Skocz do zawartości
Hedip

Gf4 Msi czy Gainward

Rekomendowane odpowiedzi

CZesc to znof ja juz wybralem jaka karte chce tylko teraz ostatnia prosba :) CO lepsze mowa tu o firmie gf4 ti 4200 Msi czy gainward Moze ma ktos taka karte i pochwlai sie jaka jest w praktyce :D THx z gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialbym miec takie problemy jak ty,,,

gainward to zajebista karta ale naczytalem sie troche o wadliych kartach tej firmy

nie slyszalem zas takich opini o msi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam MSI Geforce 4 Titanium 4200 AGPx8 64 Mb na pamięciach hynixa 3,6ns ibez dodatkowego chłodzenia chodzą maks na 650 z radiatorkam iidą na 680 natomiast rdzen ze standardowym chlodzeniem idzie na 330 wiec nie jest zle nawte bardzo dobrze :) polecam ci ta karte

moj wynik w 3dmarku 2001: http://service.futuremark.com/compare?2k1=6090902

próbóję dojść do 14k albo nawet ponad ale to już jak będzie chłodzenie wodne na gpu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gainward  :twisted:

no co ty gosciu mu radzisz, przeciez tu co dwa tygodnie ktos ma walnietego gainwarda!

 

MSI - bralbym one sie zreguly swietnie kreca (ti4200)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz MSI ale wersję 64Mb bo karty z 128Mb maja kości 4ns i będą się gorzej kręciły a wyniku juz takiego nie osiągniesz chyba no ale zrób co ci powie dusza :lol: a co do mojego wyniku to jeszcze noe koniec dzisiaj jak znajde czas zarzuce 3dmarka na 330/680 :) i wtedy powinienem przekroczyć 14k chodz nei wiemn bo system jest zaje*****

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna seria Gaiwardow byla walnieta i nie ma juz jej w sprzedazy a ze wzgledu na profesjonalny serwis Gainwardow (MMV) i gwarancje door to door bralbym karte tej firmy za czym przemawia tez 36 miesieczna gwarancja. A co do krecenia to moja idzie stabilnie na 325/680 (pamiatki 3,3ns BGA) pokazcie mi takiego MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna seria Gaiwardow byla walnieta i nie ma juz jej w sprzedazy a ze wzgledu na profesjonalny serwis Gainwardow (MMV) i gwarancje door to door bralbym karte tej firmy za czym przemawia tez 36 miesieczna gwarancja. A co do krecenia to moja idzie stabilnie na 325/680 (pamiatki 3,3ns BGA) pokazcie mi takiego MSI.

No ja ci pokaże swojego msi :)) zrobie testyu w 3dmarku 2003 i ci przesle wynik i zobaczysz sobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna seria Gaiwardow byla walnieta i nie ma juz jej w sprzedazy a ze wzgledu na profesjonalny serwis Gainwardow (MMV) i gwarancje door to door bralbym karte tej firmy za czym przemawia tez 36 miesieczna gwarancja. A co do krecenia to moja idzie stabilnie na 325/680 (pamiatki 3,3ns BGA) pokazcie mi takiego MSI.

Ja miałem takiego wadliwego Gainwarda i wymienili mi na takiego samego jak ty masz. W związku z tym mam pytanie skąd wiesz jakie masz pamięci bo na nich przyklejone są radiatory, wdług danych ze strony MMV to moje pamięci są 3,6ns BGA ale jak to sprawdzić bez odklejania tych radiatorów i czy w ogóle da sie je odkleić i sprawdzić.

 

Dodam tylko że podoba mi sie Gainward (MMV)pod względem serwisu w sumie dokładnie czekałem 21dni na nową karte i wymienili mi na lepszą dodatkowo mam 64mb więcej, AGPx8, VIVO(przedtem TVout), i pamięci na BGA 3,6 chociaż wtedy miałem 3,3ns ale te nowe lepiej sie kręcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po hecach z gainwardem 4200 ja juz nie kupiłbym nic gainwarda mimo ze miałem zajebistego gf3 ti200 i ten był miodzio ale gf4 4200 od gainwarda bym nie brał

Twoj wybor ja bym nie bral MSI mam niezbyt dobre wspomnienia z czasow TNT2Pro i GF2MX a poza tym za Gainwardem przemawia gwarancja i serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez bym byl za MSI odkad wzieli sie powaznie za tworzenie kart graficznych. Karty sa wykonane schludnie i nie ma z nimi wiekszego problemu. Co z tego ze GAINWARD ma dobry serwis skoro przy MSI prawdopodobnie wogole nie bedziesz kozystal z takich uslug. Wersje wez 64MB ze wzgledu na nizszy czas dostepu pamieci. 128MB przyda ci sie raczej przy wysokich rozdzielczosciach, za roznice w cenie dokup sobie ramu i bedziesz mial luz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna seria Gaiwardow byla walnieta i nie ma juz jej w sprzedazy a ze wzgledu na profesjonalny serwis Gainwardow (MMV) i gwarancje door to door bralbym karte tej firmy za czym przemawia tez 36 miesieczna gwarancja. A co do krecenia to moja idzie stabilnie na 325/680 (pamiatki 3,3ns BGA) pokazcie mi takiego MSI.

