Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD4850/4870

Rekomendowane odpowiedzi

Ponawiam pytanie :)

 

Dzisiaj dotarł do mnie Radeon 4870 (Sapphire) i jak na razie jestem bardzo zadowolony, choc martwi mnie trochę temperatura (75-80 w Idle?).

 

Zastanawiałem się, ile można z tej karty wyciągnąć (przynajmniej na standardowym chłodzeniu) ? Jaka temperatura uchodzi za bezpieczną?

Skorzystałem z automatycznego dostrajania Overdrive (wyszło 780 rdzeń i 1090 pamięć). Zostawić na tym poziomie, czy próbować dalej?

 

Jeszcze jedno - instalować Catalysta 8.7 (Beta) ? Jakieś hotfixy?

1 post topicu - fan fix... Skoro masz taka temp. to zapewne jeszcze tego nie zrobiles...

Automatyczne dostrajanie, hmmm :lol2: U mnie doszlo do 700/1150 :rolleyes: Tylko 3DMark06 nawet sie nie odpalil :P IMO - tylko reczne ustawienia + testy sa wiarygodne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 3 pytania.

1.Jak jest z temperaturą na hd4870?

2.Będę miał na wydanie ok. 800pln na nową karte graficzną . Posiadam monitor 24" więc będę grał w wysokiej rozdzilczości 1920x1200. I tu moje pytanie brać hd4850 asusa 1gb czy może lepiej hd4870 512mb ,albo poczekać na wersje hd4870 z 1gb pamięci na pokładzie?

3.Moja obudowa jest raczej mała i ma słabą cyrkulacje powietrza czy może być problem z przegrzewaniem się karty na orginalnym chłodzeniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj temat ?

 

A ty przestań pisać [ciach!]ły jak nie miałeś nigdy tego Gigabyte'a w ręce i przy okazji nie czytałeś tematu, bo jak byś czytał to byś wiedział, że ma tyle samo Mhz na pamięciach co inne referaty... :damage_wall:

Dobra Maseł spoko :P

Mój bład, nie miałem karty Gigabyte'a i całego tematu też nie śledze, zmyliły mnie opisy na stronach i hurtowniach gdzie częstotliwość pamięci podana jest jako 940mhz.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz ze idze na 500MHz ? Po czym to rozpoznajesz ?

GPU-Z zakładka sensors w czasie, gdy włącza się następny test. Wynik w 3dmarku też na to wskazuje. Przedtem dla gpu było 6xxxpkt a teraz 5k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 3 pytania.

1.Jak jest z temperaturą na hd4870?

2.Będę miał na wydanie ok. 800pln na nową karte graficzną . Posiadam monitor 24" więc będę grał w wysokiej rozdzilczości 1920x1200. I tu moje pytanie brać hd4850 asusa 1gb czy może lepiej hd4870 512mb ,albo poczekać na wersje hd4870 z 1gb pamięci na pokładzie?

3.Moja obudowa jest raczej mała i ma słabą cyrkulacje powietrza czy może być problem z przegrzewaniem się karty na orginalnym chłodzeniu?

 

Też mam Sapphire w idle było 74 st, w sters około 84 st

Wystarczy zmodyfikować bios - ustawić sobie indywidualnie przy jakiej temperaturze ile wiatrak ma być użyty w %.

Ja mam ustawione:

przy 55 st. 25%

przy 65 st. 32%

przy 75 st. 40%

reszte zakresu zostawiłem fabryczne wartości.

Teraz w idle mam przy 25% temp.51 st (przeglądając internet)

 

Linki do programów:

http://www.techpowerup.com/downloads/1131/...itor_v1.12.html

http://www.techpowerup.com/downloads/1122/...sh_2.0.1.2.html

 

opis:

http://www.hardforum.com/showthread.php?t=1320090

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katowal juz ktos moze radka 4870 na WC ??

Ciekaw jestem na ile pojdzie ta karta na chlodzeniu wodnym

zakladajac wydajny bloczek rzecz jasna i mod bios jesli to pomocne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katowal juz ktos moze radka 4870 na WC ??

no ja mam taki plan - ale mam sredni egzemplarz 4870 stock 800/1100, jutro robie vmoda na 1,5V i ile bozia da tyle zostawie... bloczek mam EK (hyhy od NV 7900 ale da rade)

pamieci i tak sa poza specyfikacja - ATI zwariowalo (rated 1,5V a max to 2,0V !!)

