Skocz do zawartości
ghostek

Problem Z Routerem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam router Modecom MC-418A. Do tej pory działał bez zarzutu. Ale od kilkunastu dni dziwnie sie zachowuje. Router jest skonfigurowany prawidłowo nic nie zostało zmienione w konfigu. Dostałem też od producenta dzisiaj całkiem nowy router i dalej jest to samo. Teraz krótko opisze o co chodzi:

Po podłączeniu komputerów do routera czy to po kablu czy po wifi da sie z nich pingować np. onet, google oraz puścić tracerta. Jakakolwiek próba użycia internetu przez jakiś program: przeglądarka, jabber, rozmowy głosowe ... dostaje komunikat o braku internetu. Podłączyłem XBoxa 360 i wsio ok. Serwer na linuxie te same objawy co kompy. Router ma zmieniony mac, snifowalem pakiety bezpośrednio na kablu od isp i ttl jest wysoki 128, 64 .. nie ma ustawionego na 1. W momencie podlaczenia kompa do routera nie ida zadne pakiety, sprawdzone wiresharkiem. Zmienialem sieciowki, kable nic nie pomaga. Ma ktos jakiś pomysł co może powodować problem ?

 

UPDATE:

Pakiety Xboxa do Live to same UDP i działają. Wygląda więc że problem istnieje z pakietami TCP.

 

UPDATE2:

Dzisiaj załatwiłem router d-link di-624 i objawy dokładnie takie same. Postawiłem również router na linuxie jak sie nie trudno domyślić objawy identyczne.

Edytowane przez ghostek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...