Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Tego newsa co podałeś nie widziałem, bo z tego co czytałem to rozwiązanie Asus'a było wydajniejsze o 136% od pojedyńczego :) nigdzie nie wdziałem benchmarków tego cudaka. Po za tym z budowy tej karty wychodzi na to że jest jeden gpu master zawiadujący 2 pozostałymi(ogólnie jestem bardzo ciekaw tej konstrukcji i architeORT: ORT: ORT: ktury.

 

http://www.overclock3d.net/reviews.php?/gp...ah3850_trinity/ prosze pełen bench i review. A tak apropos czy Crysis nie jest zoptymalizowany pod nV ?;>

Edytowane przez kA!N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chemiczny_Ali

 

Gdzie Crysis jest nie grywalny na jednym GPU ???

Oswiec nas , bo moze cos przeoczylem

8800gt

1280x960 oc VeryHigh average 34 fps

9800GTX

1280x960 oc VeryHigh average 39 fps

przy czym Crysis jak inne gry nie gubi klatek i owe 34fps wyglada jak 45-50 w innych grach

 

Licze ze nowy Radek 4870 w tych samych ustawieniach zapewni average 45fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3/ Nawet jak by nie była wydajnościowo lepsza od karty za 2000 a jednak ponad połowę tańsza myślę, że znalazło by się sporo chętnych,

tak, tak. jasne. podobne "cos" czytalem zdaje sie w dniu premiery x2? tez twojego autorstwa? no i jakos x2 ze swoja cena jest bardziej "prestizowym" zakupem niz karty dwa razy drozsze ;) no, ale ok. ktos musi w nich wierzyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh prawda taka że dawno takiego zastoju nie było na rynku kart graficznych, z braku konkurencji nvidia serwuje odgrzewane kotlety, o dziwo na tych przecież dwuletnich kartach najnowsze tytuły gier jakoś działają (co kiedyś było nie do pomyślenia co pół roku nowa karta), na rynku procków to samo nowy wymiar technologiczny trochę więcej cache, ale stara architektura, widać brak presji amd na intela i nvidię, i tak jeszcze nie jest źle że można te wszystkie "nowinki" techniczne kupić w rozsądnej cenie i za 3,5tys. zł., można złożyć wydajny zestaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chemiczny_Ali

 

Gdzie Crysis jest nie grywalny na jednym GPU ???

Oswiec nas , bo moze cos przeoczylem

8800gt

1280x960 oc VeryHigh average 34 fps

9800GTX

1280x960 oc VeryHigh average 39 fps

przy czym Crysis jak inne gry nie gubi klatek i owe 34fps wyglada jak 45-50 w innych grach

 

Licze ze nowy Radek 4870 w tych samych ustawieniach zapewni average 45fps

No i co pokazałeś? Rozdzielczość telewizyjna + brak wygładzania i mamy średnio 35-40fps + spadki czasami do 20fps :lol2: Ja chce kartę która będzie miała min. 30-40fps w rozdziałce 1680 lub 1440+AA (a mam mały monitor :wink: ) i nie ważne ile prądu pociągnie i ile będzie kosztować! Teraz mamy taki zastój, bo AMD ma w [gluteus maximus] wydajne konstrukcje i próbuje coś zarobić ochłapami rv... :sad:

 

BTW. Również liczę na to, że AMD w końcu coś pokaże, ale zdrowy rozsądek mówi, że będzie to znowu kupa i dostaniemy coś pokroju 9800GTX :lol2: pzdr

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chcę wydajnej grafy która pociągnie full 1920x1200, nie potrzebuje AA bo zęby w tej rozdzielczości na 22" i tak nie będą widoczne, za to filtrowanie tekstur na maxa, no i wsparcie dla odtwarzania filmów, bo seria 8xxx nvidia tak na tym kuleje że aż [gluteus maximus] boli, generalnie gorzej to wygląda na 8800gt niż na moim pradawnym hisie x1800gto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy że dorówna,nie prześcignie radek nV ;) Wtedy zacznie sie coś dziać, narazie seria 9 jest tylko poligonem do zmniejszania procesu technoligicznego i wprowadzania innych zmian (czesto pewnie drobny). Zresztą równie dobrze możemy spekulować na temat następnej ewolucji gatunku homo sapiens i tego jaka patria zostanie wybrana w następnych wyborach. Do dnia premiery nie mamy nic,nawet kawałka potwierdzonego newsa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego newsa co podałeś nie widziałem, bo z tego co czytałem to rozwiązanie Asus'a było wydajniejsze o 136% od pojedyńczego :) nigdzie nie wdziałem benchmarków tego cudaka. Po za tym z budowy tej karty wychodzi na to że jest jeden gpu master zawiadujący 2 pozostałymi(ogólnie jestem bardzo ciekaw tej konstrukcji i architeORT: ORT: ORT: ktury.

