Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Tak czytam i czytam te testy i nadal nei wiem czy nie lepiej wybrac sprawdzona konstrukcje NV 8800 GTS 512 . obecnie za 500 mozna miec nowke ...

 

No a za 479zł można mieć nówke 4850 :blink: , zatem wybór jest prosty , dobrze że swojego GTS pogoniłem za 500zl :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowe czy jezeli przesmaruje pasta termoprzewodzaca Zalman ZM-STG1 radka 4850 z referencyjnym chlodzeniem to da to jakis efekt?

Najlepiej sam sprawdź i powiedz nam o różnicach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i prosty . nie jestem zadnym fanbojem nv ani ati - mialem juz i to i to - ale teraz w testach raz jest lepsza nv a raz ati. Moze to wina tego ze jak zwykle ati musi wypuscic poprawione stery hehe .. Zreszta mysle ze warto poczekac obecnie bo ceny bede spadały gdyz nv musi zejsc z cen 260 i 280 .. no i waluty tanieją ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i prosty . nie jestem zadnym fanbojem nv ani ati - mialem juz i to i to - ale teraz w testach raz jest lepsza nv a raz ati. Moze to wina tego ze jak zwykle ati musi wypuscic poprawione stery hehe .. Zreszta mysle ze warto poczekac obecnie bo ceny bede spadały gdyz nv musi zejsc z cen 260 i 280 .. no i waluty tanieją ...

 

i tak czekać będziesz do swojej śmierci , bo jak już coś stanieje i tak coś nowszego wyjdzie do tej pory , zatem trzeba wyczuć odpowiedni moment i kupić raz a dobrze a potem nie płakać że moglem to i tamto bo i tak za tydzień już coś taniej jest i nowsze :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i prosty . nie jestem zadnym fanbojem nv ani ati - mialem juz i to i to - ale teraz w testach raz jest lepsza nv a raz ati. Moze to wina tego ze jak zwykle ati musi wypuscic poprawione stery hehe .. Zreszta mysle ze warto poczekac obecnie bo ceny bede spadały gdyz nv musi zejsc z cen 260 i 280 .. no i waluty tanieją ...

Nawet r600 czasem był lepszy od 8800, jednak liczy się jak często jest lepszy a tu wygrywał wówczas 8800. Tym razem overal to ATI ma sporą przewagę. 8800 GTS jest mimo wszystko wolniejszy. Poza tym przy takich samych wynikach lepiej wziąć Radka, bo ma lepszy obraz (optymalizacja sterowników). Poza tym nie wiem, czy tobie się przyda, ale może kiedyś, lepsze wyjście TV w Radeonie.

Edit:

Zresztą zobacz co polecają niezależne i poważne portale:

tomshardware

AnandTech

Co do 260 i 280. Tanieć będą wolniej niż Radeony, bo ATI jest tańsze w produkcji, a i tak są sporo droższe, na przykład 4870 pokonał w Full HD 7 do 3 gtx260 na Tomsie. Bardzo dobrze wykonany test. Cena 260tki to 950zzzzł 4870 masz już ok 700zł. Dla mnie całkowita klęska 260tki, karta nadaje się już do muzeum.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Poza tym przy takich samych wynikach lepiej wziąć Radka, bo ma lepszy obraz (optymalizacja sterowników).

Jesli mi to napisze elektronik pracujacy dla serwisu glownego , serwisujacego te rzeczy lub specjalisci branzowi nie zwiazani to sie zgodze. Jesli pisze mi to osoba z forum to smiac mi sie chce. Po czym wnioskujesz , ze ma lepszy? Bo tak? Moze : bo widzialem? Wiesz jakie uklady obie firmy stosuja itd?

 

Rozwala mnie ten tekst. Co jakis czas wyplywaja te same "patenty". Ati ma zawsze lepszy obraz od lat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeon Sapphire HD4870 właśnie do mnie dotarł , na dniach powinno dotrzeć Accelero i Zalman ZM-STG1. Jakie do tego stery dobre będą ?

Jutro powinny ukazać się Catalyst 8.7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konieczna jest wymiana tego chłodzenia do HD47 ?

