Skocz do zawartości
sideband

Forceware XP/Vista

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie następująca sytuacja. Na sterach 180.48 i wzwyż po uruchomieniu jakiejkolwiek gry zwis kompa (widać jak tekstury się niszczą itp. :D). A na sterach np. 175.19 czyli takie jakie teraz mam zero problemów. Ma ktoś podobnie ?

Edytowane przez gulczas1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...witam

Ostatnio postawiłem nowy system - VISTA (32-bit). Wszystko niby O.K. ale mam problem z instalacją NOWYCH sterowników do katy graficznej. Po instalacji Visty zainstalowalem wersję 175.19 i na nich śmiga dobrze, ale że seria 175 demonem szybkości nie jest, chciałem skorzystać z nowszych, wydajniejszych sterowników i w tym celu pokusiłem się na instalkę wersji 177.72 modded by side lub 180.84 modded by side Ściągnąłem pliki na dysk, rozpakowałem no i zaczęły się schody........

 

Uważam, że postepuję właściwie (przy Win XP zawsze tak robiłem i nie miałem najmniejszych problemów).

1- usuwam stare sterowniki z panelu dodaj/usuń programy

2- przechodzę do trybu awaryjnego w celu oczyszczenia pozostałości po sterach za pomocą programu driver celaner 3

3- czyszcze rejestry programem ccleaner

4- odpalam windowsa, aby zainstalować nowe sterowniki, niestety bez efektu.

Instalacja trwa 5 sekund, robię restart systemu a nowych sterowników jak nie ma tak nie ma.

Próbowałem na różne sposoby: zarówno w trybie awaryjnym jak i normalnym. Uruchamiałem z poziomu administartora, podawałem bezpośrednio ściężkę dostępu do sterownika, ale niestety to nic nie daje. Z instalacją 175.19 z krążka PC Format nie ma żadnych problemów.

 

Macie jakieś propozycje??

 

Dodam, że podczas instalacji czasem pojawiał się taki komunikat:

 

The NVIDIA setup program has detected that one or more Microsoft

hardware installation wizards are active. Do you want to continue with

Setup? Click Yes to minimize Setup until you complete or cancel the

other installation wizard(s). Click No to exit Setup.

Edytowane przez davids80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

holi szit :D caly czas bylem przekonany, ze g80 nie ma trybu 2d, ale srednio umialem sie przekonac, bo regulatory i inne duperele na drogich w dniu premiery kartach nie byly low-endowe...

 

to moze podpowiedz na pw, czego szukac, to poswiece sie dla dobra ogolu :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 8800gts640 asusa znalazlem w okolicach "0xBA..." wartosc "1802". za nia jest "20FF". zmienilem na "0003" i... nic. nie przelacza w tryb 2d. co prawda flaszowalem bez parametrow "-4 -5 -6", ale modowalem wlasny bios, wiec to chyba nie problem? a moze to wlasnie powod niepowodzenia? sideband, help :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawi się ktoś ambient occlusion? Działa to jakby chciało a nie mogło ;/. Z 200-300 fps w css przy ustawieniu ambient occlusion na high robi się 40 , a różnicy nie widać :(. Narazie w crysis to jako tako działa.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest taki bajer , że z 200 FPS w CSS zrobi Ci się 40 :). Jednakrze efekty w niektórych grach zwłaszcza w Crysis są wspaniałe. Po krótce jest to jeden z typów cieniowania. Zjada trochę klatek w takim crysis, ale jest nadal grywalne. Efekt ten działą tylko na Vista tzn. jest w sterownikach tylko widoczny pod Visią.

http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=283367&page=15 - parę screenów.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świeże WHQL

 

W tym wypadku 8800 / winXP: http://www.nvidia.pl/object/winxp_181.20_whql_pl.html

 

GeForce Release 181 WHQL

Wersja: 181.20

Data wydania: 08.01.2009

System operacyjny: Windows XP, Windows XP Media Center Edition

Język: Polski

Rozmiar pliku: 110 MB

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...