 

2989406[/snapback]

tak, tak. jasne. podobne "cos" czytalem zdaje sie w dniu premiery x2? tez twojego autorstwa? no i jakos x2 ze swoja cena jest bardziej "prestizowym" zakupem niz karty dwa razy drozsze ;) no, ale ok. ktos musi w nich wierzyc

Jakoś nie dostrzegam tego porównania. x2 jest dobre ale ma swoje wady w szczególności spadki wydajności. Po premierze sie to okazało, spadki dotyczą wszystkich kanapek i x2i nVidia wspólnie z AMD i IBM i Intelem podjęły współpracę aby poprawić wydajność układów wielordzeniowych w aplikacjach.

Tu piszemy o pojedynczych kartach które będą konkurować na pierwszej linii frontu. Już naprawdę możemy ten miesiąc do premiery poczekać, dwa miesiące do wyrównania cen i dopracowania sterowników. Nie Oceniajmy więc pochopnie.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno pierwsze na rynek mają wyjść karty z GDDR3 dopiero później z GDDR5. W sumie dobre posunięcie ATI. Najpierw mainstream a później high-end. Ceny ciekawe jakie będą? Mam nadzieję że jak będę zmieniał bebechy w blaszaku to będzie mnie w miarę stać na HD 4850 DDR3. Nie gram w smarki więc ta grafa styknie mi aż nadto do powiedzmy 1280x1024.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno pierwsze na rynek mają wyjść karty z GDDR3 dopiero później z GDDR5. W sumie dobre posunięcie ATI. Najpierw mainstream a później high-end.(...)

:lol:

 

Dzięki pamięciom DDR5 będziemy mieli high-end :wink: Pogratulować poczucia humoru :lol2: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol:

 

Dzięki pamięciom DDR5 będziemy mieli high-end :wink: Pogratulować poczucia humoru :lol2: pzdr

Akurat ddr5 są dużo wydajniejsze od ddr3 i ddr4, te ostatnie nie zmieniły prawie nic bo wyższe taktowanie gasiły większe opóźnienia, tutaj przy ddr5 taktowania będą o wiele wyższe i wydajność pamięci jak i przepustowość szyny bardzo wzrośnie. Cała karta to jednak procesor w którym ati wprowadziło znaczne zmiany i jedno jest pewne nVidia przyspieszyła premierę gt200 a to oznacza, że zaczęli się bać i wzięli się do poważnej konkurencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieję, że w konstrukcji procesora zaszły znaczące zmiany. Jeśli tak się nie stało/stanie to może być szyna 512bit. + DDR5 taktowane z 2,5GHz i i tak będzie kupa... A dlaczego kupa? Wystarczy spojrzeć na 2900XT i jego wysoką przepustowość :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chemiczny_ali rozumiem że można być stronniczym na korzyść któregoś producenta ale bez przesady :blink: . Dlaczego od razu zakładasz ze nowe karty ATI/AMD będą do części ciała pod plecami? Dopóki nie ukarze się oficjalna specyfikacja nie możesz tego określić czy będzie wydajna czy też nie. Jeżeli wierzyć w te przecieki które ukazdały się do tej pory a Nvidia nie poczyni zmian w konstrukcji -która jest dobra ale nie idealna ATI napweno jest w stanie wykonać lepszą- a szczególnie nie przejdzie do 55nm to nie zdziwiłbym się gdyby nowy GPU ATI/AMD był o 30-50% wydajniejszy od gt200. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chemiczny_ali rozumiem że można być stronniczym na korzyść któregoś producenta ale bez przesady :blink: . Dlaczego od razu zakładasz ze nowe karty ATI/AMD będą do części ciała pod plecami? Dopóki nie ukarze się oficjalna specyfikacja nie możesz tego określić czy będzie wydajna czy też nie. Jeżeli wierzyć w te przecieki które ukazdały się do tej pory a Nvidia nie poczyni zmian w konstrukcji -która jest dobra ale nie idealna ATI napweno jest w stanie wykonać lepszą- a szczególnie nie przejdzie do 55nm to nie zdziwiłbym się gdyby nowy GPU ATI/AMD był o 30-50% wydajniejszy od gt200. :wink:

Życie :wink: Wystarczy spojrzeć co AMD/ATI nam serwuje! Od r580 nie ma kompletnie nic i za to mamy okrutny zastój, bo niby poco nV ma gonić siebie? R600 miał być czymś ciekawym (wszyscy pierdzieli jaki to fajny procek siedzi w 360'tce) i co się stało? Ati zostało znokautowane zanim zdążyło ruszyć się z szatni :lol2: Co robią dalej? Tną koszty jak tylko można wypuszczając ochłap w stylu rv680 z nadzieją (nad wyraz zasadną), że jeszcze coś tam da się zarobić :mad:

 

 

juz hd3870 się różni w stosunku do 2900xt, a pozatym tam nie było gddr5. (...)

Oj różni nie ma co :D Jesteś następnym który widzi wybawienie w pamięciach, a ja powtarzam, że nie samymi pamięciami "karta żyje". Wystarczy popatrzeć na to jakie pamięci i magistrale ma niesmaczny kotlet 98GTX i jak sobie radzi :wink:

 

Podsumowując, obawiam się że właśnie takie kosmetyczne różnice będą w tych nowych procesorach (czyli dołożenie SP i TMU plus powiększenie przepustowości), ale mam głęboką nadzieję, że będzie inaczej :rolleyes: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna pewna rzecz

Cudow wydajnosci +200% w stosunku do poprzednich modeli ,

> jak to ktos obdazony ogromna wyobraznia przepowiadal

Nie nalezy sie spodziewac ze strony ATI czy NVidi .

 

Pewniakiem jest ze nowe karty ATI beda szybsze od pojedynczej karty 3870

byc moze beda mialy zblizona wydajnosc do 3870x2 a w najlepszym scenariuszu beda ciut szybsze .

 

Potem wyjdzie G200 i wszystko wroci do normy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życie :wink: Wystarczy spojrzeć co AMD/ATI nam serwuje! Od r580 nie ma kompletnie nic i za to mamy okrutny zastój, bo niby poco nV ma gonić siebie? R600 miał być czymś ciekawym (wszyscy pierdzieli jaki to fajny procek siedzi w 360'tce) i co się stało? Ati zostało znokautowane zanim zdążyło ruszyć się z szatni :lol2: Co robią dalej? Tną koszty jak tylko można wypuszczając ochłap w stylu rv680 z nadzieją (nad wyraz zasadną), że jeszcze coś tam da się zarobić :mad:

 

 

Oj różni nie ma co :D Jesteś następnym który widzi wybawienie w pamięciach, a ja powtarzam, że nie samymi pamięciami "karta żyje". Wystarczy popatrzeć na to jakie pamięci i magistrale ma niesmaczny kotlet 98GTX i jak sobie radzi :wink:

 

Podsumowując, obawiam się że właśnie takie kosmetyczne różnice będą w tych nowych procesorach (czyli dołożenie SP i TMU plus powiększenie przepustowości), ale mam głęboką nadzieję, że będzie inaczej :rolleyes: pzdr