Koniecznie to tu trzeba zrobić porzadek w tym temacie bo robi sie coraz wiekszy śmietnik.

Chcesz miec ciszej/chłodniej - wymieniaj, nie chcesz - nie wymieniaj geezz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest już recka HD4870 vs GTX 260 na egiełdzie:

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4400

 

To się nazywa profesjonalnie zrobiona recenzja. Ogólnie po większości przeprowadzonych testów można napisać, że w starciu dwóch tytułowych kart jest remis, ale trzeba dodać, że trudniej ma radeon z racji 512MB RAM, najlepiej widać to w stalkerze z włączonym aa, gdzie radek nie mógł odpalić. Trzeba poczekać na wersję 1GB HD4870. Wtedy chyba go wezmę a swojego wysłużonego 7900gs zostawię sobie jako kartę na czarną godzinę. Chyba nie ma sensu jej sprzedawać, bo nawet 100zł za nią nie dostanę teraz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli mi to napisze elektronik pracujacy dla serwisu glownego , serwisujacego te rzeczy lub specjalisci branzowi nie zwiazani to sie zgodze. Jesli pisze mi to osoba z forum to smiac mi sie chce. Po czym wnioskujesz , ze ma lepszy? Bo tak? Moze : bo widzialem? Wiesz jakie uklady obie firmy stosuja itd?

 

Rozwala mnie ten tekst. Co jakis czas wyplywaja te same "patenty". Ati ma zawsze lepszy obraz od lat...

hmm co do lepszego obrazu na kartach ATI... przykład z życia wzięty.. wymieniłem 8600GT na hd 3870.... opierdziel od żony standart że co pół roku musze coś w tej skrzyni wymieniać, ale to taki offtopic... ;p

jak wiadomo kobiety lepiej niż faceci rozróżniaja barwy... po 3 minutach siedzenia przy kompie slyszye od żony, że obraz jest wreszcie bardziej nasycony i oglnie ładniejszy niż na starej grafice...

żona kompletny komputerowy "wół", a już napewno z niej żaden fanboy nv czy ati.

sam też jestem zdania że ati ma lepsze odwzorowanie barw na swoich kartach...

 

inna bajka żę na kartach voodoo serii 2000, 3000 obraz był z bezkonkurencyjny ... ale to już było i nie wróci więcej :-/

ps. inż. teleinf. pracujacy jako elektronik ;p

Edytowane przez meilbox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę wszędzie prawie wygrywa gx2 nowa nv to porażka jak dla mnie (chyba że ceny poleca ostro w dół). Najlepszym wyborem chyba jest 4850 +mod

W sumie to gx2 nie ta waga :unsure:

 

 

Co do jakości to mam wrażenie jak gdyby ATI jest jak LCD w porównaniu do CRT mniejsza paleta i odwzorowanie barw ale za to kolory bardziej ostre i "żywe"

http://xbitlabs.com/articles/video/display...-hd4850_19.html ten test mnie trochę zniechęcił do ATI widać że karta oddaje jak gdyby mniej szczegółów gorsze cienie, i zaostrza róznice przejścia ze światła oświetlającego hale do otoczenia . Mniej realistyczna. to jest moja opinia

Edytowane przez HeretyK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co do argument lepiej nasycone kolory , skoro w nvidii można cyfrowo podbić nasycenie :lol2: . Jak się kupuje karty najtańsze to nie dziwcie się , że obraz jest do bani. Między tymi samymi kartami poszczególnych producentów znajdziecie z lepszym i gorszym obrazem i nie oczekujcie nie wiadomo jakiego obrazu od karty za 150zł. Sam jak zmieniłem 8600gt palita na 9600gt evga to jakość obrazu wzrosła znacznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co do argument lepiej nasycone kolory , skoro w nvidii można cyfrowo podbić nasycenie :lol2: . Jak się kupuje karty najtańsze to nie dziwcie się , że obraz jest do bani. Między tymi samymi kartami poszczególnych producentów znajdziecie z lepszym i gorszym obrazem i nie oczekujcie nie wiadomo jakiego obrazu od karty za 150zł. Sam jak zmieniłem 8600gt palita na 9600gt evga to jakość obrazu wzrosła znacznie.

