Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Mam identyczny problem co kolega Qjanusz, tyle że ja stosuje soft mod, za chłodzenie odpowiada S1, na mofach też mam dziwne wahania temperatur, na vddc1 80c natomiast na 2 i 3 max co widziałem pod furmarkiem to 108c. ogólnie jak grafa robiła max 820 na rdzeniu o tyle zwiększenie v do 1.3 dało 840 i ani mhz więcej, wyższe v nie dawało rezultatów oprócz wyższych temp vddc. Schłodzenie mofów do ~80c(zima cooling B-) ) nic nie poprawiło. Z tego co widzę po rożnych forach wiele egzemplarzy nie może przekroczyć 850mhz :/ Jedyne co udało mi się odkryć to to, że bios z ASUS'a TOP poprawie oc pamięci ale dużo wydajności to nie daje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość często OC jest blokowane/hamowane przez zbyt wysoką temperaturę. Zmniejsz ją i testuj. 

Wtrącę się pytaniem. Czy po zmianie referencyjnego chłodzenia na S1 + jakiś wentyl, mój GPU pójdzie wyżej niż 680mhz?

Bo tyle robi teraz na tym chłodzeniu producenta. Nie gram z takimi zegarami, po prostu wyżej w tym momencie GPU podnieść nie mogę - przy starcie Furmarka czarny ekran.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsz temperaturę na mofach ale tak solidnie. 

 

 

Jakie gpu ma tempy?? 

 

Dość często OC jest blokowane/hamowane przez zbyt wysoką temperaturę. Zmniejsz ją i testuj. 

Temperatura na mosfetach teraz to od 60st na #1 do 90st na #3, czyli bardzo znośnie. Temp na GPU to błogie 50st nawet przy zasilaniu 1.4V (bardzo dobry bloczek Kyńka), więc to raczej nie jest problem temperatury.

 

Już się oswoiłem z myślą że mam strasznie kiepski egzemplarz GPU pod OC.

Dziwi mnie tylko ta bardzo mała tolerancja.

Karta idzie stabilnie max 820MHz na standardowym napięciu i 825MHz z vmodem (od standard V do 1.4V włącznie)

 

Jeszcze jedno. Istnieją pisane mity, jakoby CCC zawadzało z zabawą w OC. W moim przypadku jest to jedna wielka bzdurą. Stery z CCC czy bez, tak samo współpracują z OC karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura na mosfetach teraz to od 60st na #1 do 90st na #3, czyli bardzo znośnie. Temp na GPU to błogie 50st nawet przy zasilaniu 1.4V (bardzo dobry bloczek Kyńka), więc to raczej nie jest problem temperatury.

 

Już się oswoiłem z myślą że mam strasznie kiepski egzemplarz GPU pod OC.

Dziwi mnie tylko ta bardzo mała tolerancja.

Karta idzie stabilnie max 820MHz na standardowym napięciu i 825MHz z vmodem (od standard V do 1.4V włącznie)

 

Jeszcze jedno. Istnieją pisane mity, jakoby CCC zawadzało z zabawą w OC. W moim przypadku jest to jedna wielka bzdurą. Stery z CCC czy bez, tak samo współpracują z OC karty.

Rozumiem że sprawdzasz miernikiem jakie jest faktycznie napięcie w stresie. Może mod nie działa i nadal masz taki sam vgpu jaki miales przed modem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że sprawdzasz miernikiem jakie jest faktycznie napięcie w stresie. Może mod nie działa i nadal masz taki sam vgpu jaki miales przed modem. 

Napięcie sprawdzane miernikiem w odpowiednich punktach, reaguje na kręcenie potencjometrem. Poza tym widać odzwierciedlenie temp na GPU i mosfetach - wzrasta wraz ze wzrostem napięcia.

 

Wszystko przy odpalonym w oknie Furmarku lub Crysisem lub Heaven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie właśnie podkręconego 4870 1GB i w CCC doszedłem do końca skali na rdzeniu (790 MHz) - CCC jest piekielnie wygodne więc moje pytanie: da się ten limit zwiększyć w jakiś w miarę prosty sposób?