:lol2: życie powiadasz w takim razie chyba zapomniałeś o serii FX. Poza tym wszyscy doskonale wiedzą ze kary ATI maja taki sam potencjał jak NV a gorzej wypadają w testach ponieważ przeważająca większość gier, softu itp. jest pisana raczej pod Geforce. Jeżeli by zrobić grę specjalnie pod ATI to założę się że wypala by lepiej od Geforce szczególnie chodzi tu o możliwość obliczania kilku shaderów na raz. I nie żebym był jakimś strasznym fanatykiem bo sam ma teraz Geforce'a ale jeżeli Nvida liczy że z 65nm i gddr3 pokona AMD z 55nm, gddr5 i nową architekturą oczywiście nie budując monstrum za 3000PLN z chłodzeniem azotowym to we mnie budzi to raczej śmiech niż nadzieje na dużą wydajność :lol2: . Aha może się mylę jeżeli tak to mnie poprawcie ale karty ATI renderują lepsza jakość obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie o niebo lepszą. Jakiś czas temu miałem kartę 2600XT sprzedałem wziąłem okazjonalnie 8600GT i nie zagościł u mnie długo, po tygodniu go pchnąłem i kupiłem 2600XT jeszcze raz, po prostu jakość obrazu kiepska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2: życie powiadasz w takim razie chyba zapomniałeś o serii FX. Poza tym wszyscy doskonale wiedzą ze kary ATI maja taki sam potencjał jak NV a gorzej wypadają w testach ponieważ przeważająca większość gier, softu itp. jest pisana raczej pod Geforce. Jeżeli by zrobić grę specjalnie pod ATI to założę się że wypala by lepiej od Geforce szczególnie chodzi tu o możliwość obliczania kilku shaderów na raz. I nie żebym był jakimś strasznym fanatykiem bo sam ma teraz Geforce'a ale jeżeli Nvida liczy że z 65nm i gddr3 pokona AMD z 55nm, gddr5 i nową architekturą oczywiście nie budując monstrum za 3000PLN z chłodzeniem azotowym to we mnie budzi to raczej śmiech niż nadzieje na dużą wydajność :lol2: . Aha może się mylę jeżeli tak to mnie poprawcie ale karty ATI renderują lepsza jakość obrazu.

Piszesz, że nie jesteś fanatykiem, a piszesz również, że Ati wypada słabo, bo gry są tworzone z myślą o nV :lol2: Ta niedobra nV znowu wszystkich opłaciła i AMD nie ma czego szukać :D Spisek Panowie! No ale Ati ma potencjał :D Obyś miał rację z tą nową architekturą od Ati, bo ja jestem sceptycznie nastawiony :? Dalej piszesz o serii FX, oczywiście była wpadką i taką wpadką można nazwać r600, ale nV się pozbierała i oby to spotkało AMD :) A to czy monstrum będzie kosztowało 3k czy 5k to kogo to interesuję skoro będzie prezentowało adekwatną wydajność :wink:

 

BTW. Jakość obrazu? Już któryś raz słyszę takie intrygujące informację :rolleyes: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że nie jesteś fanatykiem, a piszesz również, że Ati wypada słabo, bo gry są tworzone z myślą o nV :lol2: Ta niedobra nV znowu wszystkich opłaciła i AMD nie ma czego szukać :D Spisek Panowie!

"NVIDIA: It's meant to be played"... i to tyle w tym temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RBEJ

Aha może się mylę jeżeli tak to mnie poprawcie ale karty ATI renderują lepsza jakość obrazu

Całe życie siedziałem na kartach Nvidi(Geforce 2,4,5,6,7). Dopiero niedawno zakupiłem swojego pierwszego Radeona. Nigdy wcześniej nie słyszałem że ATI ma lepszą jakosć obrazu. A mimo to pierwsze co od razu rzuciło mi się w oczy po zainstalowaniu nowej karty to o wiele lepsza jakość obrazu.

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj jest lepsza, mój stary radek 9600 bił na głowe geforca 6600, a obecny 7300gt niczym się nie różni pod względem jakości obrazu. I moja następna grafa to będzie radeon, nie ważne czy w tej samej cenie będzie coś wydajniejszego od nV. W gry prawie nie gram, częściej oglądam filmy. Z gier to tylko od czasu do czasu zapuszcze COD2, które na mojej grafie się wcale nie tnie przy 1280x1024 i wszystko na high.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieję, że w konstrukcji procesora zaszły znaczące zmiany. Jeśli tak się nie stało/stanie to może być szyna 512bit. + DDR5 taktowane z 2,5GHz i i tak będzie kupa... A dlaczego kupa? Wystarczy spojrzeć na 2900XT i jego wysoką przepustowość :wink: pzdr

