Skocz do zawartości
XvX

Odczyt Temperatur

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem kiedyś coś o błędnych wskazaniach niektórych czujników w E8200. Postanowiłem sprawdzić swój... i chyba też mam tego wadliwego. Nie znam się kompletnie więc nie wiem który odczyt brać za prawidłowy.

 

Oto odczyty:

 

Idle:

Dołączona grafika

 

Temperatury po obciążeniu 3d Markiem 06:

Dołączona grafika

 

 

Wykres po obciążeniu 3d Markiem 06:

Dołączona grafika

 

Temperatury po 1h grania (Crysis):

Dołączona grafika

 

 

Mój zestaw:

E8200 (chłodzenie BOX)

Abit IP35 PRO

Galaxy Geforce 8800 GTS 512

DDR2 4x1GB PC6400 800MHz Corsair XMS2 DHX CL4 TWIN2X2048-6400C

obudowa: Cooler Master 514 Centurion (standardowy wentylator 120mm)

be quiet! Straight Power E5-450W

 

P.S. Czy znacie jakiś działajacy z moją płytą główną program do regulacji obrotów/napiecia wiatraków? W tym uGuru od Abita wszystko się zawiesza jeśli zmienię na jakikolwiek profil pracy (np. na TURBO)

 

 

[uPDATE] 13.07.2009

ROZWIĄZANIE:

Aktualizacja BIOSU do wersji 17

Edytowane przez XvX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak slugierujesz sie odczytami ze speedfana to powodzenia... coretemp'a najnowszego sciagnij

a niby co jest w prawym dolnym rogu ekranu na 2 pierwszych zdjęciach ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden odczyt z żadnego programu nie jest wiarygodny. Ja na przykład mam stale core 0 46* i Core 1 65*. Tylko temperatura procesora jest "zmienna" ale to i tak dużo nie daje. Zastanawiam się też co gdyby czujnik pokazywał za niskie temperatury i wiatrak nie wiałby, ile ludzi by oddawało takie egzemplarze, ale obecnie jeszcze seria E8X00 nie jest bardo rozpowszechniona. Według mnie Intel powinien wydać wersję (albo wydał) z naprawionymi czujnikami i powinien wymienić egzemplarze z uszkodzonymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że dopiero teraz się dowiedziałem :> Ale chłodzenie mam na tyle dobre że na obecnym taktowaniu nie usmaży mi się CPU, i też nie na rękę mi zdejmować ten wentylator bo sporo namęczyłem się żeby go w ogóle zamontować, a odczyt temperatury u mnie nie jest tak kluczowy żeby bawić się z tym jeszcze raz. Mam pełne zaufanie do swojego chłodzenia, nawet doradzali mi doświadczeni użytkownicy tego forum to nie mam co się gorączkować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ROZWIĄZANIE:

Aktualizacja BIOSU do wersji 17

 

Po aktualizacji, temperatury wróciły do normy. Więc jednak to nie walnięty czujnik w E8200 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...