Ja miałem takiego wadliwego Gainwarda i wymienili mi na takiego samego jak ty masz. W związku z tym mam pytanie skąd wiesz jakie masz pamięci bo na nich przyklejone są radiatory, wdług danych ze strony MMV to moje pamięci są 3,6ns BGA ale jak to sprawdzić bez odklejania tych radiatorów i czy w ogóle da sie je odkleić i sprawdzić.

 

Dodam tylko że podoba mi sie Gainward (MMV)pod względem serwisu w sumie dokładnie czekałem 21dni na nową karte i wymienili mi na lepszą dodatkowo mam 64mb więcej, AGPx8, VIVO(przedtem TVout), i pamięci na BGA 3,6 chociaż wtedy miałem 3,3ns ale te nowe lepiej sie kręcą.

Looknij na ta recke http://www.overclockers.co.nz/ocnz/vga/gai...i42008x/1.shtml

jak masz karte na tym PCB (dluzsza plytka inne rozmieszczenie elementow) to masz pamiatki 3,3 BGA ktore kreca sie niebotycznie (z tego co pisal kolega Kwiecien 680 to nie jest ich gorna granica) a jesli masz stare PCB to tam sa pamiatki 3,6 BGA i juz nie jest tak rozowo. W Niemczech ta karta z pamiatkami 3,3 sprzedawana jest jako GF4Ultra/700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna seria Gaiwardow byla walnieta i nie ma juz jej w sprzedazy a ze wzgledu na profesjonalny serwis Gainwardow (MMV) i gwarancje door to door bralbym karte tej firmy za czym przemawia tez 36 miesieczna gwarancja. A co do krecenia to moja idzie stabilnie na 325/680 (pamiatki 3,3ns BGA) pokazcie mi takiego MSI.

Ja miałem takiego wadliwego Gainwarda i wymienili mi na takiego samego jak ty masz. W związku z tym mam pytanie skąd wiesz jakie masz pamięci bo na nich przyklejone są radiatory, wdług danych ze strony MMV to moje pamięci są 3,6ns BGA ale jak to sprawdzić bez odklejania tych radiatorów i czy w ogóle da sie je odkleić i sprawdzić.

 

Dodam tylko że podoba mi sie Gainward (MMV)pod względem serwisu w sumie dokładnie czekałem 21dni na nową karte i wymienili mi na lepszą dodatkowo mam 64mb więcej, AGPx8, VIVO(przedtem TVout), i pamięci na BGA 3,6 chociaż wtedy miałem 3,3ns ale te nowe lepiej sie kręcą.

Looknij na ta recke http://www.overclockers.co.nz/ocnz/vga/gai...i42008x/1.shtml

jak masz karte na tym PCB (dluzsza plytka inne rozmieszczenie elementow) to masz pamiatki 3,3 BGA ktore kreca sie niebotycznie (z tego co pisal kolega Kwiecien 680 to nie jest ich gorna granica) a jesli masz stare PCB to tam sa pamiatki 3,6 BGA i juz nie jest tak rozowo. W Niemczech ta karta z pamiatkami 3,3 sprzedawana jest jako GF4Ultra/700.

Moja karta wygląda dokładnie jak tak

http://www.mmv.pl/karty_gainward/big/gf4_u..._xp_gs_giga.jpg czyli chyba 3,3ns :D no to dzisiaj ją pomęcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna seria Gaiwardow byla walnieta i nie ma juz jej w sprzedazy a ze wzgledu na profesjonalny serwis Gainwardow (MMV) i gwarancje door to door bralbym karte tej firmy za czym przemawia tez 36 miesieczna gwarancja. A co do krecenia to moja idzie stabilnie na 325/680 (pamiatki 3,3ns BGA) pokazcie mi takiego MSI.

W 100% popieram ;) 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja karta wygląda dokładnie jak tak 

http://www.mmv.pl/karty_gainward/big/gf4_u..._xp_gs_giga.jpg czyli chyba 3,3ns  :D no to dzisiaj ją pomęcze.

Tak trzymac masz ta co trzeba - swoja droga kupilem karte za 800 zeta kilka miesiecy temu okazala sie pochodzic ze zwalonej serii i dostalem karte warta obecnie 1000 zeta bez wykretow sprzedawcow i nerwowki - tylko zadzwonili z MMV i zaproponowali do wyboru kilka modeli - przyslali do domu i przeprosili za utrudnienia - takie sa plusy posiadania GAINWARDA - dlatego polecam ta marke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec sluchajcie, mam Gainwarda i sie kreci slabo 250 - 513 @ 270 - 570 ale i tak karta jest super bo przeciez nie musze jej w ogole krecic gdyz wszystko chodzi miodzio ... tylko dla 3dmarka mam krecic to bez sensu.Polecam Gainwarda tak jak mowicie 3 lata gwarancji , zero problemow z wymianą ... a bez krecenia wypada chyba lepiej niz nie krecona MSI ... to moje zdanie, pozdro !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...