Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

750Watt to będzie mało? To ja się zaczynam bać, bo mam 4850.. co prawda nie robie OC narazie, ale chce a mam tylko 500Watt.

 

:blink: 500W zasilacz i sie zaczynasz bać? Przecież by nawet 400W starczył (markowy). Gdy kolega pytał poprzednio czy starczy to miał 400W w sygnaturze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

750Watt to będzie mało? To ja się zaczynam bać, bo mam 4850.. co prawda nie robie OC narazie, ale chce a mam tylko 500Watt.

 

x4 955 4GHz i HD4850 GPU 800MHz (+0.05V) i MEM 2400MHz (+0.09V) i Corsair 400W  działa bez zająknięcia  

 

Teraz kombinuję jak uciszyć mojego gigabyte bo ani w ATT ani w RIVIE czy CCC nie da się zmniejszyć prędkości wentylatora :( jakiś pomysł co i jak? Temp idle 35C stress 50C. Karta podkręcona w Gigabyte GamerHUD z racji tego, że tylko ta aplikacja pozwala na podniesienia napięcia na VRAM a nie chciałbym żeby ten program kolidował z ATT/ Rivą/CCC

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi też nie działają dlatego pytam czy jest jakieś rozwiązanie na tą suszarkę w Gigabyte ;)

 

Domyślam sie że chodzi o Zalmana. Jak byś nie zauważył nic tego nie zmieni. Wentylator ma tylko dwa kabelki i jedynym uciszeniem go jest podłaczenie go przez regulator, np. fanmate. Miałem 8800GT z tym Zalmanem i też mnie szlag trafiał. Po obniżeniu do zadowalającej ciszy troche było ciepło, a latem musiałem podnieść obroty, więc nie łudź się że po podniesieniu Vcore na gpu będziesz mógł go uciszyć do poziomu bezgłośności... Albo wydajność albo cisza ;)

 

 

Czy linki z pierwszej strony tylko mi nie działają? Mam:

 

Bios Mod - Vmod, FanMod

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Mod"

 

Ale nie nie mam możliwości rozwinięcia tego tekstu...

 

Tak sie chyba stało ze wszystkimi spojlerami po zastosowaniu nowego engine'u forum Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pudeleczko

Witam, czy procesor amd sempron 5000+ 2.9ghz, da sobie rade z radeonem hd4850?

Bo zamierzam kupić tą karte

Edytowane przez Pudeleczko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. No ja mam taki sam problem ze swoją Sapphire Radeon HD4850 VAPOR-X 1024MB. Miałem stery 10.8 i było OK. Wyszły nowe 10.9 no i przy próbie zainstalowania wyskoczył taki sam błąd nie znaleziono pliku INF. Odinstalowywałem wszystko i bez efektu. Próbowałem wrócić do starszych i też bezskutecznie. Instaluję z Menedżera Urządzeń, wskazuję ścieżkę ręcznie, no i instaluje się, widać jak kopiuje pliki ale na koniec błąd z plikiem .inf i lipa No już drugi dzień walczę. Może ktoś pomoże bo widmo reinstalacji systemu mi nie pasi. DriverCleaner też nie pomógł i przywracanie systemu też nie. Czy wina leży wyłącznie w systemie czy też karta może być uszkodzona ?

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem wrócic do poprzednich sterowników i nic. Niby sterowniki sie instalują ale na koniec komunikat że nie udało sie zainstalować sprzetu, czy jakoś tak. W Menadżerze Urządzeń karta HD4800 jest z czerwonym krzyżykiem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc - mam nadzieję, że ktoś zna rozwiązanie (przegrzebałem trochę ten temat i wyszukiwarka nic podobnego nie znalazła)

Wymieniłem kartę 8800GTS Asusa na Asusowego HD4850 2xDVI 1GB. Mam wrażenie, że jest głośniej, ale bezproblemowo zainstalowałem i od razu po standardowej instalce z płyty, zainstalowałem najnowsze catalyst 10.9 ze stronki ATI.

