Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

niestety juz zamowilem. Nie moglem czekac, do 15:00 musialem zlozyc zamowienie. Jak bede mial plombe to sobie z nia i tak poradze. A o chlodzenie to sie nie martwie. Dla mnie to wogle go moze nie byc. I tak z czyms tam wjade ale jeszcze nie wiem z czym. Czekam na pojawienie sie nowego Thermalright'a T-rad2. Z zamontowana 12cm bedzie zajmowac tylko 2 sloty natomiast accelero S1 zajmuje 2,5 i slot PCI bede mial zasloniety a musze gdzies wsadzic X-FI creative'a bede mial jeszcze wolny slot PCI nad karta ale nie chce tam nic montowac zeby gorąco z wierzchu PCB mialo sie gdzie wydostawac. Plyta Asus P5Q Deluxe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytalem ale dalej mam watpliwosci. :)

 

Czy po "doswiadczeniach" z kartami roznych producentow zostal mniej wiecej ustalony mniej awaryjny producent?

Przymierzam sie do zakupu 4850 i celuje w ceny od Powercolor'a do Sapphire'a. Sklaniam sie ku Sapphire bo juz nie jedna karte mialem od nich, niektore lepsze, niektore gorsze.

 

Pytam sie bo niektorzy mowia ze referenty tylko naklejka sie roznia, a niektorzy ze Powercolor'y i Gigabyte'y to szroty.

Czy cos sie ustabilizowalo ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytalem ale dalej mam watpliwosci. :)

 

Czy po "doswiadczeniach" z kartami roznych producentow zostal mniej wiecej ustalony mniej awaryjny producent?

Przymierzam sie do zakupu 4850 i celuje w ceny od Powercolor'a do Sapphire'a. Sklaniam sie ku Sapphire bo juz nie jedna karte mialem od nich, niektore lepsze, niektore gorsze.

 

Pytam sie bo niektorzy mowia ze referenty tylko naklejka sie roznia, a niektorzy ze Powercolor'y i Gigabyte'y to szroty.

Czy cos sie ustabilizowalo ??

 

Ja mam Gigaszrota zarówno płyte jak i karty i jest wsio OK :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Gigaszrota zarówno płyte jak i karty i jest wsio OK :rolleyes:

Tzn. ja nie twierdze ze to szroty tylko cytowalem tak dla sprostowania :)

And how about POWERCOLOR? jakies zastrzezenia ?

 

Wiem ze swego czasu SAPPHIRE dodawalo pendrive'a do BOX'a 4850 ... czy ten mily gest jest aktualny ?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co zrobiłeś z poprzednią 4850?.

Z tego co pamiętam,miałeś problemy z temp w Furmarku.

Reklamacja?,sprzedaż,?

Pytam z ciekawości.

gigabyte'a sprzedalem a asusa wkladam do komputera, ktorego teraz skladam. Obydwie mialy ten sam objaw wiec to na pewno nie karty, a troche przemodelowalem wnetrze kompa, wiec stwierdzilem ze wezme 4870 bo dostalem w ładnej cenie 710 PLN a niech chce liczyc na kolejna 4850, ktora bedzie sie taka samo zachowywac. Poza jak na razie 4870 nie musze podkrecac 750/3600 mi na razie do 1280x1024 wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tam zakupiłem Powercolor 4850 z ESC za 469zł. Chłodzenie było na nim z 3 dni wczoraj została grafa rozdziewiczona i założyłem na niej S1 + Fender 12 + radiatory na pamięci i sekcje zasilania. Thx CZEKU za "FENDERA :)"

 

Teraz jestem w pracy później wkleje zdjęcia.

 

Z tego co zauważyłem to grafa rozgrzewa się więcej niż 8800GT, podczas puszczania marka przy ustawieniach rdzenia 700Mhz i 1050Mhz pamiętki temepratury oscylowały w okolicy 56*C i tak nieźle na std. ponad 90*C w stresie :)

 

Xibi :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Zawsze w środę. Zazwyczaj tuż po 20-stej są dostępne. Skoro 8.6 ukazały się 18 czerwca, to bardzo prawdopodobne było że 8.7 ukażą się właśnie dzisiaj.

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11507 3DMark 06 :S [700/1050 i E6550 na 3,36 GHz]. Skoro ta karda bije 8800GT to myślałem że 8800GTS 320 też da radę a tu w Markach po OC remis :D

Przynajmniej PCB mi pasuje do koloru Fesera, ale to mogłem osiągnąć taniej kupując inny kolor niemieckiej wody >.>

 

Btw. Czy wam też się tak niemiłosiernie grzeją pamięci? Nawet na standardowych taktach z radiatorkami Enzotecha i Fanderem na pełnych obrotach wiejącym prosto na nie trudno na nich utrzymać palec >.>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim Gigabyte dopiero wpisanie 1.263 dawało 1.21v. Wpisanie 1.21 dawało tylko 1.16v

 

Sprawdzę. Przy ustawionym 1.21v gpu max kręciłem na 740 MHz, przy 750 MHz było już nie stabilnie. Czyli teoretycznie, jeśli masz rację to powinno 750 MHz przekroczyć. Szkoda że nie mam miernika pod ręką to by to szybciej sprawdził.

