Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar kupić HD4850 i od razu założyć na kartę blok wodny - Swiftech MCW60. Czy chłodzenie sekcji zasilania i pamięci jest konieczne? Pytam, bo nie wiem czy muszę dodatkowo kupować radiatory :)

moim zdaniem to oczywiste - można by wenrtualnei polemizować przy nadmuchu na kartę przy założonym ac,a le rpzy bloczku to koniecznei kartę oradiatoruj - mój 8800gt na i radiaxy i jeszcze wentyl wisi mu pod sekcją zasilania :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie -jak już pisałem gdzieś po założeniu bloczka często GPU okazuje się najchłodniejszą częścią karty :wink: .Sekcja musi być porządnie chłodzona jak również często pojedyncze mosfety czy podzielniki napięć.Na 88GT mam i bloczek, radiatory na pamięciach, na sekcji z obu stron oraz na podzielnikach/innych i mam tez wentyl dmuchający na całość.Bez niego sekcja się gotowała -na stabilność ma to "niejaki" wpływ często zwłaszcza ,że pogoda się jakby poprawiła :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki mały przedsmaczek

(...)

Po tych testach widać, że pojemność pamięci czyli "tylko" 512MB nawet w CF nie jest jakimś ograniczeniem. Prawdopodobnie panowie z AMD postarali się aby zarządzanie pamięcią w nowych kartach było jak najlepsze i trzeba przyznać, że wyniki pokazują, że ich praca nie poszła na marne. Jeżeli tak pamięcią będzie zarządzał r700 (raczej na pewno tak się stanie) to nawet nie współdzielona pamięć nie będzie przeszkodą do uzyskania świetnych wyników :wink: pzdr Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tych testach widać, że pojemność pamięci czyli "tylko" 512MB nawet w CF nie jest jakimś ograniczeniem. Prawdopodobnie panowie z AMD postarali się aby zarządzanie pamięcią w nowych kartach było jak najlepsze i trzeba przyznać, że wyniki pokazują, że ich praca nie poszła na marne. Jeżeli tak pamięcią będzie zarządzał r700 (raczej na pewno tak się stanie) to nawet nie współdzielona pamięć nie będzie przeszkodą do uzyskania świetnych wyników :wink: pzdr

512MB nie jest ograniczeniem? W wyższych rozdziałkach z włączonym aa też nie jest? Weź nie opowidaj takich bzdur. Do nowych gier 1GB staje się powoli standardem. Weź przeczytaj o 9800GX2 na egiełdzie to się przekonasz, że fps-y to nie wszystko. Czasami 9800GX2 przegrywał wyraźnie z 8800GT, który miał 1GB VRAM. Nie wierzę, że karta ati mająca 512MB RAM pozwoli na bardziej komfortową grę w wymagających tytułach niż taki 8800GT z 1GB RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WEDŁUG TESTÓW NA NVISION:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=391222157

 

jest dobrze ale tak jak na e-giełdzie nie celująco - dziwią mnie tylko rónice między tymi testami a wieloma zachodnimi...

 

No nic trzeba czekać na niereferencyjne karty i dobre o/c a tymczasem siedze na swoim wychodzącym z mody 8800gt :wink:

 

PS. chyba na ati sie za jakiś czs skusze- czerwony laminat by mi do blood irona pasował :lol2:

Chyba nie ten link dałes ;)

 

Chyba o to chodziło

http://nvision.pl/_plugins/content/content.php?content.194

 

 

A co do ograniczeń związanych z ilością pamięci to myślę że 512mb które będzie dobrze zarządzane powinno jeszcze wystarczyć, choć oczywiście 1GB byłby lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

512MB nie jest ograniczeniem? W wyższych rozdziałkach z włączonym aa też nie jest? Weź nie opowidaj takich bzdur. Do nowych gier 1GB staje się powoli standardem. Weź przeczytaj o 9800GX2 na egiełdzie to się przekonasz, że fps-y to nie wszystko. Czasami 9800GX2 przegrywał wyraźnie z 8800GT, który miał 1GB VRAM. Nie wierzę, że karta ati mająca 512MB RAM pozwoli na bardziej komfortową grę w wymagających tytułach niż taki 8800GT z 1GB RAM.

Po tych testach (marnych, bo marnych) widać, że nie jest... Nie powołuj się na wyniki GX2, bo jak wszyscy wiedzą jest to zwykłe sli, więc działa jak działa. W GX2 dwa gpu mogły, a pamięci nie było i wynik był nierzadko niższy niż na pojedynczej karcie. Tutaj widać, że może być inaczej, chociaż najlepiej wstrzymać się z forowaniem ostatecznych wyroków do testów DJ'a i jego metodologii, bo jak wiadomo wbudowane testy można sobie wiadomo gdzie wsadzić :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nVidia czyta fora internetowe i ceny ich produktów lecą na łeb. gf 280GTX zaczynał w komputroniku od 2k a teraz z dnia na dzień tanieje w tempie 100zł na dzień teraz kosztując 1777zł (czy te 777 przyniosą szczęście chyba jak odpadną od ceny :P) :lol2:

 

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...pelny,id,57087/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może komuś się to przyda jak będzie robił mod w CF.

Druga karta mimo ustawienia w 2D mniejszej wartości w low3D i 3D jest wyżej taktowana.

Master card -- Slave Card

2D

1.381V --- 1.341V uruchomienie

Low3D

1.370V -- 1.380V tak w systemie

3D

1.395V -- 1.41V tak gry

Zaba1978 sprawdz specyfikacje MCW60-R ja są takie same to będzie pasowało.

