Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

[głosem starej cyganki] Jak na moje oko to tak w przyszłości...

 

 

miedziane radiatorki o ile dobrze ciepło odbierają to nieco niechętnie je oddają.Taka natura miedzi ,że wymaga mocnego nadmuchu/cieczy.Na pamięć proponuję jednak Alu...Nieco słabsze w odbiorze ale łatwo oddaje(bez kumulacji) ciepło.Miedź jest dość specyficzna.Świetna do układów WC....

Mógłbyś mi napisać skąd wziąłeś tą ciekawą informację? Nigdzie jeszcze takich teorii nie słyszałem [tzn. nigdzie nie wiedzieli skąd się wziął ten pomysł...]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lanc spokojnie :lol2: Chodzi mi o to ze nie wiem co wziac - 9600gt od Asusa - sprawdzona , z dobrym coolerem, albo Radzia 4850 , grzejacego sie , niekiedy nawet sypiacego artami, z jak narazie z nie do konca dopracowanymi sterownikami ( choc juz lepiej od seri 3000). Gdyby autorskie konstrukcje wyszly w ciagu powiedzmy 2tyg , bylbym w stanie poczekac, ale jezeli mowa o 2 miesiacach to biore Nvidie.

Edytowane przez Kuba111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tego jest regulacja obrotów na Radku. Jak tempy będa za wysokie zawsze można zmienić chłodzenie na AC Accelero S1 Rev.2 i masz zimną kartę ;)

 

Kupno 9600GT (mająć do dyspozycji większą gotówę) w tym momencie to głupota, chyba że ktoś jest fan boy'em NV :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za udzielenie odpowiedzi na moje pytanie.

 

Czy zmiana karty z Nvidii na Ati bez postawienia nowego systemu ma jakiś wpływ na wydajnośc?

Pytam jako laik i wolę się upewnic, bo w przypadku formatu muszę uzyskac nowy klucz do Visty.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za udzielenie odpowiedzi na moje pytanie.

 

Czy zmiana karty z Nvidii na Ati bez postawienia nowego systemu ma jakiś wpływ na wydajnośc?

Pytam jako laik i wolę się upewnic, bo w przypadku formatu muszę uzyskac nowy klucz do Visty.

 

Pozdrawiam

Niestety ma - przy dobry wiatrach (czyt. dokladne wyczyszczenie sterownikow, wyjecie nVidii, wsadzenie ATi, odpalenie kompa, instalacja sterow) wszystko powinno dzialac, ale... Ja na poprzednim sprzecie (GF 7600 zmieniany na X1950PRO i WinXP Prof) poczulem i zauwazylem (3DMark, ogolne odczucia z dzialania kompa, czasem blue screen z pupy...) kilku-kilkunastostopniowy spadek wydajnosci grafy w stosunku do swiezego sys i sterow instalowanych "na czysto", a nie po deinstalce GF-a...

Przy zlych wiatrach sys wogole nie wstanie, ale to na szczescie zdarza sie dosc rzadko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, mozecie jeszcze napisac przy jakich procentach ( np 30, 50 , 60 , 80 %) jaka jest predkosc obrotowa, przy jakiej predkosci slychac wyraznie wentyl. Czy zasne w nocy , z wlaczonym komputerem (idle)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ma - przy dobry wiatrach (czyt. dokladne wyczyszczenie sterownikow, wyjecie nVidii, wsadzenie ATi, odpalenie kompa, instalacja sterow) wszystko powinno dzialac, ale... Ja na poprzednim sprzecie (GF 7600 zmieniany na X1950PRO i WinXP Prof) poczulem i zauwazylem (3DMark, ogolne odczucia z dzialania kompa, czasem blue screen z pupy...) kilku-kilkunastostopniowy spadek wydajnosci grafy w stosunku do swiezego sys i sterow instalowanych "na czysto", a nie po deinstalce GF-a...

Przy zlych wiatrach sys wogole nie wstanie, ale to na szczescie zdarza sie dosc rzadko.

Ja miałem 8800gts 640mb to poprostu wyciagłem, włozylem 4850 i zainstalowalem do niej sterowniki i zadnych problemow nie mam.Zalezy jak sie ulozy wszystko.Jak Ci system zacznie sie sypac to wgrasz sobie na nowo....mi chodzi ok i narazie nic nie grzebie.Sterowniki NV nadal sa w moim systemie nie tkniete...

Takze moze sie sypac, a nie musi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ma - przy dobry wiatrach (czyt. dokladne wyczyszczenie sterownikow, wyjecie nVidii, wsadzenie ATi, odpalenie kompa, instalacja sterow) wszystko powinno dzialac, ale... Ja na poprzednim sprzecie (GF 7600 zmieniany na X1950PRO i WinXP Prof) poczulem i zauwazylem (3DMark, ogolne odczucia z dzialania kompa, czasem blue screen z pupy...) kilku-kilkunastostopniowy spadek wydajnosci grafy w stosunku do swiezego sys i sterow instalowanych "na czysto", a nie po deinstalce GF-a...

