Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.pcper.com/article.php?aid=579&a...xpert&pid=1 nastepny test

 

Hmm sam juz nie wiem. Wedlug tych testow raczej lepiej wziac 8800gt za 389zl z allegro :/ Bo wydajnosc wlasciwie na tym samym poziomie (niby gt w wersji oc, ale chyba kazdy potrafi podkrecic karte graf? :P)

Edytowane przez kurniczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.pcper.com/article.php?aid=579&a...xpert&pid=1 nastepny test

 

Hmm sam juz nie wiem. Wedlug tych testow raczej lepiej wziac 8800gt za 389zl z allegro :/ Bo wydajnosc wlasciwie na tym samym poziomie (niby gt w wersji oc, ale chyba kazdy potrafi podkrecic karte graf? :P)

Ten test jest do kitu. Testowali tylko dwa marki i dwie gry. Trochę za mało. Ale wydajność i tak na poziomie 9800GTX. A 4850 to niby nie można podkręcić??

 

Nvidia przystępuję do walki!!.

NVIDIA to release GeForce GTX PLUS SKU and price drop

 

Posted by Hilbert Hagedoorn on June 19, 2008 - 6:41 PM

 

Guru3D.com ImageI can't help thinking that NVIDIA is getting a little worried about ATI's Radeon 4000 release next week. I just started testing the new RV770 GPUs myself and can tell you already, these are very price/performance effective products. Very interesting indeed as the cheapest Radeon 4000 series card will definitely match or is faster than a 9800 GTX.

 

To counteract the new Radeon 4000 products NVIDIA decided to quickly create another SKU in the market called NVIDIA GeForce 9800 GTX+ Pretty much it is a faster clocked NVIDIA GeForce 9800 GTX, and next to that ... the price is dropping pretty significantly towards a suggested retail price of $229 USD. Even better news, the GeForce 9800 GTX will drop towards 199 USD !

 

Gotta love the competition and after next week it's definitely going to be interesting to purchase a higher specced mid-range card as they'll get you excellent performance for the money you pay.

 

The GeForce 9800 GTX+ takes the highly efficient G92-based GeForce 9800 GTX and offers value for value conscious gamers.

 

Key product points:

 

* GeForce 9800 GTX+ is the best single card price/performance at $229; the original GeForce 9800 GTX will transition to $199

* Shader Processor clock of 1836MHz and graphics core clock of 738MHz

* GeForce PhysX support! World’s only physics API for both the CPU and the GPU!

* Support for CUDA-based applications, including Folding@Home and Badaboom video transcoding applications.

* Support for 2-way and 3-way SLI

 

We just received a new XFX card which has the close to GTX+ clocks, I'll try and review that one asap.

 

Good times

To zaczyna wyglądać jak wojna na śmierć i życie dla Nvidia.

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już czekam z wielką niecierpliwością na HD4870 i trochę mi smutno że ta karcioch nie wychodzi w tym samym czasie co HD4850 no ale cóż innego wyjścia niż czekanie nie ma więc będę czekać ostatecznie wszystkie gry póki co działają mi w wysokich detalach i natywnej rozdziałce no ale dla samego TechDemo w Raytracingu warto zaopatrzyć się już w coś lepszego ;P

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prostu chcą utrzymać dominację na rynku, i szczerze mówiąc to nie ma się im co dziwić.

z tego jest realny zysk, pokażcie mi firmę(w IT) która nie działa dla zysku...

a te nowe TANIE radki naprawdę nieźle zamieszają - zwłaszcza że patrząc na specyfikację to koszt ich produkcji każdorazowo jest niższy niż 9800GTX czy nowych potworków nv-G2X0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Nvidia przystępuję do walki!!.

To zaczyna wyglądać jak wojna na śmierć i życie dla Nvidia.

Teraz wystarczy pomyśleć jakie są realne koszty wyprodukowania chipu graficznego. Jeżeli nV jest w stanie zjechać z ceną do poziomu 200$ za kartę wyposażoną w układ g92 (całkiem nieźle wyselekcjonowany) to co może AMD? :rolleyes:

 

BTW. Imo niewiele może, bo koszta wyprodukowania kart pewnie porównywalne, a same układy to niewielki procent wartości całej konstrukcji :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no pewnie, że zejdą :) Może nie precyzyjnie napisałem :wink: Chodziło mi o to jaka jest realna wartość takiego 98GTX, a jaką cenę byliśmy zmuszeni za to płacić :D Teraz prawdopodobnie wszytko trochę przyspieszy (spadki cen), bo widać, że AMD po "śnie zimowym" przebudziło się i mają coś bardzo ciekawego w ofercie :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to, że nie jest to papierowa premiera :D

No ze skrajnosci w skrajnosc, jak zwykle bylo tak, ze premiera byla, a kart nie bylo, to teraz karty juz w sklepach, a oficjalnej premiery jeszcze nie ma :lol: Ale jednak wole ta druga opcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wczoraj mialem kupic nowego 8800gts za 520, lub używkę 9800gtx za 650.

 

Chyba po raz pierwszy kupie Ati :).

 

Czekam na więcej oficjalnych testów.

Przydało by sie zobaczyc ,jak ktos załozy inne chlodzenie i przetestuje mozliwosci oc.

+jakies CF,+moze skalowanie z procem.

 

Bo chyba na test 4870 nie ma co liczyc dzis?,a moze?.

Edytowane przez Ogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...