Jump to content
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Recommended Posts

wątpie czy w ogóle działa cross przy nowszych grach - supportu w sterach nie ma już dobre 2 lata ;) (oficjalnie od paru miesięcy)

Edited by Chemik16

Za niedługo HD2/3/4XXX czeka "legacy support" więc będzie tylko gorzej(12.6 beta ich już nie wspierają), choć od jakiegoś czasu (11.12 i nowsze) było czuć spadek wydajności przy nowszych sterownikach(miałem jeszcze niedawno HD4870) więc nie było sensu ich instalacji.

Edit:

Btw AMD dość szybko wypina się na starsze karty(karty dx9 też szybko olali), bądź co bądź na takim 4870 przy niezbyt dużych wymaganiach co do rozdzielczości dało się grać przy znośnym fps we większość tytułów.

NV wciąż wspiera GF6 (czy się opłaca instalować świeże drivery dla takiej karty to już inna kwestia, ale przynajmniej oficjalny support dla współczesnych os'ów jest)

Edited by DJH83

bądź co bądź na takim 4870 przy niezbyt dużych wymaganiach co do rozdzielczości dało się grać przy znośnym fps we większość tytułów.

To jest właśnie główny powód dla którego przestają ją supportować - jest zbyt wydajna, kupa tranzystorów, wysoki RAW power ... tylko nigdy nikt sie nie starał napisać dobrych sterów :> Sądzę że gdyby zrobili troche optymalizacji to spokojnie dorównałaby kartom 6850/7770 :) pomijając oczywiście teselacje czy tam jakieś DX11 i inne nieużywane ciach!ły :>

BTW - jak ktoś chce moją to zapraszam :)

Edited by Chemik16

Witam, posiadam kartę graficzną Radeon HD4870 od prawie 4 lat, ostatnimi czasy dzieją się z nią dziwne rzeczy, np. odpalam filmik na youtube, czy przez odtwarzacz, filmik po chwili sie zwiesza po czym ekran zaczyna migać na czarno, czasem wyskakuje komunikat, który mówi że sterownik amd przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawnośc po czym komputer się zwiesza i musze go resetować, temperatura jest wporządku, nie przekracza 60stopni ponieważ gdy pierwszy raz mi sie to stało podkręciłem wiatrak do 50% i obniżyłem czestotliwość taktowania GPU do minimum, gdy odpalam bardziej wymagające gry(diablo 3) karta wydaje dziwny dźwięk przypominający brzmieniem ulatniające się powietrze, próbowałem już wgrywać nowe sterowniki, przeczyściłem całą karte dokładnie, nic nie pomogło dlatego piszę tutaj o pomoc. Niżej podaje reszte mojego sprzętu:

Karta Graficzna: PowerColor Radeon HD4870

Procesor: Intel Core 2 Duo E7200

Zasilacz: Corsair 450W

Płyta główna: Asus P5K SE/EPU

Czy takie temperatury sa wporzadku ?Karta to 4870 1 GB sapphire, w grach osiaga maksymalnie 70 C

post-169287-0-06259900-1364555247_thumb.jpg

Edited by mmx166

Ja bym powiedział, że są bardzo ok. Na moim Palicie HD 4870 z 512 ramu, przy fabrycznym chłodzeniu temperatury dochodziły czasami i do ponad 90 stopni. Nie mówię już o tym, że karta wyła jak potępiona. Po zdjęciu tego plastiku i założeniu 2 w miarę cichych wolnoobrotowych wentylatorów 92 mm, mam maksymalnie 85 stopni. Tak więc wydaje mi się, że u Ciebie są świetne temperatury.

Karta ma chlodzenie jeszcze Vapor-x czyli takie jak ze sklepu .Zakupilem ja na allegro.Jedynie co to ze sterami ciagle problem.

nie ma co kombinować ze sterami - i tak żadne nie działały z tą kartą poprawnie Dołączona grafika

jak ją miałem to leciałem na najnowszych - problemów żadnych nie było.

ja miałem XFX z jakimś orbem z HP i 80mm wentylatorem - wyło i temperatura w furmarku po 10min 105*C Dołączona grafika sekcja zasilania 155*C Dołączona grafika 4870 tak ma ^^

zawsze mnie zdumiewały pasywne 4870 ^^ jak to działało ... :D

Edited by Chemik16

Az tak drastycznie to ja nie mam ;) ale problem polega w tym ze .. Kdbsync.exe przestał działać wyrzuca mi po restarcie raz i tyle. odpalajac gpu-z to wyskakuje blad ze sterownik od opencl jest ubity :D

W tym sęk ze tego nie mam tam tego a gpuz wywala taki blad.

post-169287-0-54420000-1364590850_thumb.jpg

post-169287-0-25640800-1364590858_thumb.gif

Edited by mmx166

11.11a , moze reinstalacja systemu pomoze ? a moze to konflikt z karta zintegrowana hd3000?

Edited by mmx166

Z kazdymi tak jest jedynie z 10.1 tego problemu nie ma .. .tyle ze tam wydajnosc grafiki marna jest

btw, po zreinstalowaniu systemu i wgraniu sterowników , nie ma tego problemu wgralem 13.1 .Czytajac starsze posty natrafilem ze jeden z kolegów mowil ze wydajnosc w najnowszych spada o kilka fpsów?jedyny problem to znika z Catalyst zakladka w ktorej mozna podkrecac karte..

Edited by mmx166

mam szybkie pytanie bo mam teraz w starym lapku kartę hd 4650 : http://www.notebookcheck.pl/ATI-Mobility-Radeon-HD-4650.45939.0.html ( dlatego w tym temacie)

a pytanie - to jak ja porównać teraz do zintegrowanej grafy z i5 4444/4570? są na podobnym poziomie czy będzie jakas wielka różnica?  składam kompa i na razie chyba zrezygnuje z grafy - za parę mies kupie r9 270x (jak gry dodadzą :) ) i czy te gry co teraz mi chodzi np civ5 też na zintegrowanej będą działać na podobnych parametrach ?

Jakiś czas temu naszło mnie na zmodyfikowanie mojej grafiki, nigdzie nie mogłem znaleźć modyfikacji więc wziąłem sprawę w swoje ręce, i oto rezultat:

Karta to Radeon HD 4850 Zalman (gv-r485zl)

Rezultat :

Grafika jest w pełni stabilna max temperatura jaką zaobserwowałem podczas grania to 56 stopni, chłodzenie AC S1 rev.2

Jeśli ktoś będzie chętny mogę dokładnie wytłumaczyć jak zrobić tego moda :)

Sorry, za odkopywanie starego posta, ale czy możesz podać jakieś szczegóły na temat wykonania tego hard moda?  Gdzie podłączyłeś rezystor? Chcę przerobić swojego GV-R485ZL-512H ale nie moge znaleźć schematu dla tego PCB.

Edited by Rossi90

Zależy co padło .

To mogą być zimne luty albo uszkodzenie pamięci karty , w pierwszym przypadku możesz spróbować wygrzać kartę w piekarniku .

Generalnie Vertex jakością nie grzeszy i nie grzeszył , ich karty dość często padały a HD4850 DDR5 to szczególnie .

• Downvote 1