Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Bo się przyzwyczaiłeś do ati , a ja mam na odwrót w drugą strone :wink:

Lepiej nie przyzwyczajać się do firmy (tak jak ja), wtedy nie ma problemu z wyborem :wink: Jeśli ATI ma w danej cenie lepszą grafę to biorę ATI a jeśli NV to NV :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej nie przyzwyczajać się do firmy (tak jak ja), wtedy nie ma problemu z wyborem :wink: Jeśli ATI ma w danej cenie lepszą grafę to biorę ATI a jeśli NV to NV :P

Bardzo dobre i JEDYNE zdrowe podejście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niewiem jaki LOD czy to to tam jest ma NVIDIA tylko ja opieram się na opiniach przytoczonych w recencjach na óżnych portalach gdzie w zdecydowanej większości przypadków recenzenci pizą że jakość obrazu wygląda identycznie .... PCLab, Firing, Hardocp i inne portale przeprowadzały takie testy więc sa one raczej obiektywne.... oczywiście rozumiem ze jako zagorzały fan ATI mozesz się nie zgadzać jednak pisze to co czytałem na wielu portalach.... :razz:

Ja sam sprawdzam jakość obrazu a nie tylko czytam PCLABY :wink:

 

Od modelu 8xxx jakość obrazu powinna być identyczna.

 

Co ty masz z tym fanem ? - jak bym napisał że GF7900GS ciągnął mniej energii niż X1950PRO to byś rzekł - "jesteś zagorzałym fanem nVidia" :D

 

ps. a co do różnicy w ustawieniu LOD między ATI i nVidia w starszych kartach to ja to odkryłem (nawet napisałem mail do tomshardware) bo wszystkie serwisy (które w ogóle widziały różnicę) jedynie zauważyły większą ostrość tekstur na kartach nVidia (co prowadziło swoją drogą czasem do efektu moire - wynik przeostrzenia) a nie wiedziały "WHY" tak więc nie wiem skąd sideband w ogóle wie o tej różnicy w ustawieniu LOD :rolleyes:

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dziwne bo jak sprawdzałem niegdyś na przykładzie 7900 to było -0.2 :] A -0.1 to nigdy nie widziałem (a tym bardziej 0.1). (więc kto tu głupoty ... jak to napisałeś błyskotliwie inaczej "pie...")

Dobra, na sprzęcie NV trzeba częściej tweakować ustawienia pod konkretne sytuacje, dlatego, ze ta firma lubi mocno optymalizować pod kątem ilości fps. Zmieniamy w sterach ustawienia dla AF i LOD wtedy powinno być lepiej w jakości.

Mały zbiór guide'ów

http://www.tweakguides.com/NVFORCE_1.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, na sprzęcie NV trzeba częściej tweakować

Ja bym nawet powiedział że tyle trzeba tweakować na ATI co na nVidia. Po odkryciu różnicy w LOD doszedłem do wniosku że nVidia powinna dodać 0,1 a ATI powinno cofnąć o 0,1 - tak było najoptymalniej (brak mory ale ostrzejsze tekstury)

 

Kyle, może coś więcej na temat LOD? Bardzo ciekawy temat. Czym się różni ich ustawienie w Radeonach i GeForcach?

Dzisiaj to by trzeba sprawdzić czy się nadal różni :wink: . Ostatnio jak sprawdzałem (czasy 6xxx i 7xxx) różnica bezwzględna LOD wynosiła 0,2 - czyli bardzo niewiele, ale to już powodowało na tyle idące zmiany w ostrości tekstur że było to po prostu dostrzegalne. Oczywiście LOD można samemu zmienić ... ja mówię o nastawach "normalnych" w sterownikach. Przy dzisiejszych sterach niewykluczone że nawet LOD w 6xxx i Radeon 9700 będzie identyczny (bo to tylko kwestia "jednego, małego wpisu).

 

Do czego zmierzam - chodzi mi o to że kiedy porównujemy jakość obrazu to musimy sobie zdawać sprawę z różnych ustawień różnych producentów a nie jak dawniej serwisy pisały - nVidia ostrzejsze tekstury = super i koniec ... albo w czasach GF FX ustawili AA na 4x i podając wyniki fps zapominali że nVidia Geforce FX ma praktycznie taką samą jakość AA w trybie 4x jak Radeon R300 w trybie 2x.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" tak więc nie wiem skąd sideband w ogóle wie o tej różnicy w ustawieniu LOD :rolleyes:

Ale nie wykluczasz możliwości ,że ktoś inny mógł też to odkryć całkiem niezależnie od Ciebie?No wiesz -Kolumb też myślał ,że tylko on "tam" dopłynął" :wink:

Z wygodą interfejsu sterowników to już nie szukajmy smaku w d....Akurat jaką mam grafikę dłużej niż miesiąc to tego producenta rozwiązanie wydaje mi się wygodniejsze.W kwestii kaszanienia sterowników jednak Ati jest daleko "przed" NV.Ostatnio się nieco zmienia na szczęście ale np.na sterowniki do x1900xt nie doczekałem kiedyś porządne.Podobnie jak np. niektórzy na stery do x29....Na razie mamy zresztą pełno papki w sieci ,bo obie firmy puszczają kontrolowane wycieki, niekontrolowane same się puszczają no i pełno fejków fanbojskich można znaleźć plus oczywiste babole marketingowe.Od kilku dni przedzieram się przez to i nie wiem już sam -zostawiać 88GT czy kupować x4850 -oba rozwiązania mają oczywiście zalety...Ale decyzję sam podejmę.Na ten moment lepiej jednak IMO poczekać na więcej kart u userów i ich opinie.Odcedzone w miarę możliwości oczywiście :razz: .Bo czasem w dokładniejszym praniu wychodzą takie rzeczy ,że całe zapowiedzi można jako beletrystykę potraktować niemal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie zrobili świetny test nowego radka na computerbase. Szczególnie podsumowanie mówi samo za siebie. O ile w rozdzielczościach bez AA między 9800gtx a hd4850 jest remis to po włączeniu najwyższych upiększaczy radeon deklasuje gtx-a:

 

 

 

 

 

W 1600x1200 8xaa 16xaf nowy radek jest szybszy od 8800GT o 50% (!). To co było bolączką ati, mam na myśli wygładzanie krawędzi stało się jej atutem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 1600x1200 8xaa 16xaf nowy radek jest szybszy od 8800GT o 50% (!). To co było bolączką ati, mam na myśli wygładzanie krawędzi stało się jej atutem.

AA od zawsze było atutem ATI. Niestety w ostatniej serii chcieli poeksperymentować z nowymi metodami co w efekcie dało dość mizerne rezultaty więc wrócili do starej metody z drobnymi poprawkami. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na X800 AA chodzilo swietnie, niestety na 2900XT juz tak swietnie nie bylo :P Spadki przy wlaczonym AA byly bardzo odczuwalne ... Na cale szczescie w tych niesprzyjajacych, cieplych temperaturach CF na 2900 osiagal gigantyczna temperatury prawie po 110-115 stopni i poszly obydwie na gwarancji ... a teraz trzeba powalczyc z hurtownia o 4850 albo o 4870 ;] chodziaz z tego co widze to 4850 w CF tez moga ladnie sie grzac z drugiej strony maja tylko jedno slotowe chlodzenie ... zobaczymy ...

Edytowane przez Buziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a teraz trzeba powalczyc z hurtownia o 4850 albo o 4870 ;]czymy ...

Jak mają na stanie lub są w mocy ściągnąć na czas x29xx to Ci je dadzą i na nic walka.Mozesz sie próbować dogadać(dopłata itp.) ale ustawa wyraźnie mówi o wymianie na towar nie gorszy więc x29xx spełni te warunki...o ile jeszcze mają.

@kojak_ct -nie w "ostatniej serii" ale w "ostatnich seriach" :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już dawno nie było tak dobrego okresu do kupna karty graficznej. Najpierw całkiem udany i nie drogi GF 9600 GT, potem obniżki GF 8800 GT, a teraz ATI zaszalało z 4850/4870 . Cieszy mnie to, nawet jako fana Nvidii, że ATI-AMD wreszcie się odbiło. Firma ostatnio dość dołowała, wciąż trochę obrywa od Intela w dziedzinie procków, ale przynajmniej teraz z grafami dobrze im idzie. Nie ma nic gorszego niż monopol, a gdyby ATI-AMD dołowało n a obu frontach to z firmą mogłoby być kiepsko, w końcu Intel i Nvidia to molochy, które nie łatwo pokonać.

Zauważyliście jaką reklamę i promocję w internecie zafundowała sobie Nvidia z okazji premiery GeForce GTX ?

Masa pochlebnych recenzji, gadanie o zastosowaniu grafy do innych celów niż gry i grafika, porównania z procesorami w aplikacjach itp. Chyba bali się konkurencji. Radeon uderzył znienacka i po cichu ale konkretnie i tanio. To mi się podoba. Teraz Nvidia będzie musiała obniżyć ceny co znowu wyjdzie nam na dobre. Ja i tak narazie zostanę przy Nvidii, głownie dlatego, że nie ma problemu ze sterami i baboli w różnych grach, no i dużo większego wsparcia producentów gier, ale jakbym teraz miał kupować kartę to zastanawiałbym się nad nowym Radeonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądze że Ati odrabia pracę domowe i zaczyna tworzyć dobre grafiki..Jak tu kolega wspomniał to jest naprawdy dobry okres kart graficznych. Za kilka dni pewnie wyjdize 9800 GTX + potem HD 4870 więc wszystko jest na dobrej drodze ?

