Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie przejrzałem informacje na temat R700... Nie będzie to tylko powtórka z poprzedniej generacji, czyli 2 układy na jednym pcb działające jak CF...

 

Według AMD Crossfire czy SLI przynosi wydajność 1.5x większą wydajność w porównaniu do jednego GPU. Nowy sposób komunikacji zastosowany w R700 przyniesie większe korzyści, ok 1.7x, 1.8x wiekszą wydajność.

 

Zapowiada się więc wspaniała karta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.plxtech.com/products/expresslane/switches.asp - info o tym mostku PLX

 

Znalazlem jeszcze cos takiego:

 

Dołączona grafika

 

Na to wyglada ze moze blok na 3870x2 spasuje na nowa karte.

 

Oraz foto x2 z stockowym chlodzeniem:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no u nas na starcie pewnie dowala 1.5-1.6 k pln :lol2:

To i tak cena o 1k niższa niż u NV za ultra high end (8800gtx/ultra). Już dzięki wejściu Ati wszystkie karty NV tanieją.

 

Co do długości X2 - nie zmieści mi sie do budy ;]. Bede musiał jakoś stelaż pociąć :lol:

A i to stockowe chłodzenie nie wygląda za dobrze ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje mnie sie z tego co przeczytałem na stronie PLX że pamięć jest jednak współdzielona, to nie jest mostek który ma za zadanie łączyć rdzenie on przełącza dostęp rdzeni do pamięci(chyba takie moje dywagacje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje mnie sie z tego co przeczytałem na stronie PLX że pamięć jest jednak współdzielona, to nie jest mostek który ma za zadanie łączyć rdzenie on przełącza dostęp rdzeni do pamięci(chyba takie moje dywagacje)

Imo też tak jest. Przecież było już o tym w tym wątku na jakimś skrinie ze specyfikacją było napisane ze pamieć bedzie współdzielona (o ile dobrze pamietam ;)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje mnie sie z tego co przeczytałem na stronie PLX że pamięć jest jednak współdzielona, to nie jest mostek który ma za zadanie łączyć rdzenie on przełącza dostęp rdzeni do pamięci(chyba takie moje dywagacje)

Jeśli pamięć na nowym radku będzie współdzielna no to nie powtórzy się sytuacja kanapki 9800GX2, która mimo, że uzyskuje najwięcej fps-ów z wszystkich kart w crysisie, to gra się na niej gorzej niż na kartach z 1GB na pokładzie ze względu, że kanapka nvidii ma tylko 512MB. Szykuje się prawdziwy hit, co więcej można wyczytać, że ati da producentom wolną rękę w projektowaniu chłodzenia na HD4870X2 a także w zastosowaniu pamięci.

 

Na zdjęciu podanym przez Malika widać, że HD4870X2 będzie chyba potrzebował 2 złącz 6 pin mimo, że jedno gniazdo jest ośmiopinowe. Czyli kolejny plus.

Edytowane przez olafo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu gpu-z pokazuje, ze texel fillrate = 2x pixel fillrate, skoro karty maja 16 ropow i 40 texture unitow?

 

i pyt: shadery w 4xxx maja takie samo taktowanie jak reszta rdzenia?

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie miodzio - czarne pcb

Zanim przeczytałem tą linijke wiedzialem że to oto czarne PCB Ci chodzi :D

 

 

To teraz najlepiej byłoby poczekac na X2 i zobaczyć testy porównawcze do CF na plycie. Bo jesli faktycznie będzie wydajność x1.7 to szkoda kupować dwóch kart 4850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i tak cena o 1k niższa niż u NV za ultra high end (8800gtx/ultra). Już dzięki wejściu Ati wszystkie karty NV tanieją.

 

Co do długości X2 - nie zmieści mi sie do budy ;]. Bede musiał jakoś stelaż pociąć :lol:

A i to stockowe chłodzenie nie wygląda za dobrze ;).

Rozbawiłeś mnie! Pamiętam jak za radeona 9800pro płaciłem gdzieś tak 2100zł więc odbieganie 2-5 lat temu nie ma sensu bo faktycznie karty z wyzszej półki z NV kosztuja coś obok 1700zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz najlepiej byłoby poczekac na X2 i zobaczyć testy porównawcze do CF na plycie. Bo jesli faktycznie będzie wydajność x1.7 to szkoda kupować dwóch kart 4850.

tu chodzi o to

1.5x większą wydajność w porównaniu do jednego GPU. Nowy sposób komunikacji zastosowany w R700 przyniesie większe korzyści, ok 1.7x, 1.8x wiekszą wydajność.

