Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj dotarł do mnie Asus 4870. Po dokładnych oględzinach bardzo zaniepokoiła mnie jedna rzecz. Otóż na kondensatorach, markerem narysowane są kreski (patrz zdj). Co to może oznaczac, bo przecież to nie jest normale, a kartę kupiłem w sklepie.

 

http://images24.fotosik.pl/250/5548ed6920af70ee.jpg

Catalyst A.I. wyłączacie?

 

Pozdrawiam

Oznacza, że przeszły kontrole jakości.

 

Temperaturki

Arctic Cooling S1 + Turbo Modul + red plate

after 10-20min FurMark.

 

Front, GPU-Z in C°

66 / 76 / 62

Dołączona grafika

 

Backside, GPU-Z in C°

66 / 76 / 62

Dołączona grafika

 

..later backside, GPU-Z in C°

76 / 84 / 72

Dołączona grafika

 

 

next test:

 

Arctic Cooling fan, 12cm, 1200 rpm, no ramcooler, no Turbo Modul's

 

Front, GPU-Z in C°

76 / 85 / 72

Dołączona grafika

 

Backside, GPU-Z in C°

66 / 76 / 62

Dołączona grafika

 

Source:

http://www.forumdeluxx.de/forum/showthread...293#post9575293

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Chłodzenie AC Silencer 5 rev3 wejdzie na 4870 oraz CoolerMaster CoolViva Z1, i jakie to ma wymiary dzięki za odpowiedzi.

Edytowane przez Fishu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko do osob ktore juz oczywiscie maja radka , zamierzam kupic ktoras z referencyjnych konstrukcji (nie chce mi sie czekac na jakies "autorskie" chlodzenia producentow)

-czy oprocz naklejki (ktora imo najladniejsza jest u sapphire) czyms sie roznia te karty ?

Generalnie niczym ;)

chodzi mi o wyposazenie ? .. w niektorych reckach widzialem ,ze bodaj do asusa jest jakis futeral ??? do plytek ... a sapphire mialo bodaj pendrive`a???

W moim "Szafirze" nie było pena niestety ;(

... jakos w sklepach nie widze wzmianki na temat tego "bonusowego" stuffu zatem was pytam .. czy jest sens sie zastanawiac nad firma?

Też biłem się z tym dylematem i stwierdzam, że w wypadku referencyjnych 4870 - na dziś - nie ma sensu. Patrz na firmę (a nawet sklep!) i długośc gwarancji. Tym mogą się dziś różnić jedni od drugich.

 

A tak przy okazji (dawno nie gniotłem niczego na ATI), czym (soft) obecnie najlepiej zapanować nad obr. wentyla i monitorować temp. w RADKACH? ?

Edytowane przez JeRRy3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Niedawno kupiłem HD4870 i mam taki problem: zmodyfikowałem sobie bios i zamiast std 750mhz wpisałem 790mhz. Gdy odpaliłem od nowa kompa to mi karta nie chciała wskoczyć na szybszy tryb z 500mhz na 790mhz.

Nie wiecie może w czym tkwi problem?

Czyżby trzeba było ustawić na sztywno taktowanie? :unsure:

Hej, nikt mi nie odpowiedział a sprawa bardzo wkurzająca. :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego ,że nikt nie wie co Ci odpisać hę?

Chłodzenie na 4850 ref robił chyba idiota...Nie miałem okazji obejrzeć go dokładniej uprzednio.Jak zobaczyłem przegrodę między wentylatorem ,a sekcją zasilania.... :razz: .No rany -choć małą dziurkę można było zrobić aby zruszyć ten "pasywny skis" miedzy słupkami radiatora....Mój pomysł na tymczasowe chłodzenie(zanim bloczek plus chłodzenie sekcji rozwiążę) to zdjęcie całości i założenie bez tworzywa i..wentyla.Ale dostanie inny -z mobaska zapewne zasilany ,cichszy i wydajniejszy.

EDIT -kupię chłodzenie na 4850 lub 3850....Bez wentyla może być i tworzyw.

