Skocz do zawartości
Adyan

Samsung Sm2232bw Vs. Lg Flatron L227wt-pf Vs. Hp W2207h

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Obecnie mam monitor CRT LG Flatron F700B (1024x768x85Hz). Posiadam go ponad 3 lata i chciałbym przesiąść się na jakiś nowocześniejszy monitor.

Przed napisaniem tego posta czytałem dość dużo na temat monitorów LCD 22" panoramicznych, bo takowe mnie interesują.

Do wydania mam max. 1300zł.

 

Moi kandydaci to Samsung SM2232BW , LG Flatron L227WT-PF , Hp W2207h .

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Który byście mi polecili z tej trójki ? A może macie jeszcze jakąś ciekawszą propozycję monitora ?

Chcę zaznaczyć, że nie mam możliwości w moim mieście porównania monitorów na żywo i kupował będę w sklepie internetowym czyli w ciemno. Pytam was, bo wierzę, że doradzicie mi najlepiej.

Dodam, że korzystam z komputera w takich proporcjach: 70% środowisko windows (internet, arkusze, programy) 15% gry i 15% filmy.

Edytowane przez Adyan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 2232BW, windows, arkusze, programy - super. W grach jest bardzo OK (pewnie tez dzieki 1680*1050 + detale na max.), filmy - jakos srednio (ale praktycznie sie ustawieniami nie bawilem, mozliwe, ze da sie wydobyc czern).

Jakbym mial kupowac jeszcze raz to bym kupil dokladnie ten sam model (wiem, ze dziala dobrze), bo jesli chcialbys cos naprawde dobrego do wszystkiego to na monitor musialbys pewnie wydac od 2500 PLN w gore.

 

Konkludujac: polecam 2232BW, tylko trzeba pamietac, zeby sie zbyt mocno nie wiercic na fotelu (gora - dol), bo obraz wowczas sie zmienia (jasniej - ciemniej).

Edytowane przez e-tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To idź do sklepu i sam zdecyduj który ma jak najlepszy obraz według Ciebie.

Pisałem, że "Chcę zaznaczyć, że nie mam możliwości w moim mieście porównania monitorów na żywo i kupował będę w sklepie internetowym czyli w ciemno." więc twoja rada odpada.

 

Coraz bardziej jestem przekonany do LG ponieważ czytałem o nim dużo pochlebnych recenzji i jest gwarancja na martwe piksele a to duży plus.

Tutaj jest ranking monitorów panoramicznych 22" według chipa (nie wiem na ile miarodajny):

http://www.chip.de/bestenlisten/Bestenlist...d/591/findAll/0

 

Update:

Warto dołożyć 200 zł to tego Lg (1200zł) czy lepiej samsunga wziąć (1000zł) ?

Edytowane przez Adyan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem, że "Chcę zaznaczyć, że nie mam możliwości w moim mieście porównania monitorów na żywo i kupował będę w sklepie internetowym czyli w ciemno." więc twoja rada odpada.

 

Coraz bardziej jestem przekonany do LG ponieważ czytałem o nim dużo pochlebnych recenzji i jest gwarancja na martwe piksele a to duży plus.

Tutaj jest ranking monitorów panoramicznych 22" według chipa (nie wiem na ile miarodajny):

http://www.chip.de/bestenlisten/Bestenlist...d/591/findAll/0

 

Update:

Warto dołożyć 200 zł to tego Lg (1200zł) czy lepiej samsunga wziąć (1000zł) ?

 

Hey no i jak - wybrałeś coś ?

Mam ten sam kłopot - zastanawiam się nad Samsungu 226 BW lub CW

oraz HP W2207H

 

Samsung zniechęca mnie loterią z matrycami - 4 rodzaje a tylko Samsung dobrze świeci, oraz brakiem regulacji odchylenia

 

Daj znać gg 3377997

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung w testach dobrze wypada bo wysylaja na testy z matryca samsunga a dla zwysklego klienta loteria takze tych testow nie mozna brac na powaznie, Hp W2207h widzialem ogladalem i moj zachwyt znik po chwili poniewaz monitor jest jak lustro w wypadku okna za monitorem nie wyobrazam sobie tego ,kolory natomiast bardzo fajne i jedyny minus to wlasnie to lustro . ten monitor radzil bym kupic po obejrzeniu bo nie kazdemu przypadnie do gustu . LG mam mieszane uczucia ale chyba jest zlotym srodkiem . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

Wtrącę się do wątku z pytaniem :) . Mam monitor Samsunga 2032BW, jest na matrycy M-PE20B0CLA-1001.0, czy to jest matryca samsunga?