Przy zlych wiatrach sys wogole nie wstanie, ale to na szczescie zdarza sie dosc rzadko.

Gdyby nie wstał to możesz wsadzić znowu NV i spróbować z nią go uruchomić ;)

 

30% ~1750 rpm - IMO daje rade spac ;)

 

60% ~5730 rpm - suszarka :twisted:

 

Tylko pamietaj, ze kazdy ma indywidualne odczucia akustyczne B-)

Ja mam porobione profile dla 25, 30, 35, 40, 45 itd. procent obrotów. U mnie granicą przy której karta chodzi wyraźnie głośniej są 35 i 40%. O ile 25-30-35% to praktycznie żadna różnica, to przy 40% już słyszę kartę wyraźnie. W idle temperatura przy 35% to 60-63 stopni.

 

 

 

35% od rana do wieczora, 25% w nocy ;)

 

Czekam aż troszke odbiję się finansowo i myślę że w przyszłym tygodniu kupie na hd4850 accelero + fander 120mm (do zasilacza). Na accelero kupić też fandera czy coś tańszego, np. accutake albo te śmieszne śmigiełka od ac wystarczą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie wstał to możesz wsadzić znowu NV i spróbować z nią go uruchomić ;)

 

 

Ja mam porobione profile dla 25, 30, 35, 40, 45 itd. procent obrotów. U mnie granicą przy której karta chodzi wyraźnie głośniej są 35 i 40%. O ile 25-30-35% to praktycznie żadna różnica, to przy 40% już słyszę kartę wyraźnie. W idle temperatura przy 35% to 60-63 stopni.

 

 

 

35% od rana do wieczora, 25% w nocy ;)

 

Czekam aż troszke odbiję się finansowo i myślę że w przyszłym tygodniu kupie na hd4850 accelero + fander 120mm (do zasilacza). Na accelero kupić też fandera czy coś tańszego, np. accutake albo te śmieszne śmigiełka od ac wystarczą?

U mnie tylko te dwie wartosci - na codzien/conoc (ale spie w innym pokoju :P) 30 % | ~60 stopni C przy stockowych MHz. Do grania 60 % | ~60 stopni C przy OC 680/1090 MHz po kilku godzinach Crysis/S.T.A.L.K.E.R., Colin DiRT, GRID (narazie nie wiem jak na innych grach, ale chyba nie bedzie gorzej...)

 

Co do wichrow - IMO lepiej kupic zwykla 12 i puscic ja przez kontroler - bedzie i ciszej i wydajniej niz z modulem "TURBO" od AC.

 

OT : Ja caly czas choruje na cos takiego: http://zalman.co.kr/ENG/product/Product_Read.asp?idx=276 - tylko nie wiem jak bedzie z wydajnoscia... Czekam na chwile kiedy w moim szanownym kraju pokaza sie Accelero - narazie nawet na ebay.ie ubogo..., a w sklepach to moge zapomniec... Nie wiem poprostu czy ten Zalman bedzie porownywalny/wydajniejszy... END OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co lepsze radek 4850 w PowerColor czy Gigabyte jest jakas róznica?:) dziekuje z góry..

gigabyte ma mniejsze taktowanie pamieci niz powercolor. 940mhz do 993mhz :)

 

A co do tego czy mam Chlodno i Cicho Miron to odpowiedź brzmi TAK ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z tym biosmodem do 4850. Załadowalem bios (z taktami 700/1100mhz w 3d i zwiększonym napięciem), odpaliłem 3dmarka Vantage i nie przechodzi mi w tryb 3d (podczas testu), tylko jest 500mhz :/ ATI Overdrive wyłączone. Jakieś pomysły?

Edytowane przez Defox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś mi napisać skąd wziąłeś tą ciekawą informację? Nigdzie jeszcze takich teorii nie słyszałem [tzn. nigdzie nie wiedzieli skąd się wziął ten pomysł...]

Pytasz serio czy z przekąsem(bo coś tak mi wygląda)?Od tego zależy moja odpowiedź :wink: .W każdym razie warto pomyśleć czemu elementy bezpośredniego styku z rdzeniem są w nawet wypasionych(drogich) konstrukcjach z miedzi ,a "ożebrowanie" z aluminium(mowa o wieżowcach z wentylatorami).O tym chyba słyszałeś?Ciekawi też fakt ,że 99% radiatorów na renomowanych pamięciach(a nie jakieś z All "super miedź na twoje ramy" :razz: ) to aluminium.....Przy cenie niektórych pamięci np.G.Skilla czy Mushkina "czynnik ekonomiczny" brzmi śmiesznie.Miedź wymaga jak pisałem silnego czynnika odbierającego od niej ciepło -tak jest i basta.A więc nadmuchu porządnego lub chłodzenia cieczą(również bywa to inny metal ,który przy słabszym nadmuchu...).Zresztą nie miejsce tu na takie historie.Innymi słowy -chcesz to wierz, nie -to nie :wink:

"nigdzie nie wiedzieli".Dobre....

