Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

A ja się cieszę, bo byłem o krok od kupienia 8800gt, ale się w ostatniej chwili wstrzymałem :]

 

zamówiłem 4850 i takie pytanie...Szef 360 poradzi sobie z tą kartą ? (będę ją miał pon/wt a nowe psu dopiero końcem tygodnia jak nie później) - oczywiście nie zamierzam jej w tym czasie katować - jakieś porządki na dysku, net, ewentualnie smarki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze bał bym się podpinać pod Szefa 360W. Wiem że zasiłka zacna ale jednak nie czuł bym się komfortowo wiedząc że coś może być nie teges. Ale spróbować można, szkód nie powinno narobić :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to też się boję, ale ciężko byłoby wytrzymać te parę dni gapiąc się na pudło z gpu ;p

 

coś się postaram wykombinować...chociaż w sumie w samym systemie powinien ją pociągnąć bez większych problemów chyba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie. Wydajnościowo na pewno, ale cena będzie już znacznie wyższa i proporcja raczej będzie na korzyść 4850, Ostatnio tez tak było z 3850, że się bardziej opłacało i kręciło do poziomu 3870 bez problemu.

No tak ale jedynie biorąc pod uwagę obydwie wersje na GDDR3, myślę też że wersja HD 4870 GDDR5 będzie przewyższać wykręconego HD4850 GDDR3 i to dość znacznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

4870 zapewne będzie wyraźnie szybsze w wysokich rozdziałkach, w niższych przepustowość pamięci nie jest tak istotna, i wydaje mi się że dopłata względem 4850 nie będzie w tym przypadku opłacalna.

Sam będę robił połączenie P45 + 2x4850, i myślę że do 1360x768 AAx4 AFx16 mi w pełni wystarczy. Byle tylko szybko pojawiły się karty z fajnym chłodzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 fps mniej przy 66 fps i od razu się nie nadaje ?

 

No sorry bardzo, ale mobo na X48 jest droższe od P45 o jakieś 400 zł. I to wszystko dla 66fps zamiast 61 przy 1920x1200 ?

 

P45 się nadaje jak najbardziej do CF. Jak ktoś chce bić rekordy w 3DMarkach to kupuje X48/X38 i tyle.

 

Nie wiem gidze znalazels te 5 fps ale jest wiecej. Ale przeciez mozna kupic plyte na x38 ktora jest tak samo wydajna jak na x48 w cf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że szef 360W nie będzie miał problemów. U mnie ciągnął swego czasu 8600GT+ v mod (850/2200) + E2140@2.3ghz, 4 kostki ramu i 2 dyski. Napięcie na 12v było w granicach 11.99-12.01. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się cieszę, bo byłem o krok od kupienia 8800gt, ale się w ostatniej chwili wstrzymałem :]

 

zamówiłem 4850 i takie pytanie...Szef 360 poradzi sobie z tą kartą ? (będę ją miał pon/wt a nowe psu dopiero końcem tygodnia jak nie później) - oczywiście nie zamierzam jej w tym czasie katować - jakieś porządki na dysku, net, ewentualnie smarki...

Zależnie od pozostałej konfiguracji, jak nie jest zbyt prądożerna (1 dysk, procesor 65W) to powinien wystarczyc, ale do OC tej karty go nie zmuszaj bo może nie starczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szef 360 poradzi sobie z tą kartą ?

troche niepewna sytuacja ... zalezy jak stary i zuzyty masz ten zasilacz . Napewno straty na nim jakies sa jesli uzywasz go ponad 2 lata.

Ja bym mimo wszystko wymienil na 400W dla pewnosci, owszem to az 100zl ale nie zaszkodzi ;)

 

to tak jak z samochodem, zalezy od przebiegu i trzeba niektore czesci wymieniac bo sie zuzywaja .