 

PS: Ile przeciętnie 4870 1GB robi na pamięciach? Dojechałem do 4100 MHz [efektywnie] i jak na razie hula elegancko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie właśnie podkręconego 4870 1GB i w CCC doszedłem do końca skali na rdzeniu (790 MHz) - CCC jest piekielnie wygodne więc moje pytanie: da się ten limit zwiększyć w jakiś w miarę prosty sposób?

 

PS: Ile przeciętnie 4870 1GB robi na pamięciach? Dojechałem do 4100 MHz [efektywnie] i jak na razie hula elegancko.

Ściągnij sobie MSI afterburner będziesz miał większą skalę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje pamiątki ida na 4300mhz (quimondy) bez problemow, a gpu na 860mhz (standardowe napięcia).

Co do tego CCC to sproboj poszukac coś w plikach od profilow, ale najpierw stworz jakiś profil.

 

windows XP >> C:\Documents and Settings\username \Local Settings\Application Data\ATI\ACE\profile created .XML

 

windows vista >> C:\Users\username\AppData\Local\ATI\ACE\profile created .XML

 

 

edit: przed chwila oderwalem radiator z jednej kosci xD glupie termopady!

Edytowane przez RatManek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszło mi S1, zamontowałem temp w porządku.

Teraz chcę podkręcać, na default V mogę zrobić tylko 660Mhz na rdzeniu. Mało.

Także chciałem zrobić Vmod'a BIOSem, ale max wartość jaką mogę ustawić to tylko 1.158V...

Czytałem że można tym sposobem zrobić 1.2V. Ołówkiem na razie bawić się nie chcę.

Co zrobić żeby odblokować więcej V w RBE?

Dołączona grafika

EDIT:

Wyczytałem na zagraniczych forach że to 1.158V to tak naprawdę ~1.2v czyli OK.

Edytowane przez Brydz0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako ze nie moglem znalezc podobnych tematow, zakladam nowy.

 

Otoz, od jakiegos czasu moj HIS 4850HD zaczal piszczec przy grach, filmach. Prosty przyklad, gram w Counter Strike, karta piszczy, a gdy zminimalizuje, od razu przestaje. Podobnie dzieje sie, gdy mam wlaczona jakakolwiek gre i do tego np. przegladarke - bez wzgledu na minimalizacje gry, wciaz piszczy.

Nie bardzo wiem, gdzie moze lezec problem - karte czyscilem kilkakrotnie. Jesli ktokolwiek mial podobne problemy i jakos z nich wybrnal, prosilbym o wskazowki.

Moj setup:

AMD Phenom II X3 720

RAM 2x 2048 OCZ

Zasilacz Tagan TG600-U26 (600W)

Plyta glowna Gigabyte GA-M720-US3

Windows Vista Home Basic

 

Bylbym wdzieczny za wszelaka pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje pamiątki ida na 4300mhz (quimondy) bez problemow, a gpu na 860mhz (standardowe napięcia).

Co do tego CCC to sproboj poszukac coś w plikach od profilow, ale najpierw stworz jakiś profil.

 

(...)

windows vista >> C:\Users\username\AppData\Local\ATI\ACE\profile created .XML

(...)

Znalazłem profil, można go edytować zwykłym notatnikiem, wiesz co trzeba tam poprzestawiać? Domyślam się że po tym zabiegu skala w CCC nie urośnie tylko będzie się ładować profil z ustawieniami "z poza skali".

 

PS: Ja dałem pamięci na max skali tj. 4400 MHz i z tego co widzę, nie robi to na nich wrażenia, aczkolwiek wzrost ilości klatek między 3800 MHz a 4400 MHz nie jest jakoś szczególnie duży. Może to zależy też od gry i niektóre lubią szybsze pamięci bardziej od innych.

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem profil, można go edytować zwykłym notatnikiem, wiesz co trzeba tam poprzestawiać? Domyślam się że po tym zabiegu skala w CCC nie urośnie tylko będzie się ładować profil z ustawieniami "z poza skali".

Nie kumam po co chcesz się bawić w kręcenie z CCC skoro są do tego lepsze i skuteczniejsze progsy... No nic twój wybór. 

 

 

Ja używam tego co podałem i jest dobrze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co trzeba tam poprzestawiać?

