Skocz do zawartości
SGJ

Pendrive Dla Każdego! – Test 8 Modeli Przenośnych Pamięci Flash

Rekomendowane odpowiedzi

Dyskietki magnetyczne o pojemności 1.44MB, płyty CD, płyty DVD - kiedyś bardzo popularne, dziś odchodzą powoli do lamusa. Bo kto w dzisiejszych czasach korzystałby z przestarzałych dyskietek, na których nie zmieścimy praktycznie żadnego nowego programu, czy z powolnych i delikatnych płyt CD lub DVD? Obecnie nośniki optycznie w większości przypadków używane są do przechowywania systemów operacyjnych czy programów biurowych, ewentualnie do magazynowania zdjęć. Mało kto używa zwykłych nośników do przenoszenia niewielkich programów, muzyki czy zdjęć na drugi komputer. Od co najmniej 3 lat bardzo popularne stały się pamięci typu flash, początkowo drogie i o niewielkich pojemnościach rzędu 128MB czy 256MB, teraz już prawie każdy z nas posiada urządzenia potrafiące zmagazynować co najmniej 1GB lub 2GB danych. W dzisiejszej recenzji przetestujemy 8 modeli pendrive’ów o pojemności 4GB. Zapraszam.

 

Dołączona grafika

Autor: Łukasz "lukasrz" Rzedzicki

Pendrive dla każdego! – test 8 modeli przenośnych pamięci flash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
1. E6570?

 

2. OCZ Rally 2

- brak minusów (wg. Redakcji)

 

Chyba brak minusów to plus, wiec dlaczego znajduje sie w minusach ;) ?

 

Dobrze miec Rally2 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
1. E6570?

 

2. OCZ Rally 2

- brak minusów (wg. Redakcji)

 

Chyba brak minusów to plus, wiec dlaczego znajduje sie w minusach ;) ?

 

Dobrze miec Rally2 ;)

 

No co stworzyłem nowy model, oczywiście powinno byc E6750 :) literowka :D :lol: thx

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Test na pliku 5MB daje nowe wyniki - wyraźnie widzimy, że produkty marki GOOD RAM radzą sobie znacząco lepiej z większymi plikami."

Ja bym prędzej użył stwierdzenia, że sobie gorzej radzą w ogóle z małymi plikami, bo to inaczej brzmi. I ogólnie do OCZ dorzuciał do plusów, że wydajnośc dla najmniejszych plików nie spada aż tak mocno, jak u konkurencji.

 

Poza tym może upierdliwie, ale osobiście wolę miec opisane osie na wykresach. Tak mnie uczyli od zawsze. I tak lepiej to wygląda i jest czytelniejsze.

 

Sam z chęcią bym zobaczył test atto na każdym pedndrivie.

 

I też bym wolał 8GB, bo niecałe 4 to na dobrej jakości film za mało, na image nowych gier też. Ale jak na razie 4 GB wystarczą, a 8 w przyszłości, albo już 16 :)

 

Poza tym bardzo ciekawy artykół i przede wszystkim zwięźle i przyjemnie napisany!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarek_135

 

Obiecujemy nastepnym razem przetestowac cos duzego :) W tym momencie skupilismy sie raczej na pojemnosciach najczesciej obecnie kupowanych i w rozsadnych cenach dla wiekszosci użytkowników.

 

Nie chcialem wprowadzac testu atto bo by tylko namieszał szczerze mowiac, najlepiej w atto spisywal sie ocz turbo w testach write, wiekszosc penow o dziwo read miala bardzo podobny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny test pendrive będzie za pewne obejmował dział 8-16 GB (32GB). Nawias oznacza, że nie jeszcze wszyscy producenci posiadają takie wielkości. Kingstony, sandisk, pentagramy tym razem też się pojawią + kilka innych.

 

Jeśli chcecie jakieś dodatkowe testy, piszcie też ich użyjemy po przeanalizowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zamierzam właśnie kupić OCZ Rally2 8GB, tylko jednego się boję, czy zadziała na odtwarzaczu DVD bellwod usb, bo to by było jedno z kilku ciekawych zastosowań tego pendrivea, oglądanie z niego filmów na odtwarzaczu DVD stacjonarnym.

Jak myślicie, będzie działał ? Pytam się bo nie mam okazji sprawdzić, mój stary pendrive 128MB ( LOL ) działa, ale niewiem jak z nowszymi, pojemniejszymi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

A ja zamierzam właśnie kupić OCZ Rally2 8GB, tylko jednego się boję, czy zadziała na odtwarzaczu DVD bellwod usb,

Nie wiem czy zadziała w odtwarzaczu DVD, ale uważałbym na model 8GB.

Miałem OCZa 4 GB i zapis był na poziomie 13MB/s. Potem kupiłem model 8GB i zapis nie osiągał więcej niż 8,5 MB/s.

Przy zapisywaniu sporej ilości danych (np kilka filmów) to spory spadek prędkości.

Swoją drogą czy ktoś uzyskał na modelu 8GB lepsze efekty. Może miałem felerny egzemplarz.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...