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę się do wątku z pytaniem :) . Mam monitor Samsunga 2032BW, jest na matrycy M-PE20B0CLA-1001.0, czy to jest matryca samsunga?

Poniżej opis matryc z Samsunga 226 - nie wiem czy pasuje do twojego, ale może się przyda

 

* X-xxxxxxxAx-xxxx: Samsung panel.

* X-xxxxxxxLx-xxxx: AU Optronics panel.

* X-xxxxxxxDx-xxxx: CMO panel.

* X-xxxxxxxIx-xxxx: CPT panel.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem to się podepnę.

Wybrałem między dwoma modelami: Samsung SM2232 lub HP W2207H.

Szyba w HP wg mnie poprawia troszkę jakość obrazu ale zastanawiam się, czy nie będzie mi przeszkadzać odbite światło, ponieważ komputera używam tylko wieczorami.

Samsung szczerze mówiąc nie podoba mi się przez tą jajowatą obudowę, już mój stary SM915N jest dużo ładniejszy i nie wiem czy faktycznie wszystkie modele SM2232 są na matrycy samsunga że można je kupować w ciemno.

Widziałem monitory na żywo ale nie można ocenić obrazu oglądając demo...

Możecie coś doradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej opis matryc z Samsunga 226 - nie wiem czy pasuje do twojego, ale może się przyda

 

* X-xxxxxxxAx-xxxx: Samsung panel.

* X-xxxxxxxLx-xxxx: AU Optronics panel.

* X-xxxxxxxDx-xxxx: CMO panel.

* X-xxxxxxxIx-xxxx: CPT panel.

 

Pozdrawiam

nie wiesz moze gdzie to sprawdzić w przypadku 2232BW , mamy niby te same monitory ale ja widzę roznice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiesz moze gdzie to sprawdzić w przypadku 2232BW , mamy niby te same monitory ale ja widzę roznice

 

Hey - tekst z zaprztjaźnionego forum:

 

 

"Myślę, że piszesz o 226BW? Jeśli tak to sprawdza się w następujący sposób:kontrast,jasność dajesz na 0, wychodzisz z menu,potem przyciskasz znów klawisz menu, a następnie na ok.5 sek przycisk source.Pojawia się menu serwisowe z m.in.rodzajem matrycy.

Na przykład:M-ME22H0CAA 1002 (moja matryca):

* X-xxxxxxxAx-xxxx: Samsung panel.

* X-xxxxxxxLx-xxxx: AU Optronics panel.

* X-xxxxxxxDx-xxxx: CMO panel.

* X-xxxxxxxIx-xxxx: CPT panel. "

 

Być może w Twoim będzie tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwie się, że jeszcze nikt nie zaproponował świetnego NECa 225WXM...

Co w nim świetnego ?

 

Ma dopalacz (wskazane bez przebicia)? - te 5ms wskazuje że najprawdopodobniej nie

 

Ma zerowy LAG może ?

 

... a może ma 10 it LUT ? ( hehe )

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey - tekst z zaprztjaźnionego forum:

"Myślę, że piszesz o 226BW? Jeśli tak to sprawdza się w następujący sposób:kontrast,jasność dajesz na 0, wychodzisz z menu,potem przyciskasz znów klawisz menu, a następnie na ok.5 sek przycisk source.Pojawia się menu serwisowe z m.in.rodzajem matrycy.

Na przykład:M-ME22H0CAA 1002 (moja matryca):

* X-xxxxxxxAx-xxxx: Samsung panel.

* X-xxxxxxxLx-xxxx: AU Optronics panel.

* X-xxxxxxxDx-xxxx: CMO panel.

* X-xxxxxxxIx-xxxx: CPT panel. "

 

Być może w Twoim będzie tak samo

dziekówka :wink:

mam CMO panel i z tego co wygoglowałem trafił się S-PVA lub siakaś S-MVA , mimo wszystko jest świetna i nie narzekam

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja tez sobie szukam jakiegoś w tej cenie monitora zmieniłem dzis grafe na 9600 Gt i tak bym chciał aby nawet w mniejszej rozdzielczościach się spisywała niż w tych Max 1680x1050 wygladał najlepiej a granie w innych rozdzelczosciach nie było meczarniana na tym monitorku bo wiadomo 9600 gt nie pociagnie za wielu tytułow na 1680 1050 wiec co polecacie do tej ceny dajmy 900 -1300 ekonomia cena co sie najbardziej oplaca :)

Edytowane przez max340

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja po wielu przeczytanych recenzjach i porównaniach zdecydowałem się na HP W2207H. A jego matryca BrightView (szyba) to dla mnie plus - mam tak w pokoju wszystko poustawiane, że zero refleksów - a bardzo dobrze sobie wspominam pracę z taką szybą na laptopie.