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale marudzicie z tymi tempami na 4850. Ja mam 2 sztuki wykrecone na 700/1100 FanFix na 35% + 120mm Scythe wieje z boku i temp 1 karty to 46* a drugiej 36* w IDLE ;] Na ta druga wentyl wieje calkowicie na 1 troche mniej dlatego taka roznica :)

 

Będe musial szybko zmienic płytke na X38 bo na procu 4.4GHz 1220mhz na ramach w 3dm06 mam 19tys. pkt. Mało :P

 

pozdro

Edytowane przez Fisher15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam radiatorki od S1 na sekcji zasilania i wszystko sie mieści. Na pamięci dalem niższe od TT.

Chodzi mi o dokładną wysokość w mm. Mam już radka 4850, ale jeszcze nie mam S1 i chciałem już sobie ustukac jakieś radiatorki ale nie wiem jakiej wysokości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie na 4850 ref robił chyba idiota...

Dokładnie nie dość, że głośne to jeszcze źle zrobione. Nie wiem, po co oni wszystko ze sobą połączyli gpu, ram, zasilanie. Chłodzi to jeden radiator i do tego mały głośny bzyczek. Efekt jest taki ze 2min furmarka i 100C stopni, przy wentylu na max 90C. Mogli dać chłodzenie takie jak w mojej poprzedniej grafie, HD3870 jeśli już nie dwuslotowe to, chociaż podzielić tak jak w niej wszystko osobno gpu, ram zasilanie na innym radiatorze.

Wojowałem wczoraj cały dzień z tym chłodzeniem nawet wmontowałem to od HD3870 bez tego plastiku plus swoje duże radiatory na ram i sekcje zasilania. Było nawet znośnie Ati tool max 75C natomiast już furmark 90C i rosło dalej. Zauważyłem, że ramy w idlu są juz strasznie gorące nawet na tych moich miedzianych radiatorach pewnie one podgrzewają temp na referencyjnym i to ostro. OC nawet niezłe 700/1100 i 7100 gpu mark, ale co z tego jak nawet na stockowym jest piec :angry: . Aha, jakie jest mniej więcej standardowe napięcie na gpu w stresie bo u mnie jest 1.19V bez żadnych modów??

Edytowane przez bobrix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale marudzicie z tymi tempami na 4850. Ja mam 2 sztuki wykrecone na 700/1100 FanFix na 35% + 120mm Scythe wieje z boku i temp 1 karty to 46* a drugiej 36* w IDLE ;] Na ta druga wentyl wieje calkowicie na 1 troche mniej dlatego taka roznica :)

Taaa -masz chłodno i zapewne cicho :wink:

@bobrix -miedziane radiatorki o ile dobrze ciepło odbierają to nieco niechętnie je oddają.Taka natura miedzi ,że wymaga mocnego nadmuchu/cieczy.Na pamięć proponuję jednak Alu...Nieco słabsze w odbiorze ale łatwo oddaje(bez kumulacji) ciepło.Miedź jest dość specyficzna.Świetna do układów WC....

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie co do eadeona 4870.jak zrobie fan fixa i ustawie obroty wentyla na 65% to jaka on bedzie mial glosnosc mniej wiecej w decybelach???

ponizej 30dB????

Bedziesz miał 50db i bedzie wsysac Ci kable w komputerze, a dyski wpadna w wibriacje i zasilacz bedzie sie kopcił bo stary wiesz ile wtedy pradu wezmie taki wentyl !!

Od 58 strony zaczyna sie sam bełkot i ,mniej konkretnych rzeczy, az mi sie czytac tego nie chce powoli.

Sprawdz sobie najpierw, Jak Ci 50db nie przeszkadza to daj na 100% wentylator nawet.Ustaw sobie najpierw w windzie manualnie i zobacz czy Ci ten halas odpowiada...

 

A mysle ze "eadeon 4870" Ci nie odpowie na takie pytanie...no chyba ze kondesatorem Ci zapiszczy alfabet morsa

Edytowane przez Jang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mysle ze "eadeon 4870" Ci nie odpowie na takie pytanie...no chyba ze kondesatorem Ci zapiszczy alfabet morsa

No przecież nie napisał ,że pyta kartę :rolleyes: .Napisał "pytanie co do eadona" ,a nie "pytanie do eadona".Różnica zasadnicza więc mogłeś mu literówkę odpuścić(choć IMO bije w oczy) :wink: .Każdy robi takie babole -patrz u Ciebie "kondesatorem"(a przy okazji to prędzej cewką) :wink:

EDIT -z tym wróżeniem(poniżej) to racja....A wystarczy kompa przenieść do innego pomieszczenia(do piwnicy czy na werandę :razz: ) i już mamy co innego hehe....