BIOS na karcie:

BIOS Date 2010/01/17

BIOS Version 011.013.000.002

 

Gram w World of Warcraft i czasem dość częśto alt-tabuję się do Windowsa, żeby coś znaleźć w przeglądarce. Niestety już od pierwszego dnia zauważyłem, że czasem po powrocie alt-tab do gry nie widzę niektórych części otoczenia lub postaci. Problem potrafi się eskalować do sytuacji, że nic nie widać, ale gra chodzi i system też. Mogę używać umiejętności, ale na ślepo to nawet trudno wylogować się z gry.

 

Sprawdzałem - można wyłączyć grę z Windowsa i od razu odpalić i wszystko jest ok. Temperatury też pokazuje normalne raczej - Smart Doctor pokazuje 46 stopni.

Co to może być? na 8800GTS nie miałem takich sytuacji - jakieś ustawienie nie tak?

Nic nie kręcone, ustawienia standardowe - tylko rozdzielczość zmieniłem po instalacji i odświeżanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz trochę słaby zasilacz pod ta kartę, niecałe 20A na linii 12V (~234W w max obciążeniu) także to może się nie udać.

 

Nie zrobilem updatu w podpisie. Obecnie mam dobry zasilacz SEASONIC SS-500HT. Wiec ktory model 4850 brac ? No chyba ze jakas alternatywe polecicice ? Ile pradu ciagnie 4850 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrobilem updatu w podpisie. Obecnie mam dobry zasilacz SEASONIC SS-500HT. Wiec ktory model 4850 brac ? No chyba ze jakas alternatywe polecicice ? Ile pradu ciagnie 4850 ?

 

Coś ok. 100W.

Faktycznie procek może sporo hamować, szczególnie tak nisko taktowany.

 

Tutaj na przykładzie gta IV, że dla słabego proca nawet mocna grafa praktycznie nic nie daje.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tej karty się już nie opłaca kupować w sklepie, za 250zł możesz upolować na allegro, albo za 400 gtx260. Jak już chcesz nową to za 450 jest od asusa radek 5770.

Co do 4850 to jak już chcesz kupić to patrz na chłodzenie, żeby było coś lepszego niż referen, bo karta mocno ciepła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze tego asusa wyrwe za 300 na gwarnacji nowa. Wolabym 4770 ale nigdzie nie ma ... Swoja droga jak duza roznica w poborze pradu miedzy 4850 a nowszymi kartami podobnej wydajnosci ?

Edytowane przez Snooze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usunąłeś porządnie sterowniki do GeForce'a jakimś Driver Cleanerem? Musisz wypróbować grę na różnych sterownikach. W przypadku niektórych gier, najnowsze to nie zawsze najlepsze.

 

Sterowniki NVidii usunąłem w dodaj/usuń programy zamiast (może błąd) z instalki NVidii. Nvidia nadal jest w spisie zainstalowanych pomimo, że widziałem jak są usuwane. Jakich używacie driver cleanerów?

Swoją drogą to chyba nie powinno przeszkadzać, skoro urządzenia nie mam w systemie? W końcu Catalyst też się instaluje więc chyba system jednoznacznie powinien używać sterowników zainstalowanych z catalysta?

 

Problem jest chyba z synchronizacją gra-system. Po alt-tabie do Windowsa i powrocie występował problem. Zmiana odświeżania w grze likwiduje wszelkie cuda.

Poki co wyłączyłem Vertical sync w grze i na razie problem zniknął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednikiem jest 5750 a więc 26W w stresie i 17W w spoczynku. Za to GTS250 zużywa 17W więcej w stresie a w idle tak samo jak 5750.

 

Dzieki za info wlasnie o cos takiego mi chodzilo niestety te karty sa w wersji 1GB srednio po 450PLN ;/ Choc nie ukrywam ze Radeon HD5750 1GB mnie zinteresowal ze wzgledu na wydajnosc i pobor mocy.

Edytowane przez Snooze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...