Skocz do zawartości
sideband

Forceware XP/Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Wyskakują błędy przy wypakowywaniu 175.75 pod Viste. Sciągałem kilka razy i nadal to samo. Pod Xp wsio ok. Może ktoś sprawdzić.

 

mam to samo,wyskakuja bledy przy rozpakowywaniu archiwum

 

post-15440-1211394324_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie ogolnie polecacie obecnie stery ? Teraz mam 174.74 a nie chce sie bawic w żonglerkę sterami :) Ktore daja wiekszego "kopa" ?

 

EDIT.

175.75 wgrane. Nawet daja rade. W stosunku do poprzednich przy wiekszych rozdzialkach nie daja takiego spadku FPS :) Pozytywnie.

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zapodałem 175.70 Vista. I tak na gorąco, Crysis ok. +3fps, na 175.51 miałem zwiechy i pomagał tylko twardy reset teraz lata bez problemu. COD4, NFS PS, TDU śmiga jeszcze sprawdze jak chodzi Dirt bo demo Grid to pływa, że się tak wyrażę :wink:

 

edit:

Dirt sprawdzony i stwierdzam że to są jak dla mnie jedne z najlepszych sterów pod Vistę.

sideband pozdr,

Edytowane przez centy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:angry: Byłem w lesie z diagnozą....Wywalanie sterownika nie było u mnie związane ze...sterownikiem.Po prostu ciut za ostro RAM trzymałem ściśnięty.Fakt ,że go jeszcze testuję w nowej konfiguracji.Niemniej jeden timming poluzowałem i nagle wszystko gra...Polecam -nie zawsze winny sterownik.Dałem ciała...Przeprosiłem shadery...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jakie polecacie stery pod Viste SP1 do GF6800 w sumie nie chodzi o wydajność (karta sama w sobie jest słaba stery nic tu nie pomaga) tylko o stabilność i bezproblemowosc. Chodzi o stery zmodowane przez sidebanda.

 

Z gory dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy czemu jedne stery sa dobre a drugie nie? Pomijajac jakies niedorobki w panelu nvidi czy inne bledy tego typu aktualne stery w wiekszosci uzyskuja bardzo podobne rezultaty...

Poprostu trzeba sie ustrzegac tych naprawde popsutych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre mam na myśli najwydajniejsze :wink: , ale to tylko na szybko i sprawdzałem tylko Prostreeta. A tych zepsutych pod Vistą jest więcej , poza tym dopiero w 175.80 naprawili , że działa regulacja jasności , contrast etc w playerach. Błąd napewno naprawili pod xp i powielali go od serii 171 , stery 177.26 mają go znowu. Dobre stery to też takie , które we wszystkich dobrze chulają , a nie w jednej.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra sciagne jescze raz i zobacze :)

 

@edit

 

problem wystepuje dopiero po zmianie inf'a... jak wgralem tego z katalogu tray on to ten blad wyskoczyl, bez zadnych modyfikacji inf'a (czyli ten co byl od razu) wszystko dziala bez problemu :)

Edytowane przez CzArNy`

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Side to jakie stery ( z nowszych) byś polecił pod XP 32 bit. ?

 

I czy dodałbyś stery 175.80 pod Vistę, ale 64 bitową. ? Widzę, że ostatnio wrzucasz tylko pod 32 bitowe systemy, a szkoda, bo coraz więcej osób ma Vistę 64 z SP1.

 

 

Dzięki za resztę sterów. :)

 

Teraz inna sprawa. Ostatnio mam dziwny problem pod XP. Otóż pojawiają jakby artefakty, tyle że głównie w 2D. Podczas oglądania np. zdjęć w wysokiej rozdzielczości pojawiają się takie białe, cienkie (pionowe, lub poziome ) kreski na ok 4-5 cm. Zwykle na chwilę po czym znikają.

 

Pod Vistą tego nie mam, więc moje podejrzenie pada właśnie na sterowniki (dlatego tu piszę, a nie w temacie 8800GT), tyle że to zaczęło się pojawiać od nie dawna. Do tego żadnych sterów pod XP nie zmieniałem od co najmniej miesiąca.!

 

Jak ktoś miał coś takiego to niech da znać co to może być. Dodam, że to pojawia się też czasem na teksturach w grach, ale sporadycznie. Np. wczoraj odpaliłem Half Life 2: Episode Two i na ścianach pojawiały się podobne kreseczki. Karta od ponad tygodnia odkręcona do def. taktowań. W Crysis czy UT3 pod Vistą jakoś na razie tego nie zauważyłem. Czyżby karta zaczęła się powoli sypać :/ ?

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Elviso26

Seria sterów od 175.70 w górę jest skopana. W dx 10 w takich tytułach jak lost planet colonies, czy company of heroes niestety są skopane kolory :(. Dobrze działa tylko dx 9.

 

Wybacz kolego ale swoimi subiektywnymi odczuciami nie wprowadzaj ludzi w błąd posiadałem po kolei wszystkie drivery dla Visty x32 od 175.70 wzwyż działają idealnie... dodatkowo xxx.85 wydajniej niz zwykle...