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, przepraszam... zwracam honor ale troszke sie denerwuje czytajac nastepny post ktory ktos cos pyta jakbysmy wrozkami byli... przeciez mozna napisac do kogos na PW.

 

Co do karty to u mnie niezle gra GRID nagrzewa GPU, bardziej niz Crysis...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.Co do karty to u mnie niezle gra GRID nagrzewa GPU, bardziej niz Crysis...

No dziś rozbieram koleżankę kartę i popatrzę co jej mogę zasadzić(gra słów...chyba zamierzona :wink: ) na grzbiet.Problem tylko z sekcją, bo zwyczajowo od kilku lat chłodzę ten "rejon" karty ,a tu Ati "proponuje" chyba radiator z dwupoziomowym spodem.Nieco piłowanka się zanosi i kombinacji jeżeli mam tam bloczek dorobić.Szkoda mi kombinować z zakupem fullcovera -mam blok na GPU na kablach już więc....Ale tymczasowo jak pisałem bez tworzywa i z innym wentylem pochodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Catalyst A.I. mam zawsze ustawione na standard a odświeżanie pionowe zawsze wyłączone :rolleyes:

Catalyst A.I powoduje czasem pogorszenie jakości renderingu (szczególnie filtrowanie tekstur).

 

Odświeżanie pionowe musi być włączone jeśli nie chcesz widzieć artefaktów w postaci "dzielenia" się obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dzisiaj dotarł do mnie Radeon 4870 (Sapphire) i jak na razie jestem bardzo zadowolony, choc martwi mnie trochę temperatura (75-80 w Idle?).

 

Zastanawiałem się, ile można z tej karty wyciągnąć (przynajmniej na standardowym chłodzeniu) ? Jaka temperatura uchodzi za bezpieczną?

Skorzystałem z automatycznego dostrajania Overdrive (wyszło 780 rdzeń i 1090 pamięć). Zostawić na tym poziomie, czy próbować dalej?

 

Jeszcze jedno - instalować Catalysta 8.7 (Beta) ? Jakieś hotfixy?

Edytowane przez De Futura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dzisiaj dotarł do mnie Radeon 4870 (Sapphire) i jak na razie jestem bardzo zadowolony, choc martwi mnie trochę temperatura (75-80 w Idle?).

U mnie na radku 4870 taka sama temp 75-78;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do was pytanie.co myslicie o tym zestawie???

c2d e8200 +thermaltake v1

asus radeon 4870

asus p5k pro

pdp patriot 800mhz 2x1gb cl4

chieftec cft 500a 12s

monitor sony 19" ??

Weź monitor 22" jednak po tygodniu na przyzwyczajenie kiedy będziesz się czuł, jak byś miał zeza zbieżnego lub siedział w kinie w pierwszym rzędzie zaczniesz doceniać rozmiar matrycy. Ta karta uciągnie bardzo dobrze wszystkie gry w 1680*1050, czyli natywnej rozdziałce panoram 22". Polecam IIyamę, jest na prawdę wporzo. W temacie o monitorach 22" masz co nieco o tym.

Pamięci trochę słabe jak na taki zestaw, weź 1066 dual chanel jakieś. 2*2GB też by mogło być, choć 2*1 może starczyć.

Płyta główna... co wy z tym asusem pro? Wcale się lepiej na nim nie kręci, a są większe problemy z biosami etc. Weź lepiej P5Q albo jakąś na P45, w dziale o płytach pod 775 na pewno coś ciekawego znajdziesz. Po co się ładować P35, który był problematyczny i już jest nieco starszawy. Asus pro ma 8 faz, które dokładnie nic nie pomagają w OC, bo jego osiągi u przeciętnego użytkownika są takie jak P5K z 3 fazami, a czasem nawet gorsze. Co do zasilacza dopytaj innych, nie moja działka, ale było ostatnio, ze to aż nadto jest 500W do 4870, starczyło by w Crossfire dwie takie zmontować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...