Skocz do zawartości
Pride

Problem Z Siecią...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem. Nie mam juz pojęcia co jest nie tak z tą .... siecią między PC'tem i Laptopem.

Sprawa wygląda tak:

PC:

#1 karta - główna łącząca PC z internetem i siecią zewnętrzną => To działa.

#2 karta - zintegrowana na PC łącząca PC z Laptopem.

 

#3 karta - karta na Laptopie łącząca się z PC.

 

na Karcie #2 mam ip: 192.168.0.1, maska standardowa.

na Karcie #3 mam ip: 192.168.0.2, maska standardowa, brama: 192.168.0.1, DNS: 192.168.0.1.

 

Ogolnie robiłem tak zawsze i działało. Dzisiaj uruchamiam laptopa i... nie działa O.O

 

Jakieś sugestie? Nie, nie chce tego tematu w ktorym jest to opisane bo własnie przy jego pomocy jakiś czas temu konfigurowałem sieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sieć między PC i lapkiem działa? Puść ping z 192.168.0.1 na 192.168.0.2 i odwrotnie. Jeżeli pingi przechodzą to problem tkwi w ICS lub np. twój ISP zmniejszył TTL do 1.

O to własnie chodzi, że też nie. Ping także nie przechodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykluczam uszkodzenie kabla, podejrzewam, że problem tkwi w firewallu/ach. Wyłącz FW na obu kompach i puść ping. Jeżeli przejdzie to musisz do FW dodać odpowiednią regułę, na przepuszczanie ruchu między LAN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...