Skocz do zawartości
PelzaK

Bio-reactor Mod V1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Choć zapewne wiele osób kojarzy jakoś BIO-REACTORa, to jednak aby dopełnić formalności postanowiłem przedstawić go na PPC. Dobrze rzekł mi kolega 4 lata temu, żebym nie robił workloga na ówczesnym tweaku... bo jego finał ujrzelibyście dopiero po paru latach :D.

 

Według mojej oceny mod nie jest jeszcze skończony i jeśli warunki i czas będą sprzyjały to parę zmian w nim jeszcze zaprowadzę... a na chwilę obecną...

przedstawiam Wam

BIO-REACTOR wersja 1

Dołączona grafika

 

Pokrótce powiem, iż bioreactor powstał z niczego.. i ze wszystkiego.. co było pod ręką :). Począwszy od boazerii ze sklejki 5mm...

Dołączona grafika

 

paździerzowej płyty 18mm, kątowników aluminiowych...

Dołączona grafika

 

listewek drewnianych i MDFu

Dołączona grafika

 

kartonu, teORT: ORT: ORT: ktury, pleksi, metalowych blach perforowanych i... styropianu utwardzanego :)

Dołączona grafika

 

został oszpachlowany dwoma rodzajami szpachli, pokryty w całości włóknem szklanym i żywicą epoksydową...

Dołączona grafika

 

pomalowany kilkoma puszkami farby srebrny-metalic oraz zabezpieczony clar-lackiem (powłoka prawie niezniszczalna)

Dołączona grafika

 

podświetlony 2 katodami sunbeam umieszczonymi w białoprzezroczystych rurach z obi

Dołączona grafika

 

posiada z boku panel kontrolny do sterowania wszelkimi światłami

Dołączona grafika

 

wchodzi się do niego podnosząc za uchwyt górny właz (na zawiasach) dodatkowo zabezpieczony zamkiem-pokrętłem zrobionym z: połowy klucza do zamka, gwoździa, kleju, styropianu i rurki z bańką powietrza wyrwanej z poziomicy - a to wszystko wzorowane na zamkach do walizki z virusem-T w początkowej scenie filmu resident evil 1...

Dołączona grafika

 

jest naszpikowany elektroniką (lekka przesada ale fajnie zabrzmiało :D ), posiada wewnątrz rdzeń z umieszczonymi dookoła prętami paliwowymi wykonanymi z długopisów z TESCO za 2PLN, które pulsują na czerwono - im cieplej w komputerze tym szybciej... Do tego dochodzi kręcący się wskaźnik HDD (prezentowany tutaj ), oraz analogowe wskaźniki temperatury CPU i GPU wykonane też ręcznie ze wskaźników audio..

Dołączona grafika

 

 

bioreactor brał udział w konkursie na 5 targach tuningu we wrocławiu

Dołączona grafika

jednak mimo bardzo wielu przychylnych słów nie znalazł się na podium :)

 

na podium znalazł się natomiast w konkursie zorganizowanym przez Allegro

 

Dołączona grafika

 

 

Wszystkich zainteresowanych dokładnym worklogiem, trwającym przeszło 3 lata zapraszam na moją stronę www.onixarts.pl. Przy okazji tego workloga widać jak zmienia się jakość zdjęć, gdyż 2 razy zmieniałem aparat na lepszy zaczynając od webcama :)

 

Wszystkich, którzy widzieli już worklog, oraz tych którzy go nie widzieli zapraszam także do obejrzenia FILMU przedstawiającego cały worklog w kupie - 3 lata w 9 minut.

 

Można go znaleźć albo na mojej stronie - stąd można też go pobrać.

Lub na YouTube pod tym adresem

 

I jeszcze na poprawę humoru DJ DREMEL - filmik na youtube, który powstał podczas robienia bio-reactora.