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nVidia czyta fora internetowe i ceny ich produktów lecą na łeb. gf 280GTX zaczynał w komputroniku od 2k a teraz z dnia na dzień tanieje w tempie 100zł na dzień teraz kosztując 1777zł (czy te 777 przyniosą szczęście chyba jak odpadną od ceny :P) :lol2:

 

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...pelny,id,57087/

1699 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała refleksja nie zastanawiacie się dlaczego w recenzjach CF powtarzają się tytuły,brak między innymi:

Gorhic3

Colin Dirt

Nfs PRo

wydajnośc poniżej jednej karty G i N oraz problem z zawieszeniem w Colinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam GF 8800GT , płytę M2N-SLI Deluxe i procesor AMD X2 5000+ @ 3,2Ghz , czy opłaca się sprzedawać tego geforca i kupować 4850 lub 4870? Mam dylemat ponieważ mogę kupić drugiego GF 8800GT za ok 390zł i według przedstawionych w postach wyżej testów SLI na tych kartach jest wydajniejsze jak pojedyńcze Radeony. Zmiana płyty głównej na obsługującą w pełni CF i np. 2x4850 oraz C2D to jednak spora kasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1699 :lol:

I bardzo dobrze ;]. Musi być balans czyli obaj producenci powinni mieć sprzęt na poziomie aby jeden sie nie wychylał. Ile bym dał za wejście 3dfxa albo matroxa albo s3 z kartami o wydajnosci podobnej do 4780/280gtx :rolleyes:. Przynajmniej monopol NV na wydajność mamy za sobą - i bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy wiesz ale 3dfx'a kupiła nvidia kilka lat temu, matrox robi raczej specjalistyczne i droższe karty dla grafików a s3 to się zatrzymała na "epoce kamienia łupanego" jesli chodzi o karty graficzne

 

moze za kilka lat intel namiesza w kartach graficznych ale to sie dopiero okaże

Edytowane przez romek-o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech ktos mi wyjasni gigabyte ma Taktowanie pamięci 1800MHz gdzie np asus czy Sapphire maja po 1986 MHz.

Czy jest sens doplaty ok 50zl czy brac najtansza?

Gigabyte też ma taktowanie pamięci 1986Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i sprawa sama sie wyjasnila ;) biore gigabyte

Ktoś tu wcześniej pisał, że jakość wykonanie u gigabyte pozostawia sporo do życzenia. Zdaje się musiał piłować coś przy wtyczce zasilającej. Ale może miał po prostu pecha i to był tylko 1 egzemplarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te standardowe chlodzenie w HD4850 jest az tak zle, ze TRZEBA je wymienic na cos innego, czy moze jednak przy normalnej pracy, tzn granie itp itd, ale bez O/C, sie sprawdza i nie grzeje az tak?

Edytowane przez Reaktiv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te standardowe chlodzenie w HD4850 jest az tak zle, ze TRZEBA je wymienic na cos innego, czy moze jednak przy normalnej pracy, tzn granie itp itd, ale bez O/C, sie sprawdza i nie grzeje az tak?

W asusie jest nawet spoko. Dostajesz programik do regulacji obrotów i problem temperatury znika ( no nie całkiem ale jest spoko) - u mnie czasem tylko wskakuje ponad 75 stopni. (Nie gram w crysis, więc może dlatego) Ale jak dla mnie na 100%obrotów wiatraka jest zdecydowanie za głośno.

 

A wcześniej ktoś tu pisał o fan fix, więc już w zasadzie każdą możesz sobie ustawić. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te standardowe chlodzenie w HD4850 jest az tak zle, ze TRZEBA je wymienic na cos innego, czy moze jednak przy normalnej pracy, tzn granie itp itd, ale bez O/C, sie sprawdza i nie grzeje az tak?

Nic nie trzeba, przeciez jak kupujesz karte graficzna to masz chyba prawo oczekiwac od producenta/sprzedawcy ze produkt jest sprawdzony i chlodzenie do karty jest w stanie ta karte schlodzic. Akurat tutaj to kwestia ustawien obrotow coolera, jezeli nie przeszkadza ci szum coolera to spokojnie w idle ~45stopni bedziesz mial. A na defaultowych ustawieniach, u mnie ~1700rpm karta jest bezglosna ale co za tym idzie temp w idle wynosi ~80stopni ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura to również wróg z którym nie do końca radzi sobie gtx280. Ale w końcu co sie dziwić jak jest zużycie prądu to przecież musi być on oddany w postaci ciepła. . W standardowych taktach karta wytrzyma wiem bo chciałem ubić mojego 7800gt i w passive (bez radiatora) miała 125* i nic się jej nie stało śmierdziało tylko0 lakierami płytki scalonej, i podawałem taktowania rzędy 3Ghz :lol2: żyje po dzień dzisiejszy i ma sie dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wogule jaka jest max temperatura gpu? w przypadku 4850?

Na chlodzenie wplywa tez w bardzo duzym stopniu temp. na zewnatrz obudowy jak i sama obudowa czyli chlodzenie.

Ja niestety mam obudowe otwarta jak wrota stodoly ;) tylko gory nie moge zdjac bo zanitowana ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie nie brzmi "jaka jest maksymalna temperatura" tylko "w jakiej temperaturze pracując 6 godzin dziennie w stresie przez rok" się jej nie padnie... mój x1950xt posypał się po 3 miesiącach z ~85-90 stopniami

 

Refererentom 4850 z 80 stopniami w idlu nie wróżę długiego żywota

 

Hehehe pewnie dlatego radki tak tanie po na coolerkach oszczędzają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...