Co mnie do niego przekonało:

- dobre parametry obrazu (jak na TN) i podświetlenia (porównywałem tutaj z Samsungiem 2232BW)

- podstawka - bardzo duże możliwości regulacyjne

- możliwość zamontowania do ściany

- wejście VGA i HDMI oraz możliwość przełączania sygnału (chcę podłączyć zewnętrzny tuner TV)

- design

 

A dodatkowo znalazłem go za 975zł + 30zł transport (kurier za pobraniem) w tym sklepie - to ok 100zł mniej, niż sklepy na miejscu. W innym sklepie jest 7zł tańszy transport, ale za to w tym sklepie jest EasyClip gratis :) Zamówiłem go dzisiaj rano, po południu dostałem maila z numerem listu przewozowego i informacją, że monitorek już wysłany 8) Więc jeżeli kurier nie nawali to jutro u mnie na biurku HP będzie stał. Niestety kabel DVI-D -> HDMI przyjdzie dopiero w przyszłym tygodniu, ale póki co przez VGA się podłączy. A jak się jakieś bady znajdą to od razu pakuję, odsyłam i zamawiam następny :D

 

-----------------------

EDIT:

 

No i oczywiście, jak to u mnie bywa, jedna wielka lipa. Monitor sam w sobie jest super, ale zaraz po załadowaniu Windowsa i odpaleniu programu TFTTest znalazłem wypalonego sub-pixela (cały czas świeci się na niebiesko). Pixel jest w prawym-górnym rogu (1cm od góry, 2cm od prawej strony) więc nie jest jeszcze aż tak źle, ale sama świadomość, że on tam jest mnie denerwuje :angry: . Jedyny plus całej tej sytuacji to to, że kupowałem monitor w sklepie internetowym i mogę go w ciągu 10 dni zwrócić - specjalnie nie zrywałem folii ochronnych. Tylko jestem przez to 50zł do tyłu na kurierach :angry: <_<

Edytowane przez Cor3y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie czekam na kuriera z tym monitorem. Tez 975zl, wiec pewnie to ten "drugi sklep" (x-kom?). Jak go tylko dostane w swoje lapy postaram sie opisac pierwsze wrazenia po przesiadce z crt, albo i nie gdy sie w*** i zobacze bady ;) Moze ktos napisze, czy oplaca sie kupic przejsciowke hdmi-dvi? Jakos obrazu jest duzo gorsza na sub?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie czekam na kuriera z tym monitorem. Tez 975zl, wiec pewnie to ten "drugi sklep" (x-kom?). Jak go tylko dostane w swoje lapy postaram sie opisac pierwsze wrazenia po przesiadce z crt, albo i nie gdy sie w*** i zobacze bady ;) Moze ktos napisze, czy oplaca sie kupic przejsciowke hdmi-dvi? Jakos obrazu jest duzo gorsza na sub?

Tak, ten drugi sklep z tą ceną to był X-Kom. Najciekawsze jest to, że dzisiaj cena w obu sklepach podskoczyła do 1019zł za sztukę :) Co do przejściówki, to zamówiłem sobie kabel DVI-D -> HDMI na allegro, ale przyjdzie w poniedziałek. Z tego co czytałem to poprawia to w pewnym stopniu obraz, który jest dużo mniej wrażliwszy na zakłócenia. Do tego odchodzi potrzeba konwersji cyfra-analog (z karty graficznej) i potem analog-cyfra (przy wyświetlaniu), co na pewno też w jakimś stopniu wpływa na obraz.

 

A co do tego mojego sub-pixela to uznałem, że gra nie warta świeczki - jest na tyle z boku, że w Windowsie zasłania go pasek tytułu okna, a w grach jest niedostrzegalny. A wydawać kolejne 30zł na kuriera i być 60zł w plecy na transporcie i kilka dni bez monitora nie ma sensu. Gdyby kosztował 2000-3000zł to byłoby warto, a teraz stoi sobie na biurku i podejrzewam, że przez kilka lat, aż się cały nie wypali, będzie stał 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...