Tak, ale takie podbijanie nasycenia to zniekształca jeszcze bardziej obraz. Na ATI wszystko bylo bardziej ostre, teraz po kilku godzinach siedzenia na necie i czytania artykułów bolą mnie oczy, takiego problemu nie miałem na 9800pro, ani 9500@pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to wina palitowskiego 8600gt , właśnie na tej karcie obraz jest mniej ostry i nawet mniej nasycony. To jest karta niskobudżetowa i nie spodziewaj się cudów , zapodałbyś referenta 8600gt i już miałbyś lepszy obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to wina palitowskiego 8600gt , właśnie na tej karcie obraz jest mniej ostry i nawet mniej nasycony. To jest karta niskobudżetowa i nie spodziewaj się cudów , zapodałbyś referenta 8600gt i już miałbyś lepszy obraz.

Hmmmm... Możliwe, ale wkrótce będzie przesiadka na HD4850. :) Nie ukrywam, że zawsze faforyzowałem ATI, ale kupowałem bardziej opłacalne. :)

PS. Wychowałem się za czasów, jak R300 królowało. :D

Edytowane przez HucK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to wina palitowskiego 8600gt , właśnie na tej karcie obraz jest mniej ostry i nawet mniej nasycony. To jest karta niskobudżetowa i nie spodziewaj się cudów , zapodałbyś referenta 8600gt i już miałbyś lepszy obraz.

Jeśli monitor i karta są połączone przez kabel DVI nie ma mowy o utracie jakości obrazu między kartami opartymi o ten sam GPU.

Przecież sygnał video przesyłany jest cyfrowo - chyba jest to jasne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestes w bledzie

 

dochodzi jeszcze sprawa przetwornikow

zastosowanych kondensatorow ktore moga powodowac pewne zaklocenia

filtrow itp

??? w DVI ? kondesatory? filtry? jakie filtry? przetworniki ? jakie przetworniki ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestes w bledzie

 

dochodzi jeszcze sprawa przetwornikow

zastosowanych kondensatorow ktore moga powodowac pewne zaklocenia

filtrow itp

Przy połączeniu analogowym TAK (DVI-A) ... przy połączeniu cyfrowym (DVI-D) z cyfrowym panelem (np. dzisiejsze LCD) NIE

 

Jeśli monitor i karta są połączone przez kabel DVI nie ma mowy o utracie jakości obrazu między kartami opartymi o ten sam GPU.

Przecież sygnał video przesyłany jest cyfrowo - chyba jest to jasne?

Przy cyfrowym DVI (DVI-D) nawet na innym GPU nie będzie "utraty jakości" Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie nie powinno byc zadenj roznicy

 

ale jak pokazuje praktyka - mozna ja zaobserwowac

Przy cyfrowym połaczeniu DVI-D ? To tak jak byś powiedział że z dysków twardych Seagate obrazy i muzyka są wyższej jakości niż z dysków Western Digital !!! :blink:

 

ps. i pomyśleć że są na świecie ludzie widzący różnicę pomiędzy jednym połączeniem cyfrowym a drugim ... a są też tacy którzy nie widzą różnicy pomiędzy D-SUB a DVI-D :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam ten link na rozwianie watpliwosci czy sa przetworniki czy ich nie ma, a takze do dalszych przemyslen

 

 

moge dodac ze obraz na roznych gpu moze sie roznic, ale nie ma mowy o utracie jakosci tym bardziej poprzez rozne kable

Edytowane przez fernandez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema,

 

czt ktos mial doczynienie z Gainwardem HD4870 moge go miec za 718 PLN lub Powercolor za 738 PLN , i tak sie zastanawiam bo Gainward zostal przejety przez Palit'a i czy nie wymyslili tam jakiegos sticker'a z gwarancja. Poza tym gainward 1-szy raz robi ATI i nie wiem czy nie doplacic te 20 PLN wiecej do powercolor'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...