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co lepsze radek 4850 w PowerColor czy Gigabyte jest jakas róznica?:) dziekuje z góry..

Przeczytaj temat ?

 

gigabyte ma mniejsze taktowanie pamieci niz powercolor. 940mhz do 993mhz :)

 

A co do tego czy mam Chlodno i Cicho Miron to odpowiedź brzmi TAK ;)

A ty przestań pisać [ciach!]ły jak nie miałeś nigdy tego Gigabyte'a w ręce i przy okazji nie czytałeś tematu, bo jak byś czytał to byś wiedział, że ma tyle samo Mhz na pamięciach co inne referaty... :damage_wall: Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem: od czasu do czasu po restarcie systemu, nia dziala mi fan fix. Laduje sie CCC, ale bez zakladki Ati Overdrive, program gpu-z pokazuje fan speed na 0%. Dopiero po kolejnym restarcie wszystko laduje sie poprawnie. Dodam jeszcze, ze wczesniej mialem tez problem z poprawnym wyswietlaniem obrazu zaraz po starcie windowsa ( 2 razy obraz byl jakby caly w artefaktach, raz w ogole sie nie pojawil jakby nie bylo sygnalu z grafiki, dopiero reset pomagal). Po instalacji hotfixa ten problem znikl ( mam nadzieje, jak dotad robilem juz kilkanascie restartow i jest ok) natomiast ciagle mam problem z fan fix-em. Dodam ze system to win xp sp3, karta firmy gigabyte. Sterowniki 8.6 + hotfix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie:

 

HDMI/HDCP czy jak to zwał, po przejściówce DVI-HDMI na TV LCD hd redy - działa to bezproblemowo w windowzie xp??

 

Kumpel zamierza sklecić pokój do rozrywki, używać tv jako monitora/do grania, do oglądania filmów ma PS3, dorzuci jeszcze xonara któregoś do dźwięku, plus zestaw kina domowego(denon ampli plus jakieś szroty z subem) i sie martwi, czy mu to będzie BEZPROBLEMOWO (rozdziałki na TV) chodzić.

 

Proszę o wypowiedź/PM osoby obeznane praktycznie w temacie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytasz serio czy z przekąsem(bo coś tak mi wygląda)?Od tego zależy moja odpowiedź :wink: .W każdym razie warto pomyśleć czemu elementy bezpośredniego styku z rdzeniem są w nawet wypasionych(drogich) konstrukcjach z miedzi ,a "ożebrowanie" z aluminium(mowa o wieżowcach z wentylatorami).O tym chyba słyszałeś?Ciekawi też fakt ,że 99% radiatorów na renomowanych pamięciach(a nie jakieś z All "super miedź na twoje ramy" :razz: ) to aluminium.....Przy cenie niektórych pamięci np.G.Skilla czy Mushkina "czynnik ekonomiczny" brzmi śmiesznie.Miedź wymaga jak pisałem silnego czynnika odbierającego od niej ciepło -tak jest i basta.A więc nadmuchu porządnego lub chłodzenia cieczą(również bywa to inny metal ,który przy słabszym nadmuchu...).Zresztą nie miejsce tu na takie historie.Innymi słowy -chcesz to wierz, nie -to nie :wink:

"nigdzie nie wiedzieli".Dobre....

Co za bzdury. Jak to możliwe skoro miedź ma prawie dwukrotnie większą przewodność cieplną od aluminium? 401 W/(m*K) w przypadku miedzi i 237 W/(m*K) dla aluminium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dzisiaj dotarł do mnie Radeon 4870 (Sapphire) i jak na razie jestem bardzo zadowolony, choc martwi mnie trochę temperatura (75-80 w Idle?).

 

Zastanawiałem się, ile można z tej karty wyciągnąć (przynajmniej na standardowym chłodzeniu) ? Jaka temperatura uchodzi za bezpieczną?

Skorzystałem z automatycznego dostrajania Overdrive (wyszło 780 rdzeń i 1090 pamięć). Zostawić na tym poziomie, czy próbować dalej?