 

Chciałem zapytac czy to prawda że Hd 4870 ma być wydanie z GDDr 3 i GDDr 5 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mają na stanie lub są w mocy ściągnąć na czas x29xx to Ci je dadzą i na nic walka.Mozesz sie próbować dogadać(dopłata itp.) ale ustawa wyraźnie mówi o wymianie na towar nie gorszy więc x29xx spełni te warunki...o ile jeszcze mają.

@kojak_ct -nie w "ostatniej serii" ale w "ostatnich seriach" :wink:

Zgodze sie ale po pierwsze dorwac gdzies 2900 graniczy z cudem. Ostatnio znajomy po gwarancji X1950Pro otrzymal 3870. Chodzi rownierz o cene zakupu produktu. Jak ostatnio tydzien przed koncem trzy letniej gwarancji oddawalem moje X800 XT do komputronika, to mi powiedzieli, ze najwyzej co mi moga dac to HD 2600 albo X1950Pro. Dlatego bardzo licze na to, ze jesli oddaje karte nawet nie przed uplywem polowy gwarancji to wymieniam mi ja na model, ktory tak czy owaka w zakupie jest tanszy a lepszy jakosciowo. Takie rzeczy daje sie zalatwic w hurtowni ale trzeba sie ladnie z ludzmi dogadywac. Rozmawialem z kumplami gdzie teraz bralem sprzet i szefuncio powiedzial, ze bedzie gadal w hurtowni o 4850/4870 dla mnie. A ze duzo tam kupuje to czasem moze sobie zazyczyc czegos dla dobra dobrego klienta. Liczac, ze co miesiac jego sklep zarabia okolo 5k pln dzieki mojej famili i interesie to niech sie chlop troche postara. Wiec raczej o to 4850/4870 sie nie martwie.

Edytowane przez Buziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Po przeczytaniu kilku testów Radka 4850 zdecydowałem się na kupno. W związku z tym mam pytanie :D. Czy Accelero S1 wchodzi na Radeona HD4850 bez żadnych problemów? Chodzi mi o to czy nie będę musał czegoś przypiłowywać itd :P. Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weźcie ludzie mnie nie dobijajcie. Zajrzyjcie chociaż 2 max 3 strony wstecz, a znajdziecie odpowiedzi na swoje pytania. Już zaczynam mieć dość patrzenia jak ludzie dublują pytania albo jeden za drugim wklejają te same linki do sklepów czy testów. Śmietnik się zrobił straszny.

 

:mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już jest ten Radek ?

 

W tym gralu pisze tak:

 

Radeon HD4870 Gigabyte 512MB GDDR3, 2xDVI, PCI-E 2.0

 

Po czym w specyfikacji jest napisane GDDr 5 to nie jest jakiś błąd ?

Rzeczywiste taktowanie pamięci:

 

1800 MHz

Efektywne taktowanie pamięci:

 

3600 MHz

Widziałeś kiedyś takie takty w GDDR3? :blink:

Dla pewności zawsze można się zapytać w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4870 review (DX10 3DM-V, DMC4, WiC) (DX9 5games, 3DM-06) (temperature measurement / Final)

http://translate.google.com/translate?hl=e...ra%3Dpage%253D1

 

Dołączona grafika

[Autopsy] ATI Radeon HD 4870 512MB 256bit - 1A wiatraczek :lol2:

http://en.expreview.com/2008/06/23/autopsy...0-512mb-256bit/

 

HEXUS.sharewatch: GPU battle takes toll on NVIDIA - taka ciekawostka ;)

http://channel.hexus.net/content/item.php?item=13961

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopłata prawie 260zł do ddr5, raczej mało opłacalne.

Imho z takimi osądami jeszcze trochę się wstrzymajmy.

Myślę że cena spadnie jak już karty będą dostępne.

HD4850 też na początku chodził po 650zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd ta cena?

http://www.gral.pl/preview/Gigabyte/Radeon...CI-E2_0_79.html

Jak karty zaczną być dostępne to pewnie ceny jeszcze ładnie spadną. :wink:

typ układu:

 

ATI Radeon HD4870

taktowanie układu:

 

750 MHz

Rodzaj pamięci:

 

DDR 5

wielkość zainstalowanej pamięci:

 

512 MB

Więc za 766zł kupisz 512 MB GDDR5, a 1024MB GDDR5 ok. 800-900zł tak jak mówi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...