Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Obawiam sie, ze akurat tam nie zaszaleje, bo Crysis sie bardzo lubi z NV...

Dołączona grafika

 

no widac jak Crysis jest super miarodajnym narzedziem ... nv kocha tak bardzo ze wynik 3 kart GF jest ciut lepszy od 2 kart, a matematycznie powinno wyjsc przeciez ze tam jest 3x wydajnosc a nie 2.2x ;)

 

a tu juz widac ze 3 karty kupione dla tej gry to wyrzucone w bloto pieniadze

Dołączona grafika

 

dlatego lepiej jak przestana wydawac grafiki co 5 miesiecy a skupili sie na ich architekturze i sterownikach . Bo pozniej wychodza takie Crysis ktore potrzebuja zainwestowania grubej kasiory zeby ujrzec te stale 30fps a 60fps w HD to pewnie 2 lata po premierze.

Edytowane przez satou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma dostępu do obrazka :sad:

Wystarczy po kliknięciu na link zaznaczyć adres i kliknąć enter. W razie czego full wyniki:

 

S.M2.0: 7034

HDR/S.M3.0: 8694

CPU: 2569

Athlon X2 4400+@3186MHz, 2GB RAM

 

Na tej stronie pojawił się ten obrazek:

http://forums.ngemu.com/hardware-discussio...ark-leaked.html

 

Ogólnie jest dyskusja, czy to nie fake, bo np. 3dmark pokazuje system jako xp, a widać, że to Leopard... Ale prawdopodobnie jest to tylko nakładka graficzna.

 

EDIT

To jednak fake...

http://www.nordichardware.com/news,7659.html

a te wyniki wypłynęły tydzień temu. Zapewne poczekamy jeszcze na wiarygodne wyniki...

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby pierwszy raz coś w AMD miało wyjść bez opóźnień?

PCLab donosi:

Zarząd AMD najwyraźniej podjął decyzję o rozdawaniu pracownikom ATI darmowych napojów energetycznych. Z najnowszych doniesień wynika, że do partnerów AMD/ATI już docierają pierwsze egzemplarze kart graficznych z nową generacją procesorów grafiki – RV770Pro i RV770XT.

 

Produkowany w wymiarze technologicznym 55 nm RV770XT ma być podstawą kart Radeon HD 4870, korzystających z pamięci GDDR5. RV770Pro ma stać się sercem kart Radeon HD 4850, które dostępne będą zarówno z pamięciami GDDR5, jak i GDDR3.

 

Pierwsze Radeony serii 4000 mają zostać zaprezentowane już w przyszłym miesiącu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z obserwacji ostatnich lat, moim zdaniem żadnej rewolucji nie będzie, ceny tylko lekko spadną, a i tak nvidia będzie górą. Radeony chyba na serii 4xxx się skończą, chyba, że chcą później wejść w magiczną serię 5xxx, która u GF była totalną porażką :lol: . Niestety ostatnio AMD jest krok za konkurencja co dobrze nam nie wróży.

Edytowane przez carek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCZYWIŚCIE!

:razz:

No ludzie, bez jaj ze mi tu podajecie jakies nic nie warte wykresy (co to w ogole za rozdzielczosci). Popatrz sobie na cos bardziej przyziemnego, 8800GT, GS, 9600GT vs 3850/70.

 

Co do tematu, to powiem tak. Juz samo poprawienie tego nieszczeznego AA pozwolilo by popatrzec na te karty inaczej niz teraz. Seria 38x0 jest bardzo dobra, ale dostaje baty przez te nieszczesne AA. Teraz jak dodadza SP, dodadza Texture units i MOZE poprawia AA, a jesli poprawia, to karta ma szanse spokojnie walczyc z 9800GTX, a moze nawet byc lepsza.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jak dodadza SP, dodadza Texture units i MOZE poprawia AA, a jesli poprawia, to karta ma szanse spokojnie walczyc z 9800GTX, a moze nawet byc lepsza.

Tylko że tu nie chodzi już o wygraną z 9800GTX. RV770 ma walczyć z GT200, i to jest celem AMD-ATI...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie się zapowiada

http://www.tomshardware.com/news/ati-radeon-4800,5223.html

Czas pokaże co z tego będzie.

4850 256MB GDDR3 wersja przybędzie jako następca z 3850 256MB z ceną w sub-$200 pasmo. 4850 512MB GDDR3 powinien sprzedawać detalicznie dla $229, 4850 512MB GDDR5 odsunie cię około $249-269. Duży tatuś, 1GB GDDR5 zasilał 4870 chcieć sprzedaży detalicznej między $329-349. Gdy to stoi się dostępne 4870 X2 uderzy rynek dla $499.

