Skocz do zawartości
Diabeu

Zasilacz Do Wymiany

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wydaje mi się, że mam problem z zasilaczem. Od pewnego czasu dzieje się u mnie coś takiego:

włączam kompa i przy wejściu do windy sypie błędami, czasem nawet nie widzi w ogóle systemu.

Robie taki motyw, że włączam pauze przed wejściem do windy i odczekuje sobie 2 - 5 minut ( nigdy nie liczylem czasu ). Komp po tym czasie normalnie wstaje ... zero bledow. Wczesniej w biosie sprawdzalem napiecia i niby bylo ok, ale dzis sprawdzilem od razu po wejsciu i okazalo sie, ze mam napiecie 5V na 4,5 i bardzo powoli rosnie ( to jest wlasnie ten czas ktory musze odczekac by wszystko dzialalo ).

 

Mam sprzęt ASUS P5W64 WS PRO, GF 7900 GS Galaxy, 2x 1 GB Geil ultra, E4300 ( 1,8 @ 3,34 ) 9x370, 2x seagate barracuda 250gb w raidze.

 

Zasilacz: Topower TOP-526P6 420W

 

Myśle, że problemem jest zasilacz i mając budżet 400 zł co byście proponowali kupić do tego zestawu ?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

400 zł na zasiłke do takiego zestawu? Jesteś pewien, że chcesz aż tak dużo i uważasz, że to potrzebne? Ewidentnie zasilacz, układy zasilające na zimno nie trzymają napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

400 zł na zasiłke do takiego zestawu? Jesteś pewien, że chcesz aż tak dużo i uważasz, że to potrzebne? Ewidentnie zasilacz, układy zasilające na zimno nie trzymają napięcia.

To jeśli mogę Cię prosić napisz mi swoją rekomendacje na zasilacz dla mojego zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie krew zalewa. :mur:

 

Biosem, softem się napięć nie mierzy! Masz jeden z lepszych zasilaczy ostatnich lat!

 

Przeinstaluj sobie system i ciesz się życiem.

 

Djdrake:

Ewidentnie się pogubiłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie krew zalewa. :mur:

 

Biosem, softem się napięć nie mierzy! Masz jeden z lepszych zasilaczy ostatnich lat!

 

Przeinstaluj sobie system i ciesz się życiem.

 

Djdrake:

Ewidentnie się pogubiłeś.

Nie mam zamiaru działać na jednym z lepszych zasilaczy ostatnich lat i robić pauze przed wejściem do windowsa czekając aż ten się nagrzeje.

 

System już mam przeinstalowany, bo czasem włączam kompa, ale nie daje mu pauzy przez co raz cała winda mi się wysypała.

 

Poza tym nie jest przypadkiem, że w biosie napięcie 4,5 i windows nie wstaje, a jak odczekam, aż w biosie w końcu dojdzie do 4,9x to jest ok. Chce powiedzieć, że nawet jeśli się nie mierzy napięć biosem lub softem, to jednak o czymś to świadczy. Już różne rzeczy obwiniałem za ten stan rzeczy i myśle, żę Djdrake mądrze gada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Trzeba zwyczajnie sprawdzić czy to zasilacz bo jeśli nie to wtedy co następnego kupisz do zestawu żeby sprawdzić co padło?

 

Z tego co napisałeś to komputer jest poddany dużemu OC i to że coś padło

to normalka.

Ale może to być płyta główna przykładowo.

 

Najbardziej prawdopodobne że jakiś kondensator stracił pojemność

poddany obróbce termicznej (kondensatory są też na płycie}.

Może być też uszkodzone coś innego co po jakimś czasie nagrzewania

zaczyna działać. Przykładowo nadpalone gniazdo zasilania na płycie.

Możliwości jest naprawdę dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zwyczajnie sprawdzić czy to zasilacz bo jeśli nie to wtedy co następnego kupisz do zestawu żeby sprawdzić co padło?

 

Z tego co napisałeś to komputer jest poddany dużemu OC i to że coś padło

to normalka.

Ale może to być płyta główna przykładowo.

 

Najbardziej prawdopodobne że jakiś kondensator stracił pojemność

poddany obróbce termicznej (kondensatory są też na płycie}.

Może być też uszkodzone coś innego co po jakimś czasie nagrzewania

zaczyna działać. Przykładowo nadpalone gniazdo zasilania na płycie.

Możliwości jest naprawdę dużo.

Jasne, ze zanim wymienie zasilacz to go sprawdze. Ty jako kolejna osoba podajesz konkretne rzeczy, które mogą być przyczyną takiego stanu rzeczy. Więc mam w tym momencie płyta lub zasilacz. Dodam, że komp bez podkręcania chodzi normalnie. Uważam, że możliwości nie ma za wiele, bo sprawdzałem stabilność przy tym ostrym OC orthosem i memtestem - oczywiście po tych 5 minutach, w których nie moge nawet wejść do windowsa. Dodam jeszcze, że ta sytuacja od samego początku nie miała miejsca i swego czasu wszystko było OK. Coś ewidentnie pierdykło ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomierz napięcia miernikiem

Póki co nie mam możliwości, ale postaram się. Bez podkręcania sprzęta w biosie mam od razu na wejściu 4,710v. Dziś przetestuje nowy zasilacz i zobaczymy efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj jeszcze raz wynik z biosu to zatłukę patelnią!

To już łap za patelnię, bo On tego nie rozumie.

Spokojnie, nie podniecajcie sie tak panowie. Sprawdziłem dziś inny zasilacz tj modecom 400 W i działał znakomicie, a później dzięki uprzejmości kolegi miernikiem zrobiliśmy pomiary. Porównałem je do tego co jest w biosie.

 

Z rana odpalałem kompa dlatego zasilacz był już troche nagrzany i nie jest to wynik 4,5 jaki mozna zobaczyć, gdy jest zupełnie zimny ...

 

BIOS: 4,68

MIERNIK: 4,66

 

Bios zawyża minimalnie napięcie. Zasilacz do wymiany i ponawiam pytanie: co polecacie do mojego zestawu ? Niebawem bede wymienial karte graf na coś mocniejszego.

Edytowane przez Diabeu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...