Ale już było w tym temacie że zaszły znaczące zmiany, że szyna będzie 256bit i że to wystarczy bo będzie ddr5 więc ważne prawdopodobnie będzie aby brać wersje z ddr5 a nie ddr3 gdzie ram niskim taktowaniem będzie blokował przepustowość szyny. Czytaj temat od początku zanim zaczniesz siać panikę ;)

Piszesz, że nie jesteś fanatykiem, a piszesz również, że Ati wypada słabo, bo gry są tworzone z myślą o nV :lol2: Ta niedobra nV znowu wszystkich opłaciła i AMD nie ma czego szukać :D Spisek Panowie! No ale Ati ma potencjał :D Obyś miał rację z tą nową architekturą od Ati, bo ja jestem sceptycznie nastawiony :? Dalej piszesz o serii FX, oczywiście była wpadką i taką wpadką można nazwać r600, ale nV się pozbierała i oby to spotkało AMD :) A to czy monstrum będzie kosztowało 3k czy 5k to kogo to interesuję skoro będzie prezentowało adekwatną wydajność :wink:

 

BTW. Jakość obrazu? Już któryś raz słyszę takie intrygujące informację :rolleyes: pzdr

99% użytkowników interesuje, czy karta kosztuje poniżej 1000zł bez względu na adekwatną wydajność. 95% użytkowników chce kartę do 500zł. Tak już jest i wydajność nie ma tu nic do...

Co do panów z NV w biurach producentów gier, więksi producenci mają po prostu rezydentów z obu firm ati i nVidii którzy pomagają konstruować gry pod kątem możliwości ich kart. nVidia na tym polu ma przewagę i jest to jej znaczący atut, takim sposobem kiedyś creative pokonało konkurentów także lepszych na rynku kart dźwiękowych. Ale rynek kart graficznych ma directX 9 i 10 więc sutuacja nie jest symetryczna i można dostosować karty do zastosowanych przez producentów gier technik ze względu na częste zmiany modeli kart. I tu Ati ma przewagę bo ma porozumienie z micorosoftem na temat implementowania dx 10.1 czego nVidia w 2008 roku mieć nie będzie przynajmniej według oficjalnych deklaracji a to jak pokazał assasin creed zaczyna być wykorzystywane. Swoją drogą gra top 1 obecnie więc żadne tam crysis, assasin creed jest teraz wyznacznikiem jakości karty.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale już było w tym temacie że zaszły znaczące zmiany, że szyna będzie 256bit i że to wystarczy bo będzie ddr5 więc ważne prawdopodobnie będzie aby brać wersje z ddr5 a nie ddr3 gdzie ram niskim taktowaniem będzie blokował przepustowość szyny. Czytaj temat od początku zanim zaczniesz siać panikę ;)

jakos nie widze, aby zmiana szyny i/lub taktow pamieci miala jakis wiekszy wplyw w przypadku odmian r600 na wydajnosc, tak wiec istotnieksze jest co bedzie siedziec w ukadzie, a nie jaka szyna/pamiec bedzie bo to nie jest problem, ktory obecnie neka produkty ati

 

99% użytkowników interesuje, czy karta kosztuje poniżej 1000zł bez względu na adekwatną wydajność. 95% użytkowników chce kartę do 500zł. Tak już jest i wydajność nie ma tu nic do...

to w jakim celu ddr5?

 

I tu Ati ma przewagę bo ma porozumienie z micorosoftem na temat implementowania dx 10.1 czego nVidia w 2008 roku mieć nie będzie przynajmniej według oficjalnych deklaracji a to jak pokazał assasin creed zaczyna być wykorzystywane. Swoją drogą gra top 1 obecnie więc żadne tam crysis, assasin creed jest teraz wyznacznikiem jakości karty.

pokaz mi prosze palcem, gdzie dokladnie w AC masz dx10.1. Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

