... czy faktycznie winowajcą jest malutka wtyczka wentylatora.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Mam dość uciążliwy problem.. a mianowicie ostatnio dość często zdarza mi się sytuacja w której monitor gaśnie podczas pracy przy aplikacjach 3D gry itp. po tym jak monitor gaśnie wydaje się jak by komp nadal pracował nie łapie restartu a chłodzenie na karcie graficznej ( wentylator ) wchodzi na maksymalne obroty wyje niemiłosiernie, wszystko dzieje sie w sekundę. Zdarzyło mi się to już kiedyś ale poprzepinałem wtyczki od zasilania zarówno w grafice jak i w zasilaczu problem zniknął przez miesiąc czasu sie nie pojawiał. Głównie problem występuje w grach chociaż zdarzyło sie tez podczas pracy na pulpicie. Karta graficzna - Radeon HD 4850 Vapor - X Zasilacz - Chieftec CFT - 650 w 14 cs Proc - Phenom II x4 810 2,8 Płyta - Gigabyte MA770T -UD3P Dodam jeszcze że z obudowy co jakiś czas wydobywa sie brzęczenie wyraznie słyszalne coś jak napięcie. Karta leci na sterach dostarczonych do pudła przez ATI, nigdy nic nie było podkręcane, system WIn XP Sp3. Temperatura karty graf. w spoczynku 39Cw stresie nie mierzyłem. Czasami problem nie pojawia się przez tydzień a potem nagle znów sie pojawia, co robić ?

Edytowane przez Shavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryb awaryjny działa?

Tak, winda awaryjnie się odpala i wszystko ogólnie spoko, problem zaczyna się gdy chcę normalnie uruchomić winde.

Mam już grafę na PCI, flashować z dosa ?

Można tym jeszcze ją uratować?

Szkoda mi kasy wydanej na nią :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Karta leci na sterach dostarczonych do pudła przez ATI, nigdy nic nie było podkręcane, system WIn XP Sp3

Zacznij od zainstalowania najnowszych sterowników zamiast jakichś zabytków z płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja opanowana :)

Okazało się że wywalała się sekcja zasilania na karcie.

Ustawiłem jej obniżanie napięcia w trybie 2D, widocznie nie radziła sobie z tym najlepiej :wink:

Ustawiłem jednakowe napięcie dla wszystkich trybów, flashnąłem bios z dos'a i bangla jak wcześniej :lol2:

Dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie wiem czy to wina sklepu esc.pl czy może ja źle myśle ale karty którą posiadam mianowicie (Connect3d Radeon HD4870 1gb) powinna wyglądać tak :

 

http://www.allegro.pl/item858439436_esc_pl...dr5_256bit.html

 

Dałem taką samą cenę na dodatek ta karta jest ze sklepu ESC.pl natomiast ja mam coś takiego nie wiem co to jest:

 

http://img64.imageshack.us/i/201001012384.jpg/

http://img51.imageshack.us/i/201001012385.jpg/

 

 

Nigdzie takiej karty jak ja posiadam nie moge nawet znaleźć w internecie niewiadomo nawet czy to jest karta HD4870 ponieważ na pudełku są tylko naklejki a w systemie też nigdzie nie pisze że to HD4870.

 

Proszę mi powiedzieć czy tu napewno jest wszystko jest ok?

 

P.S: Gdy gram np. w COD MW2, i jest więcej szczegółów drzewa, ptaki dym itp itd. to gra zaczyna ciąć tak jakby zmniejszała się ilość FPS i gra zaczyna klatkować.

 

Mój komputer to:

 

Procesor AMD Phenom II x4 955 Quad-Core/3.2GHz/

HDD WD Green 500gb 32mb cache SATAII [5000AADS]

Zasilacz Chieftec 500W [GPS-500AB-A]

Płyta Gigabyte MA770T-UD3P /AMD 770, DDR3 1333/

Pamięć DDR III 4gb (2x2GB) 2000MHz A-Data CL9 X-se

 

I karta graficzna z którą mam problem czyli Connect3d Radeon HD4870 1024MB DVI/HDMI

Edytowane przez Bemper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie takiej karty jak ja posiadam nie moge nawet znaleźć w internecie niewiadomo nawet czy to jest karta HD4870 ponieważ na pudełku są tylko naklejki a w systemie też nigdzie nie pisze że to HD4870.

A zainstalowałeś sterowniki do karty? Włącz np. Gpu-z lub GPU Caps Viewer i sprawdz jaka to jest karta. Nawet w podstawowych programach windowsa, tj; w Menedżerze Urządzeń, dxdiag i panel kontrolny k. graficznej, będzie podana nazwa karty.

 

P.S: Gdy gram np. w COD MW2, i jest więcej szczegółów drzewa, ptaki dym itp itd. to gra zaczyna ciąć tak jakby zmniejszała się ilość FPS i gra zaczyna klatkować.

Wgrane najnowsze sterwoniki i directx? Gra oczywiście oryginał? Poza tym, na jakich ustawieniach grasz, bo jezeli AA16, AF16 i "ekstra hiper" detale w fullhd, to oczywiste, że będzie ciąć.

 

Proszę mi powiedzieć czy tu napewno jest wszystko jest ok?

