Skocz do zawartości
cavarr

[cpu] Scythe Ninja Giant/ Ninja 2

Rekomendowane odpowiedzi

Scythe nie daje o sobie zapomnieć, tegoroczna oferta miażdży B-)

This will in the name of "Giant Ninja" and was heard by colleagues at the Cebit 2008 discovered. Given its enormous size and 10 dual-heat pipes that this could be true Orochi as a giant-killer prove, but unfortunately, the scanned engineering sample never the market.

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klocek x)

 

jonathan, nie tylko tosty. Po małych przeróbkach będzie można mieć zawsze ciepła kawę czy herbatę ;)

 

edit.

 

Orgiusz mnie ubiegł ;)

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale bydle :D Ciekawe czy ciężki jest montaż tego monstrum.

1.2KG :-P

Jak dla mnie to bez sensu. Robia coraz wieksze kloce, ograniczajace dostep do niektorych elementow. Wydajnosc wcale nie powala, a urokliwe to tez raczej nie jest

W AC coraz trudniej wywalczyć choć 1C, więc wydajność nie będzie dużo lepsza od istniejących konstrukcji. Potrzebna jest nowa technologia na miarę heat-pipe - może OCZ Carbon Cooler coś zmieni :? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olbrzym...

 

Jak ja się cieszę, że mam WC od jakiegoś czasu. Wydajność tej nowej Ninjy może być większa niż wydajność niektórych zestawów WC, ale za to bloczek wodny nie zajmuje tyle miejsca i jest po prostu ładniejszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzalka do kawy jak sie patrzy... Scythe chyba drepta w miejscu <_<

Orgiusz popieram to w 100% ze scythe chyb depta w miejscu ... fakt duzo wypuszcza ten producent coolerów ale co ztego jak (wydaje mi sie ) ze sa bez pomysłu i bez przekalkulowania czy to sie miesci z niektórymi pamieciami czy chłodzeniami Chipsetu ...

zobaczymy jak to bedzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Przesadzacie. To cos idealnie "zrownowazy" mobasa jak mu zapodacie kilogramowa karte nVidii :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzalka do kawy jak sie patrzy... Scythe chyba drepta w miejscu <_<

I to wydaje mi się w tym przypadku najsensowniejszym komentarzem.

 

Przyznam, że byłem zszokowany w pierwszej chwili jak dalece można posunąć się w konstruowaniu coraz to większych radiatorów przy, wydaje się, totalnym braku jakiejkolwiek koncepcji czy pomysłu na optymalizację rozpraszania ciepła. Jednym słowem stare Scythe nadal żywe... choć liczę na to, że wobec coraz liczniejszych przejawów minimalizmu w nowych projektach (Zipang, Shuriken, Musashi), to on w końcu zdominuje ofertę tej firmy.

 

Pociesza również fakt, na ile wywnioskowałem z łamanej angielszczyzny cytatu przy moich brakach w tym języku, że być może Giant nie ujrzy nawet sklepowych półek. Szczerze powiem - "oby!".

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi sie podoba, powinni sie zastanowić na wersją z miedzi icon_biggrin3.gif

Tiaa :lol2: I 2kg żelastwa ładujemy na socket :wink: Scythe idzie w myśl ,,byle więcej naładować,, chociaż wydajnością to zapewne nie grzeszy powinni opracować coś co będzie wydajne a zarazem zmniejszać rozmiary swych coolerów, przecież trzeba pamiętać o NB, o bankach pamięci...przyjdzie zamontować np. takiego OCZ XTC Cooler i nijak niema gdzie tego włożyć bo siedzi nam takie bydle na CPU :D BTW. średnio mi sie podoba i wszędzie tylko ,,towery,, :-P Mam nadzieje że chociaż podstawe równą zrobią :lol:

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ten bydlak nie trafi do sprzedaży. Widać już za mocno ciążył na mobo i stwarzał zagrożenie. Nie wyobrażał bym sobie sytuacji, gdybym miał coś takiego na procku i w pewnym momencie połamałoby płytę główną, a spadając połamał jeszcze kartę graficzną :unsure: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jakby spadł taki kloc wyrwał czesc moboska i polamal płyte płytke to nie było by wesoło <_< , wszczegolnosci kieszenie kogos kto kupił ten cooler :angry:

 

edit: zawsze mozna zamontowac jakis zestaw motazowy zeby to sie lepiej trzymalo :D np. Scythe lub TR

Edytowane przez orlontko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ten bydlak nie trafi do sprzedaży. Widać już za mocno ciążył na mobo i stwarzał zagrożenie. Nie wyobrażał bym sobie sytuacji, gdybym miał coś takiego na procku i w pewnym momencie połamałoby płytę główną, a spadając połamał jeszcze kartę graficzną :unsure: :mur:

Nowa Ninja prędzej czy później pojawi się w sklepach, czy dokładnie w takiej postaci jak teraz - nie wiem. Co do monstrualnych rozmiarów i wagi sięgającej 1.2KG to nie jest dla Scythe problem - Scythe Orochi. :blink: :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Orochi ma inaczej rozlozona mase , wiec tam dzwignia jest mniejsza na ile mozna wywnioskowac po zdjeciach.

 

Hehe nie moge oprzec sie wrazeniu , ze jezdzenie po Scythe jest teraz elo trendi zupelnie jak po PISie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

obecnie pisze prace mgr,a w dokladnie to zaczallem robic pierwsze badania do tej pracy, praca dotyczy chlodzenia procesorow, glownie bede badal wlasciwosci heatpipe'ow... jednak nie o to mi chodzi...

 

chcialem tylko powiedziec ze w ac jest naprawde jeszcze duzo do zrobienia ;) )) mozna sie zdziwic jak malo brane pod uwage czynniki niszcza dobre konstrukcje chlodzen... moze byc naprawde jeszcze duzo lepiej, bez zmian na masie samych chlodzen ;) )) tylko trzeba pujsc czasem w inna strone.

Edytowane przez wspac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no do problemu mozna podejsc od kilku stron

 

po pierwsze sam HP, a dokladnie zaleznosc jego budowy do procesow jakie zachodza wewnatrz, bo npz achodzi tam kontakt pary z ciecza co jest niekorzystnym zjawiskiem, polozenie samego HP tez ma wplyw, choc konstrukcja pozwala na kapilarne zjawiska to roznie to w praktyce wychodzi... duzo zalezy od projektu samego HP, dosc ciekawe sa metody podzialu HP na dwa tory aby uniknać tego problemu, ale to trzeba przemysleć przy zastosowaniu do typowych pc coolerow...

 

po drugie mozna zastanowic sie nad wplywem jakoscimaterialu, powierzchni przekrojow elementow chlodzenia, bo czasem badajac z grubsza to dochodzilem do wniosku ze chlodzenia projektuja projektanci mody ;) )) czasem scythe i thermalright pokaze swoje mozliwosci, ale niestety nie zawsze im tez to wychodzi... spoiwa stosowane czasem bezmyslnie daja znaczne pogorszenie kotaktu, taka scianka termiczna, cieakwie jest to rozwiazane w pentagramie hp-100 prosto i skutecznie ;) )

 

ogolnie jestem za pozbyciem sie jako takiej uniwersalnosci chlodzen i nie chodzi mi o podstawki tylko konstrukcje ktore moga pracowac pok konkretnym polozeniu w przestrzeni... to znacznie moze poprawic i ulatwic projektowanie chlodzen pod konkretne zastosowania... glownie mam tu ma mysli HP i grawitacje ;) )

 

 

 

Michaelius

bo w PiS'ie nie ma ziomali ;) ) PiS nie jest Elo LoL - Full Bayer Magic & Irish Dream

Edytowane przez wspac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...