Nic to nie dało, 750 dalej nie stabilnie, pozostaje mi tylko zabawa ołówkiem, ale to dopiero jak wymienię chłodzenie.

 

11507 3DMark 06 :S [700/1050 i E6550 na 3,36 GHz]. Skoro ta karda bije 8800GT to myślałem że 8800GTS 320 też da radę a tu w Markach po OC remis icon_biggrin3.gif

Przynajmniej PCB mi pasuje do koloru Fesera, ale to mogłem osiągnąć taniej kupując inny kolor niemieckiej wody >.>

 

Btw. Czy wam też się tak niemiłosiernie grzeją pamięci? Nawet na standardowych taktach z radiatorkami Enzotecha i Fanderem na pełnych obrotach wiejącym prosto na nie trudno na nich utrzymać palec >.>

 

Przetestuj w najnowszym 3dmarku, wersja 06 zaniża trochę wyniki nowych radków. Karta inaczej sie zachowuje w 3dmaku06 a inaczej w grach. Mi w Vantage gpu score wychodzi 6531 pkt (oc jak w podpisie), a 9800GTX ma ok 5000 pkt.

 

 

W komputronik.pl pojawił się Radeon 4850 Asus 1GB 2xDVI (PCI-E) w cenie 839zł :mur: :mur: (Towar niedostępny. Termin dostawy bliżej nieokreślony. )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Niedawno kupiłem HD4870 i mam taki problem: zmodyfikowałem sobie bios i zamiast std 750mhz wpisałem 790mhz. Gdy odpaliłem od nowa kompa to mi karta nie chciała wskoczyć na szybszy tryb z 500mhz na 790mhz.

Nie wiecie może w czym tkwi problem?

Czyżby trzeba było ustawić na sztywno taktowanie? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy w co masz zamiar grać i na jakim poziomie detali... Mass Effect to jedyna nowa gra w jaką grałem na Radeonie i na 1600x1200 wszystko na max chodziła bez zacięć. Jeśli masz zamiar grać tylko w tak "doskonale zoptymalizowane" gry jak Crysis czy Gothic ]|[ to GTX280 nie wystarczy :S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka:

Czy do 1440x900 wystarczy mi 4850 tka? Czy jak już inwestować kasę to lepiej wybrać 4870-tkę?

Pozdrawiam ;)

Ja na 4850 gram w wiedzmina, assasins creed, nfs pro street w 1680x1050. Wszystko na max i nie ma problemów.

Edytowane przez smirnov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dzisiaj radka 4870 Gigabyte ale strasznie głośne te chłodzenie;/ czy ten accalero pasuje też na 4870?

Racja, głośne jak cholera. U mnie powyżej 30%-35% zaczyna się suszara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dzisiaj radka 4870 Gigabyte ale strasznie głośne te chłodzenie;/ czy ten accalero pasuje też na 4870?

Tak pasuje było już o tym wcześniej. Ustaw na 25 % wówczas temperatura w idlu spadnie ci do 60 a odgłos karty będzie jeszcze znośny. W piątek powinienem dostać Accelero to dam znać co i jak w połączeniu z 4870

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy w co masz zamiar grać i na jakim poziomie detali... Mass Effect to jedyna nowa gra w jaką grałem na Radeonie i na 1600x1200 wszystko na max chodziła bez zacięć. Jeśli masz zamiar grać tylko w tak "doskonale zoptymalizowane" gry jak Crysis czy Gothic ]|[ to GTX280 nie wystarczy :S

Gothic3 na 8800GT juz w tej rozdzielczosci na max chodził.Tu niestety czerwoni dają plamy ze sterami do tej gry i widac to po nie działającym CF przykre ale prawdziwe SLI ma się dobrze w tej grze.. Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dostałem nowe cześci do kompa ;) wszystkie potrzebne czesci (plyta, procek, ram, etc) no i HD4870 od Sapphire :D

 

Wczoraj kompa złożyłem do kupy a dzisiaj zajme sie instalowaniem windowsa i zaczne katowac moja nowa grafe :D

Edytowane przez Proofit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakiej wysokości mogą być radiatorki na sekcje zasilania?? chodzi o odstęp od sekcji zasilania do radiatorka s1

Ja mam radiatorki od S1 na sekcji zasilania i wszystko sie mieści. Na pamięci dalem niższe od TT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakiej wysokości mogą być radiatorki na sekcje zasilania?? chodzi o odstęp od sekcji zasilania do radiatorka s1

max takiej jak to co jest w orginale :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dotarł do mnie Asus 4870. Po dokładnych oględzinach bardzo zaniepokoiła mnie jedna rzecz. Otóż na kondensatorach, markerem narysowane są kreski (patrz zdj). Co to może oznaczac, bo przecież to nie jest normale, a kartę kupiłem w sklepie.

 

Dołączona grafika

 

 

Catalyst A.I. wyłączacie?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Ramgis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...