Niestety nie wiem. Pamietam ze tam robilo sie fanfix i moze jest mozliwosc zmiany tej skali, lecz to tylko taki moj pomysl. Nie posiadam CCC wiec nie dam rady sprawdzic.

 

PS: na 4400mhz moje z tego co pamietam sie sypały. Ale jeszcze to sprawdze.

 

 

Edit: hmmm na 4600mhz (1150mhz) po 600 sekundowym stability test'cie w FurMarku niby nic nie krzaczylo. A radiatory ledwo ciepławe (tak na moje oko około 45-55 stopni. Nie mam miernika zadnego wiec nie sprawdze. Radiatory nie za wielkie mam ale jakiestam są. Bezposrednio na nie wieje fander selekta 120mm rozkrecony na maxa.

 

Foty:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez RatManek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem profil, można go edytować zwykłym notatnikiem, wiesz co trzeba tam poprzestawiać? Domyślam się że po tym zabiegu skala w CCC nie urośnie tylko będzie się ładować profil z ustawieniami "z poza skali".

 

PS: Ja dałem pamięci na max skali tj. 4400 MHz i z tego co widzę, nie robi to na nich wrażenia, aczkolwiek wzrost ilości klatek między 3800 MHz a 4400 MHz nie jest jakoś szczególnie duży. Może to zależy też od gry i niektóre lubią szybsze pamięci bardziej od innych.

Niestety mam złą wiadomość.

Przeskoczyć limit w CCC możesz tylko edytując bios binarnym edytorem.

Jeżeli po prostu zmodyfikujesz wartości pod RBE, to stery nie wykryją karty.

Musisz posiłkować się ATT, MSI coś tam, albo programem firmowym AMD. Polecam ATT sprawdzić stabilne zegary i zmodyfikować bios programem RBE do tych wartości.

 

 

mib - po to lepiej używać CCC, bo w ten sposób nie ładujesz do pamięci kolejnych programów, które duplikują funkcjonalnie już załadowane.

 

 

Witam, jako ze nie moglem znalezc podobnych tematow, zakladam nowy.

 

Otoz, od jakiegos czasu moj HIS 4850HD zaczal piszczec przy grach, filmach. Prosty przyklad, gram w Counter Strike, karta piszczy, a gdy zminimalizuje, od razu przestaje. Podobnie dzieje sie, gdy mam wlaczona jakakolwiek gre i do tego np. przegladarke - bez wzgledu na minimalizacje gry, wciaz piszczy.

Nie bardzo wiem, gdzie moze lezec problem - karte czyscilem kilkakrotnie. Jesli ktokolwiek mial podobne problemy i jakos z nich wybrnal, prosilbym o wskazowki.

Moj setup:

AMD Phenom II X3 720

RAM 2x 2048 OCZ

Zasilacz Tagan TG600-U26 (600W)

Plyta glowna Gigabyte GA-M720-US3

Windows Vista Home Basic

 

Bylbym wdzieczny za wszelaka pomoc.

cewki piszczą albo od karty albo od zasilacza.

nic z tym nie zrobisz - musisz przywyknąć.

Raczej nie jest to zapowiedź kończącej się karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam złą wiadomość.

Przeskoczyć limit w CCC możesz tylko edytując bios binarnym edytorem.

Jeżeli po prostu zmodyfikujesz wartości pod RBE, to stery nie wykryją karty.

Musisz posiłkować się ATT, MSI coś tam, albo programem firmowym AMD. Polecam ATT sprawdzić stabilne zegary i zmodyfikować bios programem RBE do tych wartości.

 

mib - po to lepiej używać CCC, bo w ten sposób nie ładujesz do pamięci kolejnych programów, które duplikują funkcjonalnie już załadowane.

 

No właśnie z powodu tego co podałeś wyżej ja wolę użyć dodatkowego programu. A te 5-10mb w pamięci mnie nie zbawi. 

 

Za dużo zabawy jest z edycją biosu, potem jak coś padnie to trzeba kombinować i tyle. A tak jest prosto. 

 

 

CCC nie jest najlepszym programem do podkręcania. 

 

BTW nie widziałem aby np CCC miało opcję podnoszenia napęcia, a inne programy to mają. 