W tej chwili 3870 kosztuje ~200$ co przekłada się u nas na ~460 zł, więc łatwo policzyć: 4850 512MB: DDR5 - 600 zł; DDR3 - 550 zł, zaś topowy 4870 z 1 GB DDR5 - 800 zł. Potworek X2 4870 (Jezu - ponad 300W) - 1200 zł. Ceny moim zdaniem bardzo dobre i mi osobiście się podobają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co mnie najbardziej osłabia w tym momencie ???

 

Sztuczne nakrecanie rynku wypuszczeniem takiego benchmarka jak 3D Mark Vintage ktory rozpocznie kolejne niepotrzebne poscigi za wypuszczaniem nowego zlomu ( no i promowanie Visty bezczelne, systemu ktory zzera 2x wiecej a dziala 2x wolniej niz XP ).

 

Az mi sie odechciewa myslec o wymianie jakichkolwiek podzespolow w kompie w przyszlosci jak wszystko bedzie podazac w tym kierunku ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, powiniśmy się zatrzymać na VooDoo i nie iść dalej ;) po co nam te procesory i karty, można iść na spacer ;) a tak na serio, nie podoba się? Kup konsole ;) My lubimy ten wyścig, to tak jak w motoryzacji, samochody jeżdzą i są fajne, więc po co je rozwijać? Ano po to by wycisnąć z nich coraz więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, powiniśmy się zatrzymać na VooDoo i nie iść dalej ;) po co nam te procesory i karty, można iść na spacer ;) a tak na serio, nie podoba się? Kup konsole ;) My lubimy ten wyścig, to tak jak w motoryzacji, samochody jeżdzą i są fajne, więc po co je rozwijać? Ano po to by wycisnąć z nich coraz więcej.

Mam przeczucie, że jak tak dalej pójdzie to karty będą w stanie udźwignąć prawdziwy trójwymiar na przyszłościowym laserowym monitorze trójwymiarowym. :D Jak myślicie ile jeszcze czasu do takiej mocy kart?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż odłożyłem kupno 96GT i czekam na 4850, mam ogromne nadzieje że cena uplasuje się w podobnych okolicach, może ATI wkońcu czymś zabłyśnie.

Hmm przeciez te karty beda w cenie 8800gt , 8800gts i wyzszych modeli.

Rywalem dla 9600gt jest i pozostanie 3850/3870.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam przeczucie, że jak tak dalej pójdzie to karty będą w stanie udźwignąć prawdziwy trójwymiar na przyszłościowym laserowym monitorze trójwymiarowym. :D Jak myślicie ile jeszcze czasu do takiej mocy kart?

Dopuki technologia będzie krzemowa to raczej nieprędko, myślę że dopiero nanorurki coś tu zmienią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm to zalezy od rozdzielczosci w takim monitorze ;)

Bo jesli bedzie to 1920x1200x1920 na przyklad to latwo policzyc ile razy pikseli wiecej trzeba by obrobic w stosunku do zwyklego monitora 24" :D

Kiedyś to było 300*300*xxx ale już nie pamiętam.

Teraz panasonic robi LaserVue i jakoś tam symulują trójwymiar, tak, że wygląda podobno bardzo dobrze i nie potrzeba okularów, pewnie to jest stereo a nie full ale lepsze to niż mono :blink:

koniec offtopa

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pisał że cenowo będzie się plasował w okolicy 500zł (4850).

Ja tak pisałem... tylko że to była zabawa we wróżkę ;). Ale i tak myślę, że wersja ddr3 będzie takim middle-endem. Ma to dla mnie sens...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak pisałem... tylko że to była zabawa we wróżkę ;). Ale i tak myślę, że wersja ddr3 będzie takim middle-endem. Ma to dla mnie sens...

Ładnych kilka miesięcy zanim cena spadnie do 400zł. NA początek była podana na 250$ a więc 25% więcej niż obecnie 3870 + problemy z dostawami i windowanie marży na początku i cena może się zacząć od 800zł to oczywiście o wersji 4850 ddr3. Po półtora miesiąca już spadnie do 550zł.

To tez zabawa we wróżkę :D jeszcze dolar by musiał nie podrożeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forums.legitreviews.com/about15370.html

 

Kolejny fake czy prawda??.

Niby poszły do dystrybutorów już pierwsze karty, ale czy to nie fake to trudno ocenić.

Jak by tak było, to ATI zakasuje nawet GT200 :D a przynajmniej będzie płynna gra we wszystko na pojedynczej karcie zużywającej 150W i o to chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...