Jeżeli towar nie jest taki, jaki zamówiłeś, to mozesz zgloscić to do sklepu i poprosić o wymienienie karty na model, który chciałeś. Sprawdz zamówienie, czy dobrą kartę zamówiłeś i jej oznaczenie (kod producenta itp) i na stronie producenta sprawdź jakie parametry powinna mięc i jak powinna wyglądać, bo w sklepach różnie bywa z opisami (czasami bywa, że do opisu lodówki dadzą zdjęcie odkurzacza) Więc mail lub tel do nich i załatwić sprawę.

_______________________

 

EDIT:

 

Co do załączonych zdjęć, to wg mnie to nie wygląda na HD4870, bo model który podobne zamówiłeś powinnien wyglądać tak: Connect3d zdjęcie czyli PCB jest dłuższe o kilka cm. Mi to wygląda na serie 4600/4700 lub podobną. Więc sprawdz gpuz lub innym programem co to za karta i zgloś sie do sklepu w celu wymiany na model, ktory chciałeś.

 

EDIT2:

Mogę się mylić, bo dawno w k.graf. od AMD/ATI nie siedziałem

Edytowane przez konkurs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwrot towaru przez Klienta powinien nastąpić niezwłocznie, wraz z wysłaniem oświadczenia o odstąpieniu albo oddzielnie, nie później jednak niż w terminie czternastu dni od dnia wysłania oświadczenia o odstąpieniu od umowy.

 

Czyli w ciągu 14 dni mam wysłać im kartę spowrotem tak?

Edytowane przez Bemper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100% to nie jest hd 4870, co mozna wywnioskować po 1 wtyku zasilania, długości pcb i chłodzeniu (co jak co, ale 4870 trochę się grzeje)

To jest 4870, ale bardzo okrojony. W 4870 głównie grzeje się sekcja zasilania, tutaj zastosowano nieco marniejszą jej wersje. Do schłodzenia GPU taki wentylator wystarczy. Jedna wtyczka zasilania jest dlatego, bo to kastrat i widocznie więcej prądu mu nie potrzeba.

 

Ja sam bym to odesłał do sklepu i wymienił na jakiegoś normalnego 4870. Karte wyślij po uprzednim kontakcie z ESC i po problemie. Byle by trzymać się tego terminu 10 czy tam 14 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest 4870, ale bardzo okrojony. W 4870 głównie grzeje się sekcja zasilania, tutaj zastosowano nieco marniejszą jej wersje. Do schłodzenia GPU taki wentylator wystarczy. Jedna wtyczka zasilania jest dlatego, bo to kastrat i widocznie więcej prądu mu nie potrzeba.

 

Ja sam bym to odesłał do sklepu i wymienił na jakiegoś normalnego 4870. Karte wyślij po uprzednim kontakcie z ESC i po problemie. Byle by trzymać się tego terminu 10 czy tam 14 dni.

 

 

A czy dni nieczynne sklepu wliaczają się do tego terminu 10-14dni?

http://www.esc.pl/information.php?info_id=35

Edytowane przez Bemper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem, ale znając ESC nie będzie żadnych problemów z odesłaniem towaru do nich i dopłaceniem ewentualnie do normalnego 4870.

 

Ja juz straciłem zaufanie do ESC, karta którą zamówiłem wygląda jakby była robiona w tajwanie i to nie tylko mi się to zdażyło, bardzo się zawiodłem na tym sklepie i niemam zamiaru tam juz nic kupować innym też to radzę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz straciłem zaufanie do ESC, karta którą zamówiłem wygląda jakby była robiona w tajwanie i to nie tylko mi się to zdażyło, bardzo się zawiodłem na tym sklepie i niemam zamiaru tam juz nic kupować innym też to radzę...

Buhahaha rozwaliłeś mnie tekstem robiona na Tajwanie. Sorry ale i tak 90% albo i wiecej procent sprzętu robią w Chinach więc Tajwan stoi wyżej.

 

Co do samego sklepu to dostałeś własciwą karte firmy Connect3d z po prostu innym chłodzeniem. Po prostu przypatrz się na fotkach co masz i co jest na stronie allegro firmy esc.pl.

 

Inna sprawa to to że producenci zaczynają ciąć koszty i przeastawiać produkcje na inne gpu i 4870 powoli kończy swój żywot. 

 

 

IMO oddaj tą kartę i dopłać do czegoś innego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do samego sklepu to dostałeś własciwą karte firmy Connect3d z po prostu innym chłodzeniem. Po prostu przypatrz się na fotkach co masz i co jest na stronie allegro firmy esc.pl.

Jezeli to i to różni się tylko chłodzeniem, to ja już jestem ślepy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mi przykro, że jesteś ślepy. Powiedz mi, gdzie tam widzisz różnice pomijając chłodzenie? To te same karty tylko z innym chłodzeniem.

A wyjscia: Dvi, dsub i hdmi to niby są w takiej samej kolejności... to są dwie różne karty i tyle w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PCB, a wyjścia to dwie różne sprawy. Karty są te same, poszukaj karty bez chłodzenia to się przekonasz.

 

>>KLIK<< w linku znajduje się karta od tego producenta na referencyjnym PCB. Producent nie będzie tworzył 10 różnych PCB dla jednej karty, dla cięcia kosztów najpierw zmienił płytke, a później chłodzenie.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...