Edytowane przez mib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

CCC nie jest najlepszym programem do podkręcania. 

 

BTW nie widziałem aby np CCC miało opcję podnoszenia napęcia, a inne programy to mają. 

CCC jest OK do pewnego poziomu. Nie prawdą jest natomiast fakt, że pod CCC karta ma gorsze osiągi OC niż inny program - sprawdziłem chyba wszystkie kombinacje.

 

A co po podnoszenia napięcia, to mogę napisać że inne programy mają ledwie namiastkę podnoszenia napięcia. Do podnoszenie napięcia służy klasyczny Vmod. Wiesz o ile podnosisz i do jakiej wartości chcesz to zrobić. Półśrodkami nie ma co sobie głowy zawracać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z grafika PowerColor Radeon 4870 512 zerothern pcs+ zapala się czerwona dioda d601 w czasie gry, problem zaczął się nie dawno, grafikę mam już ponad rok. Używam Windows 7 64bit.

Sprzęt to:

Asus m3a79t deluxe

Phenom ii x4 955@3,5 Ghz (regulowany przez k10stat)

Corsair 4GB (2x2GB) 1066 x2

Dysk WD6400AAKS 16MB

Dysk WD6400AAKS 16MB ( z badami ale wypięty kabel sata, zasilanie podłączone )

Raid 0 z barakud 500 GB (10 edycja)

Zasilacz to Corsair 1000w

 

Co ciekawe dzieję się to w pierwszych 5 minutach gry, przy kilku godzinnym posiedzeniu grafika nie pada (przykładowo 3-4h gry w dragon age)

 

Temp w spoczynku grafy to 37 C, pod obciążeniem w grach mało kiedy mam 50C+

Edytowane przez Hiko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam taki oto problem, iż max rozdzielczość jaką mogę uzyskać to 1600x900 zarówno w windows 7 Ultimate 64bit, jak i w Debianie Lenny 5.0.4 sterowniki najnowsze jakie były na stronie ATI (CCC) . Ludzie pomóżcie bo ja już naprawdę nie mam pojęcia o co loto ?

 

Grafika Powercolor PCS HD4850 512 MB

Monitor Samsung P2370

 

Reszta konfiguracji chyba za bardzo istotna w tym przypadku nie jest , dodam tylko że na zintegrowanej na płycie grafice (HD3200) miałem taką samą max rozdzielczość czyli 1600x900. :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok - juz doszedlem co bylo powodem spadku o/c

grafit sie utlenil lub obtarl podczas czyszczenia kompa i nizsze napiecie mialem na GPU niz normalnie

 

Mam propozycje

Zrobmy wrzuty Wynikow Ungine Heaven - maly konkurs

 

ust.standardowe co we wszystkich testach zachodnich

1680x1050 AF x 4 NO AA Full Screen - DX9/DX10

Dołączona grafika

 

kto da wiecej ? na 4850...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O rly? a czytać umie? ;-)

Potrzebuję biosu do Connect3D HD4850 512MB. Najlepiej datowanego na 06/17/09 22:20 Byłby ktoś tak miły i zgrał RBE KLYK i wysłał na maila albo wrzucił na rapida i dał link na pw? Pozdrawiam

Problem już rozwiązany, ale nie do końca, bo mimo, że już wszystko działa, to Radeon HD4850 od connect3D to największe padło świata. Nawet 700/1000mhz stabilnie nie latał(w co nie mogłem uwierzyć) i stąd problemy. O kiepskiej sekcji zasilania ciągniętego tylko z pci-e (toż nawet mój hd4830 ma gniazdko 6-pin) nawet nie chce mi się mówić, tak jak o braku jakiej kolwiek regulacji obrotów wentylatora, który non-stop wesoło sobie lata na 100% nawet w 2D (które zresztą nie zmniejsza zegarów jakby to był problem wpisać mniejsze w biosie.) Ogólnie żeby było gorzej musiałaby się już tylko zepsuć bez powodu. Nie wiem jak Miguel mógł przez bite kilka miesięcy spać spokojnie w nocy, podpisując swoją ksywką zestawy, w których siedział ten szajs.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...