 

do naszego GURU od Driverów... 177.26 pod vistą nie obsługują odswieżania powyżej 85 Hz... to lipa niestety moze cos ise da z tym zrobic ?? bo ja pracuję na CRTku 22 cale w 1680x1260 i mam mozlie odsieżanie na poziomie 95 Hz w nizszych rodziałkach typu 1280x960 itp ponad 110 Hz...

 

 

BTW nie miałem problemu z infami i błedami jak pisał kolega powyzej...

 

POzdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Devil to raczej problem sprzętowy na pierwszy rzut oka :wink: , co do sterów pod xp to najlepsze 175.70 , 175.75 i 175.80 oraz 177.26. Pod viste to chyba 177.26 , bo na guru3d mało orgazmu nie dostaną od tych sterów. Sterowniki 64bit też da rade zrobić , ale więcej czasu zejdzie i skąd brać miejsce na te sterowniki???? Darmowych dobrych serwerów jest bardzo mało , Uploading.com prawie bez przerwy się wysypuje przy uploadzie , rapid dobry - ale niektórym całkowicie utrudnia ściąganie(stałe ip , lan). Ftp najlepszy , ale pojemność serwera to tylko 200mb.

 

 

@Elviso26 odznaczyłeś "ukryj tryby , których ten monitor nie może wyświetlić"???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, ale jak napisałem pod Vistą tego nie widzę. Teraz odpaliłem znów XP i od razu te kreski się pojawiają Tyle, że nie pulpicie tylko podczas oglądania właśnie zdjęć i filmu.W grach rzadko. Więc to może jednak wina programowa. Ostanio wgrywałem, jakieś biblioteki DX9. Po testuje te stery pod XP co podałeś i będę myślał co dalej.

 

P.S co do Visty to ponoć właśnie 175.80 polecają.Więc sprawdzę, najpierw te, a potem 177.26. Napiszę jakie różnice dostrzegłem w Crysis i CoH. Jak na razie w porównaniu do XP to Crysis pod Vistą działa mi znacznie gorzej (stery 175.12). Średnio od 18 do 36 FPS, a pod XP średnio 23-45. (ten sam config pod DX9) ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Elviso26

@Devil to raczej problem sprzętowy na pierwszy rzut oka :wink: , co do sterów pod xp to najlepsze 175.70 , 175.75 i 175.80 oraz 177.26. Pod viste to chyba 177.26 , bo na guru3d mało orgazmu nie dostaną od tych sterów. Sterowniki 64bit też da rade zrobić , ale więcej czasu zejdzie i skąd brać miejsce na te sterowniki???? Darmowych dobrych serwerów jest bardzo mało , Uploading.com prawie bez przerwy się wysypuje przy uploadzie , rapid dobry - ale niektórym całkowicie utrudnia ściąganie(stałe ip , lan). Ftp najlepszy , ale pojemność serwera to tylko 200mb.

 

 

@Elviso26 odznaczyłeś "ukryj tryby , których ten monitor nie może wyświetlić"???????

taa odznaczyłem ;)

 

koleś na tweaKFORCE podał jak zrobil by mieć HZ normalne...

 

EDIT: Alright I solved it by replacing the line with resolutions and refresh rates in the nvidia file from XG 174.12.[nv_softwaredevicesettings]HKR,, NV_Modes, %REG_MULTI_SZ%, "{*}S 720x480 720x576=1;720x576=8032;SHV 1680x1050=1;1920x1080x32 1920x1200x32 1920x1440 2048x1536=1F;640x480 800x600 848x480 960x600 1024x768x8,16=1FFF;1600x900x32 1600x1200x32 1920x1080x8,16 1920x1200x8,16=3F;1280x720x32 1280x768x32 1280x800x32 1280x960x32 1280x1024x32 1360x768x32=3FF;1600x900x8,16 1600x1200x8,16=7F;1280x720x8,16 1280x768x8,16 1280x800x8,16 1280x960x8,16 1280x1024x8,16 1360x768x8,16=7FF;1920x1080=C01E;1024x768x32 1152x864 1440x900=FFF;"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może będą nieco póżniej , ale już są 177.34(dostępne na korporacyjnym ftp nvidii) i będą dostepne w przyszłym tygodniu. Sterowniki będą wspierać physix , w przyszłym tygodniu także pojawią nowe sterowniki physix i zobaczymy jak karty sobie radzą z fizyką :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w jaki sposób wspierać. Te gry, które wykorzystują physix, będą chodzić lepiej ? Czy fizykę w tych grach oblicza procesor ? Więc jak karta ma wspierać tą technologię, to czy wydajność nie pójdzie wtedy na łeb. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktore karty?

Od serii 8 w wzwyż.

 

Ale w jaki sposób wspierać. Te gry, które wykorzystują physix, będą chodzić lepiej ? Czy fizykę w tych grach oblicza procesor ? Więc jak karta ma wspierać tą technologię, to czy wydajność nie pójdzie wtedy na łeb. ?

Wydajność spadnie ,bo shadery będą miały troche do roboty , ale karty z dużą ilością sp powinny w miare dawać rade , a najlepiej będzie to chulać na sli . W ten sposób Nvidia także podbije w znaczny sposób wynik 3dmarku Vantage - marketing :wink:. Wszystkie gry obsługujące physix będą pozwalały włączyć tą lepszą fizyke póki co tylko na kartach Nvidii , póki Ati nie zaimplementuje tego u siebie. Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...