Więc różnice względem jednego GPU mają wzrosnąc 0.2x-0.3x w R700 porównując do CF z płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o co chodzi i o tym samym mówie. Problemy z rozumieniem? :)

 

 

Porównanie 4870 z 2x4870, 3x4870 do GTX280, 2xGTX280 i 3xGTX280 m.in. w Crysisie.

http://www.tweaktown.com/articles/1483/8/p...ysis/index.html

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chip PLX, podobnie jak układ tego samego producenta z 3870 X2 jest mostkiem PCI-Express przełączający linie PCIe w locie. Usprawniona metoda komunikacji polega na zastosowaniu nowszego chipu o większej wydajności działającego pewnie teraz w trybie PCIe 2.0 (wcześniej to było tylko v1.1). Ot i tyle. Zapomnijcie o jakiejś współdzielonej pamięci.

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o co chodzi i o tym samym mówie. Problemy z rozumieniem? :)

 

 

Porównanie 4870 z 2x4870, 3x4870 do GTX280, 2xGTX280 i 3xGTX280 m.in. w Crysisie.

http://www.tweaktown.com/articles/1483/8/p...ysis/index.html

 

Pozytywnie nastraja fakt że 4870 jest tak samo wydajne jak 280gtx. Mam tylko nadzieje że będzie kosztowało 50% ceny 280gtx

 

 

Czy poza taktowaniem rdzenia i inną pamięcią w 4850 jest to samo co 4870? Czy może 4850 jest jeszcze gdzieś przycięta:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozytywnie nastraja fakt że 4870 jest tak samo wydajne jak 280gtx. Mam tylko nadzieje że będzie kosztowało 50% ceny 280gtx

Natomiast negatywne jest to że dopiero 280gtx w sli jest w stanie zapewnić płynną animacje crysisa w HD :| masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chip PLX, podobnie jak układ tego samego producenta z 3870 X2 jest mostkiem PCI-Express przełączający linie PCIe w locie. Usprawniona metoda komunikacji polega na zastosowaniu nowszego chipu o większej wydajności działającego pewnie teraz w trybie PCIe 2.0 (wcześniej to było tylko v1.1). Ot i tyle. Zapomnijcie o jakiejś współdzielonej pamięci.

No właśnie też tak myślę :sad: Współdzielona pamięć to był jakiś bełkot AMD żeby zachęcić więcej userów, a wyjdzie tak jak zawsze :wink: Chociaż patrząc na wyniki 4870 z 512MB w CF nie widać żeby karta jakoś specjalnie cierpiała z braku vram :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki mały przedsmaczek

Dołączona grafika

1680x1050 Very High

Dołączona grafika

Dołączona grafika

faktycznie coś musieli zrobi z kontrolerem pamięci,miałem 8800GT w SLI i tam odpalenie 1920x1200 VH czy High to była porażka bez moda tu jest odwrotnie.

A tak single

Dołączona grafika

wyniki porównawsze do GTX280 jednego z userów co robił rackę na labie

GTX280 712/1539/1258 proc q6600@3,465Mhz

Crysis DX10 1680x1050 NO AA Very High

Average FPS: 24.01

Min FPS: 17.76

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WEDŁUG TESTÓW NA NVISION:

link

 

jest dobrze ale tak jak na e-giełdzie nie celująco - dziwią mnie tylko rónice między tymi testami a wieloma zachodnimi...

 

No nic trzeba czekać na niereferencyjne karty i dobre o/c a tymczasem siedze na swoim wychodzącym z mody 8800gt :wink:

 

PS. chyba na ati sie za jakiś czs skusze- czerwony laminat by mi do blood irona pasował :lol2:

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić HD4850 i od razu założyć na kartę blok wodny - Swiftech MCW60. Czy chłodzenie sekcji zasilania i pamięci jest konieczne? Pytam, bo nie wiem czy muszę dodatkowo kupować radiatory :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...