256bit i GDDR5 powinny dostarczyć wystarczającej wydajności do nowych gier. A co do jakości obrazu to się zgodzę w 100%. Też miałem kiedyś kilka kart nvidii i kilka ati. Moja pierwsza w pełni karta 3D i 2D ATI Rage Pro 8MB RAM miała lepszą jakość niż późniejsza Riva TNT2. Już wtedy ati miało lepszą jakość obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakos nie widze, aby zmiana szyny i/lub taktow pamieci miala jakis wiekszy wplyw w przypadku odmian r600 na wydajnosc, tak wiec istotnieksze jest co bedzie siedziec w ukadzie, a nie jaka szyna/pamiec bedzie bo to nie jest problem, ktory obecnie neka produkty ati

A czy w r600 masz ddr5? Masz tam ddr4 które wydajnościowo są na poziomie ddr3. DDR5 to już inna bajka, skok większy niż z ddr2 na ddr3. O wpływie taktowania na przepustowość szyny ktoś już w tym temacie pisał, więc nie jest to moja wiedza i odnoszę się do tego postu, jeżeli chcesz polemizować przeczytaj temat od początku i odnoś się do tamtego posta.

to w jakim celu ddr5?

Dla 5%, karty ati z ddr5 mają być poniżej 1000zł.

pokaz mi prosze palcem, gdzie dokladnie w AC masz dx10.1.

Palcem tego nie zobaczysz trzeba popatrzeć w wydajności ponieważ te same efekty, które dx10 umożliwia dx 10.1 umożliwia z mniejszym obciążeniem karty. Konkretnie w przypadku ac jest to wygładzanie krawędzi. Wyglądem nie będzie się różnić na dx 10.1 i 10 ale bez implementacji 10.1 bardziej obciąży kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy w r600 masz ddr5?

ale masz magistrale 512bit i przepustowosc wyzsza niz w rv670, i jak widac g to daje

zrozum, ze nie jest istotna szykosc pamieci jezeli nie masz takiej ilosci danych, aby to wykorzystac. moga dac nawet ddr10, ale bez zmian w arch, wieksza przpustowsc bedzie lezec odlogiem, dokladnie tak jak bylo w przypadku r600

 

Dla 5%, karty ati z ddr5 mają być poniżej 1000zł.

no jestem bardzo ciekaw, jak oni to chca zrobic

 

Konkretnie w przypadku ac jest to wygładzanie krawędzi. Wyglądem nie będzie się różnić na dx 10.1 i 10 ale bez implementacji 10.1 bardziej obciąży kartę.

no wlasnie o to chodzi, ze wygladem spora sie roznia, tylko, ze nikt jednoznacznie nie potrafi powiedzic z czego wynika roznica w framerate na ati. znajdz mi aplikacje dla ati potrafiaca nadpisac fsaa gry tymi ze sterownika, to bardzo chetnie odpowiem na to pytanie Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale masz magistrale 512bit i przepustowosc wyzsza niz w rv670, i jak widac g to daje

zrozum, ze nie jest istotna szykosc pamieci jezeli nie masz takiej ilosci danych, aby to wykorzystac. moga dac nawet ddr10, ale bez zmian w arch, wieksza przpustowsc bedzie lezec odlogiem, dokladnie tak jak bylo w przypadku r600

No i co z tego, jak procesor był niewydajny a tu wg zapowiedzi jest. Szyna nic nie daje jak nie ma z czego dać, to GPU potrzebuje pamięci i pamięć szyny. W drugą stronę to nie może działać :D ZROZUM.

no jestem bardzo ciekaw, jak oni to chca zrobic

Tak wynika z mapki AMD zaprezentowanej jakieś 2 strony temu, jak? Tanio i dobrze. Czy faktycznie tak będzie, to około lipca sierpnia jak się ceny ustabilizują i sterowniki będą już przystosowane się tego dowiemy.

no wlasnie o to chodzi, ze wygladem spora sie roznia, tylko, ze nikt jednoznacznie nie potrafi powiedzic z czego wynika roznica w framerate na ati. znajdz mi aplikacje dla ati potrafiaca nadpisac fsaa gry tymi ze sterownika, to bardzo chetnie odpowiem na to pytanie

To już pytaj ludzi, którzy lepiej to rozumieją temat dx 10.1 ode mnie. Sam tylko o tym czytałem więc wiem pewnie tyle co Ty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...