Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Karta jest strasznie gorąca, jeszcze nie miałem w kompie takiej grzałki. Macałem plecy w czasie obciażenie to sobie prawie palca opiekłem. Póki co to sie bawiłem tylko 3D Markiem 06 13,1k przy 700/2200 i E8200@4,1GHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak dobra płyta pod CF z 2 x PCI-E 16x ? :wink:

W sumie jak dobrze mi się wydaje, to P45 ma 2xPCI-E x16 (chociaż może być też 2x8x) a kosztuje stosunkowo mało (P5Q Pro 379 zł)

 

Karta jest strasznie gorąca, jeszcze nie miałem w kompie takiej grzałki. Macałem plecy w czasie obciażenie to sobie prawie palca opiekłem. Póki co to sie bawiłem tylko 3D Markiem 06 13,1k przy 700/2200 i E8200@4,1GHz

HD3850 też są gorące z tym 1 slotowym chłodzeniem ustawionym na Auto. Po takim lekkim oc na 750Mhz core w 3DMarku osiąga coś pod 90*. A HD4850 ma więcej SP i większy rdzeń, tak więc jest zapewne cieplejszy. Zmiana chłodzenia i będzie zimno ;)

 

NV obniżyła cenę na GTX do poziomu 4850 będzie ciekawie

Tylko, że GTX jest:

1. Większy.

2. Więcej traci po włączeniu AA

3. Jest cieplejszy i ciągnie więcej papu od ATI (szczególnie w IDLE)

4. Żeby zrobić SLI musisz mieć mobo ze strasznie grzejącym się chipsetem od NV, który to nie robi takiego fajnego FSB jak Intel :mur:

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie jak dobrze mi się wydaje, to P45 ma 2xPCI-E x16 (chociaż może być też 2x8x) a kosztuje stosunkowo mało (P5Q Pro 379 zł)

 

 

HD3850 też są gorące z tym 1 slotowym chłodzeniem ustawionym na Auto. Po takim lekkim oc na 750Mhz core w 3DMarku osiąga coś pod 90*. A HD4850 ma więcej SP i większy rdzeń, tak więc jest zapewne cieplejszy. Zmiana chłodzenia i będzie zimno ;)

 

 

Tylko, że GTX jest:

1. Większy.

2. Więcej traci po włączeniu AA

3. Jest cieplejszy i ciągnie więcej papu od ATI (szczególnie w IDLE)

4. Żeby zrobić SLI musisz mieć mobo ze strasznie grzejącym się chipsetem od NV, który to nie robi takiego fajnego FSB jak Intel :mur:

Bardzo ciekawe porównanie 9800GTX vs 4850 karty bardzo porównywalne http://www.legionhardware.com/document.php?id=755&p=0

Co do chipsetu nv nie mogę się zgodzić że robi niskie fsb np nv 790

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ile kosztuje mobo z 790, a ile z P45 ? Ten drugi robi wyższe FSB, jest zimniejszy i oferuje 2x PCI-E x16 ;]

 

Ja wiem, że te karty są porównywalne ;) Sęk w tym, że po właczeniu AA nvidia traci więcej FPS od kart ATI :) A ze teraz większość osób gra z AA włączonym... ;) Pamiętaj też o tym, że do HD4850 nie ma nawet jeszcze oficjalnych sterów, na których to pewnie wydajność podskoczy. O większych możliwościach OC Ati już nie wspominam ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ile kosztuje mobo z 790, a ile z P45 ? Ten drugi robi wyższe FSB, jest zimniejszy i oferuje 2x PCI-E x16 ;]

 

Ja wiem, że te karty są porównywalne ;) Sęk w tym, że po właczeniu AA nvidia traci więcej FPS od kart ATI :) A ze teraz większość osób gra z AA włączonym... ;) Pamiętaj też o tym, że do HD4850 nie ma nawet jeszcze oficjalnych sterów, na których to pewnie wydajność podskoczy. O większych możliwościach OC Ati już nie wspominam ;]

Tu się zgadzam że nv 790 jest za droga

Co do kart to chyba zdecydują preferencje poszczególnych użytkowników co do marki przy takiej samej cenie i podobnej wydajność

CF jednak wychodzi trochę taniej z dobrą płytą np.X48

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednoslotowe chlodzenie to nie ma sie co dziwic ze jajecznice mozna smazyc na tym ;) owszem dla kogos kto chce bawic sie w OC nie wrozy to nic dobrego ale wszystko jeszcze moze sie zmienic gdy inni zaczna kombinowac z wlasnymi coolerami.

Edytowane przez satou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaj lanc uważnie jakie OC ??

Zbij temp do 50-60* w stresie to się zdziwisz...

 

Taka prawidłowość na HD3850.

 

AC 80-90* stress - max 870Mhz gpu

WC 54* stress - 945Mhz stable

 

Hipo ma 700Mhz na rdzeniu. Tak więc masz inne stery/inny soft/coś się gryzie, dlatego takie słabe oc w twoim przypadku ;)

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz słabą rekę do dobrych sztuk , stąd słabe oc B-)

Z tego co wiem to 4850 to tak się kręci 685 i to max na gpu ;) , nie ja jeden mam 4850 :P(nie ma ingerencji w chłodzenie). Po modyfikacjach to można zawsze zrobic więcej zawsze tak było. Chodziło mi o stock.

Tak apropo to do pełnej stabilności troszkę brakuje nawet na tych 685 , 2h w css i padaka zresetował sie sterownik ;/.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to 4850 to tak się kręci 685 i to max na gpu ;) , nie ja jeden mam 4850 :P(nie ma ingerencji w chłodzenie). Po modyfikacjach to można zawsze zrobic więcej zawsze tak było. Chodziło mi o stock.

Tak apropo to do pełnej stabilności troszkę brakuje nawet na tych 685 , 2h w css i padaka zresetował sie sterownik ;/.

Tak dla porównania

Dołączona grafika

dziwi mnie trochę niskie SM 2.0 na 4850

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.firingsquad.com/hardware/amd_ra...tx+/default.asp

 

Kolejny test i pojawił się również GTX+ :lol:

 

Nie wiem czy już ktoś wrzucał, ale na wszelki wypadek :D pzdr

http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=3338

CZekamy na dalsze posunięcia :)

To tylko dla nas dobrze wkońcu nam też się należy niech leją się dalej to karty będziemy kupować po 50$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta jest strasznie gorąca, jeszcze nie miałem w kompie takiej grzałki. Macałem plecy w czasie obciażenie to sobie prawie palca opiekłem. Póki co to sie bawiłem tylko 3D Markiem 06 13,1k przy 700/2200 i E8200@4,1GHz

Hyba nie miałeś 2900XT ;)

Zwodowałeś już ją?

Mam nadzieje że WC poprawi OC.

 

Z testu na guru3D podoba mi sie porównie zużycia prądu:

Videocard - System Under load

HD 2900 XT - 391 Watt

Radeon HD 3850 - 259 Watt

Radeon HD 4850 - 269 Watt

 

 

Może wreszcie zrobie użytek z CF na płycie :D ale czekam na 4870 i ustabilizowanie sie cen.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...