 

Dziękuję wszystkim za doping i przepraszam ze tak długo... :twisted:

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie workloga oglądałem już X razy ale nie zaszkodziło znowu nacieszyć oko w miare skończonym modem po raz kolejny ;)

 

bardzo fajna buda, tylko zamiast do codziennej pracy fajniej było by ją zobaczyć w roli serwera :D

 

btw

 

Czym kleiłeś filmik ?

 

edit

czyzby remix Dj Dremla był wzorowany na Lasse Gjertsenie ?

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lubie okienek, nie lubie katod i choinek, ale za taka obudowa dalbym sie pociac!:)

Podoba mi sie w kazdym calu, wielki respect za wklad pracy. No i detale w stylu długopisów jako prętow paliwowych swiadcza o duzej wyobrazni ( w takich dzialaniacht o zaleta) wykonawcy:) Gratulacje:)

Ps. czy tylko mi kojazy to sie z Bioshockiem;)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Ktoś tu grał w NFS Underground'a ;) Przynajmniej pierwsza z piosenek na filmiku na to wskazuje...

Cóż, dopiero on pokazał mi, ile to tak naprawdę pracy zostało włożone w realizację tego przedsięwzięcia. Jestem pod wrażeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie...

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
WYJDZ!!!

:lol2:

:lol: :D

 

powiedz kiedy skończysz budę?

tak mniej więcej :D

mi się nie zadaje pytania KIEDY :D, bo żadna estymacja tego nie okiełzna :D. Może gdybym miał domek z warsztatem, lub chociaż mieszkanie z pokojem odpowiednim to bym to robił systematycznie..

 

Hmmm... Ktoś tu grał w NFS Underground'a ;) Przynajmniej pierwsza z piosenek na filmiku na to wskazuje...

yyy nie :) To wziąłem z soundtraka jakiegoś filmu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też workloga przeglądałem kilka razy i obudowa wyszła świetnie, tylko...

 

 

...ten monitor nie pasuje Ci do niczego :lol2:

 

 

 

Rispekt :)

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można by spekulować, że powierzchnia nie jest równiutka i malowanko przebija trochę... ale jak się weźmie pod uwagę żonę w ciąży, która dała mi 8 godzin na pomalowanie wszystkiego i " jak wrócę ma nie śmierdzieć farbą".. to i tak uważam że wyszło nieźle. Uwzględniając przy tym, że po drodze skończyłą mi się farba i ze 2 godziny szukałem po wrocławiu identycznej :D.

 

No trochę różnych historii fajnych bio widział... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dozyjemy tych czasów? :lol:

No a obudowę zaprezentuję naszym dzieciom (wnukom) PelzaK Junior(ka) :] :P :blink:

 

EDIT:

Ubiegłeś mnie ;)

Edytowane przez KvaNfield

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy filmik obejrzałem ze zdumieniem i podziwem nawet-kupa roboty i ekstra efekt (wkłady paliwowe - pro)

 

Jak włączyłem drugi film to przez głowę przeszła mi jedna myśl:

 

"Ale chudzina z tego PelzaK'a" :lol2: :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac, to myslalem ze Bio-reactor dopadl pewien znany swego czasu 'syndrom' ;]

 

Buda wyglada niezle, widac wlozona prace. A czy sie podoba ? To juz zalezy od gustow 'ogladacza' ;)

 

Tak czy inaczej - gratulacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak włączyłem drugi film to przez głowę przeszła mi jedna myśl:

"Ale chudzina z tego PelzaK'a" :lol2: :lol2: :lol2:

Noszę ze sobą tylko tyle ile potrzebuję :D

 

 

Połowa projektu v2 w formie "papierowej" jest już zrobiona od 3 miesięcy... kwestia rozpoczęcia robót :D

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak włączyłem drugi film to przez głowę przeszła mi jedna myśl:

"Ale chudzina z tego PelzaK'a"

może i tak ale ma przynajmniej łeb do rozkminy :D

 

Gratki , kawał zajeb^%$#&^ roboty :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...