Edytowane przez satou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy moj procek nie bedzie ograniczal ati 4850 albo ati 4870? podkrecic go nie bardzo sie da wiec jakby co myslalem o kupnie AMD Athlon 64 X2 6400+ Black Edition albo AMD Phenom Quad-Core 9850 Black Edition i nie wiem co mam zrobic pozatym to moj proc ogranicza chyba moja karte 3870 bo w 3dmarku05 mam okolo 12000 a w testach na necie jest ze powinna miec cos kolo 17000 w rozdzialce 1024

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem już nową karcioszkę. W 3dmark06 8286pkt w 1680x1050 aax4 anizox16 - to dobrze, czy za mało coś?? (e7200stock, corsairxms26400 4giga, corsairhx620, dfidkp35)

 

W tym asusie jak się włączy wiatrak na 100% to normalnie suszarka!!! Na szczęście asus dał smartdoctora, którym można regulować obroty wiatraka.

(trzeba będzie zwodować, a w najgorszym wypadku accelero s1)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedy w ogole maja one trafic na polki sklepowe ?? Bo ja w piatek oddalem moje 2900XT bo niestety nie wytrzymywaly temp w cf. Podejzewam, ze w zamian dostane inny produkt i w sumie cieszyl by sie gyby byly to 4850/4870 bo widzac po cenie to za mojego jednego 2900Xt dalem troche wiecej niz 700 zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież HD4850 już są na półkach sklepowych w PL ;)

 

EDIT:

 

@kurniczek

 

HD4870 X2 z tego co AMD kiedyś zapowiadało, ma kosztować mniej od GTX280. Jeśli to się okaże prawdą to NV dostanie ostro po du** w te lato ;)

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to się okaże prawdą to NV dostanie ostro po du** w te lato ;)

Nv już dostało do [gluteus maximus] i za bardzo nie mają czym odpowiedzieć , bo gtx po obniżce ma kosztować 600zł , gtx+ 700zł. Niestety 55nm nic nie zmieniło , pobór mocy został na takim samym poziomie , a oc praktycznie nie wzrosło. Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak myślicie czy 450W od szefa wystarczy na ewentualny crossfire z 4850?

Bardzo podobna sytuacja, karta w stresie zasysa 110W więc skoro dodasz 80W a zużycie wzrośnie o 110 to raczej lepiej nie będzie a może być gorzej. Starczyć starczy przy nowym zasilaczu i niskim TDP pozostałych urządzeń ale chyba na styk. Ja bym poniżej 500W nie próbował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sideband

Dla nas nic -dla nich wiele.A dokładnie wydajność z wafla.Właśnie zmniejszenie procesu pomogło zmniejszyć ceny Ati drastycznie ,a NV dobrze o tym wie -mają przecież bardzo duży kłopot z wydajnością produkcyjną najnowszych kart.Podobno od licha wafla im zalega "na tyłach domu" napsutego.Ktoś znalazł jakieś solidne testy 4850 w sieci?Bo ciągle tylko trafiam na Marki, Crysis ,CoD4 i gdzieś tam Bioshock czy CoJ.Pojawiło się coś więcej?Moje 88GT już zaliczkowane ale ciągle się waham -zysk mocy mnie nie powali ,a dołożyć trzeba.Znowu dużo mocniejszej karty do mojego CPU(@3.4) nie ma sensu pakować.Bo co mi moc "na potem"?

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hihi juz zacieram raczki :) ciekawe gdzie teraz sa Ci .... a dobra dam sobie z tym spokuj zeby nie zasmiecac watku. W koncu ATI sie zaczelo odbijac. Czekam wysyp kart i stabilizacje cen i pcham "zielonego dziada" na sprzedaz i biore "Radoslawa"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cena na start bardzo dobra ;). To może oznaczać ze x2 da sie kupić za poniżej 1500 zł (może koło 1300 ?). Czyli ok 1500 zł za high-end a nie 2500 jak to było w przypadku 8800gtx. To byłby HIT. Kupujcie to nich NV dostanie po [gluteus maximus] za swój monopol i niech ceny za high-end spadną do tych 1300-1500 zł max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podobna sytuacja, karta w stresie zasysa 110W więc skoro dodasz 80W a zużycie wzrośnie o 110 to raczej lepiej nie będzie a może być gorzej. Starczyć starczy przy nowym zasilaczu i niskim TDP pozostałych urządzeń ale chyba na styk. Ja bym poniżej 500W nie próbował.

450W do CF z 4850 spokojnie starczy

nie ma co sie martwic

 

no chyba ze sie ma wykreconego mocno phenoma x4

wtedy faktycznie moze byc na styk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...