 

niestety montaz calosci zostawiam do czasu dopadniecia nowego procka... byle jaki 8400 4GHz - musze oszczedzac zasilacz bo mam tylko 30A na 12V a wymieniac nie mam zamiaru bo WC w zasilce to grubsza sprawa i nie chce przerabiac tego drugi raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak -PowerColor kilkudniowy z chłodzeniem chwilowo def i fan fixem.OC mizerne z wyboru(symbolicznie przed zmianą chłodzenia na "mokre") 655/1030.Temperatury w swoistej dla referentów normie zbitej nieco Fan fixem :wink: .W grach/markach/Ati tool/pulpicie/filmach wszystko ok -chodzi jak się spodziewałem mniej więcej.Ale ma swoje "si".Otóż zawsze(zawsze -nie po nagrzaniu) przy ładowaniu systemu(ogólnie chwilowo tylko XP przed i po reinstalu) puszcza pojedyncze punktowe arty na czarnych ekranach(testy POST) ,ale nie na tych "systemopochodnych" typu pasek ładowania XP.W BIOS można siedzieć godzinę i nawet nie pyknie sztuki.Arty(?) pojawiają się za każdym startem -czy to po nagrzaniu czy "rankiem o świcie" <_< .Może nie dramat ale...coś tu nie halo chyba.Jest tak od pierwszego uruchomienia po wyjęciu z zafoliowanego pudła.Kolega ma ati 9800 i ma to samo mniej więcej ale miałem kiedyś przed falą NV kilka sztuk Radeonów i nie zauważyłem tam takich numerów.Ktoś coś wie?

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tam zakupiłem Powercolor 4850 z ESC za 469zł. Chłodzenie było na nim z 3 dni wczoraj została grafa rozdziewiczona i założyłem na niej S1 + Fender 12 + radiatory na pamięci i sekcje zasilania. Thx CZEKU za "FENDERA :) "

 

Teraz jestem w pracy później wkleje zdjęcia.

 

Z tego co zauważyłem to grafa rozgrzewa się więcej niż 8800GT, podczas puszczania marka przy ustawieniach rdzenia 700Mhz i 1050Mhz pamiętki temepratury oscylowały w okolicy 56*C i tak nieźle na std. ponad 90*C w stresie :)

 

Xibi :lol2:

*******************

Teraz zapodam zdjęcia:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

I czas na OC rdzenia :)

 

Po pencil modzie trochę pokatowałem grafę i spox :)

800Mhz na rdzeniu leci bez problemu jutro potestuję więcej :)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Xibi :lol2:

Edytowane przez XibalbaPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Dolna fotka ma inny radiatorek na pamięci niż górna.

 

 

GPU-Z zakładka sensors w czasie, gdy włącza się następny test. Wynik w 3dmarku też na to wskazuje. Przedtem dla gpu było 6xxxpkt a teraz 5k.

Ale w Sensors patrzysz na taktowanie w obecnej chwili, czy wykresik pokazujący historię? Bo przecież w trakcie ładowania testu grafa przechodzi w tryb 2D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolna fotka ma inny radiatorek na pamięci niż górna.

 

 

 

Ale w Sensors patrzysz na taktowanie w obecnej chwili, czy wykresik pokazujący historię? Bo przecież w trakcie ładowania testu grafa przechodzi w tryb 2D.