 

Jeszcze jedno - instalować Catalysta 8.7 (Beta) ? Jakieś hotfixy?

ustaw 25% i tempy spadną do 60 stopni w Idlu, jak dasz 30% to będziesz miał 50 parę. jeśli chodzi o Catalysta 8.7 (Beta)to próbowałem zainstalować na moim Sapphire 4870 ale wywalił mi info że sterownik nie zgodny z wykrytym urządzeniem i miałem niezły obraz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewodnosc cieplna to co innego niz zdolnosc oddawania ciepla do otoczenia. Miron dobrze mowi :rolleyes:

Istna herezja. Nie ma takiego pojęcia naukowego jak "zdolność oddawania ciepła do otoczenia". Jednak jak do ciebie to nie przemawia, to wyobraź sobie rurę o średnicy 1m (duża przewodność) i drugą o średnicy 10cm (aluminum-mniejsza przewodność). Puść przez obie rury swobodnie 100 litrów wody i zobacz, która rura szybciej przepuści wodę do zbiornika (otoczenia).

 

Czego oni was w tej szkole teraz uczą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znowu ktoś teorie spiskowe o przewodnictwie miedzi i oddawaniu ciepła do otoczenia pisze, oczywiście miedz lepiej oddaje i przewodzi, było to nawet poparte badaniami na jakimś zagranicznym portalu, tu na poparcie tezy test ninji http://www.silenthardware.de/reviews/cpu/s...less/index.html , tylko mi nie pisz o nawiewie bo w trybie pasywnym tez wyniki są lepsze jak nie wierzysz to kup 2 wersje ninji i sprawdź

sorry za offtop ale bzdur i wprowadzania innych w błąd nie lubię

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość delavego

PROSZE o odp.

czy ktos da mi rade jakiej firmy wybrac 4870 zalezy mi na dobrym oc mam msi x1950pro i o oc moge pomazyc, wiec prosze o jakies wypowiedzi.

p.s

nie interesuja mnie wypowiedzi czytaj temat albo cos w tym stylu, bo to jest chamstwo, nie czesto bywam na forum i nie mam jak sledzic tego co sie dzieje, dlatego prosze o zwiezla odp.

DZIEKUJE Z GORY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PROSZE o odp.

czy ktos da mi rade jakiej firmy wybrac 4870 zalezy mi na dobrym oc mam msi x1950pro i o oc moge pomazyc, wiec prosze o jakies wypowiedzi.

p.s

nie interesuja mnie wypowiedzi czytaj temat albo cos w tym stylu, bo to jest chamstwo, nie czesto bywam na forum i nie mam jak sledzic tego co sie dzieje, dlatego prosze o zwiezla odp.

DZIEKUJE Z GORY

Z wlasnego doswiadczenia: Sapphire, jak w sigu. Bez zadnego kombinowania, modowania i na stock-owej suszarce zamiast chlodzenia - 4870 nie bedzie gorsze ;)

Z doswiadczenia znajomych: PowerColor

Omijaj zdecydowanie Gigabyte - mialem 3 egzemplarze i sie nie krecily - chyba ze te na PL sa lepsze, bo tutaj straszne padlo.

MSI akurat nie mialem jeszcze w lapach, ale nie omieszkam sprawdzic i dac znac.

Jeszcze taka uwaga - w poprzednim kompie mialem X1950PRO od Club 3D - rewelacja jesli chodzi o jakosc wykonania/cisze/podkrecanie. Nie wiem jak dostepnosc seri 48XX od nich w PL - ale jesli tylko beda w ROI, to napewno zamienie Sapphire wlasnie na Club 3D http://www.club3d.nl/index.php/products/graphics/item/331

Edytowane przez Yamnick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producent jakiego wybierzesz nie ma większego znaczenia - wszystko to konstrukcje referencyjne, czyt. takie same, oparte na projekcie AMD/ATI. Niereferencyjne konstrukcje pojawią się pewnie w sklepach pod koniec lipca/na początku sierpnia. W chwili obecnej podczas zakupu karty patrz na czas gwarancji, opinie o serwisie, dodatki, no i przede wszystkim cenę. Generalnie, najlepiej kupić to, co można dostać najtaniej, a za resztę kupić dodatkowe chłodzenie.

Edytowane przez sarmat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PROSZE o odp.

czy ktos da mi rade jakiej firmy wybrac 4870 zalezy mi na dobrym oc mam msi x1950pro i o oc moge pomazyc, wiec prosze o jakies wypowiedzi.

p.s

nie interesuja mnie wypowiedzi czytaj temat albo cos w tym stylu, bo to jest chamstwo, nie czesto bywam na forum i nie mam jak sledzic tego co sie dzieje, dlatego prosze o zwiezla odp.

DZIEKUJE Z GORY

obecnie wszystkie karty są referencyjne więc nie ma znaczenia którą weźmiesz, ze swojej strony polecam Sapphire lub Asusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...