Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

# DVI-D - przesyła tylko dane cyfrowe; w najnowszych kartach graficznych jest w pełni kompatybilne z HDMI (przesyła również dane dźwiękowe)

 

ale to jest watek 4850/4870 !!! amen

 

a mój 4870 u kolesia tez nie działa, odnosze na gware do komputronika, najlepiej jakby nie dało sie naprawić - bo już takich w ofercie nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cóż, ja gainwarda już nie kupie w życiu...

wczoraj godzina 19 gram se w WoT, w tle doc odpalony, nagle czerwone siatkowane prostokąciki wielkosci 3x4mm na calym ekranie, ekran freez, potem dźwięk loop...reset, brak literek biosu, czarny ekran, czarny ekran w białe kwadraty, reset, boot loop, wymiana grafy na starego 7900gs i obraz powrócił....

 

ewidentny zgon, oglądałem powierzchownie nic nie wygląda na upalone.

szkoda, karta miala 1.5 roku, niestety do serwisu sie nie nadaje(zmiana chlodzenia, luty na gniazdku zasilania...

 

dodam że temp były w normie, nie przekraczające 55stopni....chyba że czujnik padł...

 

cza będzie zapolować na 6850 czy cuś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam głupi problem. W zakładce overdrive w sterownikach jak wiadomo można kręcić grafę. Niestety gdy zmieniam taktowanie i daję test, to się nie testuje. Pojawia się okienko "testing" i tak wisi dowolnie długo. Sam program się nie wiesza, bo mogę go normalnie bez problemu wyłączyć. Niestety nie można zaakceptować nowych ustawień bez ich przetestowania. Ma ktoś pomysł, jak to obejść? Może jakiś inny program do kręcenia, czy coś? Windows7 x64, stery najnowsze od AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIOS oryginalny, nie ruszany. Winda normalna, nie żaden mx8 czy inny mod z torrentów. Sterownik do grafy ze strony AMD, Afterburner ze strony MSI. Wszystko świetnie, a i tak nie działa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem jak wyżej.

 

Dziś zainstalowałem na Win & x64 Radeona HD4870 zastąpił w zestawie GeForce, i po instalacji sterowników 10.2 mam problem a mianowicie nie mam obrazu w filmach obojętnie jakich poprostu ekran pozostaje czarny natomiast w tle słychać ścieżkę dźwiękową.

 

Kodeki przeinstalowane, bez różnicy na jakich playerach cały czas to samo, brak obrazu tylko w filmach w 3d jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

 

Ostatnio mam problemy z 4870 Sapphire który pod win7 sporo BSOD generuje. Wczoraj na 8 godzin zapuściłem memtest i nie było błędów pamięci ram, procesor nie podkręcony i OCCT nic niepokojącego jeżeli chodzi o ten komponent nie wskazał. Po użyciu WinDbg okazało się iż wszystkie błędy były związane z kartą graficzną. Wygląda na to iż któraś z pamięci sypie błędami: karta była już kiedyś w serwisie z takim kłopotem, ale została wymieniona, prawdopodobnie inna naprawiona bo całkiem nowej i dokładnie tej samej nie dostałem.

 

Za pomocą OCCT nie mogę sprawdzić pamięci, gdyż ten program nie współpracuje z ATI, znalazłem Video Memory Stress Test oraz MemtestCL, którymi chcę sprawdzić kartę. Czego jeszcze użyć aby mieć 100% pewności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu 10.2 a nie np 10.11 czy 12?

 

Pobierałem bezpośrednio ze strony AMD, do tej pory korzystałem z nVidii i tam z reguły nawet bety działały stabilnie.

 

 

Chyba masz rację dziś zauważyłem coś takiego, więc pewnie sterowniki

 

1. Odpalam CCC zakładka wideo i nic

Dołączona grafika

 

2. Zmieniam jakąkolwiek wartość i dalej nic

Dołączona grafika

 

3. W momencie jak kliknę na domyślne... voila obraz jest, problem w tym, iż wszystko znika po zamknięciu CCC

Dołączona grafika

 

 

Czyli raczej problem ze sterami, zatem szukać 10.10 czy 10.12?