 

Zgadza się :) Ciekawy byłem jak szybko zobaczycie, tak jeden radiator zawadzał, gdyż był za wysoki, więc zmieniłem na niższy. Jak będę miał więcej czasu to spiłuję

i go zamienię, żeby wszystkie były takie same :) tak, żeby ładnie wyglądało :)

Edytowane przez XibalbaPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem to w niedzielę dla x1800xt na czuja bo coś PCI odmówiło współpracy. :)

 

1. Sformatuj dyskietkę z opcją dyskietki startowej.

2. Ściągnij ATIFlash dos

3. Ściągnij bios do radka i zmień nazwę na bios.rom

4. Wgraj na dyskietkę AtiFlash i bios.rom

5. Uruchom ponownie kompa z dyskietki i poczekaj, aż stacja przestanie się świecic

6. Wpisz: "ATIFlash -p 0 bios.rom -f" (f dla pewności, że wymusi wgranie biosu) i odczekaj 30sek

7. Reset i śmiga :)

 

Panowie. Nowe radki nie mają sprzętowego zrzucania video tak jak było to w X1800? :( A myślałem, że dodali do zgrywania HD a tu cofnięcie wstecz. :/

Próbowałem zrobic tak jak powyżej i klapa. Na komendę -i pisze że adapter not found. I wywala bląd 0FL01.

Karta to 4850 gigabyte. Chciałem podnieśc napięcie w biosie i klapa... Komputer uruchamia sie w trybie awaryjnym. Co robic. Mam jeszcze starego radka 3850.

 

Już sprawa załatwiona. Stary atiflash miałem.... :damage_wall:

Edytowane przez alf1313

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Ci to właśnie napisać. ;)

 

Ja jeszcze inaczej zrobiłem. Wsadziłem w PCIx1 x1800xt a w PCIx2 HD4850. Wszedłem do windy i ATIWinFlash-em go wgrałem. Tylko najpierw windows musiał wykryć obie karty. ;)

 

To ja jeszcze raz się przypomnę. HotFix to dodatek do sterownika czy nowszy sterownik? Pytam z tego względu, że nigdy tego nie instalowałem na poprzednich kartach ATI. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Zrobiłem Fan Fix i ustawiłem wiatraczek na 65. Temperatura spadła do ok. 52stopni karta gigabyte. I teraz pytanie ile mogę maksymalnie ustawić prędkość wiatraczka, tak aby w końcu nie wyzipiał? Może lepiej odrazu zmienić chłodzenie? I jeszcze jedno, jakim programikiem mogę sprawdzić jaką temp. karta będzie miała w stresie? sory za głupie pytania ale zupełnie sie na tym wszystkim nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Czy AMACROX WARRIOR AX450-PNF wystarczy do 4850 ? Reszta taka jak w sygnie. Obecnie komputer jest stabilny jak skala, i tego samego chcialbym po wymianie karty.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ktoś ma problemy z flashowaniem WinFlashem pod vistą - kliknąc prawym klawiszem na winflasha i dać uruchom jako Administrator - wczoraj bez problemu przeflashowałem karte pod Vistą x64

 

Natomiast mam inny problem - wgrałem bios w którym w 2D takty sa ustawione na 160/500 - wszystko jest ok z jednym ale w 2D mam takie takty pod warunkiem używania jednego monitora :| - gdy podam obraz na telewizor po HDMI lub na monitor jest ok. Gdy karta pracuje w trybie klonowania (TV+monit) ustawia takty na wartości 3D i nie obniża ich :( - spotkał się ktoś z takim problemem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek zamawiam accelero s1 rev.2 i oczywiście wentylatory. I zastanawiam się czy nie lepiej wziąć zamiast 1szt. 120x120x38 o dość dużym przepływie, 2szt. 92x92x25. Dwa mniejsze pokryją większą część radiatora i przy okazji karty. Będzie bezpośredni nadmuch na sekcję zasilania i memki. Macie z tym jakieś doświadczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem poza domem ,a trafiłem na niezły radiator.Muszę go obrobić korzystając z "obecności" sprzętu.Ale nie znam rozstawu otworów przy sekcji zasilania*.Chcę zrobić radiator na kołkach/śrubach z użyciem pasty zamiast taśmy 3M...Proszę o pomoc jak ktoś zna ten rozstaw.I ponawiam pytanie z postu 2806.

Docelowo posadzę bloczek, 1xwentyl wolnoobrotowy plus radiatory na sekcję i Vram(może ten ostatni też cieczą?).

 

* ~48.5mm -dzięki Opo :wink:

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Accelero na drugim kompie.

Siedzi na 8800GT,zamontowałem mu 120mm i 80mm(wieje na zasilanie).

Dużo także daje generalnie jeśli w budzie jest wentyl na boku obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...