 

 

edit

 

 

Już jest ok.

Pomogło totalne wyczyszczenie systemy z pojedynczych plików sterownika i świeża instalacja 10.12

 

Podzeńkował i wesołych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

# DVI-D - przesyła tylko dane cyfrowe; w najnowszych kartach graficznych jest w pełni kompatybilne z HDMI (przesyła również dane dźwiękowe)

 

ale to jest watek 4850/4870 !!! amen

 

a mój 4870 u kolesia tez nie działa, odnosze na gware do komputronika, najlepiej jakby nie dało sie naprawić - bo już takich w ofercie nie ma

 

Hmmm ja mam 4870 i po podlaczeniu do TV poprzez hdmi i przejsciowke jaka dostalem z grafa dvi-hdmi mam dzwiek na TV wiec cos slabo sie kolego znasz!! :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moją HD4850...

Zrobilem format i jak to zwykle zainstalowalem najnowsze sterowniki... Karta po zainstalowaniu ich nie obsluguje wspomagania sprzetowego nie wiedziec czemu filmy hd czy adobe w firefoxie ( tu musze wylaczyc wspomaganie bo zielon ekran i calkiem zamula kompa ) strasznie zjadają procesor nawet 100% przez co film zaczyna ciąć...]

 

Jakieś sugestie?

Windows 7 x64 prof

Proszę o jak najszybszą możliwą pomoc

Edytowane przez $kubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Catalyst jest opcja zmiany czegokolwiek?

 

Ktoś z was ogląda TV na PC - karta dvb-s2? Bo teraz to jest największy problem - normalnie jak oglądam film to mam około 70% zuzyacia procesora wiec da rade patrzec, ale przez SAT nie da rady - 100% i tragedia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Założyłem na HD4850 Twin Turbo Pro i nie pokoi mnie fakt, że karta się za mało grzeje.

Mianowicie w IDLE mam około 36*C a w stresie nie przekracza mi 45*C (może jak bym pograł z godzinę to by podskoczyło do 50*C), temp w pokoju to będzie z 22*C.

Na referencyjnym dochodziło do 100*C, jakoś nie za bardzo wierzę, że aż taka różnica.

Czy to w porządku, czy nie halo i zepsułem coś przy montażu? :P

Dołączona grafika

Edytowane przez xpeu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha, to mnie uspokoiłeś. Referencyjne nie było zakurzone, przesmarowałem niedawno nawet rdzeń, ale wentylatorek już chyba kończył żywot, bo aby dało się grać to musiałem mu 50% ustawić i wyło niemiłosiernie.

Dzięki za szybką odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam to 48x0 miały niepoprawne odczyty temp gdy chłodzenie źle dociskało do rdzenia, ale wtedy miałbyś bsody itp.

 

moze cos w tym jest...

 

Dołączona grafika

 

nigdy karta sie nie resetowala, mam ja juz taka ponad rok (od nowosci), w stresie (max obciazenie) ponad 100 wchodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testował ktoś może stery SKD, jak wygląda sprawa z sterownikami autorskimi, kiedyś n etapie R9500/256bit@9700 były niereferencyjne DNA czy Omegi jak to wygląda w erze kart z przedrostkami HD

 

Po Omegach zostało mi tylko ich logo, zresztą bardzo je lubie ;). Już nie aktualizują na bieżąco ale stronka istnieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z modów to najlepiej chyba uzywać z guru3d gostka Von coś tam modded.

Ja używam, działa pięknie. Instalujesz ster standardowy(wcześniej oczywiście uninstall poprzedniego, czyszczenie itp.), aplikujesz moda, restart i działa. Uaktywnia tez dla chcących tego morfological AA na innych kartach niż 6XXX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...